Flynn Rider, nejpohlednější i nejhledanější lupič celého království, se schová v tajemné věži. Skončí ale jako rukojmí Lociky, krásné a nezkrotné dospívající dívky s dvacet metrů dlouhými kouzelnými blonďatými vlasy. Locika, ještě jako malá, byla unesena zlou čarodějnicí Gothel z hradu svých královských rodičů. Čarodějnice ji vězní ve vysoké věži a od malička jí tvrdí, že je její maminka. Dívka se chce dostat z věže a touží vidět svět a hlavně záhadná světýlka, která jí utkvěla v paměti z doby, kdy byla ještě na královském zámku. Přesvědčí Flynna a společně se vydávají na nejdobrodružnější výpravu, na které nechybí kůň, superpolicajt, přehnaně opatrný chameleon Pascal a drsná banda hospodských rváčů. (TV Nova)

Sammya

Vtipná a originální pohádka od Disneyho, jedna z těch nejlepších. Lámala jsem se smíchy celou dobu (i když za to v několika případech nemohl samotný film, ale to, že mi připadaly vtipné i pasáže, které vtipné být neměly, viz "ohnivák" a podobné :D). Princezna Locika vypadala úplně jako panenka Barbie, zlaté vlasy a tenisáky místo očí, typicky bezchybně nádherná dívka z pohádky, nereálná ve skutečnosti (ale no tak, je to pohádka, tak proč ne :) a vypadala celý film jako patnáctka a ne jako skoro dospělá dívka, za to na konci po změně "sestřihu" najednou vypadala skoro přes dvacet. Mimochodem, hlavní dva hrdinové se se jmény teda sešli. Locika a Evžen. Heh :D Když se princezně rozzářily vlasy, vypadalo to jako ten strom v Avataru, alě mělo to své kouzlo. Krásným písničkám sice česká verze trochu ubrala na snesitelnosti, ale pořád byly pěkné. Nejlepší scény z celého filmu byly všechny s koněm ála psem a s mrňavým žabím chameleonem, ten byl sladký :D. Vypuštění lampiónu byla nejdojemnější scéna z celého filmu. Skvělá hláška na závěr - "po dlouhém přemluvání jsem tedy řekl ano" :) Celkově jsem byla více než spokojena a určitě to chci vidět znova. EDIT: Po třech zhlédnutích měním na plný počet *. Tanhle film je prostě úžasný. Skvělé vtipy a nádherné písničky. A to jsem to viděla jen jednou v angličtině. ()

Martrix

Nejlepší kritérium pro animovaný film je, když z kina odchází s úsměvem jak pětiletá holčička, tak její dospělácký doprovod. A je úplně jedno, že u obou ten úsměv zapříčinilo něco jiného. Zatímco holčička si slintá u písniček, krásné princezny a mládence, který ji zachraňuje, dospělák si užívá neuvěřitelně vtipného koně Maxima, občasné dvojsmysly, a partu pseudolotrů. Co se toho koně týče, tak rozesmával aniž by prohodil jediné slovo(koně přece nemluví, to dá rozum). Příběh byl oproti knižní předloze poněkud upraven, ale spíš k lepšímu, takže se nemusíte bát vypíchaných očí a děti si příjdou na své. Jediné, co mi trochu vadilo byl konec, který to bral na slzné kanálky opravdu útokem. Odlehčenější finále by z pěkné pohádky, udělalo pěknou a vtipnou pohádku. A to je přece nejvíc, co se může pro děti udělat. ()

Yorkcz

Animovaná muzikálová pohádka která mně tak neohromila a je vyloženě jenom pro děti. Rodiče se musí vyloženě nudit v tom kině s těmi dětmi. Děj převzán z jinačí pohádky která bohužel upadla do zapomnění. ()

Flynn

Typická disneyovka, kde si toho dospělý divák až tak moc nenajde (na rozdíl od Pixarovek- můj pocit). Nový digitální háv však filmu neuškodil. Nakonec se mi to stejně moc líbilo a byla to příjemně strávená večerní podívaná. Za roztomilého chameleona bych dal klidně i 5hvězd :) ()

Pajky3

Příjemná romantická pohádka, ve které byla opět skvělá přehlídka postaviček. Jak hlavní Rapunzel a Flynn, tak hlavně vedlejší. Kladný postavy byly opravdu sympatický, naopak ty záporný byly kvalitním protipólem. Kouzelnej byl hlavně malej chameleon, ten mě bavil. Stejně tak koňopes Maximus, u kterýho jsem se prostě musel smát pokaždý, když se objevil na scéně. Je to někde na pomezí, ale protože mám rád animáky tak je to pro mě plnej počet. S chutí jsem se na to podíval a klidně bych se podíval znovu. ()

pakobylka

Snímek ctí základní koncepci klasických pohádek ustrojených v kabátku Walta Disneyho - a přitom je moderní a plný originálních nápadů ... Hravé a láskyplné vyprávění na dobrou noc (i na dobré ráno, poledne ... případně podvečer), které je mi velice blízké. P.S.: Mým favoritem je samozřejmě Maximus. ()

Wormboy

Velkym prekliatim filmov (rozpravky nevynimajuc) dnesnej doby je, ze tempo ktore je stanovene na zaciatku, si film nedokaze udrzat az do konca a castokrat sa stava, ze uz po polovici stopaze dochadza k ubratiu pary, zvolneniu a az doplynutiu filmu k zaveru, ktory sa stava vykupenim. Tangled ma paradoxne opacny problem. Prva hodina sa vlecie a az na peknu klasicku animaciu, niekolko celkom vtipnych scen a nevydarene muzikalove vystupy nema co ponuknut. Uplynutim 60 minut akoby doslo k svihnutiu zazracnym prutikom, vtipy sa stavaju vtipne, film dostava jednoznacnu fazonu a tempo, romanticka linia funguje, akcia je bezchybna, no a interakcia medzi konom Maximom a hlavnym hrdinom genialna. Az mi bolo luto, ze film skoncil. Skoda rozvlacnosti prvej hodiny, inak by slo o mimoriadny rozpravkovy zazitok. Takto "len" 3,5/5* ()

pufina

Krásná animace i hudba. Příběh byl pěkný, ale ta muzikální stránka mi to tam kazila. Písničky mi přišly zbytečné (kromě té, která patřila ke kouzlu jejích vlasů), a ani trochu nebyly výrazné, natož chytlavé - škoda, škoda! A nejlepší na filmu byl stejně kůň Maximus! ()

carly

stretávala som sa s nadšenými reakciami, tak som bola zvedavá a po zhliadnutí filmu som pochopila. je to vizuálne a hudobne krásny film, ktorý vo mne zanechal pocit, ako by som bola jedným z lampášov, čo vypustili na počesť stratenej princeznej. veľmi sa mi páčilo, že rozprávačom bol jeden z hlavných aktérov. a malo to humor, veľmi príjemný. ani na moment som sa nenudila. zločinné dvojčatá a čarodejnica boli skvelí, ako aj tlupa zločincov s jemnou dušou. hlavne mím ma úplne dostal do kolien. a Max s Pascalom boli perfektní. bolo zaujímavé, že kráľovskí rodičia vôbec neprehovorili. a aj riešenie situácie sa mi páčilo, ona bola ochotná obetovať slobodu a on život. That's true love, folks :) ()

c.tucker

V českém znění: Helena Vondráčková - (Mamá Gothel) - (dialogy a zpěv), Ivana Korolová - (Locika) - (dialogy a zpěv), Vojtěch Kotek (dialogy) a Ondřej Izdný (zpěv) - (Flynn), Jaromír Meduna - (Kapitán stráží), Mojmír Maděrič - (Hák) +++ Rozhodně jsem se nezklamal v dabingu s režií Vojtěcha Kotka, který byl opět výtečný a dabingové obsazení na jedničku. Některé lokální vtipy jako "modří už vědí"; "sladké mámení" z úst Heleny Vondráčkové nebo Šemík. Kotka bych v hlase málem ani nepoznal a Korolová výborně i se zpěvem. Teď se obrátím k filmu. Co k tomu říci, rozhodně prvotřídní animák plný neotřelých a svěžích nápadů, u kterého jsem se nehorázně bavil a velice se smál, i když děti v sále moc nechápali proč. Ale rozhodně je tam dost i pro malé děti. Tlupa drsňáku se svými sny je neuvěřitelně vtipná a zvířata taky. ()

Larushka

Povedený, nijak přehnaný animáček. Hlas Mandy Moore je boží. Chamík roztomilej. Celkově se mi děj líbil moc, všechno okolo adoptivní matky mělo takovej děsivej nádech, zpívané scény byly příjemné, vtípky netlačily na pilu. Princezně i lotrovi to moc sluší. :) A líbilo se mi, že tam byl mikro záběr na Eugenovo zakrvácené triko. ()

papaJA21

Bavil jsem se královsky. Výrazy a gesta všech postav včetně koníka Maxima jsou fakt super. Svižný děj, super hlášky, romantika na uzdě jsou klady této moderní "pohádky". ()

campix

Po vcelku dlouhé době se Walt Disney vrací s animákem opravdu světové extratřídy, který může směle bojovat i s těmi nejlepšími kousky od studií Dreamworks a Pixaru. Ne že by jejich předchozí filmy byly špatné, ale do té extratřídy prostě nesahali. To se změnilo naprosto kouzelnou pohádkou Na vlásku. Disney, tradičně sází na mnoho zpívajících scén a ty bych řekl, že jsou tím nejlepším v tomto filmu. Samozřejmě příběh běží po zaběhlých kolejích a není vyloženě těžké předpovídat co bude dál, ale to u filmu především pro dětské publikum není problémem. Děj také spestřují, jak já říkám "cool postavy". Zde je to chameleon a kůň, který mě naprosto dostal. Na vlásku je podle mě druhý nejlepší animák loňského roku po How tu train your Dragon. ()

emo

WOW! Konečne fakt skvelý a humorný animák pre celú rodinu, ktorý zároveň vzdáva hold disneyovskej klasike. Max a Pascal sú na zjedenie... :))) ()

Kolikokoli

Mám moc ráda animáky, přestože ty nové 3D už mě tolik nelákají. Na Vlásku je ale vydařené dílko a rozhodně si 4* zaslouží. Nejlepší scéna - pouštění lampionů na lodi na konci filmu. ()

Šimpy

Celkem to ušlo, na animaci jsem si chvíli zvykal, český dabing jsem nerozdejchal, hlavní hrdinka mi nebyla sympatická, ale shazovačné hlášky, vtipné (i když předvídatelné) momenty, mě celkem potěšily. nejlepší hudební scéna je ta v hospodě.... ()

mortak

Disney je prostě pro holky, a ani Maximus to nedokáže změnit. Ale pořád přijatelná romantika pro rande (na rozdíl od Twilight). ()

KajusaK

Malinko nedprůměrná animovaná pohádka,která ale nic zajímavého nemá..Hudba byla katastrofální, jediné co mě opravdu pobavilo byly scénky s pánvičkou. ()

fars

To jste kolegove trosku nadhodnotili, ne? Bylo to bezesporu fajn, ale pro me osobne tam bylo malo humoru a moc pisnicek, nez abych z toho hned nadsene ucvrnkaval. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

29.10.2017

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)