Čerstvý důchodce Frank Goode, který před osmi měsíci ovdověl, očekává dohodnutou návštěvu svých čtyř dospělých dětí. Frank má plicní fibrózu, celý život se dřel v továrně na telefonní kabely a dýchal zplodiny z PVC. Chtěl poskytnout dětem úspěšnou budoucnost. Jeho syn David žije v New Yorku a je úspěšným malířem, Amy pracuje na významném postu v reklamní agentuře v Chicagu, Robert je dirigentem orchestru v Denveru a Rosie divadelní tanečnicí v Las Vegas. Děti mu však postupně volají, že přijet nemůžou. Frank je zklamán a i přes varování lékaře se rozhodne vydat na cestu a postupně všechny překvapit svou návštěvou. Jeho první zastávkou je New York. David však není doma a neobjeví se ani následujícího dne. Frank pokračuje do Chicaga za Amy. Povečeří s ní a jejím manželem Jeffem a chce zůstat. Amy prohlásí, že má moc práce, Jeff odjíždí na služební cestu a vnuk Jack na tábor. Frank jede do Denveru, kde zastihne Roberta při zkoušce orchestru, Robert ale hraje na bicí. Vysvětlí otci, že se kvůli němu snažil, ale na dirigenta nebyl dost dobrý. Když se chce Frank zdržet, Robert mu řekne, že odlétá do Evropy, nemá si s ním co říct. Frank se vydává za dcerou Rosie do Las Vegas. Naplánují si večeři v restauraci, ale objeví se kamarádka s batoletem a žádá, aby jí ho Rosie pohlídala. Otec s dcerou zůstanou doma. Frank si uvědomí, že je něco v nepořádku a také mu docházejí léky. Děti dřív domů stále volaly, ale vždycky chtěly hovořit s matkou, jemu nic neříkaly. On na ně příliš tlačil. Matce se mohly svěřit. Jeho žena ho milovala, proto mu říkala o dětech jen to, co chtěl slyšet... (TV Prima)

DaUr

Film, který nemá krom silné emoční roviny (opuštěný starý muž, kterému zemřela žena a děti na něho nemají čas) téměř nic nabídnout. Herectví Roberta De Nira, ač téměř perfektní, je už celkem okoukané a ani pro něj vcelku neobvyklá role tento fakt nezachrání. Zbytek osazenstva je poměrně nevýrazný - krom samotného otce nemá žádná postava dostatek prostoru na nějaké zázraky. Příběh je vesměs komorní, zaměřující se především na vzájemné vztahy mezi členy typické americké rodiny, ale kvůli krátké délce filmu nemá příležitost jít více do hloubky a tak pouze klouže po povrchu. Nenadchne, neurazí a po nějaké době se vytratí z paměti. ()

Honzíno

Škoda přehršle sentimentu v závěru. Jinak pro mě, jakožto nástrahy rodičovství intenzivně prožívajícího rodiče, film začal skoro na plné palbě. Udržoval si kvalitu, a až díky konci skončil klasicky na půli cesty mezi třetí a čtvrtou hvězdou. De Niro je borec, celá herecká eskadra je obstojná. Bohužel některé osudy v jedné rodině působí až moc přitažené a 'CRASH' efektem. Ale je to palec nahoru a 69%. ()

Beky

Jednou větou: Tak pro začátek se nejedná o dobrodružství a už v žádným případě o komedii... je to ,,jen,, kvalitně odehrané drama, kterých se točí tuny, kdo bude chtí brečet bude, kdo nebude chtít, nebude!! ()

terunka003

Smutné, životní, tatínkovské, potomkovské, rodinné × trochu jednodušší. A to, že to bylo jednodušší bych nebrala jako mínus. Nebylo to žádné složité drama. Už od začátku to byl velmi smutný film, který končí pro slabší povahy se slzičkami v očích. Pro někoho to může být obyčejný stupidní film a nikomu tento názor neberu. Robert De Niro zahrál roztomilého otce, kterému schází vlastní děti. Film pro smutné a ošklivé počasí. "Všichni jsou v pořádku.." ()

elanius

De Niro výborný! Aj podľa komentárov to vyzerá tak, že pri tomto filme veľmi záleží na momentálnej nálade. Mne osobne to sadlo takmer úplne, dokonca mi nevadil ani ukážkovo "americký" záver. V porovnaní s podobným Up In The Air vyhráva dôchodca. 8/10 ()

ivan bohatyr

V průběhu trochu hořké, ale konec jak z pohádky. Robert De Niro se mě líbil, dobře tomu dodával šťávu i Kate Beckinsale ukázala sou druhou také příjemnou stránku, doposud sem si toto jméno spojoval výhradně se sérií Underworldu. ()

_DAVE_

Povedené rodinné drama (komedii nečekejte) o nalezení cesty otce k jeho potomkům. De Niro umí i "důchodcovské" role. Závěr filmu je velmi povedený a místy i dojemný. ()

venison

Děsně smutnej, ale reálnej příběh zejména o otcovské lásce.. Fakt mě to dostalo! Báječný herecký výkony :-) ()

Maki89

výborný DeNiro v úlohe ktorá mu na staré kolená padla ako uliata... k tomu slušne sekundujúci Rockwell, Berrymore a moja obľúbená Kate Beckinsale... možno nie až tak príjemný príbeh o rodinných hodnotách a o tom ako deti vyrastú a ujdú do sveta a majú vlastné starosti... milé, úsmevné, láskavé...7/10 ()

tere.z

Objektivně spíš průměr, ale je to tak milý film, že ho i přes všechny americké klišé zařazuju do svého osobního šuplíku nadprůměru. ()

anusha

aj dve hodiny po dopozerani ma stipu oci od toho kolko som sa naplakala aaach a ja si myslim De Niro bol praveze dost perfektny aaa Drew Barrymore velmi ale fakt velmi roztomilo pekna :) ()

Ceres

Výborný sentimentální příběh a herecké obsazení s De Nirem. Film, který mě chytl za srdce. Není nad to se čas od času podívat na takové filmy. Technicky také dokonalé, digitální kamera mi tu vůbec navadila, takže stižnosti některých jsou pro mě liché. Jen škoda, že De Niro používal některé své obličeje, které jsem mohli vidět v jeho komediích, protože tento film komedie rozhodně není. Ale jinak film musím hodnotit skoro bez chyby. ()

JohnSmith

De Nirova roadmovie, smutná roadmovie. Jako by ovdovělého otce čtyř dětí jeho ratolesti už nechtěly znát, ale je to vlastně všechno jinak. Ač celkem zajímavé, tak mě to moc nezaujalo. ()

Curlyman

One man roadtrip Roberta De Nira o mužovi, ktorý po smrti manželky pociťuje samotu a vlastné deti sa mu vyhýbajú, pretože ho nechcú sklamať. Príbeh o tom, že niekedy je lepšie klamať ako sklamať. Ale nie vždy. A niekedy zas netreba mať prehnané očakávania od najbližších a za každú cenu od nich chcieť aby boli stopercentný. Celý film smeruje práve k tomuto poznaniu a hoci sa sa dej miestami dosť vlečie, vďaka De Nirovi sa to dá v pohode zvládnuť aj napriek tone filmového sentimentu a klišé zaklincovanému niečim ako "posledná večera". A na záver, určite nečakajte komédiu, to označenie je veľmi zavádzajúce, pretože komédia to vôbec nie je. Aj ja som sa dal nachytať, ale nemám prečo ľutovať. 75%. ()

blackJag

Roberta De Niro nejsme moc zvyklí vídat v rolích unavených otců. A platí to dvojnásob, pokud takový otec není bývalým policistou, agentem nebo mafiánem, ale jen obyčejným dělníkem a příkladnou ukázkou příslušníka americké střední třídy. Pro režiséra Jonese, pro nějž je tento snímek teprve třetí prací, ale nikdo nemohl být lepší volbou. Obyčejný příběh vám tak nabídne vážně míněnou rodičovskou reflexi, která drží sentiment, dojetí ale i legraci na patřičné uzdě a na nahozené otázky se jí daří nalézt uspokojivé odpovědi (nebo alespoň dostatečně zástupné náznaky). II Scénář: Kirk Jones (vychází z italského filmu Stanno tutti bene/Všem se daří dobře/ z roku 1990 v hlavní roli s Marcello Mastroiannim).Hudba: Dario Marianelli. 70% ()

ELduderino

Citově vydírající film, jehož průměrnost bije do očí! De Niro dobrý, ale je těžké uvěřit, že stejný herec, jež hrál nezapomenutelné role v Taxikáři, Špinavých Ulicích a podobně bere poslední dobou filmy, jako je tento! Celkově se na snímek pěkně kouká, ale za 20 minut po zhlédnutí jej hned zapomenete! ()

jenik71

Nečekal jsem nic mimořádného, ale tímhle filmem jsem se nechal mile rád překvapit. Robert De Niro je výtečný herec a i tady ukazuje, že umí zahrát opravdu cokoliv. Ostatně díval jsem se na to jenom kvůli němu. Právě na jeho umění vše stojí a citelně ovlivňuje výsledný dojem. Také ostatní herci podávají po jeho boku solidní výkony. Tento film se opravdu podařil. Je zároveň dojemný, plný citů a svým způsobem je vlastně i smutný. Já bych ho ale zařadil spíše mezi filmy psychologické než mezi dramata. Každopádně zaslouženě 4 hvězdičky. ()

Josefin

Nadprůměrné drama o životních osudech, taky o tom, že ne vždy jsme štaštní. Opět herecký koncert Roberta De Nira. A krásná píseň samozřejmě od Paula McCartryho I Want To Come Home. 3/70% ()

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky