Čerstvý důchodce Frank Goode, který před osmi měsíci ovdověl, očekává dohodnutou návštěvu svých čtyř dospělých dětí. Frank má plicní fibrózu, celý život se dřel v továrně na telefonní kabely a dýchal zplodiny z PVC. Chtěl poskytnout dětem úspěšnou budoucnost. Jeho syn David žije v New Yorku a je úspěšným malířem, Amy pracuje na významném postu v reklamní agentuře v Chicagu, Robert je dirigentem orchestru v Denveru a Rosie divadelní tanečnicí v Las Vegas. Děti mu však postupně volají, že přijet nemůžou. Frank je zklamán a i přes varování lékaře se rozhodne vydat na cestu a postupně všechny překvapit svou návštěvou. Jeho první zastávkou je New York. David však není doma a neobjeví se ani následujícího dne. Frank pokračuje do Chicaga za Amy. Povečeří s ní a jejím manželem Jeffem a chce zůstat. Amy prohlásí, že má moc práce, Jeff odjíždí na služební cestu a vnuk Jack na tábor. Frank jede do Denveru, kde zastihne Roberta při zkoušce orchestru, Robert ale hraje na bicí. Vysvětlí otci, že se kvůli němu snažil, ale na dirigenta nebyl dost dobrý. Když se chce Frank zdržet, Robert mu řekne, že odlétá do Evropy, nemá si s ním co říct. Frank se vydává za dcerou Rosie do Las Vegas. Naplánují si večeři v restauraci, ale objeví se kamarádka s batoletem a žádá, aby jí ho Rosie pohlídala. Otec s dcerou zůstanou doma. Frank si uvědomí, že je něco v nepořádku a také mu docházejí léky. Děti dřív domů stále volaly, ale vždycky chtěly hovořit s matkou, jemu nic neříkaly. On na ně příliš tlačil. Matce se mohly svěřit. Jeho žena ho milovala, proto mu říkala o dětech jen to, co chtěl slyšet... (TV Prima)

ste

Nuda se zde střídá s depresí a co víc, zklamal i De Niro, kterému jsem tentokrát nevěřila ani nos mezi očima. A někdy i chování jeho dětí mi přišlo jako naprosto zcestné a nelogické. ()

Signore

Není to sice žádný kinematografický zázrak, ale poctivá filmařina, kterou mám rád. Takový malý, komorní snímek (až na ten casting:)), kterému se daří říci mnohem víc než mnoha ambiciózním filmům. Jak říká klasik: "je to život a jde to do života"; kdybych dřív neviděl "O Schmidtovi", uvažoval bych asi i o pěti! ()

siki37

poznáte pocit, keď ležíte na pohovke, pozeráte smutný film a dojatím vám steká slza po líci? tak presne to sa mi stalo na konci tohto filmu. oceňujem, že príbeh vyznieval realisticky, postavy boli bežní ľudia a riešili strasti obyčajných smrteľníkov. Roberta D. mi bolo ľúto, jeho pocity boli divákom dokonale naservírované a ja som ich hltal od začiatku do konca. poctivý snímok, ktorý v sebe skrýva myšlienky hodné zamyslenia. ()

Agent008

Film pro někoho, kdo si chce zadělat na pořádnou depku. Ač má film záměr být 'Gumpovsvký', tak z Gumpa má pouze onu sentimentálnost zranitelnost hlavního hrdiny, která mi místy připomíná až Shawshank Redemption, ale na něj to má až příliš daleko. Hvězdné obsazení nedělá film lepším, tento je toho důkazem. Slabé! ()

Snakes

K De Nirovej postave som od prvých minút cítil podobný súcit ako k Richardovi Jenkinsovi vo filme The Visitor. Nevtieravé zobrazenie samoty človeka v rokoch. Jeho stretnutie s mladým bezďákom / feťákom ma kvalitne prebralo. Trochu mi však prekážali neustále návraty do detských čias a polopatistické vysvetlenie všetkých motívov filmu. Už len z toho, ako De Niro perfekcionisticky fotil, bolo jasné, prečo jeho deti radšej prifarbovali realitu. Na záver: veľmi slušná hudba, dala filmu správnu atmosféru. ()

roboxxl

Netradičná rola pre Roberta De Nira, ktorá ale poukazuje na to, že dokáže zahrať čokoľvek, aj senilného stárnuceho uja. Mňa to celkom bavilo a film jasne poukazuje na to, že najdôležitejšia je rodina..... ()

busa

Pryc s tema vsema chytrackejma kecama tady! Ten film je vybornej,prestante resit jestli to Nirovi sedi nebo nesedi a podobny moudra....Filmy nejsou urceny k tomu,abysme je sjizdeli jeden za druhym, a to je myslim problem mnoha radobykritiku,bezte se taky chvilku projit na cerstvej vzduch at ziskate odstup potrebny k hodnoceni at uz jakehokoliv umeleckeho dila..Ano, mozna trosku syrovejsi kamera by tomu neuskodila, pridala na autenticite,ale scenar a herectvi vsech zucastenejch je proste na pet hvezd!Kdokoliv dal mene nez 4, at si radeji priste vybira jiny zanr... ()

7benjamin7

At už chcete nebo ne tenhle film vás citově zasáhne.Film po kterém si uvědomíte že to nejduležitější co máte je rodina a přátelé :) Nádherný film s vyborným hereckým obsazením. ()

Sathine

Je sice pravda, že jsem film neviděla úplně celý. Uteklo mi asi prvních 20 minut. Nicméně i tak si myslím, že jsem nebyla ochucena o výborný zážitek z tohoto filmu. Jak už někdo psal, příběh moc silný nebyl, bylo to spíše opětovné americké klišé. Ale když se člověk nezabýval zápletkou úplně do detailů moc ocenit silný příběh, ve kterém bylo zodpovězeno hodně pravdy, která se objevuje v rodině. ()

Hrobař

Závěrečný dojem jsou čtyři, ale s nutně přivřenýma očima, protože po celou dobu jsem si užíval jen náladu a ksicht De Nira a emoce přišly v posledních deseti minutách. Nic nového film nepřináší a ani to kdovíjak zajímavě nepodává. ()

BeeKay

Hrejivo a uprimne urobeny film o hladani cesty otca k detom a vyrovnavani sa s minulostou. De Niro - skvely. V lenive nedelne popoludnie pred vianocami som bol za tento film aj z manzelkou viac ako vdacny. ()

Anette3

Příběh Roberta de Niro začíná pozvolna, až máte pocit, že mu moc naděje nedáváte. Možná se začátku kontrolujete, jak daleko jste, a kdy film skončí. Ale po této části začíná skutečný život, kdy si uvědomujeme i my diváci, kolik naději do nás rodiče vkládají a že občas to není tak jednoduché sehnat práci snů, splnit si životní sny. Příběh plný emocí a otce, který miluje své děti nadevše. ()

KraLuban

Smutně laskavé, laskavě smutné...a herecký koncert Roberta de Nira. Nic, co by nějak oslňovalo, ale příjemný filmek na jedno podívání. ()

Pythonator

Jako drama je to vynikající, ale já bych přece jenom mnohem raději daleko komediálnější verzi. Když už je tam skvělý De Niro, mohla to být alespoň prča. Nejsem však kompetentní hodnotit žánr, který mi nic neříká. ()

motyka52

"Byla to dlouhá cesta a kdybych ti měl říct, jak jsem se z ní poučil, tak nevím". S tím bych souhlasil, snad jen s tím rozdílem, že to zase tak dlouhá cesta nebyla a dala se vydržet. Ale nemám pocit, že bych viděl něco jiného než další z dlouhé řady rodinných melancholických filmů, v jehož závěru kamera na jeřábu pomalu vyjíždí od rodinného domu směr nebe, což má zřejmě značit, že je všude klid a mír a všichni jsou v pohodě. V neděli odpoledne to neurazí. ()

botswana

Film o tom, že nic není takové, jak se na první pohled zdá. Robert de Niro (vynikající jako vždy) hraje taťku, který si užívá zaslouženého důchodu. Celý život tvrdě pracoval, aby se jeho děti měli dobře a mohli jít za svými sny. Péči o ně samotné ale přenechal své ženě a teď když zemřela, měl by ji zastoupit. Jenomže vztahová propast mezi ním a jeho dětmi je příliš veliká. Jednoho dne, kdy se všichni najednou vymluví z návštěvy, rozhodne se i přes zdravotní potíže zjistit, jestli jsou všichni opravdu tak v pohodě, jak vždy tvrdí. Střet s realitou je velmi bolestný, o to více, že ve snaze ušetřit otce infarktu, uchylují se jeho potomci ke špatným lžím (kterýkoli jiný týden, jen ne tento; turné po Evropě). Samotný road trip probíhá ve stylu přehazování horkého bramboru. To co divák a hlavní postava vytuší v průběhu filmu celé neštěstí završí. Závěrečného skorohapyendu se ale dočkáme při scéně s obrazem a rodinné sešlosti na díkuvzdání. ()

Crimson.Vortex

V celku celkem dobrý film, ale je škoda, že nebyly moc využity hvězdy, které zde hrály. Například Drew Barrymore je tady skoro neviditelná. ()

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky