Čerstvý důchodce Frank Goode, který před osmi měsíci ovdověl, očekává dohodnutou návštěvu svých čtyř dospělých dětí. Frank má plicní fibrózu, celý život se dřel v továrně na telefonní kabely a dýchal zplodiny z PVC. Chtěl poskytnout dětem úspěšnou budoucnost. Jeho syn David žije v New Yorku a je úspěšným malířem, Amy pracuje na významném postu v reklamní agentuře v Chicagu, Robert je dirigentem orchestru v Denveru a Rosie divadelní tanečnicí v Las Vegas. Děti mu však postupně volají, že přijet nemůžou. Frank je zklamán a i přes varování lékaře se rozhodne vydat na cestu a postupně všechny překvapit svou návštěvou. Jeho první zastávkou je New York. David však není doma a neobjeví se ani následujícího dne. Frank pokračuje do Chicaga za Amy. Povečeří s ní a jejím manželem Jeffem a chce zůstat. Amy prohlásí, že má moc práce, Jeff odjíždí na služební cestu a vnuk Jack na tábor. Frank jede do Denveru, kde zastihne Roberta při zkoušce orchestru, Robert ale hraje na bicí. Vysvětlí otci, že se kvůli němu snažil, ale na dirigenta nebyl dost dobrý. Když se chce Frank zdržet, Robert mu řekne, že odlétá do Evropy, nemá si s ním co říct. Frank se vydává za dcerou Rosie do Las Vegas. Naplánují si večeři v restauraci, ale objeví se kamarádka s batoletem a žádá, aby jí ho Rosie pohlídala. Otec s dcerou zůstanou doma. Frank si uvědomí, že je něco v nepořádku a také mu docházejí léky. Děti dřív domů stále volaly, ale vždycky chtěly hovořit s matkou, jemu nic neříkaly. On na ně příliš tlačil. Matce se mohly svěřit. Jeho žena ho milovala, proto mu říkala o dětech jen to, co chtěl slyšet... (TV Prima)

stuj

Nenáročný a poklidný snímek. Třeba k trávení nedělního oběda:) O vztahu rodiče k dětem a dětí k rodičovi. O upřímnosti vs. odcizení. A na konci s „happy endem“ – ty uvozovky jsou ale podstatné! Koukalo se na něj dobře. ()

dr.who

Je to proste dobry film, ktory odporucam pozriet si aj rodicom, ktori maju od deti prehnane ocakavania a nutia ich do niecoho, na co vnutorne nie su stavane.. ()

lumi1

tento film výborne ukazuje na to ako si deti dokážu "vážiť" svojich rodičov... bolo to skutočne smutné ale bohužiaľ pravdivé ()

JerryPilsen

Velká očekávání,dobré herecké výkony,ale neskutečně pomalé tempo a hrozná nuda.Vhodné na pozdní nedělní odpoledne s rodiči. ()

MAL1

Takové prosté téma a jak to dokáže člověka úplně dostat. Původně jsem si myslela, že půjde o komedii, a tak jsem si říkala, jo teď na začátku to je smutný a pak se to rozjede...skutečně se to rozjelo, ale po úplně jiné cestě. Po cestě rodiče, který zůstal sám, protože děti už mají svůj život. Čekala jsem od tohoto filmu smích a místo toho se dostavily slzy, které jsem v některých momentech nestíhala utírat. Téma rodičů a dětí je prostě věčné. ()

ashlei

Tenhle film mě opravdu zaujal, od začátku do konce jsme se bavila (i když od komedie to má daleko). Skvělí herci a moc hezká a krásně zpracovaná myšlenka. Nejlepší na celém filmu, ale byla jeho upřímnost. P.S.: nachystejte kapesníky! :) ()

milatko81

pecka, uz dlho som nesmutil pri filme tak ak opri tomto a uz dlho ma film neprinutil sa zamysliet aj nad niecim inym ako nad trikmi a rozpoctu, toto je skutocne dobry film kt nezabudol na stare dobre filmove remeslo! ti co ste dali menej ako 4 hviezdy sa mozete hanbit! ()

babuca

Veľmi dobrý film možno až ku 5*, vidím že mnohí pseudoexperti to nepochopili.....mnohí ani nemôžu, lebo nemajú deti a sú veľmi mladí na to aby sa ich názory brali vážne. Tu sa oddeľujem zrno od pliev. Kto nepochopil a nevnímal tento film tak nemá dušu. 85% možno aj 90% pozriem si to opäť a rád. ()

Assshack

Ani nevím, co přesně jsem očekával od toho snímku. Rober de Niro mi k téhle roli prostě sedí. Smutný příběh otce, který shledává, že život jeho dětí je úplně jiný, než o jakém věděl. Hodně smutné, ale přeci jen krásné a příjemné. ()

tomasBA

Neviem, skoro cely cas som mal taky divny pocit, ze sa strasne ten film na nieco hraje. Nstastie to bolo SKORO cely film a ku koncu sa mi to pacilo cim dalej tym viac, napokon to skoncilo na takych cca 75 %. Na konci som bol dojaty, az sa divym;) ()

xxxblade

Velice zajímavý pohled na rodinu. očima stárnoucího otce. Příběh opravdu není tak silný a ano hlavně to tahle De Niro jak tady už vyznělo. Přiznávám , že sem se díva hlavně kvuli kladnému hodnocení ale čekal sem komedii ale myslím , že tenhle snímek mi dal víc. Líbilo se mi , že film je vyvážený. A proto dávám tolik hvězdiček ()

sOlaR

Snímek který Vás jemně zahřeje u srdce. Snímek o srdnatosti, houževnatosti, ale i realitě dnešního života aneb co se vám může stát. I že Vám některý kripl rozšlape prášky a tím Vás možná připraví o život. Dále se tam objevuje plno odhodlání, určitě moc příjemný film. Nelituji těch peněz za lístek do kina. ()

bron

Od první do poslední chvíle sympatická záležitost, s akorátní troškou sentimentu. De Nirovi role sedla. Snímek nabízí vhled do (řekl bych typických) starostí "čerstvého" seniora, který zůstal sám - děti mají své životy, žena mu zemřela. Každému, koho potká, má tendenci vyprávět o svých dětech, jak se jim dobře daří, zároveň má trochu obavy, zda je to skutečně pravda a zda jim byl dobrým otcem. Ovšem cokoliv negativního se snaží si nepřipouštět. Tyto pocity zmítají hlavním hrdinou, nebylo v tom žádné přehrávání či přemíra klišé. Takže poctivých 80 %. ()

Profík

Nebyl to úplně můj šálek kávy, ale bylo to zajímavé, herecké obsazení výborné, moc mě potěšila ve své roli Drew Barrymore, ale samozřejmě většinu filmu na svých bedrech utáhl skvělý De Niro.A přiznám dobrovolně - konec mě taky dojal a tak zaokrouhluju hvězdně na ty 4, jinak 70%. ()

Archypov

Toto je môj prvý komentár na csfd a tak trochu sa bojím, že nebudem schopný konkurovať všetkým ľuďom ktorí o filmoch vedia veľa, vedia používať mnohé z prídavných mien, ktoré ja nepoužívam, nepoznám a pod. a preto mám určitý, naozaj jemný komplex menejcennosti. :-) No nič. Môj názor na tento film je ten, že sa jedná o naozaj pekný film, vyzdvihujúci lásku otca k deťom a detí k otcovi, snahu o určitú snahu prekonať komunikačnú bariéru, ktorá v tejto rodine vznikala dlhé roky. Herci boli vybratí dobre, mám dojem že sami cítili to čo hrajú. Jasné že film má sentimentálny náboj, ale to predsa máme radi, nie? Teda sorry, že hovorím v množnom čísle, mne osobne to neublíži. Téma výborná, láska medzi rodinnými príslušníkmi nemôže byť nikdy klišé, pokiaľ je dobre zobrazená. Zo zásady by som dal štyri a pol, ale keďže som férovej kluk, tak u mňa päť kusov. Utieram slzu a nech ma verbal nekomentuje v zlom, lebo ho pozvem na pifko... a to by ho zabilo... :-) ()

phoenix9

Začiatok je trošku problém , asi 10 minút, potom sa to rozbehne vo veĺmi slušnú road movie a musím uznať , že ma to chytilo a z obdobia kedy bol film ,natočený , tak ide o najlepší film De Nira. Ku koncu ma potešila jedna veĺmi silná scéna , ktorá dala % navyše :) 78 % ()

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky