Ben byl vždycky jiný. Je to autista. A nyní, v čase dospívání, je jeho jinakost vidět lépe než kdy dřív. Jeho život se dělí na dvě poloviny. V té první, která přináleží existenci ve virtuální realitě online počítačové hry ArchLord, je nebojácným hrdinským rytířem, který si vždy ví rady a nikdy neselhává v boji s bezprávím. A druhou polovinou je pak jeho reálné bolestné bytí věčně utlačovaného tichého outsidera, pro nějž je každý nový den dalším strašlivým peklem. Když ale začne školní šikana přesahovat únosnou mez, rozhodne se Ben, kterého ve vynikajícím belgicko – nizozemském koprodukčním dramatu ztělesnil Greg Timmermans, k protiútoku. Pak mu však nečekaně zkříží cestu Scarlite, jeho věrná družka ze hry, kterou nikdy dříve doopravdy nepotkal. Možná by však i ona mohla zapadnout do jeho plánu. Posledních dvacet minut snímku pak dokazuje, že nominace na Evropskou filmovou cenu a tři trofeje z mezinárodního filmového festivalu v Montrealu nebyly v případě debutového snímku režiséra Nica Balthazara uděleny vůbec náhodně. (oficiální text distributora)

zahadum

Originálny záver aký má tento film je kapitola sama o sebe..vlastne celý film je originál..od spracovania až po nezvyčajný dopad jednej šikany na veľmi zaujímavého človeka. ()

merigieren

Tak a teď ještě napište příběh o někom, kdo nemá ani ten virtuální svět MMORPG :-), Na počátku je hezký návod, jak odfiltrovat okolí, později se dostaneme k davovému chování lidí a zákonu džungle:Silnější zvítězí. S nárustem extrémů vlastně poznáme Benův bídný život a pochopíme jeho šílenství(zoufalství) ? V tomto místě vstoupí do příběhu imaginární přítelkyně z jedné hry, jejíž název neznám, neboť sem přestal hrát již před 4 lety. Časem se sní (ne)setká a ona ho zachrání před skokem pod vlak (tadyta scéna mi připomněla Annu Kareninu). Zachrání ho aby mohl skočit z lodi do oceánu, to mi připadalo postavený na hlavu, je lepší se nachat rozšmelcovat vlakem než se minuty topit a spoléhat na lodní šroub... Ale na konec vše hezky dopadne i s pointou o hlouposti pohřbů. Kdybych si chtěl rejpnout, tak připomenu, že MMORPG hry se snaží uchovávat tajemství pravé identity a i potom by byla šance najít někoho z okolí skoro nulová a ještě k tomu holku. Což mě přivádí ke skutečnosti, že 70% dívek nejsou ve skutečnosti dívky ale vypočítaví hráči jež rádi dostávají od ostatních dárky :-) ()

Endlessly

Aspergerov syndróm a šikana, tí čo ma poznajú si iste myslia aká trefa do čierneho:) No napriek tomu, že námet pre mňa ako stvorený, dobre natočený so zaujímavými nápadmi a viacmenej aj fajn zahraný, niečo málo tomu chýbalo. Zatiaľ neviem definovať čo, ale celkovo ma Ben X veľmi potešil tým ako mi ukázal, že nie som až taká vševedúca a nič nie je také jasné ako sa občas presviedčam že je. ()

hazaba

Šla jsem na film, o němž jsem zas až tak moc nevěděla a nevěřícně koukala... Neuvěřitelně znázorněn příběh autisty, jeho světa a reality. Příběh o šikaně a jak se s ní snad vypořádat... Greg Timmermans jako Ben byl vynikající, ale na první pohled jsem si říkala, že na středoškoláka (?) je moc starý. Mimochodem, zajímalo by mě, jestli mu Scarlite opravdu pomohla, nebo to byl zase jen kus jeho světa... :-) ()

bangee

Neveselý příběh nabitý emocemi o tak trochu jiném chlapci, který si žije svůj druhý, a po mnoha stránkách lepší život. Škoda jenom, že je virtuální. Gregovi Timmermansovi role výborně sedne, scénář a řežie jsou podle mě bez chyby. PS: Archlorda jsem hrával, několik pár měsíců a jedná se o dost nijakou a nudnou a dost stereotypní hru, čím jste víš, tím víc. ()

Deratizer

Velmi zajímavě a poutavě zpracovaný film, který diváka přilepí k obrazovce. V poslední třetině filmu vás přepadne chaos a zmatek, pač se začnete ztrácet v tom, co je skutečná realita a co se děje jen v hlavě autisty, než si to postupně vše srovnáte v hlavě. Konkrétně tam nastane chaos ohledně dívky, se kterou se měl autista sejít, což on se s ní skutečně setkal, ale reálné a skutečné setkání s dívkou začalo nastoupením do vlaku na nádraží a přisednutím si k ní na sedadlo a následným vystoupením. Pak už to byla opět jen jeho vlastní vize až do konce filmu. Srovnávání kvalit filmu tohoto a filmu Zkažená mládež není až tak na místě, jelikož je to trošku něco jiného, je tam jiný záměr ve zpracování. Zkažená mládež je velmi realisticky a syrově zpracovaný film o šikaně v pravým slova smyslu, bez jakéhokoliv vizuálního omezení násilí v záběrech, vše agresivně a natvrdo kamerově zachyceno za účelem syrovosti a autentičnosti, kde se s tím tvůrci opravdu nemazlí a Ben X se snaží citlivě zaznamenat vnímání šikanovaného autisty se zajímavou vizuální stránkou. Tento film je vhodné si pustit ještě jednou, pokud jste vše nepobrali napoprvé. ()

fisikk

Ztvárnění tohoto filmu se mi moc líbilo, hlavně časté Benovy představy v roli bojovníka z počítačové hry, do které se situoval, mě velice zaujaly. Stejně tak vyústění tohoto snímku, které by mě v životě nenapadlo. Docela se mnou také otřásly myšlenky typu jak to mají rodiče těžké při výchově problémových dětí (co jim mají poradit při šikaně, jak jim pomoci najít si cestu k jejich citům apod.). ()

Doomedx

Byla to celkem nuda, co me ale urcite nejvic stvalo tak ty radoby "dokumentární vstřihy" + mi to moc neprislo realne aby clovek s takovou "nemoci" chodil na normalni skolu, ale asi na tom neco bude a treba nemel na vyber; kdo ví ? Kdyby nebylo toho super zajimavého a hlavne originalniho konce tak dam urcite mene. 3,5* ()

Yojimbo

Vizuálně excelentní podívaná, která však svým klipovitým vyzněním znesnadňuje vžití se do příběhu. Hlavní postavu Bena jsem tak jen z dálky sledoval, aniž bych se k němu nějak přiblížil, společně s ním sdílel jeho útrapy atd. Téměř neustálé podkreslení moderní hudbou (techno nebo něco takového) a na některých místech hektický střih mi také znesnadňoval plný prožitek. A přitom příběh kluka s Aspergerovým syndromem, který je šikanován a své druhé já nachází v počítačové online hře, by přímo vybízel k soucitu a prožívání... Ze tří hvězdiček na čtyři to však zvedá již zmíněné vizuální pojetí, které je skutečně špičkové. ()

Blaogranas

Takto namířený film na autismus se mi příliš nezamlouval. Bohužel je to pro mě jisté zklamání. Veškeré hovory zasahující do děje mi vadili a až na konci se člověk dozvídá, že tvoří jakýsi dokument nebo reportáž. Šikana je svisnstvo a ty dva (promiňte mi ten výraz) "ču*áky" by měly přinejmenším pořádně proliskat, ale dle mého názoru je daleko silnějším a i filmařsky lépe zpracovaným zážitkem Ondskan nebo Klass. Ale řečené "moudro" je bohužel až krutě pravdivé: "Nejdřív musí vždy někdo zemřít, aby se začalo něco dít." ()

Harts

Nádherné zpracování, úžasné, emocionálně vypjaté, dokonale natočené a atraktivně pro všechny. Tento film ve vás zanechá stopu, ať chcete nebo ne. A měl by být součásti morální výchovy. ()

derewi

Snímek, který upoutal svým sugestivním podáním nejen problému šikany, ale i autismu. Představuje nám hlavního hrdinu jako bojovníka, který v podstatě nechápe okolní svět a přesto je v něm nucen žít a čelit mu. Matku, která pro něj dělá vše dobré, ale i tato snaha může být špatnou cestou. Ve filmu mi chyběl (aspoň krátký) do života a rodiny těch, co Bena tyranizovali. Není od věci se podívat také na druhý břeh... Nicméně, v tomto filmu to toleruji. Posláním filmu je upozornit na problém šikany „odlišných“osob na školách a fakt, že i jedinec může potrestat skupinu bez agrese. Upínání Bena ke Scarlite je jeho nadějí, hnací silou... Proč by zrovna on měl zemřít? Snímek nemá hluchá místa. ()

Vabr

Po Slonovi, u jehož recenzích jsem zahlédl jednu, kde někdo vypsal podobné filmy, jsem dostal chuť na podobné kousky (šikana, školní prostředí, schoolshooting…). Ben X naláká svým úvodem, kdy posloucháme monolog hlavního hrdiny a k tomu na obrazovce místy proběhne pěkné srovnání s videohrou. A tak se zdá, že se film buduje správně a dostaneme něco pořádného. Bohužel je šikana poněkud slabá, když to tak řeknu špatně, a nějaké intenzivní pasáže film nenabízí. Závěr v kostele byl za mě velice čekaný, a proto mi nezbývá nic jiného než udělit 2 hvězdy. Vyhodnocení: Myslel jsem, že jeho počítačový svět bude pro film větším základním kamenem ()

markotter

Další evropský film, který hravě strčí do kapsy americké pokusy o nezávislost. Tak silný pocit, že je to s hlavním hrdinou vopravdu hrozný a že se s tím musí už konečně něco udělat tak často nemám, a proto jsem byl rád i za ten konec, který zas tak moc uvěřitelný nebyl. Ale co. ()