Legenda o sovích strážcích

• USA Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole (více)

Hlavní postavou je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga’Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali proti zlým Čistým, jak si sami říkají, ve velké bitvě za záchranu všech druhů sov. Zatímco Soren sní o tom, že jednoho dne se přidá ke svým hrdinům, jeho starší bratr Kludd se té představě jen vysmívá a touží jen po lovu, létání a být otcovým oblíbencem místo Sorena. Kluddova žárlivost má ale hrůzné následky - oba soví sourozenci vypadnou z hnízda na vrcholu stromu přímo do spárů Čistých. Teď je na Sorenovi, aby se pokusil o odvážný únik s pomocí dalších mladých soviček. Společně letí přes moře i skrze mlhy, aby našli Velký strom - domov legendárních sovích Strážců Ga’Hoolu, jenž jsou jedinou nadějí na vítězství v bitvě proti Čistým a na záchranu sovích království. (oficiální text distributora)

REBARB0RKA

Příliš uspěchaný film, který nezpomalí ani spousta zpomalených záběrů. Pro dospělého diváka je tu málo vtipu a přílišná černobílost postav. Za zmínku tak stojí zejména vynikající animace. ()

merigieren

sovy mi moc k srdci nepřirostly, tučňáci jsou roztomilejší. Jinak jde jen o příběh boje dvou stran a zrádného bratra, který zemře, nevím proč, ale to mě trochu překvapilo. Je to takové moc vážné na animák, zamilovanost se nekonala, pravděpodobně si autoři mysleli, že si sednu na zadek z létání v oblacích :-) No já už ležel a sedat se mi nechtělo. je to čistej průměr. ()

kobliha

Viac temnoty, viac drsnych scen a brutality, viac spomalovaciek.. Spravit z toho cisto film pre odrastenych a bol by jeden z mojich oblubenych.. Takto sa decka budia v strachu zo spanku, my starsi ventilujeme svoje nenaplnene ocakavania pisanim komentarov a spokojny vlastne nie je nikto :) ()

J. T. Kirk

A mě se to docela dost líbilo. Sice jsem od Snydera čekal něco ještě lepšího, ale nemůžu si stěžovat. Kdyby do toho nebyla zapletená ta romantika, tak by to bylo super. Nikdo není dokonalý, bohužel ani Zack Snyder. No, ale já tu o tom píšu jako, kdyby to byl nějaký totální propdák, ale tak to není. Prostě se to nedá stovnávat třeba s Watchmen, ale který film ano? Jinak pěkná animace a hlavně zde nebyly žádní lidé, za což jsem nesmírně vděčný, protože z těch animáků ve kterých mají lidi obrovské hlavy a prťavoučké těla se mi dělá zle. Při další příležitosti si to klidně zase rád pustím. ()

Lyžař

Příjemný snímek. Kdo by neměl rád legendy. Všichni je potřebujeme v určitém věku k tomu, abychom mohli jít dále za svým snem a cílem..když jsou pak ony legendy živé a skutečné a ještě k tomu tak nádherně vizuálně zpracované, není skoro co dodat. Snad jen - do filmu bych přidal zpomalených záběrů - ty se mi líbily nejvíce. Zde byla jasně viditelná dokonalost zpracování. ()

fisikk

Na tomto filmu se mi líbí, že učí děti, aby věřily svému nitru, protože se s tímto názorem plně ztotožňuji. Dále mě mile překvapila výborná grafika a vůbec mi nechybělo, že se zde nevyskytl tuctový milostný příběh. „Nemám přestat s vyprávěním? Abyste z toho neměli denní můry.“ ()

BOURQUE

Animák, pri ktorom máte pocit, že sa podívate na film so skutočnými hercami. Ale tí herci sú tu sovy :). Ja osobne som už videl podobný „film“. Bohužiaľ, ale nič nového resp. významného Snyderovo dielo neprináša. Škoda. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Bohnice05

Taková lepší pohádka nejen pro děti. Příběh není nijak zvlášť originální, ale jde spíš o to, jak kvalitně je vyprávěn. Scéna za scénou jedou a pořád se něco děje. Člověk pomalu ani nemá čas na oddych, což je však největší slabinou filmu. Snaha nacpat tam vše, působí pak negativně. O tom, že méně je někdy více, slyšel každý. Delší stopáž by snímku prospěla, protože by se všechny ty akce daly proložit něčím oddechovým a byla by to úplná paráda. Animace radost pohledět. ()

Faila

Díky Zackovu neuvěřitelnému smyslu pro vystavění situace budiž mu odpuštěna banalita a patetičnost. Navíc, když tyto můžeme přičíst na vrub animákům, které už pomalu ani jiné být nedokáží. Snyder odvedl vynikající práci a dá se říci, že co se "bojových" scén, přesněji jejich zpomaleným a efektivním pasážím, týče, nemá konkurenta. ()

char_t

Špetka Pána Prstenů, kousek z Avatara, hrst toho, trocha onoho... Protřepat, nemíchat, a máme tu Soví strážce. Animace špičková, výprava dechberoucí, jen ten mix žánrů a vykradených kousků (část soundtrack je snad přímo z LotR, bez jediné úpravy) trochu kazí výsledek. Ale bavil jsem se. ()

Krchy

Ach jo, kdyby se Snyder vydal ve stopách Třístovky a vykašlal se na děcka, tak to mohla být sakra dobrá a temná animovaná řežba. Takhle to trochu připomíná dort v podání pejska s kočičkou, zbytečně přeplácané a v konečném důsledku ne až tak dobré. ()

GOREGASM

Skvělý námět pro úžasný fantasy animák v rukou vizuálního kouzelníka současnosti Zacka Snydera dopadl... průměrně. Na druhou stranu, co chcete stihnout za hodinu třicet. Animace je úžasná (u některých scén mi málem začala přepadávat čelist), namluvení hvězdnými herci taky vynikající, jen ten scénář strašně spěchá, aby se to vešlo do oněch devadesáti minut. Přitom je z této látky cí­tit obrovský potenciál a s trochou štěstí­ mohla být fantasy eposem pro malé i velké diváky. Je škoda, že Zack Snyder nedokázal realizovat "hlubší" verzi tohoto křehkého soví­ho dobrodružství­, protože to on umí­. Nenáročného diváka sovy pobaví­, ve mě jen zanechaly pocit jedné velké nevyužité šance. Přesto stojí­ za vidění­... minimálně kvůli použité technologii, které život nechybí­. 70% ()

Adm.Nelson

Z trojice filmov (300, Sucker Punch, Ga´Hoole), ktoré som zatiaľ od Snydera videl, je tento ten najlepší. Asi preto, že sovy a fantasy mám veľmi rád a je v tom viac emócií ako v ostatných snyderovkách dokopy. Zároveň je to vizuálne najprepracovanejší animovaný film, aký som videl. 9/10 ()

Fawkes

Vizuální stránka je tak perfektní, že bych ji klidně nominoval na oskara, co se ale týče celkového dojmu z filmu, tak mě poněkud zklamal. Ono se sice krásně dívá na ty vytvořené sovičky a na to všechno kolem, ale děj se pohyboval spíš na dolní úrovni. Líbily se mi práce s kamerou, a zpomalené scény. Líbila se mi taky úvodní scéna, kdy sova oblítává loga producentů. Do čtyř hvězdiček jsem toho však postrádal dost. (58%) ()

boul

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole, anim film a dohromady čtvrtá v pořadí větší produkce od pána se jménem Zack Snyder. První horor, druhé fantasy, třetí komiks a do čtvrtého animovaný film. Musím říct, že to vystřídal jak ponožky a zatím mě nezklamal. Nikdy to nebyla úplná pecka mega hit, ale i tak je to režisér co oslovil spoustu diváků a já patřím mezi ně. Filmové sovy a jejich létající nálety byly famózně udělané a celková animace byla dokonalá. Některé zvířecí postavy mi tam moc neseděli, ale i tak jsem se dost bavil a po dlouhé době jsem i strávil dabing. 4* a hurá do kina na další Snyderovinu jménem Man of Steel! ()

MickeyStuma

Po vizuální stránce nejlepší animák, jaký kdy vznikl. Nádherná realistická kresba, a až šokující animace, kde je rozpohybováno i to, co by jeden nečekal. Smysl pro detail je vyšvihnut až na maximum. Temně dobrodružný fantasy příběh je spíše pro starší děti, i když je příběh jednoduchý a srozumitelný. Napětí a dramatičnost vtahuje do dění, což je podporováno vkusnou hudbou. Akční scény jsou na takové úrovni, že by lehce strčili do kapsy i leckterý hraný film. Tento snímek je ukázkou toho, kam se může ubírat animovaný film. ()

Wargoo

Ako prvé musím zdôrazniť, že animácia všetkých sovích predstaviteľov bola absolútne dokonalá. Čo sa týka príliš častých "slow-mo" záberov, niekedy boli vhodné (zdôraznili detail), inokedy, a bohužiaľ väčšinou, pôsobili skôr zbytočne a mimoúčelne. Dejovo ma to moc nechytilo, a ako tu už bolo viackrát uvedené, film nevie, čím chce byť. Nieje to čisto pre dospelých, ani čisto pre deti, a film s takýmto potenciálom by mal predsa len vedieť, kam sa chce uberať. A my by sme po konci filmu boli ďaleko viac nadšení ! Mňa najviac oslovila grafika a animácia, tá bola priam dokonalá. Ako milovník sov (plamienky zbožňujem) som potešený, ako filmový fanúšik som však sklamaný. 3***, 63,498 % ()

foundation

Ked si predstavim ako som Snydera obhajoval a tvrdil ze urcite nesklame a Legenda nebude len nejaky detsky klisovity animak. Nakoniec sa ukazalo ze tak neuveritelne trapne, infantilne dristy ktore cely film sprevadzali este k tomu v ,,neprekonatelnom,, slovenskom dabingu som nevidel uz naozaj velmi davno. Kazdym dalsim dialogom sa posuva hranica vrcholnej tragednosti do absolutne novych vysin. To snad vazne ani nie je mozne stvorit rozpravku ktora by v sebe obsahovala snad vsetky klisovite dialogy zo vsetkych moznych animovanych a kreslenych filmov. Keby som mal hodnotit ten film len podla scenara a dialogov bol by to ODPAD vysity tak cisto a krasne ako uz davno nie. Jedina vec ktora vsetko drzi pokope je to nadherne 3D spracovanie , resp. celkove graficke spracovanie filmu. V tomto pripade to bol jeden z najkrajsich zazitkov,ak nie rovno ten najkrajsi. Nadherne opening titulky maju u mna takisto za plny pocet bodov. Bohuzial v momente ako sovy prvy krat otvoria usta a zacnu medzi sebou tu neuveritelnu konverzaciu uz som vedel ze je zle, velmi zle. Aby som povedal aj to pozitivne. Zopar scen mi naozaj vyrazilo dych a su tu dokonca 2 sceny ktore ma pritlacili do sedacky tak silno ako to neurobil Avatar za celych 160 minut. Normalne sa mi chce plakat aky to mohol byt film keby Snyder pouzil svoje reziserske napady na nieco temnejsie resp. aspon trochu dospelejsie ako na tuto nehoraznu kravinu. Tych par scen,celkove graficke spracovanie plus opening za neuveritelny plny pocet plus 20 percent. To bola naozaj nadhera. 120/100. Vsetko ostatne je bohuzial na 0/100. Neprezeniem ked poviem ze vo filme neodoznela snad jedina normalna veta na com sa ale urcite nemalu mierou podpisal aj ten maximalne imbecilny uchylny a pridrbany slovensky dabing. Po anglicky a v HD si to urcite pozriem este znova aj ked ani sebelepsi televizor sa v tomto pripade nevyrovna kinu. Kazdy sa raz moze pomylit. Ale je velka skoda ze Zack to urobil prave tu kde mal moznost dokazat ze vie spravit ultimatny animak urceny nie je pre 7 rocne deti. 2 hviezdy za vsetky tie nadherne sceny. Bolo ich ale velmi malo na to aby dokazali utiahnut tak hlupy film. Na zaver sokujuce odhalenie. Mam velke pokusenie ist na to do kina aj druhy krat a pretrpiet cely ten film len aby som si mohol znovu pozriet tych niekolko naozaj neuveritelnych zaberov. ()

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

Kdo se ujme Supermana?

Kdo se ujme Supermana?

06.10.2010

Kandidátů na režii nového Supermana byla spousta (Tony Scott, Darren Aronofsky...), nakonec ale studio Warner podepsalo smlouvu se Zackem Snyderem. Je to překvapivý tah, zejména když přihlédneme k… (více)

Kdo zastaví 3D šílenství?

Kdo zastaví 3D šílenství?

04.02.2010

Asi až diváci, kteří se někdy v blízké či vzdálenější budoucnosti tímhle fenoménem nasytí a přinutí Hollywood, aby se nesnažil servírovat jim všechno trojrozměrně. Nebudeme se vracet k tomu, kdo to… (více)

Další Evropané v Hollywoodu

Další Evropané v Hollywoodu

09.03.2009

Dva zajímaví evropští tvůrci upsali duši Ďáblu... ehm, Hollywoodu. Získat Oscara (nebo alespoň nominaci) v kategorii „nejlepší neanglicky mluvený film“ je obvykle začátek cesty k režírování nějakého… (více)