Burt a Verona spolu žijí už dlouho. Jejich společný svět je skromný a neokázalý, nemají dokonce ani vlastní dům. Teď však Verona čeká dítě, a tak musejí najít vhodné místo, kde by se mohli usadit a začít rodinný život. Když se vydají na cestu za novým domovem, nemají zdaleka tušení, co všechno je může potkat! Tvůrce oscarového dramatu Americká krása Sam Mendes dokazuje svěží vztahovou komedií pověst režisérského chameleona, který střídá žánry a neztrácí autorskou identitu. (oficiální text distributora)

aR3Zz

Takový nemastný neslaný snímek o tom, jak naprosto obyčejný (nikoli však všední) pár hledá ideální domov pro svou budoucí rodinu. Sekvence zážitků při hledání však omrzí velmi brzy, vtipných momentů není mnoho a hlubší podtext filmu jsem se snažil najít marně. Za snahu dobrých herců (vše jsem jim věřil) a za optimismus pár bodíku navíc, ale i tak pro mne podprůměrné... 45% ()

Miki68

Nečekal jsem skoro nic a dostal jsem vrchovatě. Úplně obyčejný příběh, na první pohled lehce a jednoduše natočený a úplně obyčejně (uvěřitelně) zahraný. Velmi osvěžující dávka skvělé filmařiny. Ústřední dvojice navzájem skvěle funguje, film má velmi příjemnou atmosféru a ačkoliv nejsem velkým fandou country, musím uznat, že soundtrack je moc dobrý a do filmu sedí skvěle. Celkově překvapení. ()

JimiH

Neskutečně příjemný film (hlavně díky hlavním ultrakladným postavám), kterému odpustíte epizodičnost i příběhovou schématičnost díky naprosto perfektním dialogům a bizarním postavičkám. ()

cogi

Ze začátku jsem se nudila, ale po pár minutách se celý příběh rozjel a já jsem se nestačila divit podivným rodinkám, které hlavní hrdinové potkávají. Od jednoho extrému po druhý, netuším, jestli je horší matka s prořízlou pusou, která nutí své dceři, že je lesba, nebo až moc milující matka, která odmítá kočárky, kojí děti, které to už nepotřebují a spí s manželem před potomky. ()

Fat'Fatal

Ne že by to byl špatný film, to ne. Jenom je takový rozvláčný, pomalý, místy nudný. Asi jako když Burt mluví (a nemyslím nadávání :). Kromě toho, občas tu byly skvěle zahraný a vymyšlený scénky, kdy jsem se královsky pobavil - hipísáci, "pověz té paní co víš o děťátkách" atd. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

LadyEsik

Tento film se mi moc líbil (začátku se nelekněte :) ), vtipný, postavy dobré, ty rodiny, příběhy, jejich herecké výkony, takový pěkný oddechový film :)) ()

Biopler

S pribúdajúcim časom som mal stále silnejší pocit, že sledujem nudnú allenovku. Hŕba nudných, tuctových dialógov, nezaujímavých hercov a hudby. Dopozeral som to však a musím len usúdiť, že Mendes stratil kúzlo. ()

Jajar

Pohodová indie komedie o hledání nového domova, kde by se mohl jeden zvláštní americký pár (ne tolik zvláštní oproti jejich přátelům, které ve filmu potkáte) usadit a začít rodinný život. Away We Go není nijak přelomovým, nebo převratným snímkem, vlastně má dost neoriginální strukturu i šablonovité postavy. Přesto na mě emocionálně silně zapůsobil. Fandil jsem hlavním hrdinům, pobrukoval si při skvělém soundtracku, rozkrýval klasické, ale svěžím způsobem podané životní pravdy. Sam Mendes si znovu zkusil jiný žánr a vizuální atrakci tentokrát nahrazuje střídmou režií s důrazem na vyprávění lavírující na tenké hraně mezi komedií, dramatem a romantikou. Světe div se, funguje to skvěle. ()

BDMarty007

Velmi originální a přesto velmi prostý film. Chce se mi použít slovo "milý film" ale ono to není tak jednoduché, protože on jde pěkně do hloubky a většinu času je pěkně hořký. Ale párkrát se i zasmějete. Nejvíce jsem se asi bavil při návštěvě kontinuální domácnosti! Dvojice "divňáků" vyráží hledat nový životní prostor, putuje po příbuzných a známých a postupně zjišťuje, že ti jsou ještě divnější, často bez lásky či nešťastní. Burt v podání Johna Krasinskiho je opravdu výborně napsaný i zahraný. Šílený a nepraktický mimoň, přerostlé dítě, ale zároveň velmi pevný ve svých životních hodnotách a postojích, upřímně milující, člověk s perličkou na dně. Ve svém celku je film oslavou opravdové, prosté a upřímné lásky dvou lidí, která je nakonec jediným pevným bodem v životě. Samu Mendezovi patří hold za opět velmi jiný a přitom opět vynikající film, s obrovským citem režírovaný. Citlivě zvolená stopáž 98 minut je úplně přesně akorát, deset minut více a už by možná začal nudit. ()

tančísvlky

Tak kam až sa dá ísť...Mendes je späť,aj keď to trvalo dlhšie než som čakal po skvelej Americkej kráse... Aj keď to zo začiatku nevyzeralo.Po zahrievacom úvode je to už príval krásnej krásy,ktorú túži aspoň na minúty každý zažiť.Tento film Vás vtiahne do iného sveta dvoch a pol ľudí...Originálne nápady sa tam hemžia ako na bežiacom páse.Omračujúca scéna na trampolíne vojde do dejín filmu...Nechcel som na konci vidieť záverečné titulky.Ohromná gradácia záveru diela je neskutočne silná.Hudba je len skvelé dokreslenie toho všetkého...Fámozné hviezdičiek je málo... ()

E lan

Velmi vkusná a klidná podívaná, kdy oba neznámí hlavní aktéři podávají nenásilný a vyrovnaný výkony po celý film, zatímco kolem nich "šílí" okolní ujeté postavy v podání známých hvězd. Zvláštní ale o to lepší nápad, o to víc se divák vcítí do hlavních hrdinů, přijdou mu neskutečně blízcí. Mendes to prostě umí... ()

Dan

Až budu v šestém měsíci, taky se vydám hledat, kam bych hlavu složil. A potkávat lidi, kteří se mi budou snažit vnutit jejich trapný způsob života... poslouchat jejich trapné řeči... a myslet si, že ač nejsem ničím vyjímečný, jsem středem světa a lepší, mnohem lepší než všichni okolo... ()

MELODY

Nenápadný snímek, popisující bez zbytečného patosu cestu nastávajících rodičů za domovem. Krásná scéna na trampolíně se "svatebním" slibem. ()

bono22vox

Sam Mendes nám svými filmy - a tento neni žádnou výjimkou - zvěstuje, že se máme za každých okolností chovat slušně, protože Ten nahoře to všechno vidí a sejití z cesty nemá moc v Lásce. ()

Oonika

Dost ztřeštěné, ale hrozně příjemné. Oba hlavní hrdinové mi přirostli k srdci, vtípky byly neokoukané, hudba super. Palec nahoru ;-) ()

mira.l

72%??? Totok??? Vždyť to bylo .... o čem že to vlastně bylo? Tohle je přesně ten typ filmu, který se vám za dva, maximálně tři dny naprosto vykouří z hlavy. Naprosto nezáživný, hlavní postavy taky žádný sympaťáci, ... anebo jsem prostě jen nepochopil, v čem je krása tohoto kusu. Jedna hvězdička ze soucitu. ()

Demonic189

Velmi nesúrodá dvojica vo filme, ktorý je akosi nemastný neslaný. Pár zábavných hlášok a scén, ale ako celok, hmmm, celkom slabota... ()

matynka

Pohodový a oddychový film, který v sobě má hodně pravdy. Některé hlášky jsou opravdu ujeté, sem tam se člověk zasměje, a i když nemá film takovou sílu jako Americká krása, něco ve vás po jeho shlédnutí rozhodně zanechá. I kdyby to měl být jen totálně pozitivní pocit. ()

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

29.08.2009

V Banskej Bystrici sa v priebehu piatich dní (23. 9. – 27. 9.) uskutoční v rámci multimediálneho festivalu Barbakan i prehliadka kvalitných filmov. V predpremiérach budete môcť vidieť napríklad… (více)