Burt a Verona spolu žijí už dlouho. Jejich společný svět je skromný a neokázalý, nemají dokonce ani vlastní dům. Teď však Verona čeká dítě, a tak musejí najít vhodné místo, kde by se mohli usadit a začít rodinný život. Když se vydají na cestu za novým domovem, nemají zdaleka tušení, co všechno je může potkat! Tvůrce oscarového dramatu Americká krása Sam Mendes dokazuje svěží vztahovou komedií pověst režisérského chameleona, který střídá žánry a neztrácí autorskou identitu. (oficiální text distributora)

Mistickzz

Sam Mendes je fakt chameleón a natočil zaujímavú a hlavne vtipnú road movie komédiu s výborným scenárom a s podmanivým soundtrackom. Všetko mi na tomto filme sedelo, tak ako som ani nečakal a teším sa na ďalšie zhľiadnutie. 85% ()

Michelle75

Záviděla jsem ústřední dvojici.... a to s jakou lehkostí se i přes těhotenství Verony rozhodnout putovat a hledat místo,kde by jim spolu bylo dobře. Nejedou úplně na pas blink,ale jejich cesta má určité možnosti-návštěva známých, rodiny a případné uhnízdění někde tam poblíž. Nakonec vše dopadne úplně jinak,ale hodně sympaticky a úlevně. V menších rolích jsem si hodně užila postavu Melanie Lynskie a Maggie Gyllenhaal. Díky nim přidávám jednu hvězdičku,protože ačkoliv film působí hodně sympaticky,tak některé pasáže se až přílišně táhly. ()

Seti

Mendesova nezávislárna, v níž tentokrát rozebírá především téma rodiny a zabývá se rozmanitostí jejích stavebních kamenů. Místy vtipné, místy dojemné, místy zamyšleníhodné a celkově příjemná záležitost. ()

Zagros

Tohle natočil stejný režisér jako Americkou krásu a Nouzový východ? To snad ani není možné, asi potřeboval právě po silném Nouzovém východu nějaký oddech a vsadil na lehčí téma. Nevyšlo to a tohle je jeho nejslabší snímek. Všude dobře, proč být doma na mě nezafungoval v žádné ze svých rovin – road movie, romantika, komedie, lehké drama. Vše začíná nesympatickou ústřední dvojicí, která potkává po cestě ještě méně sympatické kamarády, či rodinné příslušníky. Pokračuje jejich nezáživným putováním, jež nikam nevede a končí to nefungujícími vtipy, které mě nepobavily snad ani jednou. Pohodová hudba vcelku ujde, ale do filmu se mi nehodí. Ostře kontrastuje s postavami a hloupými situacemi. Tentokrát se to zkrátka nepovedlo… Všechny Mendesovy filmy jsou lepší, proč se dívat na tenhle. ()

Castorr

V jednoduchosti je krása.... cesta dvou lidí, kteří se připravují na rodičovství a hledají místo, kde by mohli žít a vychovávat svoje dítě v podání Sama Mendese je pro mě naprosto skvělá. ()

bila.tecka

Pohodová komedie s antihollywoodským přístupem k pojetí hereckých postav. Ústřední dvojice je konečně (!) mile "neučesaná" a nezáří z ní reklama na zubní pastu. Žádná rezidence a drahý auťák, tihle dva jsou švorc a hledají místo pro narození svého potomka. Je to civilní, výborně napsané a úžasně ironicky pozitivní. Tomuhle říkám inteligentní komedie. ()

cab

(Sam Mendes) je minimalne polobuh, protoze mezi jakymi zanry balancuje je vskutku neuveritelne a hodno smeleho obdivu. Maly film o velkych vecech. 85% ()

Frakira

Těžko uvěřit, že tenhle snímek natočil ten stejný člověk jako RevRoad. Čím víc o tom přemýšlím, tak zjišťuju že mě to zaujalo asi víc než jsem si původně myslela ;) (a moje oblíbenkyně Maggie si zaslouží minimálně jednu malou hvězdičku)... ()

Hanys_

Snaha vypadat nezávislým za každou cenu a příběh založený v podstatě pouze na putování a potkávání šílených rodinných příslušníků, z nichž je skoro každý magor, ale nikdo boužel není vtipný - tak takový film jde prostě mimo mě...Díky fain scénám u Maggie, rozhovoru při tanečním karaoke a závěru bych možná šel i na ty 3, ale to byl bych pokrytec, protože jsem se většinu snímku dost nudil...Mendes se u mě po výtečných prvních 2 filmech zařazuje mezi průměrné rutinéry, na jejichž filmy už rozhodně nebudu čekat s nadšením. 4.5/10 ()

AngiS

Neuvěřitelně něžný, milý a inteligentní snímek, co chytne za srdce.. Jako tichý obdivovatel Sama Mendese nemám snad ani jinou možnost, než hodnotit vysoko.. ()

dopita

To se mi dlouho nestalo, abych měl z ústředního páru tak silnej pocit, že jsou jeden pro druhého stvořeni. Škoda, že v poslední třetině film trochu drhne, velká škoda. ()

Lewisek

Krásná hudba, netradiční humor, vtipné dialogy, zajímavý námět, příjemná režije... to celé za krásných 80%. ()

F.W.Colqhoun

Americká krása je jeden z určujících filmů mého mládí (přestože žiji v Českém ráji), takže mám problém neočekávat od Sama Mandese naprosté maximum. Tomu se dá dostát stěží, že jo. Tohle americký nezávislý léto ale nebylo vůbec špatný. Oba hlavní hrdinové se rekrutují z obecně tenčící se skupiny osob a jejich setkávání s rodinou a přáteli v průběhu příběhu je natolik povědomé, scenáristicky vybroušené, věrohodné a zároveň satiricky trefné, že si Mendesovu prvotinu nelze nevybavit. Na druhou stranu je oslava obyčejného života lidí, jež mají na sebe podezření, zda nejsou lemply, když mají v okně chatrče místo skel lepenku, po všech stránkách tak nějak moc konformní, což bych od Mendese nečekal a což se mi ne-pa-tr-ně příčí. Za všechnu tu osvícenou moudrost dávám o jednu hvězdičku méně, než bych dal, kdyby byl filmy poněkud jen o trochu sžíravější. ()

DannyBoy80

MINIKINOKAAVARNA 27.8. 2009 - Masakr film, strašně jsm se bavil. Mendes snad nenatočil propadák. Na začátku jsme myslel, že jede trailer na jiný film, ale bylo to ono a já se začal řezat už pře úvodníma titulkama. Po vozíčkářské road movie jsem si dal tuto těhotenskou road movie. Film, který je nejen o těhotenství, ale i hledání svého místa na zemi. Inteligentní humor, sem tam fekální, což hodně překvapí. Opravdu mistrovsky režírované a neméně dobře zahrané vcelku neznámými herci, kteří by vytřeli zrak i zkušeným harcovníkům. 95% ()

Ještěřák odpad!

Nesympatická a víceméně taky nudná road movie, poslepovaná dohromady jako rozbitá váza, s toporným Krasinskim, plná plochých, přehrávajících Američanů, a pokud náhodou obsahovala nějaké hlubší poselství nebo tak, pak bylo bezpečně utopeno v hromádce rádoby edukativních keců. Já osobně Mendese neřadím zrovna mezi machry přes emoce, ale tenhle kastrát bez koulí jde ještě níž a má tak pocitově na míle daleko do INTO THE WILD nebo ONE WEEK. Značné zklamání, hlavně po příjemném retru REVOLUTIONARY ROAD. Bohužel nevidím na AWAY WE GO nic vyloženě kladného, přijde mi naopak čím dál zoufalejší a nudnější. Navíc, ani ta Arizona už není, co bejvala za časů, kdy Thelma a Louisa vesele zlořádily po Ameru. :-) ()

FARGO

Radost pohledět na tak obyčejný a inteligentní scénář s obyčejnými hrdiny, který skrývá několik pravd. Mendes jede a je fajn vidět, že i neokoukané tváře dokáží být skvělé. ()

ClimbVibe

Sam Mendes opět prokázal, že dobrý režisér zvládne jakékoliv téma či žánr. A opět si vybral skvělé herce, kteří scénář obohatí svojí osobitostí. Ten film je hezký a příjemný, protože je nenucený, přirozený a normální. Je mi ale jasné, že za touto "normálností a přirozeností" stojí kupa talentu a dřiny. ()

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

29.08.2009

V Banskej Bystrici sa v priebehu piatich dní (23. 9. – 27. 9.) uskutoční v rámci multimediálneho festivalu Barbakan i prehliadka kvalitných filmov. V predpremiérach budete môcť vidieť napríklad… (více)