Burt a Verona spolu žijí už dlouho. Jejich společný svět je skromný a neokázalý, nemají dokonce ani vlastní dům. Teď však Verona čeká dítě, a tak musejí najít vhodné místo, kde by se mohli usadit a začít rodinný život. Když se vydají na cestu za novým domovem, nemají zdaleka tušení, co všechno je může potkat! Tvůrce oscarového dramatu Americká krása Sam Mendes dokazuje svěží vztahovou komedií pověst režisérského chameleona, který střídá žánry a neztrácí autorskou identitu. (oficiální text distributora)

maart

Jednoznačne 5*. Tak trošku nepochpoitelne nízke hodontenie na csfd. Krásny film, úžasna hudba. Herci si sedia ako uliaty. ()

Calvus77

Hodně zvláštní road movie, kterou ocení hlavně ti co někdy čekali rodinu. Ostatní čekatele to asi opravdu nenadchne. ()

KcarlosK

Lehký podprůměr. Film v podstatě o ničem. Pokud jsou Mendesovi hrdinové obrazem průměrných amíků, tak teda potěš prdel. Dobré scény by vydaly tak na 20 minut. A nejlepší byla Allison Janney. ()

matej__

Tento film som ani moc vidieť nechcel. Ale len tak zo zvedavosti som ho zhliadol a musím poznamenať, že ľutujem že som si ho nepozrel už skôr. Už dlho som sa tak z chuti nezasmial a zároveň nebol tak dojatý. Režisér Sam Mendes zase nesklamal. ()

piskoot

I když v některých pasážích plyne pomalu, tak jde o pohodovku, u které se člověk usměje. Bezkonkurenčně nejvíc je "cuntsucker" scéna a body navíc za hodně povedenou hudbu. ()

stuj

Dva sympaťáci cestují po USA a hledají domov pro své nenarozené dítě. Vždy zamíří do nějakého města, kde někoho znají - ségru, bývalé spolužáky - a podle toho se rozhodují, zda tam zůstanou. Docela dobrý námět, ale zpracování takové obyčejné, ničím moc zajímavé. Znovu asi nemá cenu koukat. Leda až bude člověk řešit podobné problémy. ()

eyeskiller

Sam Mendes má zaujímavý štýl. Jeho film je vždy iný. Tento film som si zamiloval. Do mojich top 10 som ho nominoval, hlavne kvôli nespútanej láske oboch hlavných hrdinov. V dobrom, zlom... proste stále. Hoci nevystupujú najserióznejšie, ich život im veľmi závidím. Je naozaj ťažké uveriť, že takýto ľudia naozaj existujú (verím že áno). Herci to zahrali skvele. 98 minút naozaj kvalitného filmu, ktorý nejedného pohladí na duši, a veľmi pekný záver. Čo viac dodať, len azda to, že odporúčam. ()

honza.g

Road movie bez aut? Když už to někdo srovnávál s American Beauty, tak ta mi přišla sevřenější, dalo se tam zamýšlet se i v průběhu filmu. Tohle je takové rozevláté, často se stane, že než vám dojde, o co v jednom momentě jde, už se letí jinam. Většinu času jsem měl pocit, že jde o hraný dokument, prostě ukázky různých životních stylů, co se po USA dají najít. Když si přidáte trochu nadhledu, je to poučné pro celý euroamerický civilizační okruh. Pro vnímavého diváka je to film, na který nezapomene - ať už si z něj něco odnese nebo ne. Já jsem získal poučení (pro mne už zbytečné), že když si nejsem jistý, jakým stylem mám žít, nemá cenu hledat vzory sledováním okolí, ale spíš se řídit vnitřními pocity. ()

Sicilius

Film mě moc nebavil, bylo to utahané a mezitím několik divných až trapných výstupů, i když v jednom z nich byla roztomilá Maggie Gyllenhaal. Prostě americký pár, který může žít kdekoliv, tak hledá nový domov všude možně, ale nakonec ho najdou "doma" a tímto nám mělo být předáno jakési poselství. ()

lineker

Film na pohodu. Mendes umí nastavit příjemnou nenudící atmosféru. Dva mladí nesezdaní, cestující Amerikou, hledají domov pro svého budoucího potomka. Prvotní plán zakotvit někde poblíž známého, nebo příbuzného selhává, každý z navštívených je totiž vlastníkem nějakého problému a ten ústřední dvojici nedovoluje setrvat v jejich blízkosti delší než nezbytně nutnou dobu. Jejich cesta je proto dovede ke kýženému poznání, že nejlépe jim bude samotným se svým potomkem a svojí láskou. A ta nemovitost se vždycky nějaká najde. Mendes dokázal plynule a bez zádrhelů střídat pomalé a rychlejší tempo, černokomično (malý chlapec " rdousič" opravdu pobavil ) a silné dramatické momenty aniž by upadl do patosu či nudy ze stokrát již řečeného. Skvělá hudba i herci. Tomu filmu vlastně není co vytknout? ()

Sejkorka

Velmi pěkný film, v podstatě love story. Výborná hudba, občasné super přírodopisné záběry (jak to bývá u road movies) Představitele hlavních rolí moc neznám - Burat a Verona - (John KrasinskiMaya Rudolph), v mé filmografii mají vždy nějaké vedlejší role. Pár známých tu je (např. Catherine O´Hara v roli prdlé mámy Burta či Magie Gyllenhall jakožto šílená aleternativní matka). Oba dva taky taky nejsou úplně normální, ale mají se rádi, to je podstatné. ()

peproch

Velmi skromné chytré pozorování vztahu. Road movie. Cesta od jedněch přátel k druhým a třetím, přivede pár k poznání, že doma vytvoří tím, že nebudou hledat jiné a jiných způsoby ale otevřou se své lásce, touze a i najdou místo jen pro sebe. Romantik je Sam Mendes. Věří, že netřeba kopírodat prefabrkované společenské modely, že opravdovost je v povaze člověka jakožto originálu a partnerství je podstatou porozumění člověku. Celý film je skromný. Herci hrají skromně, kamera je skromná. ()

Bluemasej

Komedie mi odjakživa přijdou jako náplasti prázdných datumů v kinech a na konci roku z nich vznikne jedna velká záplata, pak nerozeznáte komedii od komedie. I přesto jsem se u filmu nasmál a pochytil pár "chytrostí", ale už jen z principu nemůžu komedii považovat za skvost kinematografie, kord s příjemně tradiční pointou v podobě kýčovitého domu u moře. ()

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

29.08.2009

V Banskej Bystrici sa v priebehu piatich dní (23. 9. – 27. 9.) uskutoční v rámci multimediálneho festivalu Barbakan i prehliadka kvalitných filmov. V predpremiérach budete môcť vidieť napríklad… (více)