Burt a Verona spolu žijí už dlouho. Jejich společný svět je skromný a neokázalý, nemají dokonce ani vlastní dům. Teď však Verona čeká dítě, a tak musejí najít vhodné místo, kde by se mohli usadit a začít rodinný život. Když se vydají na cestu za novým domovem, nemají zdaleka tušení, co všechno je může potkat! Tvůrce oscarového dramatu Americká krása Sam Mendes dokazuje svěží vztahovou komedií pověst režisérského chameleona, který střídá žánry a neztrácí autorskou identitu. (oficiální text distributora)

KlonyIlony

Jeden mladý pár s dítětem na cestě se cítí být v hajzlu ("we probably are fuckups") a rozhodnou se hledat nový domov. Domov, to ovšem není jenom střecha nad hlavou, ale i štěstí a láska (ekonomický faktor je ve filmu jaksi zastrčen někam do kouta). Pár putuje po domácnostech známých a příbuzných, z nichž většina je odstrašujícím příkladem pokusu o rodiný život, pouze jedna domácnost je idilická, jenže tito manželé nemůžou mít děti. Zde je místo pro tézovité úvahy nad tím, jak je život nespravedlivý - ideální máma mít děti nemůže, kdejaká nevyspělá holka si je bez námahy udělá... Proč nakonec skončí tam, kde skončí, není úplně jasné, rozhodně to nesouvisí se zkušenostmi z předchozích návštěv - tedy s psychologickým vývojem postav. Děj působí dost epizodicky, protože motivace postav je hrozně vágní ("aby šťastně žili až do smrti"). Jednotlivé "epizody" jsou sice pojednány dost originálně (úchylné mámy se zcvoklými partnery), postrádám ale celkouvou smysluplnost děje. ()

šerminator

Pár mladých lidí cestuje po Americe, hledá si místo pro rodinný život a na každém místě potká nějakým způsobem pošahané lidi. Film neurazí, ale rohozhodně mě taky nenadchnul. Scénář taky není nijak extra promakaný. Z hereců se mi nejvíc líbila Maggie Gyllenhaal. Jediné co vím bezpečně, že se mi na ten film tak nějak pěkně dívalo, je takový láskyplný dalo by se říci. Každopádně myslím, že akční filmy jdou Mandesovi líp než romantické filmy. ()

V.Silver

Jednou za čas mám štěstí a rozhodnu se podívat na film, který na chvíli přenastaví moje prožívání. Mendes se mnou tohle umí - a umí to nejen krásnými záběry, ale i skvělým výběrem herců, kteří zvládají neobyčejně hrát strašně obyčejné lidi. Skvělá byla i sázka na Alexi Murdocha, který napsal úžasnou "road trip" hudbu dodávající filmu neskutečně příjemnou a až přátelskou atmosféru. Za mě po dlouhé době 90%! ()

jamalka

Film je spíše než na příběhu založen na jednotlivých scénkách, které jsou většinou vtipné. Problémem však je co s dějem mezi těmito epizodami, který už takových kvalit nedosahuje. ()

Pecival

Původně jsem byl poněkud otráven tím jak nemožné postavy, hrdinové potkávají, protože jsem čekal něco reálnějšího (a ať mi nikdo netvrdí, že tohle je ze života), ale pak jsem si na odlehčený styl zvykl a docela si to užíval. Ke konci Mendes zvážní a dozvíme se něco i těch životních mouder. Herci ok (zvlášť se mi líbil John Krasinski), hudba taky ušla a občas jsem se od srdce zasmál. Jenom jeho snaha vyobrazit rodinou nefunkčnost mě přišla poněkud vyumělkovaná - aspoň jeden spokojený pár se najít mohl. No ale nakonec proč ne.... ()

wovsi

Být obyčejný, normální a milovat. To je víc než cokoliv jiného. Dobráčtí manželé spolu procestují Ameriku, až nakonec zjistí, že v sobě sami navzájem mají něco jedinečného a přitom prostého. ()

BMAJTZ

Mezi všemi těmi letošními Terminatory, Transformery a Wolveriny se objevi tenhle nenápadný snímek a prakticy tyto vysokorozpočtové filmy srazí na kolena. Tohle je opravdu jemný film s humorným nádechem a životním moudrem, který člověka musí vždy aspoň trochu oslovit. Na nic si nehraje a vše vypráví v pozvolném tempu které ději jenom prospívá, přičemž film opravdu nenudí a dokáže udržet divákovu pozornost stále ve střehu. Pro mě letošní letní jednička. ()

mohamedsfinger

Tenhle film pro mě nebyl překvapením v takovém smyslu, že vásp praští přes obličej, ale překvapil svou příjemností a dokonalou atmosférou (možná to bylo tím, že takový film jsem zrovna potřeboval). Sam Mendes opět všechny ingredience namíchal perfektně, ale zase v jiných poměrech. Co však zůstává, jsou nádherné dialogy a výborné hlášky, které přijdou vždy ve správný čas. S hodnocením jsem si úplně jistý nebyl, ale za scénu v domě alternativců si tu pátou hvězdu zaslouží, a to bez výčitek. ()

Arius

Siahol som po ďalšej Mendesovke a žiaľ musím konštatovať že táto sa mu vydarila asi najmenej. Chýbali mi tu jeho typické magické scény s magickými dialógmi a s magickým hudobným doprovodom. Tiež si chlapec nevybral práve najlepšie herecké osadenstvo, s výnimkou Johna Krasinského som neveril jedinej postave. Away we go bolo pre mňa nudných 100min. plných uspávacích dialógov bez väčšieho významu, s biedy to vytrhla najmä návšteva u M.Gyllenhaal. Celkový dojem je za tri, no sklamanie je velké takmer úmerné očakávaniam. ()

Firebug

Kouknul jsem na to výhradně kvůli režisérovi, protože mě nazaujalo samotné téma a dokonce ani trailer. Nakonec jsem nelitoval. Sam Mendes je fakt frajer! Je to zkrátka svěží, vtipné a takové "dobrosrdečné", takže odpouštím i to patetické story o dokonale zaláskovaném páru a jejich hledaní společného štěstí. Ne, že by mi takový druh filmů vysloveně vadil, ale Mendes má na "silnější témata". Tentokrát "pouze" 4* ()

DavidS.

Po čtyřech dramatických filmech si Mendes vybral oddechový čas a natočil těhotenskou road movie a hledání domova a definici rodiny plnou podivínů...Vtipné, jednoduché, citlivé, nenáročné...Svým způsobem ale jednohubka, která nemá šanci nějak dlouho a hlouběji rezonovat... ()

joora1

Mendesovy filmy jsou všechny tak rozdílné ,ale přesto se dá poznat, že je natočil právě on.Vtipná, svěží a místy hodně ulítlá komedie, která nemá žádé závratné tempo a to je dobře, protože to film přesně dělá zajímavým.Stejně tak jako ústřední dvojka, která překonává na své cestě za hledáním vysněného domova setkání s různými divnými osobami a jejich život se rázem najednou nezdá tak špatný. ()

Cracker

Popravde, do tohto filmu som šiel s nechuťou, len som chcel vedieť čo zas Sam Mendes uvaril... A na konci som bol celkom prekvapený, ako mi to chutilo :) Film je milý, dá sa pri ňom dobre pobaviť a keď som sa započúval do tej hudby hodnotenie šlo vyššie :) Je tam kopa neznámych hercov, teda až na pár výnimiek, aspoň som si opäť o trochu rozšíril obzory :) ()

SjamK

Jako na houpačce. Skoro každý slabší moment se podařilo chytře vyvážit následujícím vtípkem nebo prostě něčím, co dokázalo razantně změnit můj dojem k lepšímu. Zvláštní. Často to byla právě postava Burta, kdo se zasluhoval o to lepší, Verona jakoby stála bokem a obrazy jen tak proplouvala bez větší intervence...ale chápu, určitě na to měla ve své pozici právo :-) Ikdyž - stejně si s tímto filmem trochu nevím rady. Občas dokázal mást: mám ho chápat spíše ironicky, nebo vážně? Ta ironická stránka (nadsázka, chcete-li) se mi totiž líbila malinko víc. Někdy jakoby tyto dva prvky nebyly zcela v rovnováze... Přesto bych nejspíš byla ochotna hodnotit i výš, a to za tu pohodovou atmosféru, o kterou se film Away We Go dokázal s přehledem postarat. ()

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

29.08.2009

V Banskej Bystrici sa v priebehu piatich dní (23. 9. – 27. 9.) uskutoční v rámci multimediálneho festivalu Barbakan i prehliadka kvalitných filmov. V predpremiérach budete môcť vidieť napríklad… (více)