Mé jméno je Nikdo

• Itálie Il mio nome è Nessuno (více)

Zkušeného pistolníka Jacka Beauregarda (Henry Fonda) už nebaví být ustavičně ve střehu a dokazovat náhodným mladým puškám svou rychlost. Chce se jen sejít se svým dávno ztraceným bratrem a pak navždy odplout do vysněné Evropy. Do cesty se mu ovšem postaví vynikající střelec a vtipálek, který si říká Nikdo (Terence Hill) a má docela jiný plán ohledně Beauregardova osudu. Začíná záchranou života a končí pistolnickým soubojem dvou modrookých střelců v pravé poledne... Spaghetti western říznutý klasickou italskou komedií natočil v koprodukci Itálie, Francie a Západního Německa režisér Tonino Valerii, někdejší asistent režie u dolarové trilogie Sergia Leoneho. Jeho vliv je patrný zejména v úvodní scéně, namísto opisování jde však u Valerie spíše o poctu a dál se snímek ubírá vlastním směrem. Rozkročený mezi taškařicí nad nejznámějšími westernovými klišé a nostalgií nad mizející érou nespoutaného Divokého západu. (Česká televize)

AxelWers

Nie zlý western, nie zlá komédia, ale k dobrému westernu a k dobrej komédii to má trošku ďaleko. Dej je až príliš naťahovaný a častko krát mdlý. Meno Terence Hill by malo byť zárukou humoru, ale v tomto filme ho nájdeme výrazne pomenej. Napriek negatívam, kto obľubuje tento žáner, tak by si tento film mal pozrieť bez toho aby to oľutoval. Plus Henry Fonda, kto by povedal, že vo filme mal 68 rokov? Celkový dojem: 60% ()

Kadas97

Po horúcom dni príjemné osvieženie v podobe sympatického westernu. Vtipné hlášky a vtipné scény strieda predvádzanie streleckého umenia v podaní hlavných predstaviteľov. Záverečná scénka ostreľovania jazdcov je pre mňa nezabudnuteľná, nie kvôli výbuchom, ale pre vtipné počítanie zabitých na lopate. 8 z 10 ()

Torgal

Dlho som bol na štyroch, lebo z filmu sála (aj vďaka nečakane veselej Morriconeho hudbe) optimistická nálada. A hoci film nemá žiadny príbeh a je len sledom úsmevných scénok, čas mi s filmom ubiehal veľmi príjemne. Lenže ku koncu nastúpili nepochopiteľne vážne scény, ktoré vôbec neladili so zvyškom a celý film mi pokazili. A aj tá prestrelka jeden proti stopäťdesiatim bola podaná fakt mizerne. Záverečné filozofovanie a nariekanie nad koncom starých časov ma definitívne zlomilo. 6/10 ()

tranquill

"Kdo chce žít dlouho, nesmí si život zkracovat!" Kvalitní špagetový western, samozřejmě především díky Terencovi. ()

BigBang

Ten film úplně nenaplňuje žánr, o který se snaží, tj. komedie s ambicemi o "umělečtější" zpracování. Ale přesto se na to dívám rád. Terence Hill mi tam připadá jako krásný muž, ale nevím, co si o tom myslí ženy:-) ()

Inozuka

Tenhle film mám rád a zároveň mě štve. Spojení Morriconeho, spaghetti westernu a Henry Fondy je to, co mě tady baví, dokonce i ty vtípky Terrence Hilla snesu, ale vadí mi ta přílišná rozkročenost mezi seriózností a komedií. Jakoby si tvůrci neuměli odpovědět na otázku, co vlastně chtějí. Díky tomu film působí rozkolísaným, neuceleným dojmem. Jinak myšlenka - shrnutí na konci v monologu Jacka Beauregarda - je super a celým filmem rezonuje, jen je někdy zaobalená do vtipné nadsázky, což kupodivu dost podtrhuje i Morriconeho hudba. Ta je skvělá a ústřední motiv divoké bandy je jedním z mistrových majstrštyků. ()

Belmondicek

"Blýskáš se jak dveře od bordelu. Já jsem rád, když mě každej vidí!" Tak tohle je moje oblíbená legendární spaghetti westernová komedie vzniklá pod dohledem Sergia Leoneho. Terence Hill v jedné ze svých nejlepších rolí nejen, že šaškuje, ale umí být i vážný a Henry Fonda si po Tenkrát na Západě napravil reputaci a střihnul si dalšího "kladného hrdinu". Vše dokresluje fantastická hudba mistra Ennia Morriconeho. Kinodabing Trávníčka a Freje se moc dobře poslouchá! "Kdo chce žít dlouho, nesmí si život zkracovat!"....."Není pravda, že s přibývajícími lety přichází moudrost, přichází jen stáří!" ()

TommyDiamond

Terence Hill v typické westernové komedii. Chybí mi tam ale jeho zavalitý parťák. Hill a Spencer měli opravdu úžasné komedie (Dva výtečníci, Malý unavený Joe, Dvojníci atd.). Ovšem to co natočili každý zvlášt se mi moc nelíbí. A tak je to i s tímto filmem. Bohužel to u mě dál než na průměr nedotáhl. Celkově 50% ()

Uesbe

Výborní herci, super hudba, škoda toho westernového naťahovania deja......a konečne už viem, odkiaľ je príbeh o vtáčikovi. ()

G04T

Škoda, že tenhle špageťák je strašně předvídatelnej a po většinu času i nevtipnej. Jako neříkám že mě to nudilo, ale tady prostě komediální stránka selhala. Naopak ty smutný momenty v doprovodu s jako vždy úžasnou Morriconeho hudbou diváka fakt dostanou... ()

MrMir

Velmi příjemná věcička (poprvé viděno až v roce 2009) :o) Fonda je velmi překvapivě nevýrazný, film táhne Hill, který jakoby kradl scény ze svých minulých filmů (hlavně z filmů Pravá a levá ruka ďábla a Malý unavený Joe). Nicméně tyto scény působí velmi svěže a Hill si roli očividně užívá. Dalším obrovským plusem filmu je hudba a kamera. Určitě se nezasmějete tak jako u tradičních western komedii dua Hill + Spencer, na druhou stranu uvidíte vymazlený kousek z dílny Leoneho, kde namísto zuby skřípajícího Clinta bude zuby skřípající Veverka :o) ()

ab.dul

Rozporuplné pocity...zajímavý, nápaditý, osobitý, tajemný, přesto až moc zdlouhavý western. Na jednu stranu jsem se bavil, na druhou jsem nevěděl, co si mám myslet. Terence Hill samozřejmě nezklamal a dodal filmu určitý náboj. I když westerny moc nesleduji, z určitého hlediska spokojenost. Co se týče dlouhých záběru, kterých bylo ve filmu požehnaně, hodně mě nudily a měl jsem chuť přetáčet, ale nakonec jsem to neudělal. Henry Fonda umí v žánru velice dobře chodit, a to ukázal i zde. Jinak si myslím: "dobrá práce". Takže 3,5* ()

helrohir

Spagetti westerny s Terencom Hillom (a Budom Spencerom) ma nikdy veľmi nelákali, pretože westerny mám radšej drsnejšie. Keďže sa na tomto filme (údajne) podieľal Sergio Leone a naviac tam hrá Henry Fonda, moje očakávania boli predsalen o čosi vyššie a film som si pozrel. Z filmu však pociťujem skôr sklamanie, pretože až na niektoré prestrelky tam Sergio Leone veľmi cítiť nie je a tak sa z toho stáva len obyčajný "špageťák", teda v mojom ponímaní len priemerný western. Hudobná zložka z dielne Ennia Morricone je však opäť geniálna. ()

Pitryx

No, pro mne nejrozporuplnější western co jsem zatím viděl. Mám rád humor páně Terencův, ale zde se prostě nehodil. Do toho charisma Henry Fondy a vzniklo tím jako co?? Pokud komedie, tak je k nezasmání a je trapná, pokud vážně míněný western, tak tam Terencovy ksichtíky a rádoby „legrační“ rvačky prostě nezapadaly. A občas se mi zdály některé scény opravdu zbytečně zdlouhavé, nudil jsem se. Takže pro mne by to byl odpad, ale zase musím ohodnotit Morriconeho hudbu, i když sice jen v některých pasážích, a celkem slušnou výpravu. To vše dá dohromady těch dvacet procent a víc ani ň. A ještě nadávka na Nova Cinema, dokdy budou ty hovada stříhat závěrečné titulky??2013082711001bt ()

kubilov

Skvělý komik Terence Hill a neméně kvalitní a spíše vážněji založený Henry Fonda, to je (ne)tým, který pod Leoneho dohledem šlape až s obdivuhodnou přesností. Mé jméno je Nikdo rozhodně není obvyklý spaghetti western, protože už přítomnost právě vyhlášeného komedianta Terence Hilla, který mě překvapil jak moc svými výstupy zastínil Fondu, vypovídá o tom, že bude film sázet tak trochu na parodii a humorné scénky, což se nakonec povedlo spolu s westernovou zápletkou namixovat do velmi slibného výsledku. Navrch ještě úžasně zkomponovaná hudba od Ennia Morriconeho, jak už je u Leoneho zvykem i gradace napětí a dechberoucí scenérie. Sice né tak úplně Leoneho film, ale pod jeho dohledem a s jeho charakteristickými rysy. ()