Mé jméno je Nikdo

• Itálie Il mio nome è Nessuno (více)

Zkušeného pistolníka Jacka Beauregarda (Henry Fonda) už nebaví být ustavičně ve střehu a dokazovat náhodným mladým puškám svou rychlost. Chce se jen sejít se svým dávno ztraceným bratrem a pak navždy odplout do vysněné Evropy. Do cesty se mu ovšem postaví vynikající střelec a vtipálek, který si říká Nikdo (Terence Hill) a má docela jiný plán ohledně Beauregardova osudu. Začíná záchranou života a končí pistolnickým soubojem dvou modrookých střelců v pravé poledne... Spaghetti western říznutý klasickou italskou komedií natočil v koprodukci Itálie, Francie a Západního Německa režisér Tonino Valerii, někdejší asistent režie u dolarové trilogie Sergia Leoneho. Jeho vliv je patrný zejména v úvodní scéně, namísto opisování jde však u Valerie spíše o poctu a dál se snímek ubírá vlastním směrem. Rozkročený mezi taškařicí nad nejznámějšími westernovými klišé a nostalgií nad mizející érou nespoutaného Divokého západu. (Česká televize)

dr.jacoby

Vynikajúca westernová komédia s dvojicou výborných hercov, Terence Hillom a Henry Fondom. Spolu s filmom Podivné dedčstvo jednoznačne najlepšie, čo Hill natočil. Film môjho detstva, dospievania a ako sa poznám, určite aj budúcnosti. Kultové hlášky, ktoré nás doprevádzajú celým filmom ovládom naspamäť. Vynikajúci záver, skvelá rozlúčka Jacka Beauregarda s divokým západom. No a na záver to najlepšie, priam geniálna hudba od Ennia Morriconeho. Toľko krásnych, veselých aj smutných, pomalých aj divokých melódií, ktoré k filmu zložil, to si zaslúži obrovský obdiv. A na záver jedne rada, keď sa pôjdete dať oholiť, presvečte sa, že ten chlap, je skutočný holič... ()

ArdathBay

Úvodní scéna mě nehorázně namlsala ( Leone). Samotný děj je utahaný i nudný až hanba a neslaný, nemastný Hill tomu nasazuje korunu. Když ještě začne fackovat, buď sám nebo s vydatnou pomocí pouťového panáka, je to trapné. Jakoby vypadlé ze SpenceroHillovek, které opravdu nemusím. Poprvé rozesmějí, ale když je to všude, přestane to být vtipné. Držení různých částí budov a přístřešků bandity také nepovažuji za bžundu k popukání a bombici snad ani zmiňovat nebudu. Pocta Samovi P. zahřeje cinefilské srdéčko. Ennio předvedl nejlepší komediální westernový soundtrack, co jsem kdy slyšel (i když s použitím motivu z "Tenkrát na západě" v jedné skladbě). Na závěr rada všem potencionálním fakeovým holičům : "pozor na holení pistolníků nebo Vás čeká rektální hrozba :) ()

ZkuKol

Pokus o snoubení komediálního (Hill) a vážného (Fonda) spaghetti westernu je hodně nevyvážený. Střídají se velmi vtipné nebo velmi napínavé scény s naprosto nudnýma či trapnýma pasážema, které si divák doslova protrpí a těch pár citací, či narážek na westernové klasiky toho taky moc nezachrání... 50% ()

BMAJTZ

Sergio se pokusil o komedii s prvky westernu. Jako takovy pokus je nutne ho ocenit. Tezko rici jak to bylo mysleno ale veskera vaznost predchozich westernu je tatam. Tohle je proste cistokrevna komedie no cistokrevna je mozna prilis silne slovo ale od vazneho westernu to ma daleko. Terence Hill je sice prijemny ale jeho postava je napsana tak nejak chaoticky, Henry Fonda taky neni spatny ale jeho vrcholnym dilem tohle asi nikdy nebude. No v tvorbe Leoneho jde spise o oddychovku ktera nebyla asi nikdy brana nijak vazne spise jako pobaveni coz mu chvalim pac na zkouseni novych veci neni nic spatneho. Jenomze de o prvni pokus a jako takovy je povetsinou nutne tyto pokusy postupne pilovat k dokonalosti. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... Tak za prvé tento film podle mě není komedie, byť občas se tam komediální prvky vyskytnou. Za druhé tento film nenatočil Leone, ale Valeri - Leone to napsal a s režií možná trochu pomáhal. Jinak pro mě dost zklamání. Tento film právě zdaleka nedosahuje kvality Leoneho filmů. Ani Fonda a Morricone to tentokrát příliž nezachránili... PeS: Zvláštní, že se zde mihnul hudební motiv z Tenkrát na západě...a to tak výrazně, že snad muselo jít o záměrný odkaz k tomuto filmu...Nebo že by se Morricone začal takto nepřehlédnutelně opakovat? ()

bruceman7

Nebylo to špatné, obzvláště mluvený epilog. Na druhou stranu se mi nějak moc nelíbilo zbytečně zkomičtěné hudební vložky Jízdy valkýr. 6,5/10 ()

Han22

Na tohle jsem se docela těšil, ale jsem docela zklamaný. Téměř dvouhodinový western je plný kontrastů - má úžasnou hudbu, krásné záběry a scény (jeden proti stopadesáti) a skvělou postavu stárnoucího pistolníka, který chce odjet do Evropy a skončit se svým životem. Na druhou stranu nevypráví žádný podstatný příběh, křečovitě skáče z komedie do melancholického westernu a Hill a jeho scény jsou zde mimořádně trapné (fackovací panák, bajka). Nejhorší je, že mezi Hillem a Fondou nefunguje žádná chemie a je zcela evidentní, že si Leone s HIllem a vůbec celým slapstick westernem nevěděl rady a nejradši by to natočil celé jen s Fondou. V detailech dobrý film, ale celkově zklamání. ()

HiddenDragon odpad!

Absolutne nechapu, jak muze tenhle paskvil mit takove hodnoceni. Vetsi hovadinu uz jsem dlouho nevidel - pro me jeden z nejhorsich westernu. Hned zezacatku na vas vykoukne jmeno S. Leoneho a clovek nabyde dojmu, ze ho ceka neco ve stylu "Tenkrat na zapade" (1968). Prvni scena v holicstvi tak jeste pusobi. Ale pak uz ani omylem. Tocila to nejaka nula a je to strasne znat. Amaterska rezie a kamera, zcela nevtipny humor a nulovy dej. Vpodstate je to jen slepenec nesmyslnych a casto i trapnych scen, jakasi freska hrdinu Divokeho Zapadu a glorifikace pistolniku. Ze v tom hraje Hill, ktery ma na konte podobnych kravin tunu, jeste chapu, ale ze se do toho nechal uvrtat i Fonda (narozdil od zmineneho "TnZ" je tu v kladne roli), to proste nechapu. Opravdu nic tak stupidniho jsem necekal. Ceska klasika podobneho razeni - "Limonadovy Joe" (1964) - je vedle tohodle braku jak nebesky inteligentni komedie. Terence Hill tu jako "nikdo" tak trochu doprovazi pistolnika Beauregarda (Fonda), ktereho se vsichni snazi zabit, i kdyz jsem vubec nepochopil proc. Vse se toci kolem nejakeho dolu, kde se asi tavi kradene zlato a neco s nim pak delaji, ale cele je to tak spatne vypravene, ze kdyby tam ten naznak deje nebyl, bylo by to i lepsi. Sceny na sebe vpodstate nijak nenavazuji, strihac byl asi hodne pod vlivem. Reziser taky, protoze je tu hafo scen s nemoznou stopazi (chlastani v baru, prestrelka na prerii s bandou...) a dolaleluja opakovanymi vecmi a zabery. Debilni "zrychlovane" scenky, sceny v panoptiku nebo na pisoarech, fackovaci pasaze...neustale jsem si rikal, ze je to spatny vtip, ze to asi nemysli vazne....ale oni to tak mysli. Mysli si, ze se takove sracce muze divak smat. No pokud ma IQ kedlubny, tak mozna ano. A dokonce i ten Morricone sem nacpal nekolik tak otravnych motivu, ze by clovek zplakal (napr. ten vojensky mars, kdyz je v zaberu Divoka banda - mimochodem tu jsem taky nepochopil...150 "kok.tu" na konich, jejichz uloha ve filmu je nulova). Jestli se chtel timhle stat Fonda "hrdinou", tak doufam, ze na tenhle ulet rychle zapomnel. Jako ja. ()

Milano33

Doposiaľ môj najobľúbenejší film s Terencom Hillom. A okrem iného, Moje meno je Nikto oplýva tým najúžasnejším westernovým soundtrackom, aký som mal možnosť počuť. ()

Teg

Tenhle film jsem viděl poprvé jako malý, když jsem doma stonal a dokonale mě uchvátil. Dusná atmosféra Leonových Westernů je krásně prostoupena právě tím humorem, co mám rád a k tomu Ennio Morricone... mňam. ()

dopita

Průměrnej film s několika solidníma scénama a slušnou, ale na můj vkus zbytečně vlezlou hudbou. Závěr bohužel vyšuměl. ()

DocBrown

Je to opravdu hodně nesourodá směs westernu a komedie, Fondy na jedné straně a Hilla na druhé. Ačkoli je scénář poměrně prostý, tenhle film staví především a efektu a atmosféře, což díky fantastické hudbě vychází dokonale. I když si jen matně uvědomuji, proč se tam vlastně stříleli a o co šlo, tak dojem mám hodně hluboký. Vše podtrhuje na konci slavná scéna střílením do dynamitu a závěrečné psaní dopisu, které vyznívá jako loučení se s klasickým westernem. 85% (btw část ústřední melodie byla vykradena do legendární hry Moon Alert, která s filmem vůbec nesouvisí) ()

Fary

Po letech, co jsem se tomuhle filmu vyhybal jsem se dneska dokopal se na to podivat. Prijemna oddychovka. :) ()

Paity

Wesrn přirostl Terenci Hillovi k srdci, to je bez debat. A ve většině těchto filmů mu to i poměrně svědčí. Není to sice nic na Oskara, ale na jedno nepříznivé odpoledne to rozhodně zažene filmový hlad. ()

Scevola

Zanrovy mix, komedie, dramy a parodie, ktory teda vobec nevysiel. Hoci par scen bolo ozaj vydarenych - uvodna v holicstve a strelanie poharov v salone ale na viac ako na 3* to nestacilo. 6/10 ()

TheDude

Přiznám se, mám rád westery, mám rád hlavně ty od Leoneho, a mám rád Fondu...a v podstatě i Hilla, jenže v trochu jiné rovině.Pokud se tento film tváří jako komedie, tak se silně přetvařuje.Určité sekvence si Leone zachovává a vymakané natahování scén nechybí, i když ne v tak krystalické podobě.Ta hodinová tahanice kdo střílí líp mě přestane bavit již po chvíli a pak se to stává jen nudným stereotipem na vyplění stopáže.A scéna 1 x 150 se na měřírko S.Leoneho nepovedla, což je škoda.Jediný, kdo snad drží tu nejvyšší úroveň, zůstává Ennio. ()