Režisér Gus Van Sant a Sean Penn oživili příběh člověka, který je do dnešní doby považován za jednoho z největších mučedníků americké historie. Za svou sexuální orientaci zaplatil tím nejcennějším, co člověk má - životem. Když byl v roce 1978 na Harveyho Milka spáchán atentát, svět ztratil jednoho z nejcharizmatičtějších vůdců a hlas spravedlnosti. (oficiální text distributora)

Mihail123

Podľa skutočných udalostí. Smrdí to Oscarom. Bohužiaľ. Snaha natlačiť 8 rokov do 2 hodín sa moc nepodarila. Sem-tam sa tu ocuclá Penn s Francom, občas s Lunom. Penn hrá ako o život (jeho homoksichty som mu vážne žral), zdatne sekunduje Franco...a Brolin? Tie nominácie vážne nechápem. Film zachraňuje jedine tak megaemotívny záver, ktorý hádam nenechá nikoho chladného. Rozhodne Milk nie je "najlepší film roku 2008" ako vykrikujú zámorskí novinári. Na to je tu ďalších x filmov. ()

Brandon

Politické drama sice nepatří do topky mých oblíbených žánrů, ale i přesto se ve filmu našly momenty, které dokázaly chytnout a nepustit. Krom zlomových okamžiků v Milkově revolučním životě to byly především autentické výpovědi xenofobních plácalů, kazatelky a spasitelky Anity Bryant a přicmrndávače senátora Briggse. Bože, to byly bláboly. I přes odtažité politické téma dávám slabší čtyři gayovské hvězdy. Převážně za herecké výkony. Penn byl výtečným homosexuálem, i když Oscara bych raději viděl ve vitríně toho zmrtvýchvstalého bídáka Rourka. ()

squader

Mně se to dost líbilo. Jako celek to působí přímo skvěle. A vyzdvihovat Seana Penna za jeho úchvatné ztvárnění hlavní postavy asi nemá cenu, zlatá soška mluví za vše. Základním handicapem se může zdát fakt, že je od začátku jasné, jak to skončí (nevýhoda filmů o skutečných lidech nebo událostech), ale ve finále to filmu neubírá. Pro mě osobně jeden z nejlepších filmů roku 2008. ()

Antek

Nekompromisní oscarová jízda jednoho z největších herců současnosti Seana Penna zastiňuje nejen všechny ostatní účastníky (ať už jde o výborného Jamese Franca, či tradičně civilní Van Santovu režii, která se plně podřizuje herci), ale ke smůle všeho i samotný příběh. Popravdě řečno ... tam asi ani žáden nebyl. Van Sant předložil před dívaka leporelo z útržků člověka, který se postavil systému a dokázal (z dnešního pohledu) opravdu velké věci. Jenomže je to leporelo, které ve výsledku tvoří relikviář, kde není místo pro nějakou kontroverzi. Milk je málem nebeský posel, jenž nedělá chyby a když, tak je dělá v zájmu vyšší věci ... dělat politiku bez toho, aniž byste se ušpinili, však nejde. I na těch zdálivě čistých (M.L.King, JFK) ulpěly skvrny, které s odstupenm času odkrývá čím dál víc lidí. Dobře, dobře -- nechám spát mé kritické svědomí a připustím, že Milk nelze chápat jako film (v obecném slova smyslu), ale jako filmovou bustou o osobnosti, která za sebou zanechala nesmazatelné stopy v historii. Pak s tím problém nemám ... ()

dANo

Nemyslel som si, že život nejakého aktivistu za práva homosexuálov môže poslúžiť ako zaujímavý námet na celovečerný film, ale v tomto prípade som sa celkom zmýlil... Hlavne vďaka výbornému zobrazeniu doby (70. roky, hipíci, deti kvetov...) a takisto vďaka fantastickému hereckému koncertu Seana Penna je film o Harvey Milkovi natoľko dobrý, že sa určite oplatí ho vidieť. Oscar za mužskú hlavnú rolu je vcelku oprávnený, ale za scenár...? No neviem. Netvrdím, že scenár je zlý, ale aj tak si myslím, že sa musel nájsť aj nejaký zaujímavejší a ocenenia hodnejší. Akokoľvek, Milk je príjemným prekvapením. ()

Tereza666

Úchvatný snímek. Výkony každého herce byly obdivuhodné. Sean Penn se do role maximálně vložil a tím si podle mého zaslouží nejednu nominaci. Výkon Diega Luny, Jamese Franca, a dalších špičkových herců. Film na který jen tak nezapomenu. ()

Brain-D

Filmy podle skutečné údálostí jsou vždycky velmi silné a někdy, člověk nemůže uvěřit, že se doopravdy staly...Tento politický film, mi těžce připomíná boj černých obyvatel ameriky za svobodu, ale v tomhle případě jsou to "Gayové a lesbičky". Ze začátku to moc neupoutá, ale postupně se mi to začlo líbit a tohle hlavně díky skvělému "Seanu Pennovi", který do toho vložil duši. ..Také tento film ukazuje, že mít jinou orientaci, či se něčím odlišovat (barvou pleti, národností nebo jinými vlastnostmi) nemusí být zásadní problém v lidské společnosti, ale problémem může být většinou věc, která se dá změnit. ()

Mishqo

tento film si práve získal moje srdce...neuveriteľne dobré, prirodzené, citlivé, a samozrejme výborne zahrané...a obsah tiež hovoril sám za seba...Civil Rights or Civil War! Gay Rights Now!...9/10 ()

Timak

Po právu nejlepší film roku 2008. Sean je naprosto věrohodný a neumím si představit, že by to dokázal někdo lépe. Možná ani samotný Harvey by nedokázal sám zahrát tak, jak to dokázal Sean. Kladně hodnotím i velkou podobu jednotlivých představitelů. Tento film ve vás jistě zanechá dojem - ať už jakýkoliv, ale rozhodně nebudete mít pocit, že jste mohli ten čas využít jinak a lépe. ()

svobik

Neuvěřitelně rozporuplnej film. Na jedné straně výborná řemeslná stránka, skvělý Hirsch a místy parádně fungující politický drama s kvalitním Pennem. Na té druhé je opět Penn, tentokrát táhnoucí homosexuální gesta do extrému, spousta nepotřebných líbaček, plácání po zadku (proč?), ultranudný a nevírazný Brolin, časté upozorňování typu "točíme film o gayích a chceme Oscary" a konec, který kolem vás profrčí, aniž by se nijak dotknul. 5/10 a jedno vím jistě. Milk už nikdy vidět nechci. Update: Po předání sošek moje nenávist ještě stoupla, aneb: My name is Harvey Milk and I'm here to fuck up your betting coupon. Nedík. ()

Kurikmoon

herecké výkony hlavných predstaviteľov dobre vystihnuté a s odpovedajúcou charizmou. Ale mimo toho sa ma ten film moc nedotkol. ()

jitrnic

Je to výrazně lepší film, než jsem čekal a upozorňuju podobné skeptiky, že se zbytečně připraví o skvělý filmový zážitek, pokud se tak jako málem já nechají odradit kombinací životopisný film - homosexualita - Oscar. To, co ho vynáší téměř na vrchol, jsou herci v rolích homosexuáníchh aktivistů, kteří ani v jednom případě nesklouzávají k lacinému pitvoření, nebrání se milostným scénám a působí velice autentickým dojmem. Sean Penn je naprosto famózní, do svojí role se dokonale vcítil. Emile Hirsch je rovněž vynikající (ovšem spíše figurka než postava) a velice se mi líbil uměřený James Franco. Co se děje týče, proti prvním zhruba dvěma třetinám nemám výhrady, Van Santovi se povedlo navodit skoro až dokumentární dojem. V závěru se to trochu zvrhne v patetické citování americké ústavy, svíčky, sochu Svobody apod.. Druhou výtkou je schematické vykreslení Milkových odpůrců (do jednoho jsou to podle Santa idioti). I přesto vřele doporučuji. ()

strelenaL

Velmi vkusně natočené. Tentokrát se Gus Van Sant opravdu činil. Harvey Milk měl opravdu zajímavý a náročný život. ()

Autogram

Životopisné filmy - nič pre mňa. A k tomu to politikárčenie až do krajnosti, jdu zvracet, velebnosti. Aj keď na vine nie je filmové spracovanie, ani režisér, ani herci. ()

šerminator

Tak takový nářez jsem teda od Seana Penna nečekal. Dost nadprůměrný film podle skutečných událostí, kde stačilo jen sebrat příběh ze země a scénář byl hotov. Od začátku do konce zajímavé, byť v poslední čtvrtině už lehce sterotypní. Hodně mi to připomínalo filmy Olivera Stonea. ()

vyfuk

Milk má v podstatě jednu silnou nevýhodu. Dřív než se dokážete usměrnit v jedné myšlence toho co se děje, tak tam je další a první hodinu neděláte nic, než si dáváte dohromady spojitosti. Příběh mistra Milka je na jednu stranu hezký, ale také na druhou smutný. Celý film je v podstatě o tom jak se Milk snaží někam dostat a nebo se někam vypracovat a když se mu to ke konci filmu podaří, je po všem. Ani nevím proč to skončilo, tak jak to skončilo. Hlavní chyba: komplikovanost je ďábel. Jinak hezký životopisný film, který byl dle mě natočen přímo ukázkově. A winner is... Sean Penn! ()

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013

Eastwood a počátky FBI