Sandy (Catherine Zeta-Jones) je šťastně vdaná, má dvě děti a myslí, že už jí v životě nic nechybí. Jednoho dne náhodou odhalí nevěru svého manžela. Rozhodne se k radikální- mu kroku: opustí ho a přestěhuje se i s dětmi do New Yorku, najde si práci, přátele a začíná nový život. Brzy po příjezdu Sandy nečekaně vstoupí do života sympatický mladíček Aram (Justin Bartha), který pracuje v kavárně pod jejím bytem. Aram Sandy občas hlídá děti, které jeho společnost a zábavné hry přímo zbožňují. Také Sandy začíná nechtěně podléhat jeho neodolatelnému klukovskému šarmu... (oficiální text distributora)

chrispe

Moje odhodlání - dát tomu filmu plnou pozornost - a užít si tak chvíli nedělního klidu, vzalo rychle za své. Jo... Catherine Zeta-Jones nikdy nebyla a asi se nestane herečkou, kterou budu vyhledávat... Justin Bartha je fešák, ale zase ne takový aby (alespoň na těch modrých očích) ten film pro mě utáhl. Nuda, nuda, předvídatelnost. Už nikdy více. ()

Ondr@932

Dobrá a chvílemi i trochu ujetá komedie se špetkou romantiky. Příjemně stravitelný film pro nedělní odpoledne. 60% ()

Kingjiri

V jádru klasická romantická komedie, ale ta lehce Rková přisprostlá omáčka ve stylu "Apatowek" byla vcelku fajn zpestření danýho žánru. Catherine Zeta-Jones byla navíc ukázková MILFka a s Justinem Barthou tvořila sympatickej páreček. S romantikou se to zbytečně nepřehánělo a většina stopáže se nesla v odlehčenym komediálnějšim pojetí. Závěr šel aspoň částečně proti žánrovejm klišé. SPOILER: I když já bych vynechal "držení za ruce pod stolem", pak by byl konec naprosto otevřenej a každej by si dle preferencí domyslel, jestli to dali zase dohromady nebo ne. KONEC SPOILERU. Čtvrtá hvězda byla na spadnutí a stačilo by k ní přidat ještě pár vtípků, tři silnější hvězdy. ()

Razzor_82

Tuctová romantická komedie, která bojuje napříč věkovou bariérou. Příběh nepřináší sice nic nového ale pohladí pohodovým obsazením a atmosférou. Catherine Zeta-Jones je tady na svůj věk neskutečně přitažlivá. Přes pomalejší rozjezd to má vtip i emoce. Hlavně hlášky dětí rozesmějí. Závěr je ale už dost přeslazený. 5/10 ()

zberatel

Nevtierava, zabavna a vyspela romantika z nadhernou Catherine. Po PRIME z Umou Thurman dalsi vydareny filmovy zakusok. Po vzoru PRIME som si myslel ze to skonci rovnako,no po rozhovore ked vysli z kliniky som vedel ze skoncia spolu :)). Uplne suhlasim z laraley - Preto odporucam, nechajte sa unasat vlnou romantiky a nezabudnite, laska kvitne v kazdom veku :) ()

Theker

Milfka a mladík čo nepotrebuje okuliare na čítanie... no dobre, mohla to byť celkom vtipná mestská komédia ( prvá polovica filmu), no režisér si odskočil pre cestopisy a zakončil to starým dobrým klišé, veď načo vymýšľať čosi nové i keď vlastne záver si každý môže domyslieť. Kto má rád filmy s MILF tematikou (nemyslím teraz porno) tak tomu môžem odporučiť "Crush" s úžasnou Andie MacDowellovou, to je určite lepší filmový zážitok ako toto podľa mňa divnô dielo. ()

E lan

Opravdu nečekané. Když jsem četl stručný příběh a herecké obsazení, tak jsem od tohoto filmu vůbec nic nečekal. Nakonec se z toho vyklubala ale tak příjemná podívaná, že veškeré časopisy či noviny šly stranou a člověk si jenom přál aby to dobře skončilo. A to je pro romanťák tohoto typu to nejlepší vysvědčení:-) ()

bakeero

Opravdu jsem se snažil - přemáhal jsem se, abych to nevypnul, ale nevydržel jsem. Týpek v hlavní roli je totální looser (kam se hrabe Napoleon Dynamite) a Catherine (za kterou dávám tu 1*) je taky nějaká švihlá. Hrůza a nikdy více. ()

radeckator

Náhlé ochlazení mě v červenci vehnalo z koupaliště do kina a tak i když filmy vystavěný na tomto příběhu upřímně nesnáším a televizi bych u toho asi i chvilkama přepínal díval-li bych se vůbec, v kině celkem snesitelné. ()

mazic

nebýt to romantická komedie, tak dám jen tři, ale tenhle žánr je obyčejně tragickej.... i když ten americkej závěr zas ubral chuti vidět tento žánr v budoucnu.... ()

Werde

Některé scény mají určitě přetažený realný kohoutek..Ale na to už si poslední dobou u komedií zvykám.. Catherina a Bartha tvoří sladkou dvojici, ale i přesto by snímek snesl větší věkový rozdíl.. ()

Petulka88

Ze záhadných důvodů se mi tenhle totální kýč líbil. Ano, je pravda, že Vás tenhle film opravdu nemá čím překvapit. Jedná se o romantickou komedii se všemi klišé, které tento žánr nabízí. Jenže mezi ústředním párem funguje ta pravá chemie. Catherine Zeta-Jones je pořád kočka a Justin Bartha je mile dětinský a v rámci žánru i uvěřitelný. A je docela fajn jednou za čas vidět v romantické komedii děti, které nejsou ani trapné a ani přehnaně roztomilé. Navíc filmu neschází humor, občas jsem se musel smát. Za to milé překvapení, které mi Sexy 40 přichystalo dávám 4*. ()

krizi

Náhodou za takovouhle čtyřicítku bych se taky nestyděl a to jsem ještě mladší než hlavní hrdina :-) ()

VeeDee

Moc milý film. Jen mě zaráží ten český název ... Sexy 40? Ano, Catherine Zeta-Jones je vážně moc sexy a vedle mladíka vypadá jako jeho vrstevnice... Každopádně dle názvu jsem předpokládala, že se bude jednat o typickou trošku stupidní americkou komedii a ono to mile překvapilo. Škoda toho názvu. I když, pak by třeba nebylo to překvapení. :-) Dávám tři a půl bodu. ()

ljukyljuk

Jedna z mála romantických komédií, kde aj slovo 'komédia' má význam. Pobavili sme sa na dosť veciach (odporúčam pozerať skupinovo a budete si dotvárať k tomu vlastné vtipy), aj tá romantika tam bola, takže na čistý oddych a vypnutie ako stvorené. 70% ()

josieaddms

Přes svůj stupidní český název jsem se na film podívala a byla jsem celkem příjemně překvapena. Mezi romantickými komediemi je tato spíše ta silnější, Catherine je dobrá herečka která nás umí přesvědčit o tom co hraje. Ukazuje se nám v různém světle, a nehraje na nás 100% sympaťačku jak to filmaři tak rádi dělávají ve filmech tohoto typu. Celkem zajímavé. Plus to Art Garfunkel... Tak aspoň jedna hvězdička za něj. ()