foto

Justin Bartha

  • nar. 21.7.1978 (40 let)
    West Bloomfield, Michigan, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Justin Bartha se narodil 21. července roku 1978 ve Fort Lauderdalu na Floridě v USA. Jeho původní rodné jméno je Justin Lee Bartha a je židovského původu. Narodil se otci Stephenovi, který se dodnes pohybuje v oblasti realit a matce Betty, která je dodnes učitelkou ve škole. Spolu s rodinou se přestěhovali do West Bloomfieldu, Michiganu (předměstí Detroitu), když Justinovi bylo devět let.

Mezitím na vysoké škole se zbláznil do herectví, krátce poté, když utrpěl zlomeninu zápěstí ve školním tenisovém týmu. Následně po nakousnutí role ve hře „A Midsummer Night's Dream“ v místní škole, začal být členem dětského divadelního kroužku, kde provázel děti z nemocnice a ze základní školy. Po vystudování vysoké školy ve West Bloomfieldu v roce 1996, soustředil pozornost na město New York, konkrétně na Univerzitu v New Yorku, kde by si mohl zdokonalit své umění v oblasti herectví.

Svou hereckou kariéru začal za kamerou jako asistent produkce, kdy spolupracoval na filmu „Analyze This“. Jeho herecký debut přišel o rok později v krátkém snímku zvaným „Tag“. Napsal a také režíroval krátký film s názvem HIGHS AND LOWS, který diváci měli možnost zhlédnout na filmovém festivalu v roce 2003 v New Yorku. Dodatečně psal také pro MTV, režíroval a také hrál ve snímku „The Dustin and Justin Show“. Uvedl, že by rád pokračoval v práci za kamerou i do budoucna. Vedle tohoto úspěchu měl menší role ve snímku LÁSKA S RIZIKEM spolu s Benem Affleckem a Jennifer Lopez, kde si zahrál uneseného chlapce a také ve snímku CARRIVAL SUN.

Krátce po těchto snímcích měl možnost zahrát si v zatím nejúspěšnějším filmu v jeho kariéře LOVCI POKLADŮ (2004) spolu s Nicolasem Cagem jako jeho asistent Riley Poole. V roce 2006 měl Bartha vedlejší roli ve filmu LEMRA LÍNÁ a také si zahrál v televizním sitcomu TEACHERS, kde představuje univerzitního profesora. Tento sitcom se ale příliš dlouho v televizích neudržel. Premiéru měl 28. května 2006 na NBC a byl stáhnut 15. května 2006.

Momentálně Justin dělí svůj život bydlením mezi New Yorkem a v Californií.

Crazer

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace