Ten kluk

• Česko Chlapec A (festivalový název) (více)

Eric Wilson vychází po mnoha letech z vězení pro mladistvé a pod jiným jménem se pokouší začít nový život v tichém městečku poblíž Manchesteru. Pomáhá mu v tom sociální pracovník Terry, jenž pro něj najde práci a je nablízku, kdykoli Jack potřebuje podporu. Naivní, citlivý a otevřený mladík, který strávil dlouhé roky v izolaci, se snaží zorientovat se v prostředí, jež je pro něj zcela cizí. Nachází si kamaráda Chrise i přítelkyni Michelle a vrhá se do nového života s nadějí a ochotou vyhovět všem jeho nárokům. Zvládne nástrahy dospělého světa a dokáže se ubránit stínům vlastní minulosti? (Česká televize)

Lachvos

Vina - odpuštění - snaha. Čas vrátit nejde a někdy prostě říci "promiň" nestačí...Snímek o chlapci, který chtěl přežít vzdor hříchu minulosti a který nakonec poznal, že nejde o to zapomenout ale smířit se... ()

bolan

Lehce komornější příběh hrající na city a lítost o kriminálníkovi, kterého bychom měli mít z nějakého důvodu rádi mě bohužel i lehce nudil. ()

beniczech

Wow, tak toto předčilo má očekávání. Nenásilné drama, postupně gradující a tající dech ve dvou dějových liniích, které se vhodně doplňují. Na nic si nehraje, nejsou zde prvoplánové klišé, vše postupuje přirozeně a lidsky. Andrew Garfield zahrál výtečně, role Jacka mu padla jako ulitá (mnohem více než v Social Network), dokázal přesně vyjádřit to, co měl - bojácnost, znovuobjevování světa, navazování vztahů s lidmi, intimní chvíle s Michelle, a dokonale ty pocity přenesl i na diváka. Mimochodem, ony intimní chvíle, sbližování a poznávání se Jacka s Michelle byly brilantní, zde si mě film získal, skvělá kamera, skvěle zahráno. V podstatě nevím, co bych filmu mohl vytknout, je to už hodina po shlédnutí a stále na mě působí. A musím přiznat, že se vůbec nejedná o negativní či depresivní pocity, které by se z kontextu přímo nabízely, právě naopak, jedná se svým způsobem a pěkný film, ze kterého si lze odnést mnoho pozitivních dojmů. /90%/ ()

Maryinka

Velice silný film. Ať už jJackovi/Ericovi fandíte či nikoli, rozhodně vás to donutí přemýšlet, a to i dlouhou dobu po zhlédnutí. Garfield a Owen hráli naprosto skvěle, melancholická a paranoidní atmosféra se vydařila na jedničku a já suma sumárum nemám co vytknout. ()

jorgus

velmi prumerny snimek, ktery na zacatku slibuje vic nez co se pak na obrazovce odehrava..zacatek je ve stylu divakova ocekavani, film ale prilis negraduje, resp negraduje do hloubky..porad se to plazi v rovine nadhledu aniz by me to prilis zasahlo..asi tim, ze hlavni hrdina na rozdil od mnoha jinych uzivatelu zde, me byl nesympaticky. ()

ondrin

Kdybychom takový příběh četli v novinách, nejspíše si budeme myslet, že Jack si již v životě nezaslouží žít šťastně, avšak skrze tuto filmovou sondu se dostáváme hlouběji, a nakonec spousta z nás dojde k uvědomění, že i zde může mít druhá šance své oprávněné místo. ()

adriane9

Film o tom, jaké to je když minulost děsí a je strašná. O tom jak zahodit celé své dosavadní já a žít jinak a jinde...a především o tom, že stíny minulosti nikdy nezmizí... Film, co se mi neskutečně zaryl pod kůži. ()

jiri.twist

Velice dobře udělaný film, britský, s minimem gay složky. Herecké výkony i zpracování si ode mě zaslouží vysoké hodnocení, včetně dobrého českého dabingu. Film jsem viděl již dvakrát a doporučuji všem ... 7979 ()

jochanan

kdo neviděl, nepochopí. Za těch pár let, co jezdím do Varů, se tenhle film řadí k tomu nejlepšímu, co jsem tam kdy viděla. Skvělá kamera, neuvěřitelně lidské podání hlavního hrdiny Andrew Garfieldem a konec, ze kterého mrazí. proč byl dvanáct let ve vězení se dozvídáme až v průběhu filmu, a ač byl jeho čin opravdu otřesný, nějak se nemůžu zbavit pocitu, že za to "tak úplně nemohl". ()

Endlessly

Silne emotívny príbeh aj bez prílišného tlačenia na pílu s vynikajúcimi flashbackmi, krásne dávkované porcie minulosti a postupne sa odkrývajúce počiatočné tajomno s prirodzene napasovanou hudbou, atmosféra naozaj slušná, veľká spokojnosť. A mám pocit, že ešte hodnú chvíľu budem nad ním premýšlať. Britská dráma na jednotku, aj s hviezdičkou. ()

CrazyLom

Toto drama si mě získalo svou zručnou řemeslnou filmařinou, ale také sympatickým hereckým výkonem hlavního hrdiny. Ačkoliv tenhle žánr moc nemusím, na 4* to rozhodně bude. ()

Radek.SCH

Britové mají bohatou tradici s jejich sociálně kritickými dramaty, Boy A se jich celkem zdařile drží. Občas tomu sice schází tempo; člověk ani nemá pocit, že je to nějaká "vyšší filmařina", ale rozhodně povedený film, který nikterak netlačí na pilu, navíc s tématem, které mám ve filmech rád (ještě tam spadá šikana, sebevraždy, návrat do společnosti, puberta, teenegeři, masakry na školách, každodenní nuda, citové odcizení v dnešní společnosti a podobné srandy =D 70 - 80 % ()

agassi68

Napriek niektorým výhradám je to nadpriemerný snímok. Či už herecky Andrew Garfield alebo celkovým poňatím, atmosférou Anglicka. Je to o tom, ako sa kto zapíše tak sa potom má. A nič na veci nezmení enormná snaha dokázať, že som už iný človek. Biľag detskej nerozvážnosti ostane vpálený po celý život. Hrozné.. ()

kacirek_

Geniální citlivý film o chlapci, který dostal druhou šanci žít nový život a o společnosti plné předsudků, která mu jí dát nechtěla. Velká poklona hlavnímu herci, páč jeho výkon mě dostal do kolen. Film vyvolává mnoho otázek a člověk o něm chca nechca musí přemýšlet a nevymyslí stejně nic, akorát tak to, že lidi jsou zlí:-(. Hlavního hrdiny mi bylo neskutečně líto, ovšem člověk si taky musí uvědomit, že následky za své činy poneseme v některých případech celý život. ()

Olík

„Tenhle kluk, včera mi pusu dal-tenhle kluk, včera mi pusu dal-divnej kluk pořád chodil sám, a, á v našem parku jen tak ó,o,ó,o“..…. pardon, to je jiná písnička. Tenhle kluk nebo správně Ten kluk mám kolem sebe takovou šedivou žánrovou auru „nezávisláku“. Ač silný atmosférou, tak jednoduchý dějem. Ač prostý vyprávěním, tak silný tématem. A hlavně působivě zahraný a to nemluvím pouze o Andrew Garfieldovy. ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky