Ten kluk

• Česko Chlapec A (festivalový název) (více)

Eric Wilson vychází po mnoha letech z vězení pro mladistvé a pod jiným jménem se pokouší začít nový život v tichém městečku poblíž Manchesteru. Pomáhá mu v tom sociální pracovník Terry, jenž pro něj najde práci a je nablízku, kdykoli Jack potřebuje podporu. Naivní, citlivý a otevřený mladík, který strávil dlouhé roky v izolaci, se snaží zorientovat se v prostředí, jež je pro něj zcela cizí. Nachází si kamaráda Chrise i přítelkyni Michelle a vrhá se do nového života s nadějí a ochotou vyhovět všem jeho nárokům. Zvládne nástrahy dospělého světa a dokáže se ubránit stínům vlastní minulosti? (Česká televize)

Zelko

Zaujímavý film, dobrá réžia-striedanie prítomnosti so spomienkami z minulosti a hlavne dobrý výkon A. Garfielda. Určite stojí za pozornosť. ()

Dana1926

Depresivní, lidský strhující ani nevím co pořádně říct, tenhle film se zaryje hluboko. Život kluka co se snaží o druhou šanci avšak naráží na tvrdou hradbu společnosti. Jeho minulost ho pronásleduje a jednou i dostihne. Adrew Garfield kterého jsem dosud prakticky neznala je úžasný, konec v jeho podání byl strhující. Celý tenhle film mě strašně vzal, máme vůbec právo soudit člověka podle toho co napíšou v novinách nebo jak ho nazvou?Jsme sobci nebo jen chráníme své okolí? Co když si zaslouží druhou šanci. Tenhle film chrlí hory nezodpovězených otázek o kterých ted přemýšlím. Když si vypomenu na ty Jackova slova v závěru ještě ted mě zamrazí.... ()

Leník

Smutný příběh, vyvolávající řadu otázek. Lze skutečně trestem smýt vinu? Má dospělý pykat za skutky, kterých se dopustil jako dítě? Můžeme člověka soudit jen podle jeho současných činů? Co je větší žumpa, bulvár nebo jeho čtenáři? A jak bych se zachovala já? K tomu všemu ještě skvělý výkon Andrewa Garfielda v hlavní roli, který mě opravdu fascinoval. ()

kolly13

Propracované britské drama, které mě bavilo svou osobitostí. Nesnaží se kopírovat, nechce explicitně servírovat celou minulost, ale jen ukázat, jak to asi bylo a zaměřuje se na přitomnost a vyrovnání se s tragickou událostí. Andrew Garfield popřel své vtipné jméno a dostává se mezi oblíbené nováčky. Úvodní sekvence, "pařba" po éčku a několik dalších záběrů mě nadchly a zapsaly se do "snadznovuzhlédnu" kategorie. ()

kolodej1

velmi dobrý film, který postupně člověka čím dál víc vtahuje a příběh graduje. Snímek mě dostal a od začátku jsem tomu klukovi fandil, aby mu nový start do života vyšel. ()

StinkingPooh

Skvělé britské drama, velmi citlivě natočené. Žádné vyděračské scény, což velmi oceňuji. Tenhle film mě opravdu zasáhl a vyvolal ve mě spoustu otázek. Dokázal by se člověk vyrovnat s tím, co spáchal v dětství? Je správné člověka po odpykání jeho trestu i nadále zavrhovat? Krutá realita Jacka mi bylo v tom filmu líto, ale těžko říct, jak bych se já sám zachoval pokud bych přišel do styku s někým kdo spáchal něco odporného..Asi mi ten film bude dlouho ležet v hlavě. ()

Tomy_Reardon

strasna bomba,vazne se mi to libilo..Myslim ze jedna z Garfieldovycch prvnich roli.. Pribeh me ponoril do myslenek o zivote, o chovani lidech,o nenavisti.. pribeh byl od zacatku do konce domyslenej a neuspaval me, z hlediska divaka jsem nezastavil mysleni.. jediny co me trochu zklamalo byl zaver no..mohlo to skoncit lip, uzavrene, pokracovani nepripada v uvahu.. ()

Dvojirakri

Tenhle film je jako kladivo a divák je hřebík, který je pomalu zatloukán do sedačky, pečlivě a až po hlav(ičk)u. Snímek ukazuje jednu od věků známou věc - v životě je nejdůležitější komu se narodíme a koho potkáme. Eric(Jack) neměl štěstí ani na rodiče, ani na kamaráda. Rodiče byli chladní, kamarád násilník, který si nakonec vzal život. Po letech vězení se Jack(zatraceně podobnej mýmu spolužákovi) vrací do společnosti. Neustále čekáte kdy to na něj praskne a protože hlavní postavu hraje Andrew Garfield naprosto bravurně, zdrženlivě a rozvážně, přitom citlivě, není zrovna moc těžké mu fandit. Zrada ale přichází z míst, odkud by to nikdo nečekal... Poslední minuty jsou silné, jak už bývá poslední úder kladivem. A i já hodnotím silně. Za pět***** ()

Easykill

Uf, tak tohle je dokonalost! Nikdy bych neřekl, že Andrewa Garfielda přehodím do áčkových herců. Já s ním viděl snad jen jeho Spidermana a nějaký nesmysly, takže jsem ho nikdy nebral vážně. Po tomhle "klukovi" můžu říct pan herec! Neskutečně uvěřitelný výkon, který jsem mu sežral i s navijákem. Nehledě na to, než jsem tohle zjistil, tak už od první minuty jsem věděl, že tohle bude silný a kvalitní snímek (nečetl jsem ani popis ani žádné recenze) a taky že ano. Perfektní příběh, pokládán jako puzzle pro diváky. Tudíž víc než polovinu filmu jen přemýšlíte nad tím jak to bylo a jak to bude. Prolínání minulosti s přítomností je víc než fajn a některé momenty snímku jsou tak silné, že málem ukápla i slza. ()

Kathane

Dávám 5*, tohle se mi fakt líbilo, nevím co bych k tomu měla jinak napsat, k tomu poslouží komentáře podemnou a nademnou, bych to musela napsat stejně:-) ()

SobikGSXR

Za ten konec by měly padat hlavy. Mám z toho pocit, že už to chtěli nějak uzavřít a vybrali si tu nejméně vhodnou cestu. Celý film se tváří velice reálně, ale nechtějte po mě abych uvěřil, že když Eric nasedne do náhodného vlaku a kdesy na konečné vystoupí, tak úplnou náhodou potká svoji holku, aby si ještě pěkně popovídali. ()

GrifHi55

moc působivé britské drama o znovuzačleňování se mladého člověka, kterému se zničil život a ted to zkouší znovu, ale sám zjistí, jak těžké je utéct své minulosti, a že to vlastně ani nejde, a jediné řešení je utéct...Andrew Garfield tu je opravdu věrohodný do poslední emoce...90% ()

lencok

Príbeh začleňovania sa do spoločnosti a zbavovania sa nálepky. Odpustiť, či neodpustiť? Ja som odpustila ... možno práve preto, akým spôsobom mi bol príbeh podaný. Najskôr som mohla Jacka (Andrew Garfield - skvelý herecký výkon) spoznať, aký je a až postupne sa odkrývala jeho minulosť a to, aký bol. A to, do akej beznádeje ho dohnala spoločnosť hovorí len o tom, že ľudia by si mali odpúšťať, pretože ak nie, tak sa to bude stále všetko točiť dokola. Odsúdili ho za to, že zabil a pritom zabili aj oni. ()

zero_zelo

smutnej příběh o tom, jak si každej nese svou vinu s sebou, stín, kterej nemizí ani v noci. hodně natural natočený, nic moc úsměvnýho. společností odsouzenej vrah, kterej nedostává druhou šanci, ač se tak snaží žít normálním životem. ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky