Ten kluk

• Česko Chlapec A (festivalový název) (více)

Eric Wilson vychází po mnoha letech z vězení pro mladistvé a pod jiným jménem se pokouší začít nový život v tichém městečku poblíž Manchesteru. Pomáhá mu v tom sociální pracovník Terry, jenž pro něj najde práci a je nablízku, kdykoli Jack potřebuje podporu. Naivní, citlivý a otevřený mladík, který strávil dlouhé roky v izolaci, se snaží zorientovat se v prostředí, jež je pro něj zcela cizí. Nachází si kamaráda Chrise i přítelkyni Michelle a vrhá se do nového života s nadějí a ochotou vyhovět všem jeho nárokům. Zvládne nástrahy dospělého světa a dokáže se ubránit stínům vlastní minulosti? (Česká televize)

VvV14

Garfield to hraje skvěle. Je na něm poznat skutečná váha toho, co jeho postavu tak poznamenalo. Nejsem zastánce přímočarých příběhů, pokud jde o takový žánr, ale možná drobná nakopnutí by se sem tam hodila. Není dořešena spousta věcí a pouhé nastínění bohužel nestačí. Nicméně i tak je to film, který si to vysoké hodnocení zaslouží. 4*, ale berte to jako 5* s kudlou na krku. ()

koudi

Tak tomu říkám drama se vším všudy. Děj byl velice jasný v každém momentě a nečekala nás žádná velká překvapení, ale Crowleyho pojetí celku je vynikající. Podtrhnuto Mullanovo hereckým výkonem se dostávám v hodnocení hodně vysoko, protože už mě dlouho žádné drama takto nevtáhlo do děje. ()

pride

Ak by sa ma niekto spýtal prečo som dal tomuto filmu 5* tak mu odpoviem že sám neviem. Bolo veľa okamihov ktoré sa mi veľmi páčili, diskotéka bola hustá, okamihy s Mischelle, chalan to hral fakt skvelo a jeho postava bola veľmi špecifická a zvláštna. No toto by na 5* nestačilo že? Príbeh príbeh príbeh, do toho sa musíte vžiť inač si tento film nevychutnáte, čo sa mne našťastie podarilo a preto som skončil tým, že celé záverečné titulky som premýšľal o tom, že niektoré ľudské osudy sú naozaj veľmi kruté. ()

RedRain

Film by snesl i nižší hodnocení, přestože je bezesporu podařený. Režie, herci, kamera, hudba...sedí to. Teda až na stopáž, ta postupně ztrácí gradaci. Největší mínus snímku Boy A však tkví v jeho tématu, které už bylo mnohokrát zpracováno. I tak stojí tenhle film za vidění, začátek a konec jsou totiž velmi dobré. A Peter Mullan je fantastický. ()

LilaM

Jeden z těch filmů, co si řeknete: "a je to tady"....Opravdu brilantní kousek s výborným příběhem a hudbou (Robyn - With Every Heartbeat) ()

whysoserious

Filmy (mám na mysli dramata), které ve mě vyvolaly opravdu silné emoce můžu spočítat na prstech jedné ruky. Tento film obsadil na té ruce další prst. Měl jsem co dělat, abych se nerozbrečel- velmi silný zážitek. ()

Dashiella

Vesmír vám všetko /dobré aj zlé/ vráti späť. Čo je na ňom ale super, je to, že niekedy vám dá šancu napraviť to... nehovorím len o tomto filme. Mne dal hlavne šancu napraviť moje názory na neskutočného Andrewa Garfielda. Chcem ho naklonovať a veľmi mu fandím. Čo sa filmu týka, mala som občas problémy s filmárskou/vizuálnou stránkou, ale inak sa to v mojom vnútri celé ťahá a premieľa až doteraz, takže jasných 5 ()

transbeskyd

Deprivanti to nikdy neměli lehké. Pohled na tyhle spratky s rozcuchanou kšticí a hodnotami provází rozpolcenost a není jednoduché se někam přiklonit. Na jedné straně může dát pozorovatel blahosklonně zelenou druhé šanci - na straně druhé je nesmiřitelný pohled pozůstalých, jejichž křivda je nesmazatelná. Ta tíha viny a stále přítomné minulosti vypálené jako cejch láme vaz hlavně u těch napravitelných.Bohužel. Je těžké neházet je do jednoho pytle s těmi, co po cestě do pekel kráčejí sebejistě a nechávají za sebou jen zmar a bolest, protože nic jiného většinou sami neznají. ()

4k7

Přirozené, působivé a emotivně vypjaté drama, které krapet depresivním ale střízlivým způsobem smýšlí o lidské společnosti, jejíž předsudky jsou silnější, než schopnost dát někomu druhou šanci. Andrew Garfield se v roli zakřiknutého outsidera a tak trochu lůzra, pokouší pohřbít svou temnou minulost, začít nový život a být lepším člověkem. Zdá se, že i přes nepřízeň osudu mu věci celkem vycházejí... jenže jeho okolí má už svůj vlastní a vyhrazený názor ()

Scandium

Uzasny herecky vykon hlavniho hrdiny...ale film je tak na znechuceni celeho dne...prakticky vam ukaze ze kdyz neco (slusne receno) podelate tak uz se z toho nikdy nevyhrabete a vinu si ponesete na zadech cely zivot...ted jenom premyslet jestli to tak opravdu chodi nebo ne...:D ()

GoustDog

Zajímavé téma, které je dobře zpracované. Civilní pojetí snímku náramně sluší. Vlastně i výborně zahrané, ale asi mi zcela nesedli herci; celkově postava Erica - jeho charakter - na mě působil takovým rozpačitým a těžko uvěřitelný dojmem. Proto "jen" 4*. ()

Benzinka

První shlédnutí A.Garfielda a hned skok mezi mé oblíbené herce. Scénář, námět, ale hlavně již zmiňovaný herecký výkon osamoceného klučiny, který běžný a šťastný život zná jen z výprávění mě skutečně dostal a dojmul. Přikovaný k televizi...nevnímajíc okolí..Takhle bych popsal tu hodinu a půl, při tomto snímku. Velmi doporučuji.. ()

iz67

Nebyl to mistrovský film, dokonce to bylo hodně manipulující a prvoplánové. Ale zase mě to přinutilo se zamyslet nad vinou ze strany, z které to často nedělám.. A to je taky asi umění, ne? ()

l.enik.c

Hluboký a důležitý film. Jak už zde někdo zmínil, narozdíl od jiných filmů pracujících s podobným tématem, nesnaží se A Boy ukázat křivdu na odsouzeném, člověk se vlastně ani nedozví, co se opravdu stalo. Ale o to tady nejde a v tom spočívá síla tohoto filmu, který vede k zamyšlení. Z největší části to celé stojí na hereckých výkonech. Andrew Garfield mě tak přesvědčil, že jsem dostala chuť se podívat i na toho jeho Spider-Mana. Detailní záběry, volné tempo, flashbacky, hudba, ..., to vše vytváří zádumčivou až tísnivou atmosféru, že jsem se na závěr neubránila emocím. Stálo to za to. Jediné, co mi trochu nesedělo je, že by ve Velké Británii tolik nadělali s každým malým klukem, kterého pustí po takové době z vězení. Nebo se pletu? ()

SAINTS

Eric sa pokuša po prepusteni z väzenia začat novy život ale minulost je aj tak v jeho živote pritomna.Crowley natočil silny film. ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky