Ten kluk

• Česko Chlapec A (festivalový název) (více)

Eric Wilson vychází po mnoha letech z vězení pro mladistvé a pod jiným jménem se pokouší začít nový život v tichém městečku poblíž Manchesteru. Pomáhá mu v tom sociální pracovník Terry, jenž pro něj najde práci a je nablízku, kdykoli Jack potřebuje podporu. Naivní, citlivý a otevřený mladík, který strávil dlouhé roky v izolaci, se snaží zorientovat se v prostředí, jež je pro něj zcela cizí. Nachází si kamaráda Chrise i přítelkyni Michelle a vrhá se do nového života s nadějí a ochotou vyhovět všem jeho nárokům. Zvládne nástrahy dospělého světa a dokáže se ubránit stínům vlastní minulosti? (Česká televize)

Fixa

Tak tohle bylo fakt vynikající drama ! Jde vidět, že když se dobře natočí film o chlapci se špatnou minulostí, hodně lidí s ním soucítí. Když si, ale člověk uvědomí, co provedl - člověk, co má vlastní dítě nezná slitování a sere na to, jak se chudáček cítí. Film mně vtáhl do děje a neustále i po skončení, mně nutil přemýšlet ne nad filmem samým, ale právě nad tímto rozporem. Když totiž nepřemýšlím o filmu, jak byl natočenej, apod. a beru příběh, jako by se opravdu stal, pak je to opravdová známka kvality ! ()

Otakara

Andrew Garfield se mi líbí moc. Hodně zajímavej příběh, na začátku v podstatě klukovina (můžeme si jen domyslet, co on udělal, spíš jen svýmu kamarádovi nebránil). Potom dobrej kluk, který se snaží se vyrovnávat se svojí minulostí. Myslím, že mu všichni v průběhu filmu dost fandili. Tvůrci filmu se snažili o jinej pohled na tuhle situaci - ale zeptejme se sami sebe, co bychom udělali my? Když se dozvíte o nějaký vraždě dítěte, tak si říkáte, že si ten pachatel zaslouží to samý... Vyvolalo to ve mě zvláštní pocity. Ale líbilo se. ()

kixxinka

Drama o chlapci, který právě opouští vězení pro mladistvé a pokouší se zařadit pod novým jménem do normálního života. Podaří se mu to, nebo ho bude pronásledovat minulost, která jeho dosavadní život ovlivní? Andrew Garfield v hlavní roli byl opravdu přesvědčívý a myslím si, že v tomto filmu zazářil a na mne velmi zapůsobil. ()

Hynais

Po všech stránkách zajímavě zpracované téma "návratu z vězení a zařazení do společnosti". Jednak není ústředním prvkem vina, trest a odpuštění... ale spíše otázka, zda se "návrat" vůbec může podařit a zda může hlavní hrdina uspět, i když mu jsou k tomu společností vytvořeny relativně snesitelné podmínky. Film vytváří neskutečné napětí i v okamžicích, kdy se zdánlivě nic neděje. Výkon představitele hlavní role ve mně asi zanechá dojem na dlouho. ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky