Zpívání v dešti

• USA Singin' in the Rain (více)
USA, 1952, 103 min

barcaacrab

Zpívání v dešti mi velmi zahřálo u srdce a velmi překvapilo. Nečekala jsem, že se u něj budu tak skvěle bavit a že Donald O'Connor umí dělat tak výborné grimasy a pohyby. Jeden z nejlepších muzikálů. Taky bych si hned šla zatančit a zazpívat v dešti :-) ()

Lionheart

Po dlouhé době jsem se na to opět podíval a opět se dostavilo nadšení. Tak precizně vypracovaná choreografie, to se jen tak nevidí. Zlatý fond muzikálu... ale plný počet dát nemůžu, protože přecejen ty téměř čistě taneční muzikály (jako ty s Fredem Astairem) až tak nemusím. ()

Spectre

Tak toto je muzikál vo veľkom štýle. Perfektný a vtipný príbeh, super hudba a choreografia, ktorá sa len tak nevidí. Zo všetkého najviac ale hodnotím v kontexte doby perfektnú dynamickú prácu s kamerou a strih (tanečné scény sú strihané a natáčané s úžasnou eleganciou, vôbec to neruší a tvorí to konzistentný celok). Jeden z filmov, ktoré sa dajú vidieť n-krát a ani trochu neonudia. ()

Jeržik odpad!

Tohle není hodnocení filmového analfabeta jenž pouze "sbírá body". Tohle je hodnocení člověka jenž při několikrátposobějdoucím sledování málem zemřel. Pokud někde na filmové škole vyučují "jak NEnatočit NUDNÝ film", tak zde mají mají dokonalý odstrašující přiklad a studijní materiál v té nejčistší možné podobě... ()

Theresia

Tak úžasný! Tak optimistický! A přitom to není žádný prostoduchý příběch, vždyť v tomto filmu se natáčí mnoho jiných filmů, které jsou skoro stejně propracované jako hlavní film. A ta hudba! Ještě druhý den po shlédnutí si neustále zpívám chytlavou písničku Good morning, nemluvě o známé Singin' in the rain. Kdokoli řekne proti tomuto muzikálu křivé slovo je mým nepřítelem! ()

Chajimwitz

Dnes jsem se (značně frustrován výkony českých sportovců na hrách v Londýně) po několika letech podíval na tento film.Moc děkuji tvůrcům,i když většina už nežije za pozvednutí nálady.Jedničkou je pro mě Donald O Connor,vynikající komik,dle mého názoru dost opomíjený. ()

Nethar

Výborná taneční čísla, známá hudba, především taková pohodová čísla jako "Singin' in the Rain" nebo "Good Morning". Příběh jednoduchý, naivní, ale také milý a koukatelný. V druhé půlce už toho stepování bylo na mě trochu moc, takže jsem se nudil, ale všechno okolo bylo dobré. Podobné filmy nevyhledávám, u mě stupeň zábavy 2-3 hvězdy, ale není třeba se nechat odradit ;-) ()

Ollie235

Na muzikály vůbec nejsem, ale tohle nelze neocenit. Gene Kelly vytvořil s Debbie Reynolds kouzelnou romantickou dvojici, jednotlivá hudební čísla jsou opravdu výborná (slavná scéna zpívání a tančení v dešti je bezkonkurenční) a dobré náladě, kterou snímek úspěšně přenáší na diváka se jednoduše nedá ubránit. Jeden z nejoptimističtějších filmů, co jsem kdy viděl. ()

bohemia_regent

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 1951. -------- Jeden ze 150 nejlepších filmů všech dob podle ankety (119 hlasujících, především filmových historiků, z více než 100 zemí světa), kterou v roce 1982 uspořádalo UNESCO z podnětu Mezinárodní federace filmových klubů. ()

laepus

Učebnicový starý muzikál = dějová linka nic moc, ale absolutně fantastická taneční čísla - hlavně ta rozmanitost - skupinka dívek, párové tance, sólo, ve trojicích... Nejraději mám taneční číslo o smíchu od Donalda OConnora. Ale zrovna jsem jsem to dopsal, tak mi došlo, že Gene Kelly je vlastně Gene Kelly. Je to celkově nádhera, navíc se u toho člověk i krásně zasměje. Kéž by všechny filmy předávaly tolik pozitivní energie jako tenhle. ()

Klajnik

Kouzelný film. Snad ani neznám nikoho, kdo by ho viděl - ostatně proč by někdo koukal na sedmdesát let starej muzikál? Dnes nenarazíte na mladého člověka, který by zbožňoval muzikály. Ta taneční čísla nebývají dost dobrá na to, aby strhla, míra jejich kýče a načančanosti je možná až odpudivá a ještě ubírají čas stopáže, který by mohl být věnován příběhu, vývoji charakterů... Já sám nejsem jejich fanouškem, ale pár kousků mám rád. Většinou se ale jedná o muzikály toho typum, kde postavy nezačnou zpívat uprostřed ulice, ale vzejdou jaksi z nutnosti obsahu (např. All That Jazz, kde je protagonistou baletní choreograf, který zápolí se svým dílem. Přirozeně ho dává dohromady a hudební čísla jsou takto taktněji vsazena do zbytku díla.) Klasické muzikály jako tento nebo La La Land přepínají mezi dvěma realitami, což nemusí být vždy nemusí být zrovna taktní. Ideálně by však ona hudební čísla měla být barvitým rozšířením reality. Problém je, když tato muzikálová čísla diváka nebaví, protože se to míjí jeho hudebnímu vkusu, přijde mu to natahované, zbytečné či otravné... Sám jsem si přišel jako blbec, když jsem koukal na nějakou utahané číslo nějakého papundelkového panáka, jež vlastně ani nemusela být. Příběhu to nedodává - jen to od něj zdržuje. Singin' in the Rain je však kouzelný. Hudební čísla první hodiny filmu dovedou strhnout, protože hlavní hvězdy jsou nesmírně hudebně i tanečně nadány a to, co předvádí, srší optimismem. Současně dokážou i rozesmát, protože herci vyloženě předvádí psí kusy a ještě se u toho tváří nadšeně jak dvorní šašci. Je to celé náramné. Teda... - celé možná ne. První hodina je opravdu strhující hned od začátku a pojímá docela dost děje (obzvlášť na muzikál). Obsahově má co říct a současný Babylon z něj po této stránce dost vychází. Skrze Babylon jsem se k tomuhle starému muzikálu i dostal. Oba nastiňují poměry tehdejšího Hollywoodu a úskalí přechodu na zvukový film. Babylon je však sdílnější, intelektuálně bohatší - také má ale 180 minut stopáže. U La La Landu se mi líbilo, že druhá půlka se více věnuje příběhu než tanečkám, ale Singin' in the Rain v tomto ohledu neubere. Behěm první půlky jsou taneční čísla krátká a úderná. V druhé půlce bývají delší a méně úderná. Film jsem tak sice neopouštěl celý nadšený, ale z hlavy ho nikdy nedostanu a rád se k němu budu vracet. Ve své době to muselo být neskutečný a ani dnes to neztrací mnoho ze své působivosti. Jedná se o typ filmu, který obstál zkouškou času. Nadchne i dnes a současně v sobě nese kouzlo své vlastní doby. ()

Emzet

Úžasné? Slabé slovo. Dokonalé? To už je lepší. Nejenomže se umístil na první příčce co se mých nejoblíbenějších muzikálů týče, ale i převzal z rukou Lásky nebeské štafetu "nejlepší romantický film co znám". Opravdu, existují filmy, které i po padesáti letech nestárnou a tento tam rozhodně patří. Tak užasně milý a roztomilý snímek se hned tak nevidí. Hudební složka se také povedla (koneckonců, kdo by titulní melodii neznal, že? :-).Především ústřední trojlístek je absolutně špičkový, sympatické potrhlo O'Connor si prostě musí dostat každého. Zkrátka - musím doporučit každému, tenhle film je prostě skvost. A to nemůžou pokazit ani občas poněkud natahované taneční výstupy (konkrétně "Příjezd do Broadwaye") ani (ve srovnání se zbytkem filmu) trochu uspěchaný závěr... ()

Brejlil

Stručný návod na přípravu "klasického" muzikálu. Vezměte všechny svoje písně, které jste kdy napsali do jiných muzikálů. Připiště jednu novou. Vymyslete smysluplnou, mile ironickou zápletku z počátků zvukového filmu. Angažujte Gena Kellyho. A Debbie Reynoldsovou. A Jean Hagenovou (ta je obzvlášť dobrá!). Plácněte se přes kapsu a vše natočte v Technicoloru. Výsledek se jistě dostaví. Je zajímavé, že muzikál, který jen využíval staré písničky, a vlastně nebyl studiem považován za nijak výjimečný, si dobyl takové postavení. Můžou za to ty písně? Nenapravitelně naivní optimismus všech postav? Choreografie? Vše je správně!! Bohužel recept má jednu drobnou chybičku, dnes nic takového prostě nenatočíte. Milý pozdrav z minulého století. ()

Greg25

Nadhled s příjemnou atmosférou na jedné straně a některá zdlouhavá taneční čísla na straně druhé. Památné scény versus ty, o které by film mohl být klidně kratší. Skvělá první polovina, horší ta druhá. Někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Vzhledem ke skvělé dvojici Gene Kelly a Debbie Reynolds zaokrouhluji nahoru. 70% ()

Nolanofil

Pekné, na prvý pohľad jednoduché a naivné zároveň. Pestrofarebná škála tanečných čísel a herecko - speveckých výkonov, ktoré sú na dnešnú dobu nevydajúce. Tak isto, ako neuveriteľne dlhé zábery, bez jediného strihu. Pár scénam by bolo čo vytknúť, ale ako celok to funguje dokonale. ()

in nomine

Nedělní dopoledne a skvělý muzikál, to byla paráda. Nejsem muzikálový fanda, ale tuhle klasiku by měl vidět každý. Sám jsem to dlouho odkládal, dnes jsem si to, ale vychutnal. Fantastické herecké, taneční a pěvecké výkony!! ()

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků