Píše se rok 1949 a milovnice jídla Julia Childová se stěhuje se svým manželem do Paříže. Být ženou v domácnosti ji však nebaví, a tak se začne věnovat své zálibě, vaření. Anglicky psané kuchařky v Paříži nenajde, a tak se pouští do studia starých francouzských kuchařských knih. O více jak deset let později vychází její kuchařka a Julia Childová se stává celebritou v kulinárním světě. New York 2002. Třicetiletá začínající spisovatelka Julie Powellová, která zrovna pracuje na městském úřadě a pomáhá rodinám postiženým newyorskou tragédií, se jednoho dne rozhodne, že během roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky paní Childové. A o svém projektu se rozhodne psát blog. Ten je po těžkých začátcích úspěšnější a úspěšnější. Chodit do práce a k tomu vařit tolik jídel je však obtížné. Julie je svým projektem čím dál více posedlá, nemluví a nepřemýšlí o ničem jiném, ve volném čase jen vaří. Přestává si rozumět s manželem a ten ji nakonec opouští. Je jen na Julii, aby urovnala jejich vztah a dotáhla svůj blog do úspěšného konce. (TV Nova)

sto7ra

Kdyby to byl příběh jen o Julii Child, tak by to byl super film o vaření, osudu jedné zajímavé ženy a jejím sympatickém manželovi. Kdyby to byl film o Julii Powellové, tak by to byla sice jen obyčejná americká romantická komedie s morálním poučením na konci. Ale oba příběhy spojené dohromady prostě spolu svým zpracováním nepasují. Julie vám rychle začne lézt na nervy svým sobeckým, často nepřítomným a jindy vyhroceným chováním. Naopak Julia je více zábavná, příjemnější a mnohem zajímavější. Přečíst si knihu od Powellové by mohlo být zajímavé (třeba to bude lepší než film), ale ještě zajímavější bude možná prolistovat slavnou kuchařku a třeba i vyzkoušet vykostit kachnu - to je asi tak vše, co vám film, kromě průměrné zábavy, dá. ()

Kozlowski8

Vcelku příjemně natočený film, složený ze dvou příběhů, odehrávajících se v jiné době a na jiném místě. Režisérka velice šikovně střídá příběh Julie Childové, odehrávající se v Paříži převážně v 50. letech a Julie Powellové z Queensu. Právě Nora Ephron jako režisérka zaslouží největší pochvalu za pěkné sladění obou příběhů do jednoho celku. Obě herečky v titulních rolích velký prostor, který dostaly, využily se ctí. Od Meryl Streep se to jistě očekávalo, ale i Amy Adams - pro mne dosud vcelku neznámá - byla velice dobrá. Chyběl mi trochu výce emotivně vygradovaný závěr - myslím, že se přímo nabízel. 65%. ()

Johanita

Příjemná komedie, která si zaslouží 4hvězdičky, o nic víc, o nic méně. Meryl Streep tak trochu jinak a dokonale přesvědčivě, Amy Adams mile bláznivě a ztraceně, spousta dobrot a mluvení o jídle... a příběh, který dobře dosýpá a nezadrhává se. No, proč mi ale na konci něco chybělo. Příběh byl podle dvou skutečných příběhů, tak hádám, že autoři si nemohli nic moc navíc vycucávat z prstu... ale i tak jsem čekala nějakou pointu. SPOILER ALLERT! Rozhodně ne návštěvu muzea, odložené máslo pod fotografií a závěrečné titulky... (Zdá se mi to, nebo už u třetího komentáře píšu, že mi na konci něco chybělo? Jsem to já nebo ty filmy?? :-) ) ()

Tristesse

Dílo Julie a Julia mi přineslo velké zklamání. Scény s Meryl jsem si užívala, byla opět skvělá, vtipná, zábavná. Ovšem v momentě, kdy nastoupila na scénu Amy Adams se svými hysterickými scénkami, jsem se neskutečně nudila. Jako kdyby se tam na přeskáčku odehrávaly dva filmy - jeden, který se povedl a druhý, který ne. ()

kolodej1

přišlo mi zajímavé sledovat osudy dvou žen, které se s vervou pustily do vaření, ta mladší o spoustu let později, inspirovaná tou starší. Byla z toho cítit kulinářská vášeň a to mi přišlo sympatické. A vůbec, přestože to nebyla žádná mimořádná filmařina ani zrovna strhující příběh, bavilo mě to. Snad jen, kdybych dostal občas ochutnat, to bych pak ještě hvězdu přihodil ()

tatka

Sklamanie, sklamanie. Jasné, že sú tony oveľa horších filmov, ale keď čakáte gurmánsky zážitok a dostanete vlažný párok, odpornú horčicu a to všetko na papierovej tácke, tak je to veľké sklamanie. Možno má na to svoj vplyv aj horčica - dve hodiny dabingu hysterickej Ľudmily Mandžárovej, ktorá hýka ako kobyla v ruji. Už som len trpne čakala, kedy to skončí. Keď nájdem odvahu a 118 minút, pozriem si to v originály. ()

allegria

Pro mě nuda, ačkoli vaření jako takové mám ráda. Meryl Streepové jako by byla pro tuhle roli škoda (má takových rolí bohužel víc). A nechápu, že v dnešní osvícené době, kdy už se týrání zvířat konečně považuje za něco špatného, se divák musí zblízka kochat házením živých tvorů do vařící vody, a ještě snad by z toho měl mít legraci. ()

Franki69

Meryl Streep, Amy Adams a Stanley Tucci v příbězích všedních dnů neobyčejných žen v domácnosti. Naprosto bezchybná je Meryl (Julie) v roli hyperaktivní ženušky, provdané za pracovníka americké diplomacie, s kterým cestuje po světě a v Paříži, někdy v letech těsně po druhé světové válce, v sobě objeví vášeň pro vaření. A nakonec svou posedlost přetaví do kuchařky, kterou myslím v českém překladu, měla moje mamka po babičce taky. Celosvětový hit to byl. A Amy Adams (Julia), mladá obyvatelka New Yorku, se touhle kuchařkou nechá inspirovat v roce 2002 a zadá si blogerský závazek. Za kalendářní rok uvaří všechny recepty z téhle knihy a každý den o tom do blogu napíše. Film pak velmi zdařile, vyprávěním desítek drobných závažnějších i zábavnějších příhod, proplétá ve dvou časových liniích příběhy obou žen, až je vám nakonec líto, že najednou končí. Naposledy jsem si takhle mile odpočinul u filmu Chef https://www.csfd.cz/film/343488-sef/prehled/ (taky o vaření) a tenhle hodnotím stejně vysoko. Dávám 85%, pochutnal jsem si. ()

Mickaela

Příjemný film se zajimavým nápadem, který ale dle mého názoru postrádá rozuzlení na konci, bylo by pro mě pochopitelnější kdyby blogerka více pátrala po tom, proč se jejímu vzoru její blog nelíbí. Ale nejsme tu od toho, abychom přepisovali scénář, takže ho zhodnotím jako klidný a pohodový film, kterému Meryl Streep dodává tu správnou energii. ()

Igy007

Kdyby film obsahoval pouze životopisnou linii, dala bych pět hvězd. Zážitky hysterické rozcapené blogerky jsou ale na velikou facku, navíc opravdu nemusím Amy Adams. Škoda přeškoda. ()

PTuranyi

Príjemný životopisný film o láske k vareniu so skvelým hereckým obsadením a výbornou produkciou. Dva pútavo vyrozprávané paralelné príbehy odohrávajúcich sa v rôznom čase, ktorých spoločnou črtou je láska k vareniu. Avšak ani romantická stránka týchto vzťahov nepríde skrátka. ()

Karloz

Úžasná Meryl Streep, kterou jinak moc nemusím, ale tady mě dostala. Jinak kdyby byl film jen o ní, možná by to bylo lepší. Ta druhá časová rovina ze současnosti je tam úplně zbytečná. ()

Pinochio

Davam ctyri ****, protoze na vice bych ocekaval vice komplikaci, nejaky vyrazny odchyl od deje, ale vseobecne nemam co vytknout, zabavna komedie na nedelni vecer. ()

Rozmarýna

Těžká nuda. Příšerná Meryl Streep. Koukla jsem se na youtube na Julii Child jak vaří v TV omelety. Její řeč mi nepřijde nijak příšerná na rozdíl od toho, co předvedla v tomto filmu Meryl Streep. Ten její příšerný ječák, co ve filmu předvedla, mi drásal nervy tak, že jsem ten film málem vzdala. ()

Koffe

Výška mého hodnocení závisí na tom zda mám chuť se na film podívat znovu a za jak dlouho na mě ta chut příjde. V případě Julie a Julia se na film chci podívat znovu a znovu a znovu a to ještě ani nedohrály závěrečné titulky. ()

Matt2626

Podmanivo rozkošné dielko. Dostalo ma. Celý nápad, ako aj réžia a spracovanie v podaní dvoch rozličných a pritom tak rovnakých párov pre ktorých životným naplnením sa stalo varenie a láska k dobrému jedlu bolo jedinečné. No najviac ma na filme dostali "gegy" a malé žartíky, ktoré sa diali len tak mimochodom a nedal sa pri nich potlačiť úsmev na perách ( vyplazený jazyk, obaja manželia hltajúci tabletky, kocúr...) Celé dielo to nádherne dotvorilo a podtrhlo jeho hlbokú myšlienku a to, že človek k svojmu šťastiu v živote potrebuje životné naplnenie. Pre niekoho je to len varenie a jedlo - pre iných životná láska a radosť. 90% a to aj za skvelé herecké obsadenie, ktoré mi náramne zapasovalo. Jak Meryl, tak Amy. ()

lapatata

Od tohoto filmu jsem očekával především to, že mě skvěle a nebývalým způsobem pobaví Meryl Streep. To se taky stalo. Způsob to byl opravdu nebývalý, ale je to jediný důvod proč si tento film nenechat ujít. Pokud bych ho totiž neviděl, v podstatě by se nic nestalo. Ani jeden z příběhů mi nepříjde natolik zajímavý, abych mu věnoval dvě hodiny. Navíc je to celé dané dohromady dost nešťastně. V okamžiku kdy se divák konečně vžije do jednoho příběhu (což není při nepřílišné záživnosti zrovna jednoduché), je násilně vytržen z kontextu skokem do jiného příběhu, do jiné doby. A tak se to opakuje celou dobu a já jsem měl pocit, že ten film snad nikdy neskončí. ()