Píše se rok 1949 a milovnice jídla Julia Childová se stěhuje se svým manželem do Paříže. Být ženou v domácnosti ji však nebaví, a tak se začne věnovat své zálibě, vaření. Anglicky psané kuchařky v Paříži nenajde, a tak se pouští do studia starých francouzských kuchařských knih. O více jak deset let později vychází její kuchařka a Julia Childová se stává celebritou v kulinárním světě. New York 2002. Třicetiletá začínající spisovatelka Julie Powellová, která zrovna pracuje na městském úřadě a pomáhá rodinám postiženým newyorskou tragédií, se jednoho dne rozhodne, že během roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky paní Childové. A o svém projektu se rozhodne psát blog. Ten je po těžkých začátcích úspěšnější a úspěšnější. Chodit do práce a k tomu vařit tolik jídel je však obtížné. Julie je svým projektem čím dál více posedlá, nemluví a nepřemýšlí o ničem jiném, ve volném čase jen vaří. Přestává si rozumět s manželem a ten ji nakonec opouští. Je jen na Julii, aby urovnala jejich vztah a dotáhla svůj blog do úspěšného konce. (TV Nova)

made1

Herecké výkony obou "J" si rozhodně zaslouží nejvyšší hodnocení, ale nemůžu říct, že by si mě film získal svým koncem. Prostě se mi nelíbil. Vzhledem k tomu, že se film honosí dovětkem "Podle skutečných událostí" nebylo moc co vymýšlet, ale filmu prostě něco chybí. Tečka. ()

ZkuKol

Nikdy bych se nenadál, že budu blahořečit Noru Ephron resp. její film. Ne, že bych považoval její tvorbu za podřadnou, jen prostě se míjela s mým vkusem. Jenže obě Julie to dramaticky změnily! Naprosto úžasně pojatá atmosféra poválečné Francie, vaření natočené tak, že si pěnu od huby utíráte ještě dva dny po shlédnutí, křehká a nejistá Amy a naprosto dech beroucí, okouzlucí a hlavně nezastavitelná Meryl jsou tak silný kalibr, že jim podlehl i divák (moje maličkost), který klidně u romantik s Tomem Hanksem sprostě usnul (a nezůstal nepotrestán je nutno dodat:-). Marně hledat slabá místa, film je zcela zjevně dělán z celého srdce, dokázal se vypořádat s vysokou laťkou očekávání a fakt, že scénář je založen na třech knihách (a skvěle funguje) je neuvěřitelný. Je vlastně jedno jestli na to chcete koukat z lásky k Francii, k vaření, k francouzskému jídlu, nebo jako na rom-kom o manželství, v každém úhlu dostanete to své a ještě něco navíc. Z kina pak odcházíte s rozhřátým srdíčkem a hlavou v oblacích a tak by to mělo být, ne? Julie není moc úspěšná spisovatelka, ale strašně ráda vaří recepty jiné Jule, která kdysi ukázala Americe, jak se vaří ve Francii, ukáže ona té dnešní Americe, že umí psát? Bon Apetit!... 95% ()

MaMitti

Film o „vaření“ s Meryl Streep – docela jsem se na něj těšila a docela bída…I já ráda vařím a kuchtím, ale tohle teda dvakrát láskou ke gurmánství nepřekypovalo, alespoň ne podle mého gusta (a proti gustu žádný dyšputát!). Ze začátku to vypadalo slibně, čekala jsem, co se z toho vyvine, ale pak přišla nuda a trochu zklamání. Film mi vlastně nic nedal, ani hezký příjemný pocit, který si občas odnáším ze snímku, který je takřka o ničem. Tady mi to přišlo nějaké plytké, i když někdo by mohl říct, co čekáš z filmu o jídle a vaření. No víc… Doteď jsem nepochopila, o čem pak vydávala a psala knihu ta „novodobá“ Julie na konci filmu – knihu o receptech (knihu receptů?), o kterých si přečetla v jedné starší knize receptů?? O tom, jak vařila recepty? Navíc Meryl, která mi jinak nevadí a mám ji celkem ráda, mi tady přišla nějaká nemístně afektovaná, na jednu stranu jsem si chvílema říkala, že se do toho hezky ponořila a hraje fakt výborně, na druhou stranu jsem si někdy říkala, že je to zoufalství ( hrála ženu, která neví coby, tak se přes všelijaké pokusy dopídí toho, že by jí vlastně bavilo vařit – na to, že tam nehraje žádnou mladici, na to přišla docela pozdě). Vrcholnou scénou celého filmu navíc má být zřejmě vykostění kachny – ano, malá osobní dramata všedního dne – takových mám denně několik a nikdo o tom film netočí, proboha ještě aby! Takže – film na sobotní odpoledne na ČT 1 ano, jinak ne. Filmy o vaření a lásce ke všemu, co s požitkem z jídla přichází (dle mého lepší než toto): Chilli, sex a samba (nějakým způsobem kouzelné, ačkoliv stejně o ničem jako Julie a Julie), Čokoláda (naprosto bez diskuze), Křidýlko nebo stehýnko (jídlo a humor v jednom), Postřižiny (film o lásce k jídlu, pivu, životu), Slavnosti sněženek (nezapomenutelné dva tábory – na šípkové omáčce x se zelím!) ()

Mr.Jackass

Hodně slabší 3 hvězdy. Jediné co jsem při sledování pociťoval byl neustálí pocit hladu, protože zažrat se do děje nešlo, musel jsem stále odbíhat k lednici...Film ve 2 časových rovinách, ta s Meryl Streep je ještě zajímavá (hlavně díky tomu, jak neskutečně zahrála), ale ta současná je opravdu nudná a pokud je to podle skutečné události, tak má ta kuchařka fakt slabí smysl života...Film o 524 receptech ve 365 dnech propleteneý rádoby romantickou slátaninou? Děkuji vícekrát ne. ()

LadyVader

Mám filmy o vaření ráda, tenhle mě trochu zklamal. Shazuje to dějová linka z naší doby, Amy Adams mi fakt nebyla sympatická. Oproti Meryl Streep a jejímu manželovi. No ve výsledku mě to sice nenudilo, ale krom zajímavých receptů ani nějak nezaujalo. ()

Šakalík

Spojení Meryl Streep - Stanley Tucci fungovalo báječně už v Ďábel nosí Pradu a jinak tomu není ani ve filmu o dvou kulinářsky nadaných Juliích. Meryl, jakožto PANÍ herečka, opět dokazuje, že zahraje prostě úplně všechno, a to s tak bezprostřední grácií, že tenhle jinak asi dost podceňovaný snímek pozvedá na úplně jinou úroveň. Ten její francouzský akcent je jedním slovem úžasný a dodává celému filmu moc příjemný, skrytě komický nádech, který způsobí, že se budete po většinu filmu nevědomky potutelně usmívat. Stanley Tucci je jako obvykle tou pověstnou třešničkou na dortu, kteréžto přirovnání se sem báječně hodí. :-) Amy Adams coby mladá učnice přece jen poněkud pokulhává, a to nejen ve vaření, ale vzhledem ke konkurenci bych jí to neměl za zlé. Celkově je Julie&Julia moc, ale moc příjemný film. ()

Babous

Mám rád dobré jídlo a když je čas, tak taky občas něco uvařím. Po zhlédnutí tohoto filmu mám chuť napochodovat do kuchyně a uvařit Boef du Bourgignon nebo jinou dobrotu. Dvě dějové linie bylo zajímavé sledovat, zvláště v místech, kde obě ženy prožívaly podobné situace. Ta zápletka s Meryl Streepovou byla ale lepší. Retro, lehká, úsměvná a tak příjemná! Amy Adamsová zase ve své dějové lince ukázala, že americký sen se může splnit i dnes a že i když vás vaše ideály někdy zklamou, není to důvod ke změně názoru. Moc hezký film s krásným soundtrackem. ()

MsUtahraptor

Papání, dvě promíchané, leč víceméně samostatné dějové linky a špičková pasáž souboje s humry. Snad i díky větší aktuálnosti jsem zde více ocenila tu novodobou část. ()

Maark

...i když Meryl Streep nepatří mezi moje nej, tak si jí jako herečky vážím a tuhle roli zvládla opět skvěle...Ovšem co se filmu jako celku týká, tak mě postupem času začal nudit a nezachránila to ani Meryl.. Možná by to sneslo i kratší stopáž... I přesto, že se vaření osobně a s radostí (a hlavně láskou :O) ) věnuju taky, tak mě film moc bohužel neoslovil.. ()

DavidS.

Někdo vám slíbí sváteční oběd, ale nakonec zůstane jen u předkrmu...A tak je to přesně i s touto dvojí životní a kuchařskou autobiografií...Chvíli baví Meryl Streep, která má energie jako pára v hrnci, ale po nějaké době začně i její excentrický projev a hlasové variace ztrácet na působivosti, i když její starosvětská část příběhu "zoufalé manželky" je tou funkčnější a vydařenější...Filmu chybí vyváženost, výraznější náboj i ztvárnění daného příběhu... ()

Michelle75

Vždyť ono to vaření je vlastně takové nedoceněné umění. Spoustu receptů člověk tvoří i několik hodin , musí dodržet určitý postup a špetku experimentovat a samotné dílo je pak "hlavě v zemích českých" snězeno za pár minut ne-li vteřin.A ani nepochváleno. Kdo nevaří, neví. Velmi příjemný film s neokoukaným tématem a užasným Stanley Tuccim a Amy Adams. Maryl je fajn, ale poslední dobou si se svým hlasem až příliš hraje a někdy mám pocit, že přehrává...no třeba se mýlím. ()

xaver

Zajímavý námět, ze kterého vznikl oddechový příběh o americké Rettigové. Příjemná, nenucená zábava kolem vaření a vše co k tomu patří. To vše vzešlo ze střeštěného nápadu uvařit za jeden rok všechny recepty z jedné kuchařky. ()

Wally

Povedená příjemná ´komedie´, která sice nemá potenciál jak ohromit, ale rozhodně neurazí. V průběhu času mi neskutečně lezla na nervy role M. Streep...její postava v podstatě nepromluvila ani jednou normálně a jen se teatrálně pitvořila a kvíkala...hrůza...ještě teď mi naskočí husí kůže když si na to vzpomenu.... ()

TerezaVanCZ

Tenhle film si vychutnáte, i když umíte "uvařit" jenom čaj. Jenom konec trošku pokulhával za zbytkem filmu. 2hod stopáž u Julie/Julia vůbec nevadí, film uběhne jako voda. Můžu jenom doporučit. ()

Hanys_

Kupodivu stravitelná kulinářská oddychovka s dvěmi dějovými liniemi. To 21. století s příjemnou holkou od vedle Amy Adams mi sedlo trošku víc než francouzská monstrózní Streep, ale dohromady spolu tvoří koukatelný celek, po jehož zhlédnutí musí dostat hlad snad každý. A když si vezmu, že jsem se tohohle filmu bál jako čert kříže, nemůžu být nespokojen..7/10 ()