Píše se rok 1949 a milovnice jídla Julia Childová se stěhuje se svým manželem do Paříže. Být ženou v domácnosti ji však nebaví, a tak se začne věnovat své zálibě, vaření. Anglicky psané kuchařky v Paříži nenajde, a tak se pouští do studia starých francouzských kuchařských knih. O více jak deset let později vychází její kuchařka a Julia Childová se stává celebritou v kulinárním světě. New York 2002. Třicetiletá začínající spisovatelka Julie Powellová, která zrovna pracuje na městském úřadě a pomáhá rodinám postiženým newyorskou tragédií, se jednoho dne rozhodne, že během roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky paní Childové. A o svém projektu se rozhodne psát blog. Ten je po těžkých začátcích úspěšnější a úspěšnější. Chodit do práce a k tomu vařit tolik jídel je však obtížné. Julie je svým projektem čím dál více posedlá, nemluví a nepřemýšlí o ničem jiném, ve volném čase jen vaří. Přestává si rozumět s manželem a ten ji nakonec opouští. Je jen na Julii, aby urovnala jejich vztah a dotáhla svůj blog do úspěšného konce. (TV Nova)

terunka003

Delikatesní, krásné, milé, nenáročné, splňující sny × možná trochu dlouhé. Ale krásné, opravdu. Jemné a opravdu lahůdkové. Hned bych si šla něčeho zakousnout a hlavou se mi honí spousty receptů. Herecké výkony byly skvělé, zejména Meryl Streep (nemluvila nějak moc pisklavě?) a Stanley Tucci. Příběh o vytyčení úkolu a jeho splnění, o lásce, podpoře, dobrůtkách, přátelství. Jen netuším, proč na ní byla paní Childová naštvaná? Nebo mi něco uniklo? Film pro jakýkoliv klidný večer. "Bon Apettit!" ()

Pavlínka9

Meryl Streep je nejen herečkou uznávanou od výrazných osob z filmového průmyslu, ale také ode mě. Je to žena, která u mě má titul - Nejlepší herečka své doby. A v tomto filmu dokázala, že je schopna ujmout se jakékoliv role. Výborné. Snímek má klasickou prolínající se linie dvou období. Což bylo podle mě skvěle zobrazeno a také zahráno. Amy Adams mě sice moc nezaujala, ale jen doufám, že to bylo zářením hvězdy Meryl :) Ale jinak vynikající nápad na film. Zobrazení dvou naprosto odlišných období, které spojí jedna významná žena a její kuchařka. Při tvorbě jídel se mi nehorázně zbíhaly sliny a prostředí kuchyně na mě dýchalo každým záběrem. Prostě a jednoduše - Bon apetit :) ()

biglion

Velice laskavě a příjemně vyprávěný příběh o kulinářských osobnostech naší doby. Přiznám se, že jsem velmi váhal zda dát čtyři nebo plných pět hvězd. Přeslazené americké filmy zakončené všudypřítomným happy endem, ale tady, kde jsem ho trochu čekal chyběl. Škoda, že tolik vychvalovaná osobnost Julie Childové nedodala lesku své přítomnosti při závěrečných výkonech Julie Powellové. Vděčný divák se musel spokojit jen s výstavou její kuchyně. Naštěstí tento film ale není jen o Powelové a Childové, ale hlavně o Adamsové a Streepové a za jejich výkony se přikláním i k oněm pěti hvězdám. A neodpustím si ani hodnocení výkonu Stanley Tucciho, jehož postava manžela Jilie Childové mne na celém filmu bavila nejvíce. ()

anusha

Velmi rada varim a tak som sa fakt tesila na toto susto ale nakoneic to bolo podla mna prilis dlhe a ta pasaz s mladsou juliou ma fakt uz zacinala nudit dost uz v polovici filmu. ()

Kicune

Jedná Julia (Meryl Streep) je dnes Americká legendární kuchařka, která do země prostřednictvím knihy a televizního pořadu přinesla francouzskou kuchyni. Druhá Julie (Amy Adams) je kancelářská krysa, která se v zápalu hledání motivace rozhodne v jednom roce uvařit všechna jídla kuchařky slavné Julii Child a přitom o tom psát blog. Film je v podstatě o Juliině (Streep) lásce k francouzské kuchyni a Juliině (Adams) lásce ke kuchařce Julii Child. Obě herečky a jejich partneři jsou skvělí, přitom Meryl je zase fenomenální. Snímek je překvapivě dynamický a vyvážený v propojení dvou příběhů, víceméně bez hluchých míst, se špetkou vtipu a dramatu, s obrovskou porcí optimizmu a chuti jít za vlastním cílem. Svojí oddaností mi připomíná Allenovu Půlnoc v Paříži a svojí zasvěceností Scottův Dobrý ročník. Člověk má chuť se pustit do vaření nebo psaní blogu. Julie a Julia je povinností pro foodblogery, milovníky francouzského jídla a zanícené kuchtíky. 70%. ()

Myrreczech

To, co vás na tomto snímku nejvíce zaujme, je fakt, že při sledování dostanete strašný hlad. Až jako další si všimnete, jak je celý snímek přeslazený, naivně dětinský, ale přesto velice pohodový a vcelku zábavný. ()

Autogram

Toľko varenia a okolo toho zbytočného bľabotania sa nenájde ani v žiadnom dnešnom programe o varení s celebritami. ()

blackJag

"JSI MÁSLO NA MŮJ CHLÉB, DECH MÉHO ŽIVOTA." No jo no, o vaření, ale zhusta, vaření, vaření, něco málo toho děje, na obou stranách, a zase vaření... Je to skoro otravné, v každém případě nudné, a i když jsou Adamsová i Streepová skvělé herečky a především Streepová fakt válí (schválně si pusťte skutečnou Childovou), tak Adamsová vlastně nemá co hrát.  Nevím, ani na jedné z postav mi nepřišlo nic zajímavého, určitě ne natolik, aby se některou z nich zabýval celovečerní film. 50% ()

Josefin

Moc hezká podívaná, jenže mi to místy moc neladilo. Přechody z minulosti do současnosti byly fajn. Moje oblíbenkyně M. Streep hrála perfektně, ale musím ji udělit mínus body .Viděla jsem to v originále a angličtina s jejím francouzským přízvukem byla pro mě děs. Takže vaříme a vaříme, mňam. Povzbudilo mi to chuťové buňky, takže doporučuji před filmem nebo po filmu něco zakousnout. ()

tommmy89

Hmmm, nezaujímavé, monochromatické a nudné . Veľmi mi to pripomínalo scénku : " Rýchlo sa zbalte, odchádzame na prázdniny k babičke, sľúbila, že napečie buchty na pare, tak by sme ju nemali sklamať !" ()

Lenulinka

Prakticky se ve filmu nic nestalo, bylo to prostě o jídle.. co víc? Nic. Každopádně Meryl svou roli zahrála parádně, i když mi právě tou rolí byla krajně nesympatická. Asi bych pravou Julii Child neskousla. ()

Ironfood

Meryl Streepová na chůdách vaří a píše kuchařku a je u toho teatrálně afektovaná. Amy Adamsová je z ní bůhvíproč úplně paf, vaří podle jejích receptů a píše o tom blog. Já se nudím a netuším, co tím chtěl kdo říct. ()

Autenticita

Julii Powel (Amy Adams) její koníček naprosto pohltí, založí si i blog, ve kterém popisuje, jak se s jednotlivými recepty, na jejichž celkové zdolání si sama určila dobu jednoho roku, poprala. Nastává krásně zobrazený stav, který se označuje psychologickým termínem projekce. Julie se do své "učitelky" vciťuje, chce přemýšlet jako ona, skoro se převtělit... samozřejmě to má dopady do jejího partnerského života. Její partner (hr. Stanley Tucci) je odstaven na druhou kolej, což dlouho nevydrží a rozhodne se nechat Julii s její posedlostí samotnou. Jsme ale na americkém filmu, a vrací se zpět. Julia to velmi oceňuje, a při scéně, kterou považuji za jedinou opravdu kýčovitou (ale při níž citlivým duším vlhnou oči) partnerovi za trpělivost děkuje. Snažení mladé Julie je prostříháno obrazy ze života Julie CHild. M. Streep bezvadně využila příležitosti sehrát optimistickou, energickou, fyzicky nadprůměrně vysokou ženu diplomata, která se na misích manžela nudí, a hledá činnost, která by pro ni měla smysl, až najde. Dívat se na Meryl Streep je zde opravdu zábava. Její roztomilé pokusy o francouzštinu, nezdolný optimismus a předvedená zábava v tom, co dělá, působí i na diváky - jako donátor energie. Člověk má opravdu chuť se taky do něčeho pustit. Film byl natočený podle skutečné události, a velmi oceňuji, že se autoři nenechali strhnout k (v am. filmu očekávanému) happyendu, ale ponechali závěru jeho autenticitu: Julia se velmi touží setkat se svým vzorem (již velmi starou paní), která však setkání odmítne. Sice tu není nějaké velkodušné sdělení, ale za životabudičskou energii, která z filmu na diváky sálá, dávám 5 *. ( A kdo si myslí, že není možné se rozbrečet u filmu o hovězím, bude překvapen, kolik lidí najednou vytáhne kapesníky :-). ()