Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

Kassandra

Jasně, tomuto filmu by se dala spousta věcí vytknout, ale já přece nemůžu jít proti nejoblíbenějšímu režisérovi a herci! Film měl znatelný Burtonův rukopis a s Johnnym v hlavní roli se nedalo nic pokazit. Jen částí s Victorií tam mohlo být víc, na to, že patřila mezi důležité postavy, s ní bylo žalostně málo scén. ()

brasek

Fantasy rozprávka pre dospelých, ktorá sa mierne nepodarila. Tim Burton vsádza na hviezdy filmového plátna, ale nevychádza to... vizuálne pekné, ale to je všetko. ()

PECHY15

V první chvíli jsem měl skoro pocit, že se dívám na Mrtvou nevěstu. Jenže to brzy vyprchalo, kam se podělo všechno zpívání?? Proč bylo tak málo kontrastů?? Proč byl Johnny takový "kožený". Občas pár frků nahodil a objevilo se několik zvratů (pro mě čekaných) a dokonce i menší velké finále ve stylu Hvězdného prachu. I dobově to bylo hezky zasazené (i tak jsem postrádal ten kontrast, na který jsem si již zvykl)Jedno ale odpustit nejde, pokud chci točit něco o upírech, tak si nejdřív o nich něco zjistím a nekrmím tuto společnost průjmovitým vykreslením gay upírů připotomělé Twilight srágy. A držím se jasně daných pravidel. Ono se stačí podívat na Interview s upírem a přidat jeden hloupý záběr, jak jí dává napít a nepředkládat negramotným divákům mylné představy o fungování vampirismu. ()

Saxos

Proč si neudělat srandu i z hraběte Drákuly? V pohodě. Démonická Eva Green, jako guvernantka Viktorie. Atmosferický dům Collinsových čítající 200 pokojů a tajemné chodby. Čarodějnice v červeném kabrioletu. Vampír Johnny vybělený, jak Michael Jackson. Prostě styl Tima Burtona. Skvělá hudba sedmdesátek. ()

Awerin

Velmi vtipná a také lehce hororová komedie, která dle mého názoru nemá chybu. Johny Deep v podání Barnabáše a Helen Bonham Carter jako doktorka byly hlavními hvězdami filmu, což se od Tima Burtona dalo čekat. Velmi vtipné fráze, které pronášely hlavní postavy, vždy měly logiku a dalo se jim zasmát. Skvěle se taky hodil konec 19. století, do kterého byl příběh zasazen. ()

Jimmoris

Souhlasím s RelaxManem. Nezapomínejme, že spojení Burton-Depp - NIKDY nevyjde z jejich spolupráce špatný film. Jsou sehraní, jako jednovaječná dvojčata. Jen tak dál ()

BigBrother

Příjemná oddechovka od Tima Burtona. Jasně - všechny jeho typické motivy se zde opakují, příběh nepřekvapí, postavy by si asi zasloužily lepší prokreslení... Ale přesto se na to hezky kouká. Depp je jako obvykle skvělý a i ostatní si své role užívají, dýchne na vás atmosféra sedmdesátek podle Burtona a místy je to i mírně dekadentně vtipné. ()

lepo

Obrovská sklamanie. Požiarny výpredaj všetkých upírských filmov a Johny Depp je katastrofa, ale vlastne nemal ani šancu zachrániť tento dejovo neskutočne plytký brak. Takže ledva dve stars, aj to len kvôli slušnému soundtracku. ()

čertíček

Opět perfektní - neshledávám ve filmu = pitomost / přeplácanost / dno / či podobné výjevy některých komentů - jících...nejsem hnidopich - já se bavila ;) ()

Franki69

Pro fanoušky tvorby hollywoodské buňky Tim Burton/Johny Depp/Helen Bonham Carter povinný film, pro ostatní milá oddychovka. Základní předpoklad pro všechny je neočekávat strhující zážitek, stačí mít chuť se nechat bavit. Postav ke strašení je více než dost, barev a burtonovké vizuální poetiky je ještě víc. Johny Deep si prostě chtěl zahrát upíra s účesem kadeřníka Bely Lugosiho, včetně jeho efektního vstávání z rakve „nastojáka“. V ději jsou nelogičnosti, nad kterými prostě nepřemýšlejte. Zejména ne nad tím, jak je možné porazit čarodejnici, která celé městečko otravuje, zaklíná a ovládá s přehledem stovky let „relativně mladým“ a nezkušeným upírem, který se v celém filmu jeví jako evidentě slabší a nové schopnosti před povinným grandiozním finále nikde nezískal… 70% stačí. Až jednou budu mít angínu, kouknu se ještě jednou.. ()

RoseThrone

Burton bez děje a jeho strhující výpravy. Jak smutné. Aspoň Johnny Depp tu občas zajiskřil jeho šarmem, který míval než se z něho stala jen zašlá skořápka jeho dřívějšího geniálního já. ()

OzzyCobain

Popravdě jsem si tento snímek užil. Johny Depp, Eva Green a fucking Alice Cooper v jendom filmu?! I want more! Příběh je primitivní, ale přesto zajímavý. Herecké výkony jsou výborné, i když od Deppa bych tady čekal víc. A ve filmu je Alice Cooper! Alice Cooper! A navíc tam hraje svou muziku kdykoliv je na scéně! Už jen kvůli němu tento film určitým způsobem doporučuji. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra