Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

c.tucker

Od tohohle filmu jsem čekal po trailerech hodně, což se mi nedostalo. Atmosféra se jaksi vytratila a já si odnesl asi zatím nejhorší Burtonův film. ()

dr.fish

Burtonův nejzábavnější a dle mého i nejlepší film. Tohle pojetí lehké parodie mi hodně sedí, spousta nápadů a Depp jako upír vynikající. Jen nechápu proč nechtěl tu Evu Green, já bych neodolal. Audiovizuální zážitek. Tohle je přesně to, co od Hollywoodu očekávám ..85% ()

forsythia

Drazí, omluvte mou nechápavost, ale vážně nechápu ty, kdož nechápou tenhle film. Já se výtečně bavila skvostnými obrázky, jak bylo lze od Burtonova filmu očekávat. Místy pěkně žhavé (teď nemám zrovna na mysli závěr), až ve mně vřela krev. Barnabáš by si jistě dal. ()

Saraswati

Keďže Burtnovo čaro v posledných rokoch pomaly, ale isto vyhasína, veľa som od tohto nevýrazného filmového počinu ani nečakala. Bohužiaľ, dostala som ešte menej, než v čo dúfali moje takmer nulové očakávania. Film bol až na pár momentov slabý a ledva stačil na funkciu "zabijak večera". ()

KajusaK

Po prvním shlédnutí jsem si říkala,proboha na co jsem se to tak těšila, po druhém už mi to zlé vůbec nepřišlo:)) .. Lajk který nezná Tima Burtona tak by byl z filmu unešený, ti co jeho filmy znají tak ví že je slabší,ale i tak něčím zajímavý.Vtipnost tam byla, herci dokonalí,děj v pořádku :)) .. Nelíbilo se mi pouze zakončení s dcerou - přeměna.. ()

TomPrusik1

Slabších filmů o upírech je celá řada a tohle je jeden z nich. Tentokrát v režii Tima Buriana a s Johnny Deppem v hlavní roli upíra Barnabáše (což mi přišlo jako hrozně debilní jméno, měl jsem za tím zafixovanou nějakou animovanou postavu, nebo jméno psa) , Evou Green v roli sexy čarodějnice, která nešetří červenou rtěnku a nasávající doktorkou H. B. Carter + plus x dalších více či méně známých postav a herců/hereček. Na první pohled jsem si řekl, sakra, docela dobře obsazený film a ještě v režii Burtona, to bylo mohla být zajímavá podívaná. Ale žádný velký zázrak. V současnosti (70. letech) se z ničeho nic objeví upír, který chce pomoci svému rodu s rybářským průmyslem, zamiluje se do babysiterky, ale je sužován kletbou čarodějnice, která fakticky ovládá město. Nojo, někdy tahají za nitky bohatí podnikatelé a mafiáni, jindy zase čarodějnice, co se dá dělat... Je jasné, že čarodějnice, která Barnabáše bezhlavě miluje (ale on ji zas tak ne) mu bude házet klacky pod nohy a že to nebude jen tak. Ve filmu je velké množství postav, ale žádná (krom Barnabáše), není rozebrána a vykreslena do patřičného detailu. Spíš se o ní něco málo dozvíme, něco se nakousne, ale většinou to u toho skončí a nedozvíme se proč to a to. Barnabáš je upír, který byl přes 200 let schovaný někde a proto je trochu v šoku, když vidí dnešní svět (televize, hudba, hippies a ,,žena" Alice Cooper). Což má být hlavním zdrojem zábavy (jelikož film je brán jako fantasy, akční komedie), ale většina vtipů je velmi slabá, okoukaná, nějak nedotažená do konce a s trapnou pointou. Zkrátka jiné filmy od Burtona jsou daleko vtipnější. Závěrečné finále mi přišlo asi nejslabší část z celého filmu (klasická řež: hořící dům, zvracející čarodějnice a lidé, co běhají po zdech). To byl poslední hřebíček do rakve. Film je prostě takový klasický průběh, který moc nezaujme, nezabaví, ale na druhou stranu neurazí. Pokud od toho nic extra nečekáte, možná budete více spokojeni. Já jsem ale čekal daleko víc. 5/10 ()

Noviik

Postavy tak šílené, že by i Beetlejuice záviděl! Johnnyho Deppa tentokrát přehrávají Eva Green i Michelle Pfeiffer, přesto je zde naprosto kouzelný. Mimika všech zúčastněných, dialogy a bravurně zvládnutá hudba Dannyho Elfmana tomuto filmu dávají větší rozměr. Burton se vyřádil, mohl si ale více vyhrát jak s komediální částí, tak s tou temnou. Rolička té Cooperovic holky mne pobavilo ze všeho nejvíc :) ()

LukeUp

Upřímně, čekal jsem mnohem víc. Co se týče efektů, kostýmů a různých dalších všemožných úprav, tak není co vyktnout, po této stránce byl Burton zase dokonalý, dějově už to bylo horší a až tolik mě to nebavilo, a to jsem velký fanda Burtona. Dávám 60%. ()

moviefilm

Vtesnať všetko zo seriálu do stráviteľnej stopáže je nereálne. To je hlavná chyba Dark Shadows. Že je tam veľa postáv, veľa zápletiek, veľa všetkého. Ale mňa to viac-menej potešilo. Burtonov rukopis je tu čitateľnejší, ako pri Alici a jediné, čo mu ešte trochu sväzuje ruky, je fakt, že sa musí zmestiť do istej prístupnosti. Depp, Carterová aj Elfman tentoraz prekvapivo nemajú veľmi príležitosť ukázať svoj talent, no ja som sa celkom bavil. Možno po čase znížim svoje hodnotenie, ale cca päť minút po dopozeraní to vidím takto... Aktualizácia, 5 dní po pozretí filmu: Hodnotenie nakoniec o hviezdičku predsa len znižujem. Keď si na film po piatich dňoch spomeniem, v myšlienkach sa mi vynorí veľký chaos. A keď som dal Ospalej diere 3*, tak Temné tiene si viac určite nezaslúžia... ()

bartias

Ve vysněném projektu Tima Burtona nechybí bizardní kulisy, zvláštní hrdinové, Johnny Depp a Helena Bonham Carter. Divná zápletka začíná parádně, aby se postupně rozmělnila v nerozhodnost o čem že to má teda být: o pomstě, o lásce, o záchraně? Na to, aby Temné stíny utáhly všechno najednou, mají málo propracovaný scénář. Herci jsou ale skvělí. Michelle Pfeiffer září jako velká hollywoodská hvězda, kterou stále je. Eva Green je prostě živelná. A kdyby to nebyl film od Burtona, většina by mu určitě pár zaškobrtnutí odpustila. ()

KatanaCZ

Pro mne okouzlující film....a to jsem se podle hodnocení tak bál, že jsem skoro ztratil zájem. Komu se líbí Burtonův styl, ten bude myslím nadšen. Pokud tento styl nemusíte, jednoduše se poohlédněte jinde a nechte Burtona Burtonem, jelikož až přijde den, kdy přestane natáčet, nebude tu již nikdo jiný, kdo by vyplodil něco podobného. ()

StanislachKo

Burton senilnie a dáva nám to nekompromisne najavo! V duchu "Napchám do filmu všetko, čo je po ruke" vznikol samozrejme rozpačitý film. Bola to komédia? Rozprávka? Horor? Miliarda postáv, pri ktorých nie je jednoznačné nakoľko sú vo filme dôležité nám to rozhodne nepomáha pochopiť... Rozprávková atmosféra, na ktorú si pánko potrpí sa tam objavuje a mizne ako keby si zrazu spomenul, že "Ahá, veď v tomto som vlastne majster", až kým ju neprevalcuje napr.Eva Green svojim Porshe. Ďalej: Alice Cooper je síce zaujímavý nápad, ale tiež celkom nerozumiem k čomu tam bol (hádam asi kvôli jedinému momentu, keď ho Johnny utre suchou hláškou). Od polovice ako som sa začal strácať v celkovom výraze filmu a absurdnej preplácanosti mi začalo byť jasné, že na záver tam bude horúco... Veď................ AKO INAK? PS: Nohy Evy Green za tie dve hviezdy. ()

panMartin

Smysl nedávající hovadina, jejíž postavy se chovají jako úplní idioti. Poslední třetina je prakticky snahou o vybruslení ze scénáristické polízanice. Hoooodně tomu k dobrému hodnocení chybělo a nedivím se, že jsou Temné stíny tam, kde jsou. Film nemá prakticky žádný děj, jen všichni kecaj a vůbec to není zábavné. Film prakticky propadá ve všem. Snad příště Tim Burton bude trošku zábavnější...... ()

wendelin9

Přijde mi, že tvůrci filmu se nemohli rozhodnout, zda udělat fantasy komedii a nebo tajemný (skoro)horor a výsledek mě teda příliš nenadchl. Ačkoli úžasně tajmená atmosféra dýchá celým filmem a hlavní hrdina je v kostýmu upíra neodolatelný, od hereckého výkonu právě Johnnyho Deppa bych čekala mnohem víc. Dvojice Burton-Depp mě poprvé docela zklamala.. ()

Nivenx

Když jsem viděl Tim Burton A Johnny, tak jsem si říkal to bude pecka, potom jsem uviděl Fantasy/Komedie a už jsem se zarazil, že to asi nebude ono, a také nebylo. Kromě docela slušivé vizuální stránky ten film nenabídne nic a příště se můžu jít zase mrknout na něco snad lepšího. 35% ()

sir-dave

Nejhorší Burton, co jsem měl možnost vidět. Stále aspoň průměrné, dobře zpracovaná fantasy kulisa, dá se na to dívat, ale horší byla od něho už jen blbinka Mars útočí, která aspoň pobavila. Tady jsem se ani jednou nezasmál, možná jednou pousmál. Depp si dává svůj Burtonovský standard, Green nemusím, Pfeiffer nedostala prostor nic ukázat a stejně tak malá Moretz, což mě mrzí nejvíc. ()

Madlenka26

Já nemůžu jinak než 1* , jako co to mělo znamenat? Já vím proč nemám Tima Burtona ráda, naprosto nevkusnej humor, bez nějakýho děje a občasné scény viz jak si to rozdávají a jak mu dá kalhotky do rakve, to má být jako co? Chápu nadsázku apod, ale todle bylo jedním slovem divné. Je mi upřímně líto času, při kterém moje oči musely vidět toto. ()

URBAN

Vskutku nechápu hodnocení taky a ani na IMDb vždyt to je stará dobrá Burtovina sice okořeněna kapkou humoru , ale pořád to je starý dobrý Burton . Stéjně temný jako vždy a dovolil bych si říct že temnější než předtím . Námět není sice úplně ten nejlepší , ale mě se líbil jenže ostatním to asi nestačilo . Jinak po estetické stránce hodně vydařený film obzvlášt prostředí Coolinwoodů a i tak celkově . Určitě si to pustím i napotřetí . ( 25.6.13/MAC ) ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra