Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

tomeek

První polovinu filmu jsem čekal, co má za ohromné tajemství nová pečovatelka - to se ale jaksi po zbytek filmu vytratilo, za to jsem se ale dočkal naprosto zbytečného odhalení tajemství dalšího člena rodiny (proč?), deseti vteřinového zjevení ducha matky, o které nepadlo ani slovo a té nejmizernější a úplně samoúčelné sexuální scény, co jsem kdy viděl (možná snad v Homelandu), kde kvůli samé destrukci probíhá "sex" kompletně oblečený. Hlavně, že místnost je na sračku. Posledních patnáct minut s hořícím domem a následnou scénou na útese byl už opravdu vyloženě marný pokus o vybruslení ze špatně odbočeného scénáře. Konec je fakt velice marný. Příběhově tam nefunguje skoro nic. Pokud jste to dočetli až sem a přemýšlíte, jestli si to pustit, nedělejte to. Edward nebo Nevěsta jsou na míle vzdálená liga. A pro Johnnyho bych měl jednu radu - přestaň točit s Burtonem a zkus už jiný charakter, než Jacka Sparrowa! 2* Bída. ()

eisha3

Burtonovy filmy mě pomalu, ale jistě přestávají bavit. Nebo přesněji - už mě nebaví tak jako dříve. Ani Depp už v nich není takový jako dříve, i přesto pořád byl tím nejlepším v celém filmu. ()

vesper001

Sex, drogy a rokenrol, magie, rituály a prokletí, upíři, čarodějnice a duchové, Johnny Depp, Eva Green a Michelle Pfeiffer... a McDonald´s (i když nevím, jestli ten Timu Burtonovi poděkuje :). Temné stíny jsou jako večeře o třinácti luxusních chodech, na jehož konci jste ovšem pořádně přejedení. ()

misulka03

Musím se přiznat, že zpočátku jsem z filmu byla nadšená a věřila jsem, že tohle mě i přes ne příliš lákavé hodnocení zaujme avšak druhá polovina filmu vše zhatila. Nemůžu se zbavit pocitu, že je to nová burtonovslký film, ale bez Burtona :( Tohle není to, co na jeho filmech miluju :( ()

andrii

Dobro vs. zlo zarámované v burtonovském zrcadle mizanscénické hodovní síně. Gotické spřežení postaviček z hračkářské výlohy burtonovského imaginária ve vypulírovaných pózách, kostýmcích a líčení. Čáry, máry lexikonu magie módního reje fantasknosti, stylizované směsice bizarního jídelníčku mytologické pohádkovosti a elixíru legend. Křídový muž-vamp Johnny Depp s rafinovanou vábničkou rozhýbává svůj monopol herectví, poklepává hůlkou, lehkým krokem útočí do zátylku ševelení proradných šotků, zdvihá oponu /víko/ rakve, aby dohlédl na Jantarovou komnatu své rodinné historie, klove světlem do temných stínů rodinné kletby, aby prolomil apokalyptický kabaret, rozbil nástrahy a úklady firemního budoáru femmefatalovské slečny Medusy Evy Green, jejíž mramorové srdce se zalilo tříští nenávisti. Nemiluješ, budeš proklet. Nenávidíš, budeš mrtev. Živí a mrtví. Jen láska patří nám. Láska, která se opájí modelem čistoty, si zaslouží žít za světelného jasu. Budiž má milá, jsem ti souzen. Jako mávnutím kouzelného proutku plujeme pod útesem zalíbení, kocháme se prostým happy endem. Až navěky? ()

Radiq

Burtonovina jak vyšitá. Prostě klasickej Burton a klasickej Depp - ten už sice svoje grimasy prodal ve všech ostatních filmech, kde hrál nějakou podivnou postavu, ale na to člověk musí zapomenout a užívat si tenhle temně vtipnej nášup. Je to vymyšleny docela dobře, natočeny docela dobře, triky docela dobry, zahrany docela dobře a člověk se u toho docela dobře baví. Ani moc nechápu, proč to tady má tak nízké hodnocení. Mě se to teda libilo... PS: a speciálně Bella Heathcote se mi moc líbila... ()

andiek05

Popravdě jsem od toho čekala mnohem více. Dost jsem se bavila, ale občas to střídala nuda. Trošku mi i vadila žánrová překombinovanost, dost se to měnilo. Má to své mouchy, ale i přesto si myslím, že si to ty čtyři hvězdičky zaslouží - za kostýmy, za efekty, za zábavu apod. :D ()

Doudis19

Tim Burton s Johnny Deppem spolu bok po boku časem nezrajou jako víno, jenž oba tak labužnicky zbožňují. Naopak. Alenka ještě s odřenýma ušima prošla, ale tahle pestrobarevně vypočítavá komerečnost už žádné davy neošálí. Jako na Deppa se vždy hezky dívá, stejně jako na Burtonovu hravou a zároveň morbidní vizuální stránku, která je zde navíc krásně nostalgická do sedmdesátek. Jenže vizuál je naprosto vše, co můžou Temné Stíny nabýdnout. Všechno ostatní smrdí samoúčelností, zbytečnost většiny postav je až neskutečná a k tomu všemu ta hrozná nuda, a to nejen při několikrát nastavovaném finále. Veliké zklamání od spolupráce Burton a Depp. ()

filmmovier

Trpělivě jsem čekal na jejich další dílko. Tim Burton a Johnny Depp jsou zpět, a zase v trochu jiném kabatě. Temné stíny jsou naprosto dokonalý film. Tim Burton si opět trochu pohrál s temnými barvami a Johnny na sebe opět strčil tunu make - upu a převtělil se do upíra, který naprosto neskutečně a dokonale hláškuje. A ty hlášky, stejně jako scéna, kdy si Barnabas čisti zuby nebo jeho mluva, opravdu stojí za to. Nezklamal ani Danny Elfman, tentokrát se opravdu vyznamenal... Atmosféra super, herci naprosto výborní, konec skvělý. nemám co bych vytknul. Z filmu jsem okouzlen ještě teď, doporučuji! Nikdy bych nevěřil, že se budu takhle strašně tlemit filmu Tima Burtona ještě den po jeho shlédnutí. P.S. - Chci sehnat seriál !! Více na www.filmovy-raj.bloger.cz. ()

Triple H

Neurazí, nenadchne. To je asi v kocke to najtrefnejšie čo sa dá k Temným tieňom napísať. Určite to nie je taký nudný a nezáživný prúser ako Alica v krajine zázrakov, čoho som sa ja osobne obával. Depp sa na moje prekvapenie opäť snaží robiť čo môže a celkom to zaberá. Síce už začína do tváre vekom mierne puchnúť, ale tieto divné kreatúry furt zahrať vie. Eva Green je veľmo sexi (ten dekolt! no mňam) + si zároveň rolu nielen viditeľne užíva, ale sa ozaj snaží = najlepšia vec na celom filme. V pár okamihoch (úvodná zmena na upíra, koniec) dokonca film na nás dýchne aj silnejšou atmoškou, ale vzápätí rýchlo a poslušne zatvorí tlamu, aby nás náhodou tou kvalitou nesfúkol. Resp. aby nenarušil tú všetkým šmakujúcu rodinnú zábavu, o ktorú sa tu evidentne má jednať. Tieto silnejšie pasáže mi bohužiaľ slúžia len ako pripomenutie toho, že keď Burton chce, tak vie vyplodiť niečo ozaj silné. Tož tak. Ako jednohubková oddychovka s pár dobrými frkmi (Deppova archaická mluva, hippiesáci) film postačuje. Inak povedané - kvalitná rutina bez srdca (s výnimkou Evičky). A škoda, že takýto dietny pokrm stál bratru 150 miliónov dolárov (to postavili celé mesto, alebo čo kurva?) a že potenciál bol predsa len o kus väčší. Takže Timbo, rodinnú zábavku pre masy už máš vo svojom CV zo 2x šrajbnutú, nabudúce preto poprosím naservírovať dačo šťavnatejšie! ()

Vecko99

Pro mě asi typický Burton. Forma bohužel opět převyšuje obsah. Příběh prakticky žádný není, což je docela škoda, protože postavy jsou docela zajímavý, ale bohužel celý se to točí hlavně kolem Deppa a ostatní moc prostoru nedostávají, krom pár hlášek, které tam každý má. ()

COF_666

Přiznávám, že Burtona mám moc rád a tak mu celkem snadno dokážu cokoliv odpustit. Sice se pocitu že to šlo natočit lépe nezbavím, ale i tak sem se dobře bavil a hlavně hltal každou scénu s Evou Green. I Depp je fajn, ale Angelique je prostě zatraceně dobře vypadající a skvěle zahraná mrcha. Ostatní herci jsou bohužel tak trochu nevýrazní, ale to vynahrazuje krásná stylizace, pár výbornejch vtipů a hlavně teda Eva s Johnym. Burton umí daleko líp, ale za ty čtyři hvězdičky (s trochu odřenýma ušima) to je. ()

Estrellita

Dvě hvězdičky za Johnnyho, jeho kreace s rukama, sladkej ksichtík a perfektní projev! Zbylá hvězdička je za Burtonovskou vizáž celého filmu. Jinak musím říct - je to naprostá blbost slátaná z vykradených částí jiných blbostí. Pro mě velké zklamání. 45% EDIT: Je naprosto fascinující, jakou mají filmy Tima Burtona tendenci zlepšovat se s každým dalším shlédnutím. Nacházím několik originálních nápadů a jsem víc a víc unešená ze sladkého Johnnyho... Musím přitlačit na hodnocení! ()

chelseaman22

Nebýt děsného konce, tak by se jednalo o skvělou komedii. Burtonův rukopis není ve filmu ale vůbec znát. Z této skutečnosti vyúsťuje fakt, že se jedná o stoprocentně čistou komedii skloubenou s nějakou tou krví. Helena přibrala, pohádkových bytostí bylo jak v dobrodružství s brýlatým hrdinou s jizvou na čele a konečně intro bylo vážně fabulózní! Hláška malého sviště na svou sestru v následujícím znění: "Carolin se pořád hladí a vrčí u toho jako kotě" byla nejedním zábavným šprýmem v tomto předlouhém story. 83% Zisk k 22.10.2012 činil: $238,727,149..........383.nejvýdělečnější film historie ()

Mr.Ripley

V obhajobu Dark Shadows mluví především fakt, že vmáčknout do 113 minut 1225 epizod, desítku postav z nichž každá se může chlubit vlastní minulostí, mytologií a příběhem, není lehké. Timovi se to povedlo s elegancí vizuálně sobě vlastní skloubit dohromady. Navíc, která Burtonovka se může chlubit účastí "ženy" Alice Cooper? ()

eye candy

Prvních pár minut se dá říct, že film někam spěje. Pak se ale všechny podstatné myšlenkové nitky přetrhají, švy se rozjedou a obsah se rozteče do všech stran. Následuje jakási těžko definovatelná omáčka uplácaná ze všech možných žánrů (komedie, drama, horor, fantasy), nápadů a scének, co dohromady zní asi tak harmonicky a sladěně, jako špatně zařazený kvalt. Jinak Depp je ok, bez něj by to nejspíš bylo o třídu horší. Stejně tak H.B.Carter, díky které jsem se u filmu alespoň párkrát zasmál. Za zmínku také stojí pubertální dcera v podání Grace Moretz. Přiznám se, že pár filmů ve mě dokázalo zasét semínko pochybností, nejsem-li náhodou pedofil, tento to ale rozhodně není. Nevím no, některé scénky a situace byly docela fajn, jako celek ale Temné stíny nefungují. Možná by měl Burton přestat infantilnět a natočit pro změnu nějaký vážný temný snímek s dobrým scénářem. ()

mo cuishle

Ale jo,da se rict ze typicky Burton,akorat nevim proc to prezentuji jako komedie,to nema s komedii nic moc spolecneho,obcas jsem se pousmala,ale do komedie to ma daleko. V urcitych pasazich mi to pripominalo Smrt ji slusi a jine filmy...ale co dnes natocit tak aby to necim nepripominalo jiny film ze : ) Ve vysledku pekny film,co me osobne znepokojuje je vekovy rozdil "milencu" To uz neni o tom ze by mohl byt jeji otec,za chvili uz to bude o tom ze by to mohl byt jeji deda...eh...no nic..chce se mi zvracet :D ;) ()

tatanapope

Moc pěkně a nápaditě udělaný film . Děj je originální a nic mu nechybí , dokonce i ta temná stránka příběhu je dobře zpracovaná , ale horor v tom právém smyslu slova to prostě bohužel není . Člověk se nebojí , neleká ...ale nechává se unést pěkným fantasy příběhem . Viděno v rámci Hororového maratónu 2015/4.kolo ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra