Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

Untouchabl

Ještě před rokem bych byl velmi zklamán, ale po té, co film všichni strhali jsem svá očekávání srazil velmi nízko, a tak jsem nakonec mile překvapen. ()

Kathleena

Ačkoli kombinaci Burton, Depp a H.B.Carter miluji, tady tomu něco chybělo. Ne, že by to byly zvraty těch tu byla spousta ať se to týkalo upírů, vlkodlaků, čarodějnic, duchů...ale nějak tomu chyběla šťáva. Ale bavila jsem se! ()

Eror351

Neuvěřitelně nudný a nezajímavý film. Bohužel to nezachránil ani jeden z mých nejoblíbenějších herců Johnny Depp. ()

Lulusator

Ale né, zase mi zabili Helenku! Ještě, že se vrátí a zajisté pomstí, ale to už film neukazuje. Hezký kulisy, pěknej hippie bus ale ten vlkodlak na konce to už bylo silný kafe! ()

sun.eagle

U ospalé díry očividně stojím proti většině když tvrdím že je to jeden z nejnudnějších Burtonových filmů a tady očividně taky když tvrdím že Dark shadows je jeden z jeho nejzábavnějších. Bavil jsem se od začátku do konce a zejména Deppův upír zmatený a zvykající si na vymoženosti modermího světa je nezapomenutelný. Herecký ansábml je jako vždy u Burtona skvělý, zaujali mě nové neokouné tváře maldých hereček a Eva Green je asi nejnádhernější mrcha v historii filmu. Rád si film na rozdíl od Sleepy Hollow dám znova. ()

Revelate_17

Na Burtona je to docela slabý film, škoda! Začátek se mi líbil, bylo to správně ponuré, ale pak to už šlo jen z kopce. Dvě hvězdy jsou především za několik hlášek a komentářů ("Alice Cooper je nejošklivější žena jakou jsem kdy viděl" apod.), u kterých jsem se upřímně zasmála. ()

NellieLovett

Miluji tvorbu Tima Burtona, ale jak už bylo řečeno, tenhle film v závěru doslova zhořel. Nic méně, pár vtipných scén jsem si tam našla a Johny Depp a Helena Bonham Carter byli jako vždy skvělíPro mě konečně dobře pojaté upíří téma po všech těch Twilight ságách. ()

tomkat

Syndrom 3 a půl *. Tak rádi byste dali za Burtonovu romanticky-cynickou atmosféru, za Johny Deppa balancujícího se šarmem na hraně přehrávání i za alefaktbezdiskusíhot Evu Green (a nakonec i za ujetě sedící hudbu) celé 4* - ale to by trochu mdlá místa kolem nich muselo vyplnit víc než jen pár povedených úšklebků na téma morálka a konzum. ()

Kika5199

Podle mne udelali Barnabase moc zastaralího , jako upír mohl vypadať lépe ale stejne se mi tenhle film moc líbil. Nemám co natem co vytknout protože tenhle film je bonbastickej a to len proto lebo tam hraje Johnny Depp ()

JerryPilsen

Typický Burton.Typický Deep.Pár příšer naroubováno na realitu 70-tých let.Trochu víc napětí a spádu a mohlo být ještě líp.Takle to sice dobře odsýpalo,ali asi i zároveň bude rychle zapomenuto. ()

majo2060

Nehovorím že tento film je perfektný, samozrejme mu niečo chýba ale tak ja som bol spokojný aj s celkovými hereckými výkonmi aj s rýchlim dejovým tempom troška ma sice sklamalo to že nechali celý dom zhorieť čo bola myslím škoda ale tak som spokojný :) ()

ErzebethB

Nevím proč, ale já s tímhle filmem neměla problém, jako někteří zde... Ano možná je to slabší Burtonovka, narozdíl od jiných, ale je to zase trošku něco jiného... dějově to docela ubíhá, vizuálně je na co koukat, sem tam nějaký ten džouk taky proběhne a kostýmy jsou jak jinak než perfektní... navíc nadržená Helenka je kouzelná a Johny je zárukou lukcusní podívané a co teprve vlkodlačí prďola? Aneb ne vždy jde udělat film na 100% a přeci se na to ráda někdy podívám na dvd v klidu doma. ()

el.bee

Na Tima Burtona je to hodně málo. A to, že nepomohlo už ani spojení s bourákem Deppem, to je tedy co říct. Upíři v sedmdesátých létech, to původně vypadalo hodně nadějně. Ale nepovedlo se. Burton se pokusil natočit něco trochu jiného, než obvykle a to se nevyplatilo. Ten americký humor , kterým to solil, ten mi prostě k duetu Johny a Tim nesedí. ()

ronaldmekdon

Mám ráda Tima Burtona, Johnnyho, Helenu, Dannyho, prostě celý Dream Team, ale tady jim to nějak nešlapalo.. Neviděla jsem v tom žádnou tu roztomile praštěnou poetiku, žádný dechberoucí sountrack a sympatického hrdinu. Nevím no. ()

Minoka

Zklamání. Takhle promrhaný potenciál jsem už dlouho neviděla. Kde jsi byl humore? Čekala jsem na tebe až do závěrečných titulků!!! Kde jsi byla dravosti hlavních postav? (Drsná byla jen Michelle v jedné ze závěrečných scén s puškou) Popravdě mi to připadalo odbyté...škoda. Nějak pofiderně vysvětlený příběh s osudovou láskou Barnabase...ta slečna učitelka?...Proooooč? Zlatá Angelique! Takové emoce to určo vyvolávat nemělo. Tak za dalších 196 let reparát! ()

mimamo

výborná atmosféra sedmdesátek se zasazením do urban fantasy světa. proč ne. výtečná burtonovská stylizace. taky chválím. scénář totální propadák s logickými nesouvislostmi, které pokládají více otázek než odpovědí (proč ve filmu není jediná zmínka o vlkodlacích, proč tam vůbec vlkodlak je?). ()

Fananek77

Opět jedno z obdobných děl Tima Burtona. Tentokrát o poznání horší než filmy předchozí. Ale i přes to velmi příjemná podívaná, kterou skvěle táhne Depp. Atmosféra výborná (co jiného od Burtona čekat). Závěr filmu už nebyl, tak skvělý jako vždy ba naopak lehce odfláknutý a hlavně předvídatelný. Akorát nevím kde ostatní vzali ultra super hot apod. Evu Green?! Rozhodně víc sexy byla nestárnoucí Michelle Pfeiffer, která ještě navrch přidala kvalitní herecký výkon . Za mě 65%. ()

Mr.Hahaha

Ukázkový příklad takzvaného filmu "na žehlení". Jako nějaké odreagování od cesty autobusem nebo právě žehlení je film výborný, ale na nějakou večerní podívanou se těšit nemusíte. Johny Depp téměř celý film zachraňuje svým hereckým výkonem, ale jinak je na mě film až moc sladký. Nějakého vtipu se dočkáme, ale o komedii se bavit nemůžeme. Romantický film to také úplně není a akce je tam jako šafránu. Moc nevím, kam film zařadit a celé představení zachraňuje jen Depp a pěkné herečky, kterých je naštěstí dostatek. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra