Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

aDancer

Film postrádá nějakou hlubší zápletku a nedožene to ani humorem, ani snahou skloubit dva naprosto jiné světy. Navíc film působil vizuálně dost nepovedeně. U mě tedy tentokrát jen dvě hvězdičky. ()

HJ-FILIP

Z filmu nejsem kdo ví jak nadšený. Ale: Konečně někdo natočil kus začínající v 18.století a nekončí v současnosti, nýbrž 70.letech. Jinak ale působí dost lacině a povrchně. Bohužel. ()

J.Bonnie

WTF? Normálně mám ráda zvláštní postavičky v podání Johnnyho Deppa v Burtonových filmech, ale tady jsem se nějak nemohla vůbec najít. Ano, na první pohled to vypadá jako typický film Tima Burtona - nechybí barevnost, Johnny Depp a Helen Bonham Carter, podle titulků ani hudba Dannyho Elfmana, ale celkový dojem je úplně jiný než z ostatních jeho snímků. Jako by Temné stíny byly tak nějak koláží poskládanou ze všech jeho předešlých snímků, ale to, co nakonec vznikne, je namísto vrcholného díla jen jakýsi paskvil. Trochu připomíná Mrtvou nevěstu, ale chybí zde její vtip. Hudebně jako by si Elfmann vypomohl atmosferou ze Sweeneyho Todda, ale do Sondheima má daleko. Hlavní postava čerpá ze Střihorukého Edwarda i Willyho Wonky, jen tady mu prostě chybí šmrnc, vtip, zajímavost, kterou ani klasicky skvělý Deppův výkon nenahradí. Děj se táhne a "vyvrcholení" příběhu si užijete snad jen proto, že to znamená, že film už brzo skončí. Nehledě na to, že při něm myslíte na všechny filmy, které vám to připmíná od Čarodějek z Eastwicku po Smrt jí sluší. A o tom, že oba zmíněné filmy jsou nesrovnatelně lepší, není pak pochyb. Tentokrát Tim Burton zklamal. Na konci mě už jen napadlo, že takovýto blaf chtěl Burton snad natočit vždy, ale aby mu na něj někdo vůbec dal peníze, musel před tím natočit i všechny ty skvělé filmy... ()

ceemel odpad!

Tim Burton asi upadl. Naprosto nekonzistentní děj, trapně velikášská obrazivost trvající skoro dvě děsivě nudné hodiny. Strašné. ()

Krastom

Moc vydařený komediální horror. Líbí se mi, jaké role si Johnny Depp vybírá. Barnabáš Collins aka úpír mu seděl, jako kabát ušitý na míru. Bez něj by film za mnoho nestál. ()

j27

Beetlejuice je Beetlejuice, Mars útočí je Mars útočí, ale tenhle Burton mi sedl opravdu perfektně a dostal se na třetí místo. Skvělá zábava i když asi ne pro každého. Zatím 4,4 hvězdy. Uvidím jak na to zapůsobí čas a možná i přidám. ()

Digi_cz

Žádné bububu s Temnými stíny, ale film s Čarodějkou co jí role pro zlomené srdce nešlo pod kůži natolik, aby ukázala to své nádobíčko u večeře a sklenky "vína" s nohama nataženýma na stole. Tohle Eva Green prostě není i, když trošku zákeřná byla. Film nic moc, ale už jen ta jména za to shlédnutí postačila. Po chutí mi byla role Maggie (Vicky), která přijíždí do panství Collinwood a jakoby mi nechtěla zapadnout do těch tmavých všude přítomných stínu a pouze být tou spřízněnou duší, kterou Johny, tak chtěl. Nakonec se, tak i stane. Byla jiná jak i sama tvrdila a možná to byla ta (Josette) o, kterou ještě jako smrtelník tehdy přišel, ale v jiném... Jinak má oblíbenkyně tentokrát pálila přímo z děla (brokovnice) a při té scéně mi bleskl můj oblíbený film Smrt jí sluší. ()

kiwi88

Taková podivná slátanina, která mi víc, než cokoliv jiného připomíná mix Střihorukého Edwarda s rodinou Adamsových. Chvílemi to sice bylo i vtipné, ale celkově film, který opravdu stačí vidět jen jednou... ()

pouzivana

Jako vždy u Tima neodolatelný vizuál. Jeden lepší herec než druhý. Byl tam i klasický Burtnuv humor a přesto mě to tentokrát nějak nesedlo, hlavně ta závěrečná scéna mě přišla nepatřičně vážná a nehodící se. A nebo to celé bylo míněno více vážně než sem si myslel a v tom případě se nepovedl celý film. Jo a proboha už nikdy více BLONĎATOU Evču!!!!! Bylo to vyloženě nechutné, takhle zohyzdit tuto kočičku. A taky musím zjistit, jaký pleťový krém používá Michell Pffffeifer sakra! ()

Zuzanka23

Tenhle film nikdy víc. Pointa je značně ohraná (kluk, holka, druhá holka, první dva spolu, druhá holka chce kluka). Upír který 200 let ležel pohřbený v rakvi, pak najde svoje příbuzné a zjistí, že z jeho někdejší obdivovatelky je nesmrtelná čarodějnice a že jeho firmu vyšachovala. Tento film je nechutnou kombinací červené knihovny a nepovedeného hororu. Korunu tomu dodává 15ti letá vlkodlačice. Celý film zachraňuje pár vtípků, které byly jen v první polovině a herecký výkon Johnnyho Deppa, který by zachránil i totální odpad. Nejhorší film tria Burton, Depp, Bonham Carter. ()

Mistake93

HLÁŠKY Z FILMU : Barnabas Collins: Byl jsem probuzen žlutou saní s železnými zuby. (bagrem) Čelil jsem obrovskému písmenu "M" osvícenému tisíci lucernami. (ceduli McDonald's) Carolyn Stoddard: (na matku) Nebude tu s námi napořád, že ne? Barbanas Collins: Kolik ti je let, smím-li vědět? Carolyn Stoddard: Patnáct. Barbanas Collins: Patnáct a žádný manžel! Měla bys své boky začít používat, než tvé lůno zcela seschne. Carolyn Stoddard: Jste divnej. Carolyn: Vy jste sťatej, nebo co? Barnabas: Pokusili se mě stít, má drahá. Nezabralo to. ()

Ardath

Čekal jsem, že začlenění dvě staletí starého upíra do bláznivé společnosti sedmdesátých let bude plné vtipu. A ono ne. Komedie ani horor to není. A pokud fantasy, tak velmi předvídatelné, pomalé a místy hodně hloupé. Jen soundtrack potěšil. ()

stuj

Pohodička. Depp jako upír z 18. století má pěkné chování a hlášky, dobře se na to kouká :) Pravda, finální bitku si mohli odpustit, ale jinak to jde. Příjemný filmek. ()

Von Kempelen

Tak jsem koukal na ty pěkný kostýmy, architekturu a záběry přírody, že jsem tak nějak nepostřehnul, že mají Temné stíny i nějakej děj. Hezky se na to dívá, ale že by takovej film dokázal člověka trochu vtáhnout do příběhu, to asi ne. Každopádně jsem po delší době rád popatřil na úžasně zrající Michelle Pfeiffer. ()

somme

Puvodni serial neznam, ale byl to prijemny (jak jinak nez) teatralni snimek s hezkym vizualem a hlavne castingem. ()

JancakV

Tak rád bych dal 5*, ale nelze. Jisté zadrhávání v ději, nedomyšlené scény, mnoho jen rozehraných možných super scén. A v úplném závěru, předpokládaném epickém boji, vše vyjde zcela na sucho. Chloë jako naprosto zbytečný vlkodlak s nejtrapnější vlkodlačí hláškou všech dob, kdy jsme se dočkali i "vysvětlení jak se to stalo". A dalo by se pokračovat. Prostě totálně zabitý potenciál. ()

kiva

Možná bych dala víc, ale shodou okolností jsem nedávno znovu viděla Střihorukého Edwarda, takže bohužel... ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra