Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

ondraluky

Pořád jsem se ptal:,, proč vlastně zrovna upír?´´. Dá se na to koukat, je to pěkná moderní pohádka s trochou zbytečné krve. Adams Family je vtipnější, strašidelnější, výpravnější, lepší. ()

nolme

"Burtoňácký" styl, super masky ( i když Johny Depp mohl působit méně slizce:D), občas trochu trapné, ale podívám se na to ráda znovu. Jinak kostýmy, barvy - skvělé. ()

Abalzo

Podle mě celkem povedený snímek - pěkné kostýmy, příjemná atmosféra, dobří herci. Líbilo se mi to, bavil jsem se. ()

Jamall

O trošku lepší než Alenka. Eva Green je parádní mršina, ale kombinace Burton/Depp a pestrobarevné temné řádění se mi zajídá. Objektivně tři, subjektivně dvě. ()

david666

Příběh mě, přiznám se, moc nebavil. Ale u Burtona je kladem to, že alespoň vizuálně Vás film vtáhne. Takže hlavně díky vizuální stránce, Alice Cooperovi (hláška "kdysi jsem znal jednu Alice Cooper" byla skvělá i když jí asi většina lidí nepochopila:-)) a v neposlední řadě krásné vystylované Evě Green se jedná o nadprůměr. ()

nuwer

Skvělý Tim Burton,nezklamalo, super film. Souhlasím,že se dalo vyždímat víc z Barnabasovi konfrontace s budoucností,ale vtipne to bylo. ()

Pajuska

Burton-Depp-Carter? to byla vždy úžasná kombinace a tenhle film to dokazuje. Dějově velice přitažené za vlasy, ale porpavdě? Kdyby Tim Burton točil filmy pořád na stejné vlně jako je například Sweeney Todd, Střihoruký Edward, Ospalá díra, Mrtvá nevěsta, Karlík nebo Alenka tak by nás možná po čase tenhle styl začal pěkně nudit. Proto jsem ráda, že Burton přišel s něčím tak zvláštním jako je Dark Shadows, protože věřím, že po tomhle parádně natočeném filmu příjde určitě něco ještě lepšího než ty předchozí výjmenované filmy a že to bude neskutečná bomba:-) ()

Venceslao90

Natočené výborně, vypadá to skvěle, efekty luxusní. Příběhově slabší a nad některými scénami jsem jenom kroutil hlavou. Hudba Dannyho Elfmana tentokrát úplně zapadla. Asi nejslabší Burton, kterého jsem kdy viděl. Tím ale nechci tvrdit, že to byl špatný film, jen si myslím že mohl být zajímavější. ()

punco

Nápad celkom schopný, komediálna stránka podarená, hudba taktiež, nehovoriac o supersexi Eve Green, ale osobne som čakal viac Burtona. Niečo mi tam chýbalo, miestami mi to bolo priam chladne "neburtonovské" ale možno to bol úmysel. Dúfam sa Tim nedá na dráhu filmov "podľa americkej etikety" a do ďalších projektov vnesie viac svojej nekonečnej fantázie. Každopádne ako film s partnerkou dobrá voľba a ak miluje Deppa ( však ktorá ho nemiluje) máte vyhraté. ()

Nicole32

Celé zle! Mám Burtona veľmi rada a Johnnyho ani nehovorím, ale toto bolo obrovské sklamanie. Nuda, bez zaujímavého príbehu a nelogického scenára. Myslím, že Tim by mal prestať pchať do každého filmu svoju partnerku. Helena je skvelá herečka, ale prečo ju dávať do filmu v ktorom pre ňu nie je postava. Jej doktorka je úplne zbytočná a nudná. Chloe je moja obľúbená súčasná mladá herečka ale liezla mi na nervy. Nie je to jej vina, je to chyba scenára. Eve síce viac pristali tmavé vlasy, ale svoju čarodejnicu zvládla skvele. Asi ako jediná. Tiež ma potešilo, že znovu vidím v nejakom filme Michelle Pfeiffer ibaže je tam ako väčšina postáv len do počtu. Nie je to ani horor, ani komédia. Mnohé scény vôbec nefungujú. Jedna hviezdička je za hudbu lebo tá je podarená. Do budúcnosti mi len ostáva dúfať, že Tim sa vráti k svojim koreňom a naservíruje nám nejakú lahôdku. ()

hany83

I mistr tesař se jednou utne. Bohužel. Ale na 50% to ještě je, a to díky první polovině, konec mě hooodně zklamal. ()

Ondrew

Typicky groteskne bizardny Tim Burton, ako inak... A nemenej uleteny Johnny Depp, ktory si jeho filmy vybera s takou neskryvanou laskou a radostou. Uzil som si nadherne morbidnu atmosferu, postavicky, z ktorych jedna je (azda?) tak trochu sialenejsia, nez druha a k tomu sice nevelky, no za to kvalitny humor. Myslim, ze film ako taky rozhodne nesklamal, mozno uz len divak, ktory pozna Burtonove filmy ako svoju podrazku, nema sancu ostat natolko ohureny, aby si trufol udelit vyssie hodnotenie. Pre mna osobne to vsak bola fajnova "burton-deppovska" jazda. 85%. ()

Paserak

Věřím, že Burton tohle natočil pro taškařici....kterou korunuje Ta ošklivá ženská Alice Cooperová. Jasný rukopis...velmi jasný. Který z režisérů tohle může říct? Zábavný kousek...vskutku. ()

marrrrian

Toľké klady a toľké zápory, že by mi dlhé, predlhé dve storočia trvalo ich všetky vymenovať, nie to ešte prehodnotiť ich význam, či nebodaj dopad na celok, ktorého súdržnosť je nanajvýš pochybná v svetle ich neznalosti. V tmavých kútoch, zo stropu vysiace postavy, bledé ako sneh, by sa nepokojne mrvili pri kritike úpírskeho zobrazenia, no zraky by sa im rozširovali slasťou, pri tej sladkej hudbe pochvaľnej, ktorá by taktiež mohla skrz moje prsty plynúť na tú prazvláštnu vec, ktorú tu, v tomto svete, nazývame monitor. Iste, nič nie je dokonalé, o tom sme sa mnohokrát presvedčili, mnohokrát sme sa na tom popálili, tak ako keď bytosť tmy ostane stáť v lúčoch slnečnej žiary. No i nedokonalosť krásna môže byť. A o to viac, čím väčšie masy ju považujú za krásnu. V svetle, či v tieni, ak chcete, tejto primitívnej pravdy, môžeme otvoriť debatu, ktorá buď zatratí snahu a vynaložený čas, potrebný k vzniku tohto diela, alebo naopak vyzdvihne črepy, rozprášené po podlahe starobylej stavby a ako zázrakom ich poskladá v žiarivej mozajke novej, ako jeden z nekonečna obrazcov v krasohľade. Preto nie je tu iné východisko, z tejto kliatby, v ktorej sa Depp zvýja a v ktorej sa i Burton zasa raz ocitol, než hodiť ďalší film so skvelými vyhliadkami, do hlbín priemernosti, šedivosti a tieňov dokonalejších projektov. Ale i z tejto omáčky sa nakoniec mucha, nutno povedať s ťažkosťami, dostala von. Ostáva len dúfať, že nabudúce nám už do poľa nášho zorného, vložia tvorci niečo, čo bude skôr vláčnym krémom, gurmánskou špecialitou, ktorú zapiť radno vínom a nie colou, ako dáky popcorn. Do tej doby, bude celá Collinsovic rodinka naďalej trpieť pod zdrvujúcimi pohľadmi verejnosti, ktorá sa rozhodla nevidieť, alebo ktorá ani nevidela v tých necelých dvoch hodinách malé, ale číre úlomky poctivého rukopisu majstrov remesla. Pretože film je taký, ako pôsobí. Preto ostáva aj so svojimi esami v rukáve a žolíkmi v ruke porazený. Dobré, víťazné karty totiž treba vyložiť na stôl. A vyhrať. Toť je celá podstata hry, milí moji smrteľníci. ()

collinduff

Nechápem, čo tu všetci frflú. Áno, je to trochu iný Burton, ako sme zvyknutí, ale stále nápaditý a zábavný. Depp tu hrá svoj štandard, atmosféra rokov 70tych je cítiteľná a čarodejnica Eva Green je tak úžasne sexy, že by sa postavil aj ..SPOILER..mŕtvole. :D A hviezdička naviac za kameru a za "TÚ" Alice Cooper. ()

NTRytiera

Tim Burton nie je moja káva, ale pri tomto snímku som od začiatku do konca nedýchal. Príbeh by sa možno vynímal u iného Riamiho strašidelnejšie, ale ja sa nerád bojím. Práve toto mi vyhovuje. Herecký koncert Johny Deppa iba umocnil skvelý zážitok. ()

benqsiemens

Trochu jsem se zasmál, ale nějakej bránicotrh to nebyl. Burtonovsky barevná scéna se mi líbila. Depp a ostatní byli vynikající. Moc mě to nebavilo. Proto jen tři. ()

Muf911

Super upírská záležitost. Je fakt, že začátek filmu má našlápnuto trochu víc a konec trochu pokulhává, ale přesto je ve filmu spousta výborných nápadů a fórků a od začátku o konce jsem se výborně bavil. A oceňuji několik skutečně vypečeých sexy momentů. ()

Zirael

Je to tak na tři a půl. Na to, že má Dark Shadows štítek komedie je to překvapivě málo vtipné. Film ničím nevyčnívá, svými kostýmy, make-upem, hudbou a kulisami zapadá mezi ostatní Burtnovy filmy. Že se děj odehrává v sedmdesátých letech je naprosto nepodstatné a je to dáno jen kostýmy. Celkem mě mrzí, že nefunguje vůbec žádná chemie mezi vychovatelkou a Johnnym, takže celá zápletka o tom, že upír opovrhuje dračicí Evou Green (kde naopak chemie funguje) a snaží se o Bellu Heathcote, přijde nevěrohodná a nedostatečná na to, aby mohla táhnout dvouhodinový film. Závěr se zneškodněním čarodějnice je dost přeplácaný, ale to pořád ještě není opravdový konec... ten skutečný je ještě blbější. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra