Ať vejde ten pravý

• Švédsko Låt den rätte komma in (více)
Ukázka z filmu

Outsiderský hrdina filmu, dvanáctiletý Oskar, žije na švédském sídlišti. Zde se setkává se stejně starou dívkou Eli, která se právě přistěhovala. Záhadná Eli ho svým podivným chováním přitahuje. Obě samotářské děti se sblíží. Jejich přátelství čeká osudová zkouška. Oskar totiž zjistil, že tajemná Eli je upírka... (oficiální text distributora)

murakamigirl

Ailurofobici /mačky=panika, poctivo pregooglované/ si to radšej zvážte, je tu 1 scénka, po ktorej vás už nikto nezratuje a v živote už žiadnu mačku (ani keby bola tá pravá:D) nepozvete ďalej. Viem, čo hovorím, hej, práve vďaka tej scéne som sa práve ailurofobikom stala…!:D Ignorujúc žánre, synopsiu, krajinu pôvodu, všetci, čo si užívate snímky s dušou /atmoškou/, sa zalížete. Skutočne dúhový /pestrý/ experience!!! ()

brutale

Film má slušnú atmosféru, ktorú však degraduje brutálna naivita vedľajších postáv (žeby scenár?) resp. všetkých dospelých hercov, nad ktorými vyzreli kindery... Oscar a Eli (ktorí mali najviac priestoru vo filme) boli miestami tak prapodivne zvláštne orežírovaní, že som mal pocit akoby sa ich hlavičky nachádzali v ľahkej retardácií... Nebyť naivity a mentalizmu snímka by odo mňa dostal spokojné ***. ()

Terva

Bilbo byl zachráněn................................................... Nebojte nepíšu o Pánech prstenů, to jen četla učitelka ve škole na začátku filmu. Příběh chlapce co je šikanován od spolužáků, který má za kamarádku dívku, které není v zimě zima a nemůže jíst normální lidskou potravu. Příběh o vraždách které zatím nemají pachatele, který své oběti nechává vykrvácet a odnáší si s sebou jejich krev. Asi v šedesáté minutě se hlavní hrdina Oskar ( Kare Hedebrant ) řízne do ruky a chce po své přítelkyni Eli ( Liňa Leanderson ) aby se stali pokrevními bratry. Divák se dozví co je Eli zač. Trochu nuda, nedokončené scény, špatný střih a ani ten upír není moc dobře namaskovaný...vlastně není vůbec namaskovaný...ten film nemá napětí ani akci. Je to taková temnější kriminálka natočená v prostředí paneláků. A ten konec tomu taky moc nedodal. CITÁT : Buď odejdu a budu žít, nebo zůstanu a zemřu. ()

JohnCZ

Víc se mi líbil remake a to ze dvou důvodů - jednak tam hraje Chloe G. Moretz (a ta je prostě bezkonkurenční, co si budeme povídat) a jednak americký remake působí mnohem uhlazeněji a divácky příjemněji. Alespoň tedy pro mě. Remake se zejména zbavuje nudné výplně tvořené především z vedlejších postav. Severská sugestivnost a mrazivost je super, ale pro tento typ filmu mi to zrovna moc nesedí. Závěr navíc odhaluje jednu šílenost, od které se americký remake oprostil úplně. ()

Nick Tow

Upírske filmy nemusia nutne stavať na divných patrónoch, ktorým sa v noci nechce vylihovať v rakvách a zubárov privádzajú do úzkych svojou anomáliou v ústnej dutine. Pod "nosferatovský" syndróm možno schovať všeličo, čo si nosíme v spodných šuflíkoch duše - a o čom radšej hovoríme v metaforách. Alfredsonov film teda môže sklamať členov fanklubu Brama Stokera a úplne nasrať tých filmofilov, pre ktorých je synonymom upíra Blade zamestnaný ako skladník v Military shope. Let me in chvíľami pripomína indepenďácke sociálne depky a aj vyslovene hororové scény či upírske rekvizity celý čas vnímame iba "mimovoľne". Alfredson totiž nakrútil v prvom rade drámu o dospievaní - a na celej snímke nerobí "studenú" atmosféru iba všadeprítomný sneh a ľad, ale aj studený svet dospelých. Ani sa hrdinovi príbehu menom Oskar nečudujem, že celý čas sa túlal panoptikom tohto sveta s ľahko nepríčetným pohľadom snehuliaka na jar. Ruku na srdce: kto z nás v detstve netúžil celým srdcom po blízkej osobe, pre ktorú by položil aj život? To, že dotyčný je upír, by som ja osobne bral ako bonus. Krásny film! ()

Radka_86

Ponurá atmosféra, která je korunou celého filmu mě naprosto uhranula. K tomu drsný, temný a nelítostný příběh, možná až dost na to že jeho hlavními hrdiny jsou děti, to je kombinace která způsobila to že jsem se ani na chvilku nenudila. K tomu všemu i výborné herecké výkony takže dávám 80% ()

corpsy

O niečo viac realistickejší a o niečo menej živočíšnejší, ako jeho vynikajúci americký remake. Ak to bolo pri USA verzii za maximum, v tomto prípade tiež nieje o čom. Malý veľký film. A tá severská príroda a atmosféra do hororu neskutočne sedí. ()

Revanx

Porovnávanie z Twilight je absolútne nemiestne. Tento film je totiž dobre natočený, skvelo zahratý a hlavne pútavý. ()

Ajinka126

Bohužel se nevyhnu srovnání, protože jsem viděla 2 filmové adaptace této knižní novely. Takže tento byl natočený jako první, já jsem ho ale viděla v opačném pořadí před jeho britským kolegou "Let me in". Takže jsem to v průběhu neustále porovnávala. A některé věci se mi líbily víc tady, některé tam. Tato verze je určitě sirovější, hororovější a děsivější. Její britská sestra je spíš nevinná, přívětivá a dětská. Líbí se mi ty jednotlivé odlišnosti a pravdou je, že atmosféra se mi líbili víc tady, protože ten blonďatý klučina v hlavní roli je nevinnost sama. V "Let me in" je to zase ona vampírka, která je roztomilá a člověk má chuť jí ze všech sil pomoct. Těžko říct, který je lepší.. ()

Pishin

Přijemne prekvapko ze svedska... temna atmosfera a zasazeni do realii detskeho sveta mezi panelaky me prislo originalnim pohledem do jinak uz hodne provareneho vampiriho sveta. 70% ()

DDT

Tři v jednom - hodně tradiční příběh školní šikany, ne už tak tradiční příběh platonické první lásky a krvavá upířina. Divná kombinace, která kupodivu drží pohromadě (až na nějaké dílčí nedokonalosti a nelogičnosti, které vznikly asi krácením původní knižní předlohy). Hustá mrazivě krvavá atmosféra, několik skvělých ("tatínek" v nemocnici) a diváka znejisťujících ("Co kdybych nebyla holka?") scén a ne úplně jednoznačný konec, to vše mě nakonec donutilo zvednout hodnocení ze čtyř na pět hvězdiček. Bohužel si dokážu představit ten americký remake. Bude vyhozeno všechno, co film "brzdí", takže atmosféra půjde do háje a nakonec se přilepí polopatický happy end. Rád bych se mýlil. ()

F.man

Ač ve mě přívlastek "upírský" vyvolává dávivý reflex, způsobený zejména moderní blockbusterovou tvorbou, Ať vejde ten pravý jsem si užil hodně. Jedná se totiž o "tak trochu jinou" romanci z dětsky naivního prostředí, která diváka upoustá zejména svým pomalým tempem a chladnou atmosférou. Snímek je navíc hodně kontrastní - světlo X stín, bíla X červená, něžnost X násilí, což vyvolává o diváka krajně rozpolcené pocity, někdy až závanějící výsměchem. Spokojenost a čtyři hvězdy. Squeal like a pig. So, Squeal. ()

PauloZ

Náběh byl velice silný a mrazivý. Po zléze se bohužel z tohohle hororu stává pohádka zasazená v reálném světě s několika hluchými místy a neubránil jsem se nudě. 20 minut bych ubral a bylo by to o poznání živější. Přitom zmrzlé švédsko skýtá mnohem větší potenciál. Konec byl velice povedený, ale celkově mě to táhne spíš ke 3*. ()

Astaroth12

Poznáte to, Idete na hokej už si sadnete ale najprv vidíte krasokorčuľovanie,znudený,pohoršený a aj nasraný sa chcete zdvihnúť a odisť ale vtom na lad vbehne váš obľúbený tím a hra ako o život a jasne že aj vyhrá. A to čo predchádzalo tomu zápasu ste už vypustili z hlavy a opantal vás len pocit spokojnosti a takto isto to ja cítim pri záverečných titulkoch tohoto filmu. Ja už len dodám,že po 45 minútach som bol rozhodnutý dať nanajvýš 3* ale potom film prišiel z viacerými vylepšeniami a dá sa povedať aj vychytavkami,ktoré som v upírskych filmoch ešte nevidel. Keby sa film uberal svižnejšou cestou,tak by bol dokonalý ale aj takto je veľmi príjemným osviežením v upírskych filmoch. ()

ledzepfan

Krása-Chvíli je to vtipné, pak zase kruté, brutální, roztomilé, napínavé, dojemné.... Nejde o (vamp)romanci v klasickém a "čistém" stylu ale spíše o souhru situací a emocí, které tvoří chytlavý příběh o jakési přitažlivosti... Celé to má až ujetě a něžně dráždivý nádech pedofílie ale protože jde o přitažlivost z jedné strany naivně dětskou, z druhé chladnou(a snad i vykalkulovanou), nikdy to nepřekročí hranici mezi hravou odvážností a prvoplánovou kontroverzí.......... Přirození herci,perfektní casting, hezká kamera, precizní režie, překvapivě slušné triky=Tohle se prostě švédům povedlo na jedničku(no-tady vlastně na pětku). ()

draggo odpad!

Eh, cože? Ty komenty o "dokonalém, atmosférickém a dojemném filmu" myslíte vážně? Já tady nevidím ani jednu jedinou mrzkou věc, za kterou bych mohl dát aspoň jednu mrzkou hvězdu. Strašlivě pomalu plynoucí příběh vytváří v kombinaci s naprostou neschopností vtáhnout diváka do děje vražednou kombinaci, ze které nemůže vzejít nic jiného než všeobjímající a příšerná NUDA. V porovnání s tímhle rádobyuměleckým veledílem mi i debilní Twilight sága připadá jako vcelku kvalitní upírské dílko. Film měl evidentně diváka šokovat a zhnusit - to mi nevadí a bral bych to, kdyby cílem bylo poukázat na nějaký problém, ať už je jakkoli banální, což se víceméně dařilo i hororům typu Saw. Ale tady nic. Jediné "poslelství", které mě napadá, je něco ve stylu "zabíjení je v pořádku, pokud to potřebujete k životu". Eh, cože? Film, který je schopný vybalit na mě něco takového, si nezaslouží ani kapku slitování před pádem do hlubin odpadu. Nikdy víc. /0% a odpad!/ ()

FFilipCZ

Úžasnej film. "Tvajlajt" ať se jde zahrabat kilometr pod zem! Skvěle vybrané prostředí, neobyčejní herci. Není to vyloženě horor. Ani jsem to po první cca hodince nebral, o to víc vás poté vtáhne vztah Oskara a Eli. Nemám slov, normálně bych dal 4* ale dovolím si ještě jednu hvězdu přidat (taková individuální prémie). PS: Můj blažený úsměv vykouzlený díky poslední scénce: K NEZAPLACENÍ :) ()

kikuka

Švédske. A cynické. A vlastne dosť zvrhlé. A bavila ma predstava, ako by sa tento filmík vynímal na festivaloch detských filmov / filmov o deťoch, popri takom Deniasovi.. ;-) ()

ladko

Z tohoto filmu mám dosť zmiešané pocity. Nechápem až TAK pozitívne kritiky filmu...Je pravda, že film má niekoľko dosť silných, až znepokojujúcich scén, pri ktorých mrazí až v kostiach(bazénové finále, nemocničný pád...) a niektoré nápady boli zaujímavé, ale rádoby vtipné vložky mi nesadli a scéna s CGI mačkami-čo to akože malo byť? To už to radšej mohli vynechať keď nebol rozpočet...Detskí herci sú fajn, ale zase nič revolučné. Mierny nadpriemer, ale taký americký (dúfam R-kový) remake s vychytanými chybami by mohol byť fajn... ()

fcreading

Po skončení tochto filmu, som sa rozhodoval že dám 4 hviezdičky ale som si to premyslel a dal som 5 hviezdičiek. No a prečo som dal tolko, neviem ani sám, asi preto, že to má perfektný rozjazd od začiatku do konca. Je to upírsky horor, ktorý je inak pojatý dramatickosťou, ktorá sa akokeby v strede zasekne a naservíruje nám nejakú tú krv, gore a samotný dej ktorému sa nedá nič vyčítať, po scenár ktorý je jednoducho dobre zvládnutý až po efekty a samotnú hudbu ktorá je výborná. Má to zaujímavý dej, je to vlastne o 12-ročných deťoch chlapcovi a dievčaťu, dievča je upírka a vychádza von len v noci aby nakojila svoje chúťky. Poddáva sa tomu bráni sa, ale to nezaberá, pretože keď raz ste upír, zostanenete ním navždy. V živote sa môžu stať všelijaké veci, šikanovanie je hrozná vec, máte vtedy odvahu sa stým vysporiadať a vziať to do vlastných rúk a pritom velmi riskujete, že sa niečo môže stať ale je to najdôležitejšia vec, pretože brániť sa v dnešnej dobe jednoducho musíte 100 percent. ()

Ať vejde ten pravý v seriálové podobě?

Ať vejde ten pravý v seriálové podobě?

17.03.2021

Stanice Showtime se pokusí přinést na televizní obrazovky novou adaptaci knihy „Ať vejde ten pravý“ spisovatele Johna A. Lindqvistda. Showrunnerem a výkonným producentem seriálové verze bude Andrew… (více)

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

01.05.2014

V létě přiběhnou vlkodlaci z Dánska

V létě přiběhnou vlkodlaci z Dánska

25.02.2014

Součástí nedávno ukončeného filmového festivalu v Berlíně je i obchodování s novými filmy, které jsou v různých fázích postprodukce, natáčení, nebo se ještě točit vůbec nezačaly. Jeden z… (více)