Thriller The Ghost Writer z pera mistra historických románů Roberta Harrise přináší napínavý příběh spisovatele, který je najat na sepsání pamětí bývalého britského premiéra. Děj začíná nabírat nebezpečné obrátky krátce poté, co na opuštěnou zimní pláž známého amerického letoviska vyplaví moře mrtvolu jeho předchůdce na tomto literárním projektu. Netrvá dlouho a "duch" si uvědomí, že přijetím atraktivní práce učinil strašlivou chybu: ukazuje se, že expremiér je muž, v jehož minulosti se skrývají tajemství, která mají sílu zabíjet. (oficiální text distributora)

MrKrahujec

Dal bych i víc, kdyby z toho nečišela taková už vyloženě Polanského rutina, jako že už má až trochu moc zmapováno kam co dát, kde přitlačit a kde zas ubrat, aby vznikl žádaný efekt. Prostě už je to, odborně řečeno, trochu macha. ()

meda2016

Dal bych i pět, kdyby nasákl víc hollywoodskou šťávou. Polanski se pomstil americké vládě Harrisovou knihou uvadějící obvyklé neviditelné mocenské praktiky. Zabíjí se úsporně a o to víc se kličkuje mezi dezinformacemi a fakty. Nálada ve tvaru 17 zastavení jara Stirlitze.. ()

Birter

Předlohu pro tento film si představuji jako takový ten dvousetistránkový román z Levných knih, co má na půlce coveru vytištěné autorovo jméno, které jste v životě neslyšeli, ve verzálkách, v rohu zlatou pečeť s nápisem "bestseller" a na pozadí pateticky temné zátiší. Jinými slovy z čeho jsou všichni u tohohle béčkového a předvídatelného trhilleru tak vyplesklí nechápu. Uznávám, že atmosféru to má opravdu dobrou a s lepším scénářem bych snad cítil i nějaké to napětí, ale že Ghost Writera natočil jeden z nejslavnějších filmařů naší doby a ne začínající rejža, co si občas přividělává v televizi, na tom fakt vidět není. ()

Kozlowski8

Příběh spisovatele, který je najat, aby sepsal paměti bývalého premiéra a postupně odkrývá hrůzná fakta o osudu svého předchůdce a o temné minulosti svého klienta... Nutno ocenit skvělou práci režiséra Polanskiho, který do vcelku banálního a přímočarého příběhu naprosto brilantně zapracoval mnoho drobných dějových zvratů a kliček, které, spolu s výtvarným pojetím s ponurou deštivou atmosférou a výbornými hereckými výkony, vyústily ve více než solidní filmový počin, který určitě stojí za vidění. 75 %. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

F2003F

Pre väčšinu divákov nie príliš zaujímavý scenár (politický príbeh), na prvý pohľad ani pre mňa. Podaný je skutočne pútavo ako to vie Polański a okrem neho len pár z elity. Obsadené lahodne a atmosférou nabité poriadne akoby išlo o nefalšovane skutočné zábery diania za oponou. ()

PTuranyi

Výborne natočený politický thriller, v ktorom spisovateľ pamätí postupne odhaľuje politické pozadie svojho klienta. Výborne budovaná atmosféra a napätie, veľmi dobré herecké výkony teda až na Pierceho Brosnan, ktorý je už trochu  prefláknutý. ()

Ailly

Nuda. Najväčším mínusom je stopáž, scény sú pomalé a natiahnuté, úplne zbytočne, nepridávajú ani na príbehu ani na atmosfére. Príbeh je celkom zaujímavý, ale režisér nevie udržať tajomstvo na uzde, od niečo menej ako polovice filmu je to jasné, neviete presne čo ale viete kto a keď už po dvoch hodinách príde odhalenie, čakáte v náväznosti nejaké dramatické vyvrcholenie, vykonanie spravodlivosti, akciu, uspokojivý záver, čokoľvek čo by vyvolalo akýkoľvek pocit - ale kdeže.. nasleduje krátke bum a film sa končí scenáristicky najjednoduchším a pre mňa tým najhlúpejším spôsobom. Nebála som sa vôbec, Ewan ma nepresvedčil, nie preto že by nebol dobrý herec, na vine je skôr jeho filmový plochý naivný charakter bez mena, kredit dávam akurát za Kim Catrall, ktorá mala o čom presviedčať a zvládla to chvályhodne, za hudbu a naozaj výbornú kameru najmä v exteriéri. ()

marx88

Film, kterému lze uvěřit počasí, napjetí, příběh, který bohudík nezachází do přílišných politických propletenců i konec, který koresponduje s celkovou situací. Hlavní hrdina navíc mile deformuje škatulky spisovatelů v podobných příbězích se vyskytujících. Hezké pokoukání. ()

Esquirol

Na tomto filmu se dá dobrou známkou ohodnotit spousta věcí - především herecký výkon Ewana McGregora, také kamera nebo střih a celkově celá atmosféra. Je vidět že mistr Polanski ví jak na to. A to je dobře, protože kdyby se dala ohodnotit jen zápletka, film by ode mne dostal sakra nízké hodnocení, neboť jsem se místy hodně ztrácela a nakonec možná úplně nepochopila, jak se film dostal k takovému závěru. Naštěstí se filmy posuzují jako celek a tak dávám lepší průměr - 75% ()

kpt.Marťas

Krásné, šedivé ubrečené scény. Nehostinný ostrov, na kterém se skoro ani nedá jezdit na kole. Banda skvělých herců. Nejistota, strach, schíza, paranoia...vtip. Prostě skvěle vyprávěný, pomalý, napínavý film. Bohužel závěrečné odhalení mě nijak nešokovalo, ani mi nepřišlo důstojné celého filmu. Takovýhle film by si zasloužil lepší pointu. To je ovšem opravdu jediný nedostatek téhle skvěle vystavěné práce. ()

Beawish

Atmosféra hustá tak, že by se dala krájet, výborní herci, dialogy které baví, pár vtipných scén na správných místech, skvěle vygradovaný závěr - právě tím vším dokáže dobrý režisér udělat čtyřhvězdičkový film i z asi poněkud jednodušší předlohy. Scéna předávání a předání lístku se vzkazem byla opravdu úchvatná. ()

bablík

Je to výborná kniha, bohužel už ne tak film. Polanského thriller je zajímavým příběhem. Musím ale napsat, že kouzlo se postupně vytrácí v předvídatelnosti děje a jednotlivé střípky příběhu se mění v prach, který sfoukne očekávaný závěr. Užil jsem si výbornou hudbu, skvělé záběry kamery a střih. Už ne tak napětí a sílu příběhu. Celkové hodnocení 50%. ()

sidthekid

Strašně rád bych dal plný počet, ale nemůžu. Herci excelovali, úžasná potemnělá atmosféra, ale chyběla tomu větší zápletka. Bylo to takové čekání, jestli přijde něco velkolepého. Závěr byl poměrně nečekaný, velmi pěkně vystupňovaný. Přesto dávám 4 hvězdy. ()

Houbos

Sliby se mají plnit. Na Polanskiho vždy klademe jen ty nejvyšší nároky. Jeho filmy nejsou přelomové, neudávají směr, přesto budí rozruch. Tentokrát po jeho veledílu neštěkne ani pes. Jednoduchá stavba nekomplikovaného děje je nejslabším článkem jinak excelentního snímku. Řemeslně bez jediné výhrady (4 goofy - měnící se hladina pití, 3 kiksy s auty). Polanskimu se nedá upřít cit pro dávkování napětí. Od začátku mě vodil za nos, mysteriózní teorie přes hodinu vycházela. Pak ale přišlo vysvětlování a googlování. Na Google opravdu nenajdeme přísně tajné a pravdivé informace o agentech CIA. Poslední půlhodina je vlastně úplně nadbytečná, vše důležité již bylo explicitně vyjádřeno. Divák zpravidla není kretén. Vědět, že se dívám na POLITICKÝ thriller, nemusel bych tápat. ()

PetrB

Po shlédnutí filmu jsme se na sebe podívali se slovy "a co jako?" Nudný film, který ani množství kvalitních herců nikam neposune. Forma? Scéna s lístkem? Ale prosím vás, nehledejte v tom filmu něco, co tam není. A hledaní tajných informaci přes google, haah. ()

MaximusMax

4 a půl hvězdičky. Atmosféra skvělá, všecko po celou dobu šlape a má to vtip, celkový dojem velice dobrý. Scénář bohužel obsahuje pár momentů, nad kterými je třeba usilovně mhouřit oči (atentátník na střeše, googlení CIA). Přesto se po prvním zhlédnutí přikláním k pěti hvězdičkám. ()

GrifHi55

zachmuřelé, temné, až tajemné...intriky na všechny strany jako v každé politice...do toho dokonalé herecké výkony, a výborná old school režie Polanského. Rozhodně potěší ()

zekon

Nechápu tak vysoká hodnocení když je film neskutečně nudný, bez napětí a jakékoli atmosféry. Čekal jsem víc a nedostal prakticky nic. Být v kině utíkám po 20ti minutách. Po 30min. filmu dostane divák hromadu jmen k ničemu a po zbytek filmu se táhne něco co nemá žádnou pointu. Největší propadák roku 2010 zatím...... ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Polanski loví hvězdy

Polanski loví hvězdy

27.09.2010

Je zase na svobodě a chystá nový film. Proč ne? Muž ve stínu je pro mnohé jedním z filmů roku a důkazem, že Roman Polanski je pořád prvotřídní režisér. Drama God Of Carnage je adaptací divadelní hry,… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor