Thriller The Ghost Writer z pera mistra historických románů Roberta Harrise přináší napínavý příběh spisovatele, který je najat na sepsání pamětí bývalého britského premiéra. Děj začíná nabírat nebezpečné obrátky krátce poté, co na opuštěnou zimní pláž známého amerického letoviska vyplaví moře mrtvolu jeho předchůdce na tomto literárním projektu. Netrvá dlouho a "duch" si uvědomí, že přijetím atraktivní práce učinil strašlivou chybu: ukazuje se, že expremiér je muž, v jehož minulosti se skrývají tajemství, která mají sílu zabíjet. (oficiální text distributora)

Leechmyi

Skvělí herci, nápaditá kamera a jednoduchý příběh s trochu rozvolněnou gradací není to, kvůli čemu si tento film pustíte znovu. Muže ve stínu si pustíte znovu kvůli jeho kafkovskému vidění reality, které vám neustále šeptá o tom, jak groteskní a tragický ten (náš) svět za okny vlastně je. ()

Barixton

Moja prvotina od Polanského ktorá mi dala jasnú odpoveď že nepokračovať v pozeraní jeho tvorby by nebolo správne. Začiatok možno nenaznačoval nejaký silný príbeh na ktorý by sme sa začali tešiť. Práve naopak, písať knihu o politikovi mi skôr prišla nudná téma, alebo minimálne téma ktorá nebude vedieť zaujať - nebude vedieť zaujať mňa. Bola by veľká chyba súdiť film za prvých desať minút ale predsudku sa človek sem tam nevyhne. No už pri odchode z úspešného pracovného pohovoru dostal "Duch" hneď dve pecky bez možnosti výberu hlava alebo brucho ako zvykol ponúknuť Bruce v Poslednom skautovi. Takže už pri poháriku v odletovej hale je nám jasné že neletí za príjemnými chvíľami ale motivovaný štvrť miliónom dolárov do toho predsa ide. Od tohto momentu Vás už film nepustí mysľou niekde inde lebo či už falošné alebo pravé vodítka sa len stupňujú a je ich viac a viac. Preto je subjektívne vyšetrovanie diváka možno niekde inde ako má byť ale „Duch" je tam nato aby nás usmernil a hneď nato zmiatol, nakoľko to hrá výborne. Odpoveď? Až do konca Vám nie je jasné kto s kým, kedy a kde. Aj keď by som radšej zápletku nazval skôr vyšetrovaním a pritom „Duch" nie je vyšetrovateľ ale spisovateľ. Výborný výkon Ewana kde mu rola sadla presne na mieru a Pierce ktorý sa ukazuje síce menej ale verím mu všetko. A pochmúrne prostredie to cele zabalí tak že z mojej strany je to 5 hviezd bez dlhšieho rozmýšľania. ()

krivkin

Knížka je skvělá, ale náladu se do filmu přenést nepodařilo. Film je velmi doslovný, ale právě to napětí a sledování myšlenkových pochodů hl. hrdiny v něm chybí a ten pak působí dost uměle a vykonstruovaně. Škoda, protože řemeslně je to zvládnuté skvěle. ()

muti

To rozhodnutie vôbec napísať lístok s odhalenou pravdou mi príde mimo, čakal by som nenápadne vytratenie sa a okamžitá návšteva BBC. Napokon, nebolo by to prvýkrát kedy na konci filmu ide hlavný hrdina do médií čím sa sám kryje. Anyway, film mal ozaj Hitchcock nádych, ponurú a paranoidnú atmosféru. ()

Little

Roman Polanski umí! Ewan McGregor jakbysmet a zbylý ansámbl mu perfektně sekunduje. Na rozuzlení jsem se neuvěřitelně těšil a nelitoval ani minuty strávené v kině. ()

Lancer

Především třeba poznamenat, že jsem se ani na chvíli nenudil. Není to film roku, ale čas strávený takhle mi při správné náladě nepřijde zbytečně vyplýtvaný. Hodně dělá Polanského již tak nějak tradiční atmosféra jeho politických thrillerů. ()

AdamK.

Parádní film a Polanski stále umí. Souhlasím s parádními hereckými výkony a se sice zvláštní, ale velmi působivou hudbou. Do toho je ještě zamíchána zajímavá, napínavá a chytrá zápletka. Supr PS: Obrovskou výtku mám vůči titulkům, které byly katastrofální. ()

rigby

Pomalý rozjezd, ale postupně to nabírá na síle. Výborná precizní filmařina, skvěle odvedená práce nejen režijní, ale i herecká. Všechno pěkně ladí a ze shlédnutí zůstává dobrý dojem. ()

lisma

Ačkoliv pan Polanski chodí v poslední době s cejchem prznitele mladých dívek na čele, jeho hříchy mládí a potažmo osobní život je mi vzdálen na míle daleko když se koukám na jeho nový film. Jako režisér nepochybně nepatří již do sběrných surovin a tímto konspiračně laděným thrillerem svůj letitý filmařský um jenom potvrzuje. Neříkám, že ...mě Ghost Writer kdovíjak posadil na prdel, ale určitě se vtíravý pocit nudy zdaleka nedostavil. A pravda, "nadprahová reklama" product placementu automobilky z Mnichova na mě dojem udělala a po těch dvou hodinách zírání do monitoru bych se docela rád projel v nějakém tom novém modelu BMW. Ale to bych filmu nezazlíval. 75 % ()

FEAR99

Nezaujalo. Celkově moc nerozumím vysokým hodnocením, které právě Muže ve stínu provází. Samozřejmě, samostatná filmařina to není špatná a Polanski nemodernizuje a jede si podle svých starších kolejí. Chybí tomu však jiskra. Něco co bych si z filmu zapamatoval, odnesl - nic takového tu prostě není. První půlka je vysvětlující, nudná a prakticky se v ní vůbec nic nestane a druhá možná pobaví směšnou pointou. Ale jinak nic víc. Opravdu jsem asi hodinu a půl čekal kdy už se konečně něco stane. A ne, ta chvíle nepřišla. Takže pro mě poctivě natočená nuda, která mě nezaujala a nenechala ve mě vůbec nic. A ani herecké výkony nejsou kdovíjaké. Neubráním se ani srovnání s Prokletým ostrovem, který ač v druhé půlce filmu ztratí jakékoliv napětí, tak pořád vyvolává jemný úsměv na tváři a co je hlavní - baví. Tohle ne. ()

Mawete

Bohužel další z filmů, který ničím nepřekvapí. Ale je natočen tak umně, že mě dokázal celou dobu držet a hltat každou scénu. ()

Davemix

Skvělej film s mým oblíbencem Ewanem McGregorem. Roman Polanski se opět předvedl v plné síly a filmu v podstatě nemám co vytknout - super zážitek. 85% ()

Obenny

Film má naprosto chladnou a napjatou atmosféru, celkový lineární postup je pěkně zpracovaný, ale bohužel některé jeho pasáže jsou trochu otřepané, např. vygooglení agenta CIA bylo trochu klišé, ale to není nic oproti závěru, ten se opravdu nepovedl, ale výbornou stránkou na filmu jsou skvěle zahrané role P.Brosnanem a E.McGregorem, bez těchto herců 3*. ()

covice

Atmosféra převážila nad slabším scénářem, ale stejně jsem až do konce napjatě čekal jestli to dopadne, tak jak jsem si myslel už od poloviny filmu... ()

cubiczech

Původně jsem nevěděl, co si o tom celém mám myslet. Je to totiž suché a člověk který neumí chodit v politických kecech z toho bude dost zmatený, možná až znuděný. Velké plus však dělají herecké výkony a celková atmosféra, která má k thrilleru docela daleko, ale zase to film dělá uveřitelnější a realističtější. Nedočkáme se tedy zběsilých automobilových honiček, prostřílených hrudníků apod, ale dostaneme poctivé napínavé drama s dobrým, i když pro někoho možná trošku odfláknutým, koncem. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Polanski loví hvězdy

Polanski loví hvězdy

27.09.2010

Je zase na svobodě a chystá nový film. Proč ne? Muž ve stínu je pro mnohé jedním z filmů roku a důkazem, že Roman Polanski je pořád prvotřídní režisér. Drama God Of Carnage je adaptací divadelní hry,… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor