Thriller The Ghost Writer z pera mistra historických románů Roberta Harrise přináší napínavý příběh spisovatele, který je najat na sepsání pamětí bývalého britského premiéra. Děj začíná nabírat nebezpečné obrátky krátce poté, co na opuštěnou zimní pláž známého amerického letoviska vyplaví moře mrtvolu jeho předchůdce na tomto literárním projektu. Netrvá dlouho a "duch" si uvědomí, že přijetím atraktivní práce učinil strašlivou chybu: ukazuje se, že expremiér je muž, v jehož minulosti se skrývají tajemství, která mají sílu zabíjet. (oficiální text distributora)

ostravak30

Někdy mě hodnocení uživatelů csfd.cz dost překvapí. Začnu tím, že dávám tři hvězdy jen kvůli skvělému Ewanovi McGregorovi, Pierci Brosnanovi a Olivii Williamsové. A také pak díky napětí, které sice graduje, ale to je tak všechno. Vy stále čekáte, čekáte, čekáte...pak dlouho stále jen čekáte a po dvou hodinách se dočkáte. Film má i svou pointu a rozhřešení. Pokud se mě ptáte, co se děje v těch zbylých 119 minutách, pak odpovím. Dlouze, nesmyslně a absolutně nudně se žvaní. O politice, o hříších, které politik měl. Mezitím se ještě E. Mc. vyspí s jeho ženou a pak se zase dlouze žvaní a žvaní. Do toho prší, jezdí se autem po ostrově. Tak jsem konečně díky tomuto filmu pochopil, v čem je Roman Polanski mistr. Rozehraje v počátku zajímavý příběh, který dokáže 128 minut táhnout ač se tam nic neděje. To je jistě také podivuhodné umění. ()

PlayEasy

Tak takový návrat Romana Polanskiho, ale bohužel si myslíme že poslední jeho pořádný film. Tenhle thriller s výborným Ewanem McGregorem v hlavní roli je na jedné straně poklidný (není zde moc akce) a na druhou stranu je to nervák, jak něco a film, který celou dobu napíná až do devastujícího finále... A všichni fanoušci Mystery filmů (jako my), by tohle určitě měli vidět a jako my by měli být nadšení! 80% ()

makakus

Skvělé zpracování idiotského příběhu - ale co tedy hodnotit? Pět hvězd pro Polanského, jedna pro Harrise a jeho představu, že protiteroristické mise jsou válečným zločinem a Británie je řízená vraždícími agenty CIA. Slabé dialogy, zmatené zápletky a vynikající atmosféra. ()

Tominni

Tak Polanski umí a je to vidět i na Muži ve stínu. Ewan McGregor se pustí do pamětí bývalého britského premiéra a nebude to nic snadného. Už jen to, že jeho předchůdce utonul, je varování. Hezky vykreslené postavy, dostatečné napětí a řada zvratů. Velmi dobré a jako bonus zajímavý konec. ()

PlysovyMacko

Prva hodina sa trochu taha, je to taky uvod a po tom ako Ewan povie, ze neni investigativny novinar, zacne "vysetrovat". Googli si informacie, zliepa dohromady suvislosti a medzitym ho sleduju - napatie sa da krajat a len cakate, co z toho vypadne. A to ako on sam skonci je dobra bodka. ()

PJacobson

Přiznám se, že od Polanského jsem čekal mnohem víc! Pravda, do kina mě dotáhla v prvé řadě slavná jména autora a hlavních představitelů, doufal jsem však, že se dočkám i něčeho jiného, lepšího. Film má své zajímavé momenty i tajuplnou atmosféru, přišel mi však zmatečný – místy zbytečně roztáhlý, místy naopak zbytečně přeplácaný a komplikovaný. Je těžké poznat, na co je a není třeba se soustředit. Celkové poselství filmu a samotný příběh je pak velice těžké rozluštit. Zda-li to byl záměr autora či nikoli?! Jak řekla moje kamarádka, film je určen pro amerického diváka a je dělán stejným způsobem jako politika. Nechci tím říct, že se jedná o špatný film, to nikoli, ale dle mého názoru nepotěší, ani neurazí. ()

Joe16210

Velmi napínavý film, kde v hlavní roli exceluje Ewan McGregor. Tajnostem napomáhá i něžné pohlaví, které zastupuje Kim Cattrall a Olivia Williams. Jen Pierce Brosnan hrál takového potrhlíka a pošuka... :-) ()

janipoly

Toho product placementu tam bylo trochu prilis - vsechny interiery od vyrobce luxusniho designoveho nabytku Waltera Knolla, sem tam nejaka ta Vitra, kresilka Barcelona a do toho reklama na BMW, Evian, Lacoste... Ufff! Na druhou stranu u expremiera GB by clovek vlastne ani v realite nemohl cekat nic jineho. V kazdem pripade se film nadherne tahne, takze divak ma moznost se do pribehu ponorit, vsimat si detailu atd., coz pusobi mnohem opravdoveji nez thrillery, kde se uz behem prvni pulhodiny objevi nekolik prilis zamotanych zapletek a neuveritelnych akci. Polanski umoznuje prozitek, coz povazuji za klicove u kazdeho umeni a u zivota vubec. Nezalezi na smyslu toho vseho, cilem jsou pocity z toho všeho. Polanski to vi. ()

dzules

herci dobří, atmosféra dobrá ale šokující rozuzlení mi přišlo absolutně nešokující, spíš bych ho okomentovala slovy: no a co?Docela zklamání na to, jak vysoké je hodnocení:( ()

rolly

Treba uznať, že Polanski vie ako na diváka. Počas celého filmu funguje napätie, ktoré je hudobným doprovodom ešte umocnené a diváka nenecháva ani na chvíľu si vydýchnuť. ()

Blazis34

Muž ve stínu je opravdu mysteriózní drama se skvělými herci. Přiznám se, že jsem čekal trochu víc od filmu, který zde má velice dobré hodnocení. Podle mého by neuškodilo více akce a více dialogů s premiérem o knize, kterou jeho anonymní spisovatel sepisoval. S tím souvisí to, že by mohl být více vidět známý Pierce Brosnan. Na takovou hvězdu jakou je, byl ve filmu vidět málo. Přesto se Polanskimu povedlo vymyslet propletený příběh, který mohl být ale i o trochu zajímavější. Spousty otázek pro diváka mi přišly nezodpovězeny, to mě trochu mrzí. Dávám 60%, tři hvězdy. ()

PoNoruška

Styl vyprávění a odvíjení příběhu nezapře Polanskeho rukopis. Film mi od začátku připomínal Devátou bránu, přesto že se jedná o zcela jiný žánr. V podstatě i schéma filmu je stejné, jen místo o ďábla nám tady jde o politiku. Kniha jako ústřední motiv – také zachováno. Film je oproti deváté bráně daleko srozumitelnější, hlavně proto že si nepohrává s nadpřirozenem, ale s politikou a morálkou. Evan McGregor je přesvědčivý, film na jeho hereckém výkonu stojí. Velice se oceňuji exteriéry, prostředí ostrova kde se snímek ze 2/3 odehrává, vytvořilo vynikající atmosféru odlehlého místa kdesi na severu USA. Osamocený dům ministerského předsedy = čistá architektura snů. Jako celek velmi chytré, promyšlené s ucelenou atmosférou. Dobrá pointa. ()

wocicko

Jo jo, ten pán umí točit filmy :-) Je to modernější, velmi pro-evropská Čínská čtvrť (za to Oscárek nebude :-) Krásná hudba, kamera, scénář... prostě skvělý, napínavý filmový zážitek. ()

Trishka

Jedna z jedné Trishek doporučuje podávat přednostně v kinosedačce. Atmosféra si zaslouží na plátno. Čert vem předvídatelnost/ nepředvídatelnost závěru, protože jakmile divák přistoupí na hru, kterou s ním Polanski v onom odcizeném šedo-modrém světě hraje, je to větší jízda, než jen pohled na politické drama. Jen ten začátek sem považovala za přehnaně dlouhou reklamu na auto :-D. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Polanski loví hvězdy

Polanski loví hvězdy

27.09.2010

Je zase na svobodě a chystá nový film. Proč ne? Muž ve stínu je pro mnohé jedním z filmů roku a důkazem, že Roman Polanski je pořád prvotřídní režisér. Drama God Of Carnage je adaptací divadelní hry,… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor