Tajný život včel

• USA The Secret Life of Bees (více)

Queen Latifah a Dakota Fanning vévodí hvězdnému hereckému obsazení amerického dramatu o rodině, nezávislosti a síle lásky, který byl natočen podle uznávaného bestselleru. Čtrnáctiletá Lily Owensová (Dakota Fanning), ve snaze uniknout tvrdému, věčně rozzlobenému otci a vyrovnat se s tragickou smrtí své matky, uteče s afroamerickou chůvou, hospodyní a jedinou přítelkyní Rosaleen (Jennifer Hudson) do Tiburonu v Jižní Karolíně. Tam jí poskytnou přístřeší tři nezávislé sestry Boatwrightovy (Queen Latifah, Alicia Keys a Sophie Okoned), které se samy starají o rodinné včelařství. Lily u nich konečně poznává život naplněný láskou, je zahrnována nečekanou laskavostí a hlubokou spiritualitou jedinečně nadaných žen a s každou z nich si vytváří pevné pouto. Někdy totiž člověk musí nejdřív domov opustit, aby ho mohl skutečně nalézt. (HBO Europe)

Remedy

Drobná, tradičně skvěle hrající Dakota Fanning utíkající před násilnickým otcem přichází společně se ctižádostivou, až paličatou Jennifer Hudson (utíkající před násilnickou a tendenční společností) do města Tiburon ve snaze poznat blíže svou minulost. Společně tvoří jednu nesourodou (už vzhledem k tomu, v jakém prostředí a v jaké době se film odehrává) dvojici, která postupně dosti zamíchá s osudy tří relativně klidně žijících včelařek, u kterých naleznou útočiště. Film je celkově hodně emotivní, k čemuž jistě i dopomáhá postava May, která je přesně tímto způsobem koncipována. Možná i proto, že je film na silných emocích založen, na mě tak úplně nezapůsobilo Lilyino přiznání při hovoru s August, které účinkovalo spíš křečovitě a mohlo být zvládnuto mnohem lépe. Jinak si ale troufám tvrdit, že film z velké části stojí právě na Dakotě a jejím naprosto přirozeném a vynikajícím hereckém projevu. Sympatický film, který rozhodně stojí za pozornost. ()

Beagle

Film je v první řadě velmi pěknou a věrnou adaptací knižní předlohy. Představitelky hlavních rolí jsou typově výborně obsazené, neumím si představit lepší herečky pro roli Lily ani August Boatwrightové (Queen Latifah ráda vidím v témeř každém filmu a ve Včelách se opravdu stala doslova zhmotněním rodinného krbu). Taky nevím, ve kterém filmu se naposledy sešlo trio tak skvělých zpěvaček a nebyl to muzikál (i když nikdy neříkej nikdy, kdyby Queen Latifah, Alicia Keys a Jennifer Hudson své role zazpívaly, nemuselo by to být vůbec špatné,ne?...:) Takže film pěkný, za srdce chytí, ale do pěti hvězdiček mi něco scházelo. Možná jsem byla ochuzená o pár překvapení z dějových zvratů, tím že knihu znám. Ale rozhodně bych se jednou ráda po konzumaci spousty medu uložila k polednímu spánku ve stínu domu sester Boatwrightových, natřeného barvou jako Pepto-Bismol... ()

HappySmile

Tenhle film mě opravdu emociálně zasáhl, protože stojí na velmi silném příběhu popisujícím jednak utlačování černochů a jednak nezájem rodičů o dítě a jeho fyzické týrání. Všechny hlavní herečky zahrály skvěle své role, Dakota Fanning a Queen Latifah předvedly jako vždy skvělý výkon a Alicia Keys mě velmi mile překvapila. ()

Martin741

Dzina prins Byfewud ako reziserka mi noic nehovori, noale tu sa ukazalaa ko talentovana reziserka. Namet filmu je obycajny - ista rodina chova vcely a vsetko sa oklo toho toci. Filmu suverenne vladne Queen Latifah /The perfect Holiday, Posledni Prazdniny/ a mlada fajna Dakota Fanning /Muz V Ohni/. Tempo je vyborne, obycajne dialogy prevazuju - a to dodrzuje aj tento film. Nema to strhujuce tempo ani brutalne akcne sceny, skor taka cervena knihovna. Kazdopadne ja to beriem, reziserku si zapisem ako mlady rezisersky talent : 95 % ()

shyster

Nehorázná napodobenina Pravidel mošťárny a částečně Purpurové barvy. Celý je to roztáhlý bez špetky emocí. Dementní sestra mě tam doslova štvala. Všechno je plitké a přeslazené jako ta nejlevnější limonáda. Strašná slátanina. Při vzpomínce na tento film dokážu mluvit jen v citoslovcích a ani jeden není pozitivní. ()

Streeper

Film už jsem viděla dříve a už tehdy na mě velmi zapůsobil. Příběh je velmi originální, má to své vlastní kouzlo, díky kterému jsem se do příběhu dostala společně s hlavní postavou. Dakota je v roli Lily naprosto dokonalá, věřila jsem jí každé gesto, každé slovo a každou slzu. U filmu jsem brečela hned několikrát a už to je důkaz velké kvality filmu, že dokáže vyvolat ty pravé emoce u sledování filmu. ()

Andre3000

Moc chlapáckej film to nebyl, ale bylo to opravdu koukatelné. Dakota, Queen i Alicia hráli opravdu skvěle, ten film byl na nich postaven. ()

pakobylka

Život včel je nejenom tajný, ale i nadprůměrně komplikovaný. Na rozdíl od lidského rozhádaného a mnohdy neurvalého společenství je ale uspořádání včelí komunity účelné a logické ... je nezbytné - opakovaně prověřené evolucí. To člověk s oblibou komplikuje život sobě i druhým nejenom neúčelně a nelogicky, ale i naprosto zbytečně. Pokud se v našem světě podaří najít ostrůvek sounáležitosti, lásky a porozumění, dá se mluvit téměř o zázraku. Je fajn čas od času se na takový malý zázrak podívat. Nechrání ho vysoké útesy - je lehce přístupný, líbezný a zranitelný, vydaný napospas neklidnému moři ... budete si přát, aby ho každá bouře minula. ()

Juto

Je to príjemné, často dojímavé a má dobre zvolené herecké obsadenie. Film má hĺbku a vplyv na každého kto ho uvidí. 7/10 ()

laik_60

Kurnik druhy film, kde hra tá Latifah ako struna, ohla vôbec niekedy vo svojich filmoch chrbát ? To vždy musí chodiť taká našponovaná akoby s oceľovým korzetom pod šatami ??? A malá Dakota, ak sa nebude opičit ako Kulkin a nevydá sa zavčasu, tak snáď z nej niečo bude, Priemerný filmy osadený v priemernej americkej dobe 60 rokov. A v súvislosti so scenárom ma napádaj ešte všakovaké úvahy, ale to asi niekde inde .... hernajst ... Tak dobre poviem to teraz , nech je pokoj. Kedysi dávno ešte na vojne sme hrávali piati chalani pri pive takú hru jeden druhému sme napísali 5 rôznych slov s absolútne rôznym významom, a potom sme každý sa snažili napísať básničku, kde sa tie slová museli nachádzať. Bývala pri tom sranda a zábava, obzvlášť, keď to niekomu vyšlo , či vážne alebo, častejšie, humorné. Pri sledovaní niektorých amerických filmov (ako aj v tomto prípade) mávam dojem , že aj tu sa scenáristi hrali podobnú hru a víťaz mohol natáčať. Veď dať takto všetko dokopy (rasizmus, včely, dievča postihnuté zabitím vlastnej mamy, ružový dom, múr nárekov ,,,,... to len v Amerike ide :( ()

Petjaa

Velmi působivý snímek, herecké výkony skvěle podané. Dakota je velmi nadaná, Alicia Keys přispěla do filmu svým zpěvem a na Queen Latifah se vzdy ráda podívám ;-) 60.léta byla věrohodně vypodobněna ()

sator

První půlka se rozbíhá zvolna a poněkud křečovitě ale od druhé poloviny se film rozběhne naplno... Dakota už není ta malá okouzlující holčička a nejsem si jist zda je vůbec herečka... Ale film i scénář 85 %. ()

tom88

Milého prekvapenia som sa dočkal po zhliadnutí tejto nenápadnej drámy, ktorá si podľa mňa zaslúži väčšiu reklamu. Dej ma určite nenudil a po stránke režijnej aj hereckej tu vidím kus dobre odvedenej roboty. Navyše je tu pomerne dosť hviezd. Vizuálne taktiež podmanivé. 75% ()

dr.fish

Myslím, že já bych s hlavní hrdinkou neměnil. V takové domácnosti bych se zbláznil za dva dny. Je to sentimentální až na půdu, a to i přes agitaci za práva černochů.... ()

Mylouch

Slušné dramátko období dospívání, které velmi konvenční romantické nástroje využívá uměřeným způsobem a v souladu s příběhem a důrazem na obrazovou složku, jež dává prostor postavám pro rozvíjení nenuceně uvěřitelného stylu v duchu "moštárny". Ženský film, na který můžou být tvůrkyně a tvůrci pyšní. 3-4* ()

Radiq

Nevim čim, ale připomnělo mi to Pravidla moštárny. Asi proto, že tam byla moštárna, tady byla včelárna. Samozřejmě anti-negerismus byl v USA starej známej jev a filmů o něm se natočilo už plno, ale tady ten z pohledu dospívající smolařky týrané zasranym fotrem, to bylo zas trochu jiny. A musim řict, že dobry. Až na tu historku o černé Marii a těm černoškám, co u toho vyprávění přispívali svejma fanatickejma náboženskejma pokřikama, což mi připomnělo jejich černošsky bohoslužby a už mi tam chybělo jenom nějaky to halelujá. I když i ten děj mě několikrát dostal do kolen, i když už pořádně nevim čim. Dakota Fanning touhle rolí dokázala svůj um, kterej v dětskejch rozměrech nebyl tak potřeba, protože to hrála na roztomilost. ()

maxxxim

Príjemný snímok, ktorý poskytne oddych a celkom dobré myšlienky zo života. Škoda len, že ich vkládajú do úst 14 ročného dieťaťa, nie som si celkom istý či je práve ona kompetentná na niečo také po intelektuálnej a empirickej stránke, ale možno sa mýlim. Posúdiť to môžete v konečnom dôsledku sami. ()

Spideyho kámošky dostaly režisérku

Spideyho kámošky dostaly režisérku

31.05.2017

Ačkoliv pořád není jasné, jestli (a případně jak) se Spider-Man zapojí do nového pavoučího vesmíru od Sony, máme tu už druhý projekt, který nabírá reálné obrysy. Nejdřív jsme zjistili, že Ruben… (více)