Tajný život včel

• USA The Secret Life of Bees (více)

Queen Latifah a Dakota Fanning vévodí hvězdnému hereckému obsazení amerického dramatu o rodině, nezávislosti a síle lásky, který byl natočen podle uznávaného bestselleru. Čtrnáctiletá Lily Owensová (Dakota Fanning), ve snaze uniknout tvrdému, věčně rozzlobenému otci a vyrovnat se s tragickou smrtí své matky, uteče s afroamerickou chůvou, hospodyní a jedinou přítelkyní Rosaleen (Jennifer Hudson) do Tiburonu v Jižní Karolíně. Tam jí poskytnou přístřeší tři nezávislé sestry Boatwrightovy (Queen Latifah, Alicia Keys a Sophie Okoned), které se samy starají o rodinné včelařství. Lily u nich konečně poznává život naplněný láskou, je zahrnována nečekanou laskavostí a hlubokou spiritualitou jedinečně nadaných žen a s každou z nich si vytváří pevné pouto. Někdy totiž člověk musí nejdřív domov opustit, aby ho mohl skutečně nalézt. (HBO Europe)

dopita

Těžký rozhodování, tři hvězdičky jsou málo, ale čtyři mě zase připadaj trochu moc. Film je to každopádně dobrej, ale chvílema trochu drhne a trpí občasnou nevyrovnaností. Dakota Fanningová je tradičně výborná, velmi mile mě překvapil Paul Bettany. ()

Abiosis

*BZZZ* Dakota, I ♥ U, ale srdiečko mi pukalo, keď som ťa videl hrať v tomto filme. Je to určite taký ten "správny" film o skutočných hodnotách, o nefalšovanej láske, o boji za správnu vec, o krivdách a nepráve - jednoducho film sladký ako med. Je to krásna oddychová jazda, rozprávka pre všetky generácie a viem, že to vyznie mierne stereotypne, ale táto prehliadka silných žien je primárne určená skôr samotným ženám, pretože práve ony asi dokážu oceniť krásu tohto filmu najlepšie. Ja, ako zástupca tých barbarských polovičiek, som si ho neužil, a to práve preto, že bol doslova stereotypmi a klišé prepchatý. Verdikt v 1 vete: Dakota ako zdanlivo silný element spravodlivého filmu o nespravodlivom svete. 19.10.2010 ()

peetriss

Will a Jada Pinkett Smithovi coby producenti dokáží, pokud zrovna zoufale neprotlačují svého syna do hollywoodských spektáklů, přivést na svět i docela zajímavé a povedené filmy. Tajný život včel je kouzelné drama s medovou příchutí, které dokáže stejně zahrát na nervové struny, jako pohladit na duši. Přestože mnozí budou film proklínat pro svou zdánlivou přeslazenost, já jej oceňuji pro svou hloubkovost, emotivnost dohánějící občas až k slzám, mistrné připodobňování lidské společnosti ke včelí, výborně napsané dialogy (především postavy Queen Latifah) a obecně příběh, dotýkající se rasových nálad v americké společnosti 60. let i osobního dramatu dívky Lily utíkající před citově krutým životem z domu nalezouce něhu a porozumění u černošských sester. Nenápadné, skromné drama, které dokáže o to více překvapit a potěšit, navíc s velmi kvalitním hereckým obsazením v čele s výbornou Dakotou Fanning a dobře se dramaticky vyjímající Queen Latifah. ()

Darksophie

Příběh u něhož naprosto zapomenete na okolní svět a necháte se unášet do letních dnů prosycených vůní medu a včel. Krásně vykreslené prostředí 60. let plus velmi příjemná hudba. Navíc skvělé herecké výkony, zvláště Dakoty z které nám roste velmi nadaná herečka. ()

KatRi

Včely, včely, včely. Hodně moc včel a mezi nimi královna. Královna Dakota Fanning, která v rámci citově vyděračské psychologické sondy a la "Proč mě máma opustila" předvádí opravdu nepřehlédnutelný výkon. Ovšem zároveň nelze pominout skutečnost, že kvůli její mladistvé vizáži jsou některé scény (se Zacharym) více než úsměvné. Vypadá na deset, zatím v ní prostě ještě není nic ženského, ovšem jindy předvádí chování minimálně třicátnice. Příběh tu naráží na velmi silná témata - pocity viny a vypořádání se s ní, nedostatek rodičovské lásky atp., nicméně chvílemi se objevují takové pohádkové situace a klišé, že je to pro mou cynickou povahu nepřijatelné. Anebo je i skutečný život sám o sobě jedno velké klišé? ()

sona123

Citlivě natočený film s výbornými hereckými výkony. Spousta témat - vina, kterou si Lilly s sebou nese od svých čtyř let, a že je to těžké bříně (ale jak říká May, včela unese víc, než je její váha), neradostné dětství, černošská tématika z období, kdy sice mohou "barevní" začít volit, ale realita je mnohem, mnohem jiná, náhoda a osud, sourozenecká soudržnost, náboženský přesah, ale především otevřená náruč a láska, která prý není bez hranic, ale je tomu tak? Původně se mi na to moc koukat nechtělo (zase bude někdo moralizovat a Dakota má být opět fantastická...), ale stálo to za to se trochu přemoci...:-) ()

Kacitr

Film který člověka potěší, rozesměje a rozesmutní se nevidí příliš často. Dospívající Lily Owensová to nemá v životě příliš lehké. Trápí ji fakt že zabila tehdy svou matku, a to se z paměti vymazat nedá. Pro otce je jen přátěží a ten ji trestá vlastně za nic. Lily se rozhodně k jedinému možnému řešení. Se svou chůvou Rosaleen prchne na včelí farmu a tam teprve pozná "co je to milovat." Také se dozví tajemství o své matce, která tu kdysi se sestrami Boatwrightovými též přebývala. Dakota Fanning je tak úžasná herečka, že má můj obdiv. Příběh je tak citlivě natočen až člověku příjde že děj je nějaký křehký kus skla o kterém se neví kdy se rozbije na droboulinké kousíčky. Písně ve filmu jsou vybrané přesně pro každou scénu na míru a Queen Latifah vás dokáže přemluvit k čemukoli. Nádhera. A překvapivě i dabing velmi povedený. Pro mě plné hodnocení bez diskuze. ()

Jaro_slav

Vyprávění o rasismu, vytěsnění, nedobrovolný nenávisti, nesnadnýmu odpuštění a medu. Většinu filmu T. Raye (výbornej Paul Bettany) nenávidíte, aby vám na konci vše zapadlo do sebe a bylo vám ho spíš líto. Pro mne je to jeden ze znaků fakt dobrýho filmu. ()

Anakinekcz

Nuda,nuda a opět nuda.Strojový děj a podle mého slabé , nepřesvědčivé herecké výkony zakompované do již tak chudého děje.Nepomohl ani sladký včelí med s lítostí dávám 2* ()

jerenymo

No tak utřu malou slzu a napíšu něco k filmu. Samozřejmě že první komentář bude směřován na Dakotu, nemůžu si pomoct,ale byla prostě suprová hezkej hereckej výkon a všechno sem jí slíznul jak lžičku od medu. Opravdu z ní roste filmová hvězdička první kategorie. Filmy poukazuje na zavádění rovnoprávnosti ve spojených státech a nevoli "bílých" k tomuto rozhodnutí, která je zde nejednou drsně nastíněna. Pak je tu znázorněna "černoská" rodina, která si svým způsobem žije poklidný včelařský život..... sice je jejich klid narušen příchodem malé lily, ale svým způsobem něco odejde a něco nového vznikne...a to mi přišlo na tomto snímku kouzelné. ()

Domec

Zapnu televizi a tam dava tenhle film. Ze zacatku jsem myslela, ze to prepnu nekam jinam, ale jak se tam postupem casu zacaly obevovat zname tvare a pribeh se rozbehl, tak jsem vedela, ze to musim dokoukat. Vyborny drama, kde Amerika byla jeste rasisticka a omezena. ()

newmant

Byl jsem překvapen,jak dobře D.Fanning sedla do tohoto filmu.Umí, a když se to celé takto povede, není co dodat.Doporučuji. ()

ashtangi

Krásný a velmi citlivý snímek, který zcela vyčnívá a rozhodně by si zasložil Oscarovou nominaci v nějaké kategorii. Neuvěřitelně přirozené a brilantní výkony všech herců mě přenesli do šedesátých let. Obzvláště z Dakoty roste opravdová hvězda a její výkon je úžasný. ()

KOZEL84

Dakota Fanning je výborná herečka a ještě z ní roste hezká holka,tak doufám že se jí bude dařit i když už nebude malé roztomilé děvčátko.Celé herecké obsazení bylo sympatické a film je přesně takový jak tu napsal Malarkey:Všechno na stejné brdo ale špatné to taky není.Ještě se mi hodně líbila Sophie Okonedo(Ace Ventura2). ()

Tred2

Filmy proplétané náboženstvím většinou nemusím z důvodu odlišnosti (ne)pohledu od mého. Na druhou stranu filmy o 60. letech mam rád. Herecký squad, který bych rozhodně nečekal, že by se mohl sejít, natož že by mohl fungovat a k tomu problém "zbavování" se rasismu na americkém venkově. Každý jednotlivý aspekt jako takový bych možná i snesl, ale bohužel kombinace rasistického problému, útěku životem tráveného dítěte, odhalování pravd o svém životě, naťuknuto romantikou/láskou a černošská náboženská skupinka, to vše v jednom filmu mi prostě nesedlo. Navíc nelogičnost v určitých situacích mi bohužel vadila (postoje postav ala zabila jsi mámu? no big deal) a tak ani fakt toho, že se jedná o můj oblíbený žánr nemění na tom, že musím skončit na lepších 3*. (Film má určitě větší "hodnotu", ale jak už to u takovýchto filmů bývá, jde o to jak komu sedne) PS. Důkaz toho, že Dakota umí a Twilight je pouze "peněžní jistota". ()

Spideyho kámošky dostaly režisérku

Spideyho kámošky dostaly režisérku

31.05.2017

Ačkoliv pořád není jasné, jestli (a případně jak) se Spider-Man zapojí do nového pavoučího vesmíru od Sony, máme tu už druhý projekt, který nabírá reálné obrysy. Nejdřív jsme zjistili, že Ruben… (více)