Příběh o lásce, která se nemůže dočkat naplnění. On je v noci vlkem, ona ve dne jestřábem. Oba jsou osudově předurčeni k tomu, aby se nikdy v lidské podobě nesešli, pokud neprolomí zlou kletbu, jež na ně byla uvržena. Strhující, akcí nabitý napínavý zážitek. (Magic Box)

Gilmour93

I sexuolog Zvěřina by vám potvrdil, že nejhorší je mít s kým, ale nemít jak. Zhrzený Biskup z Aquily vymyslel vskutku dokonalou kletbu (obzvláště palčivou pro Navarreho, který má dva ptáky), ale co zmůžou úklady proti opravdové lásce.. Powellovy syntezátory mě nechávaly absolutně v klidu (na rozdíl od pážecího sestřihu Brodericka) a občas i nápaditě podkreslily děj, takže pokud jste sokolník, milovník střelby z kuše či beznadějný romantik, nebude žádným překvapením, když vám Ladyhawke usedne na rukavici. Pokud však nic z toho nejste, vidím to spíš na vlka.. ()

Lynn

Mám ráda fantasy, mám ráda Michelle Pfeiffer, od doby, co jsem viděla Blade Runnera nemohu zapomenout na uhrančivého Rutgera Hauera... Čili dobrá fantasy splňující všechna má očekávání. ()

genetique

Rozprávková romantika, ktorá už trošku dopláca na svoj vek. Priaznivejšie hodnotenie by dostala v prípade umiernenejšej hudobnej zložky a väčšej výpravy, ktorá by lepšie zvýraznila atmosféru. Ak by tvorcovia trošku popracovali na odstránení infantilnosti, tak mohol byť z toho viac, než len milý filmík, ktorý poteší nápadom, dobrými hercami a niektorými dobrými scénami. 60%. ()

mysicka

nejkrásnější, nejmilejší, nejpohádkovější romance (nejromantičtější pohádka), co jsem kdy viděla.. láska, pouto nejsilnější, zde mezi chrabrým rytířem navarrem a ženou z nejkouzelnějších isabeau.. síla okamžiku, kdy noc se mění v den a den v noc, je neopakovatelná.. má milovaná.. ladyhawke.. ()

ScreamJay

Fantasy není a nebyla mou silnou stránkou, ale tady zase nejde než říct, že je to poměrně slušná práce. Příběh je poutavý, místy vtipný a taky správně romantický. Dal bych i 4 hvězdičky, ale tenhle film jsem už dlouho neviděl a kdyby byl poutavější, jistě bych na něj rád vzpomínal. ()

NinadeL

Má to své kouzlo, dokážu pochopit to nadšení kolem a průlom v kariérách Michelle i Rutgera. Ale osobně docela trpím, protože pohádkovost u mě zabíjí naprosto nevhodný soundtrack a účelové exteriéry. Samozřejmě, v potaz neberu už tak dost komický dabing, kde pod vedením Trošky září jeho hvězda z nejmilejších - Pomeje ;) ()

sud

Krásný film s neodolatelnou středověkou pohádkovou atmosférou. Film jsem viděl prvně asi v deseti letech a mám ho pořád hrozně moc rád. Ta často kritizovaná hudba mi do filmu celkem pasuje a nedovedu si jej bez ní představit. Rudger Hauer coby černý rytíř Navarre je fantastický a charisma z něho přímo sálá. Michelle Pfeiffer je okouzlující a nádherně křehká. Jenom ten Matthew Broderick mi mezi ně zpočátku příliš nepasoval (myslím tím jeho postava, zahrál ji dobře), ale zvykl jsem si. Rudgerovi s Michelle to ohromě sluší a tvoří krásný pár. Úžasná a nedoceněná romantická fantasy, které nemohu prostě vytknout vůbec nic. ()

Falko

Neviem, preco sa mi tento krasny pribeh cele roky vyhybal, ked prave ja mam rad tieto typy filmov. Prekliata laska, kde sa Rutger Hauer meni pri zapadajucom slnku na vlka a v tej chvili jastrab meniaci sa na Michelle Pfeiffer a pri vychadzajucom slnku zase naopak, takze ich laska mala byt navzdy prekliata. No a my sa spolu s hrdinami vydavame na dobrodruznu cestu, ako tuto kliatbu zrusit. Skoda, ze som nemal moznost tento film vidiet aspon pred 20-timi rokmi, urcite by bol zazitok este silnejsi, ale nesklamalo ma to ani dnes. Rezisera Richarda Donnera som spoznal hlavne vdaka blaznivej akcnej serii SMRTONOSNYCH ZBRANI (1987 - 1998), ale aj vdaka slavnemu SUPERMANOVI (1978) s Christopherom Reeveom. Mam rad od neho aj komedialny western MAVERICK (1994) s Melom Gibsonom a s Jodie Foster alebo i akcny thriller NAJEMNI VRAZI (1995) so Sylvestrom Stalloneom a s Antoniom Banderasom... 22.03.2010 ________ Matthew Broderick - (Filip Gaston) +++ Rutger Hauer - (Kapitán Etienne Navarre) +++ Michelle Pfeiffer - (Isabeau) +++ John Wood - (Biskup z Aquily) +++ Ken Hutchinson - (Marquet) +++ Alfred Molina - (Cezar) +++ Giancarlo Prete - (Fornac) +++ Loris Loddi - (Jehan) +++ Produkcia: Richard Donner +++ Hudba: Andrew Powell +++ ()

castor

Atmosféra pochmurná, romantika pohádková. On se přes noc mění ve vlka, zatímco ona na sebe přes den bere podobu jestřába. V lidské podobě se už prostě nesetkají. Prokletí v solidním výpravném balení, ve kterém vyniká kamera zbožňovaného Vittoria Storara a úžasná hudba Andrewa Powella, který skladatelsky stojí pouze za dvěma filmy. Richard Donner precizní, herci slušní. A divák se k tomu docela rád vrací. Což je dost podstatné. ()

MM_Ramone

Je tam fantasy, romantika, dobrodružstvo... Tento film obsahuje veľa prvkov, ktoré mám naozaj veľmi rád. No v tomto prípade to na mňa nikdy nedokázalo zapôsobiť. Nezdá sa mi to dosť presvedčivé, aj keď je to natočené za veľké peniaze a hlavných úloh sa zhostili skúsení herci. Príbeh nešťastnej lásky medzi záhadným rytierom Navarre a krásnou Isabeau d´Anjou ma vôbec nechytil za srdce. Navyše Rutger Hauer a Michelle Pfeiffer mi moc ku sebe nepasujú. ** ()

ripo

Na tomto klasickom rozprávkovom príbehu som nenašiel nič pôsobivého. Radil by som ju šedého priemeru, tak na 3*, ale tá hudba bola - jednoducho príšerná .... ()

Davies182

Moc, moc milá akční pohádka. Richard Donner měl v roce 1985 nejpíše takový "nostalgický rok", když si to samé léto střihnul ještě fantasy komedii The Goonies (na ty se již dlouho chystám). Já se moc rád ponořil do jeho kouzelného světa, nechal se pohltit atmosférickou výpravou, připoměl si staré dobrodružné pecky jako Barbar Conan nebo Pán Šelem, a celé si to náramně užil... Jenomže den uplynul, a najednou nemám ze včerejšího televizního vysílání sebemenší důvod k výraznějšímu zapamatování. Jestřábí žena potěší milovníky pohádek, zahřeje u srdce fanoušky fantasy a malé kluky pohladí po vlasech, ale to je asi všechno. Několikrát jsem se přistihnul, jak by to celé asi vypadalo, kdyby místo vyloženě vtipných technozvuků při akčních scénách komponoval hudbu někdo jako Hans Zimmer. Z miloučkého příběhu krvavé drama okamžitě. ()

Xmilden

Vlastně taková pohádka, která stárne trošku rychleji. V první polovině 80. let se Hollywood v podobných záležitostech poměrně viděl. Scottova Legenda, Nekonečný příběh, do toho různé planety Krull či snad trojnásobný Conan. Tady samozřejmě všemu akčnímu sci-fi i po letech díky vyjímečné hudbě vládne Conan. Jestřábí žena může nabídnout populárního Rutgera s krásnou Michelle a také začínajícího a tehdy ještě snesitelného Brodericka. Richard Donner to celé tehdy profesionálně zastřešil kvalitní režií. 65% ()

Phobia

Příjemná fantasy, u které trochu zamrzí příliš infantilně pojatá postava M. Brodericka, co film sráží do kategorie s nálepkou "pohádka pro děti". Tolik vychvalovaná hudba mě osobně vyloženě s*ala, ničila atmosféru a místy rvala uši. Michelle Pfeiffer byla jako vždy až étericky krásná a R. Hauer v roli rytíře Navarra také odvedl přesvědčivý výkon. Zkrátka slušný nadprůměr pro děti i dospělé, škoda té moderní, absolutně nevhodné hudby. ()

LiVentura

Neopakovatelné dobrodružství s takovou lehkostí a samozřejmostí zfilmované, že až si člověk na chvíli pomyslí, jaký to musel být skvělý štáb tvůrců!!! Opravdu vyvedené a s moderní hudbou naprosto dokonale skombinované. ()

Shakers

Skutočne vynikajúci príbeh, perfektne obsadený (Broderick, Hauer, Pfeiffer), zrežírovaný (Donner), zabalený do úchvatnej výpravy a kostýmov a mohol byť aj dojímavý keby mi struny pána skladateľa zazneli hlbšie v ušiach. Už sa mi dávno nestalo, aby mi nesadla hudba vo filme. Teraz rozmýšľam, či som mal vyčistené uši, alebo nie. 80% - 4* ()

DaliX

Romantický fantasy príbeh o láske dvoch ľudí, ktorých osud bol kruto poznamenaný. Rytier Navarro (vynikajúci Ruther Hauer) sa každú noc mení na vlka zatiaľ čo jeho milovaná Isabo (nádherná Michelle Pfeiffer) cez deň na Jastraba. Pomáhať im bude Filip (Mišiak) Gaston a starý mních Imperius, ktorý nájde spôsob ako zlomiť kliatbu raz a navždy. Úžasný, dneš už zrejme klasický príbeh ale o to pútavejší dokresľuje výborná hudba a vizuálna stránka. ()

JohnnyD

Michelle Pfeiffer je strašne pekná a Matthew Broderick je sympaťák, no ak niečo tomu filmu škodí tak je to hlúpa rocková hudba. Inak ide o celkom solídne chladné stredoveké fantasy. ()

salahadin

Jo, v roce mého narození se ještě točilo v přírodě a ne před modrým pozadím, herci byli živí stejně jako kompars, jestřáb nebyl digitálně zmršený, nehláškoval samé vtipné poučky, nehýkal ani nezpíval Hallelujah od Cohena, Navarr (kam se na Hauera hrabou ti slaďoušci z Hollywoodu!) nedostal do vínku dojemné proslovy před utlačovaným lidem, Filip se taky neobrátil a kradl jako straka, příběh byl epicky vybroušený a proměna jestřába v ženu se prováděla primitivně, zato nezapomenutelně. Jeden z těch filmů, které si zamilujete a zbožňujete na nich vše od příběhu, hudby, kostýmů, lokací apod. Překrásný romantický příběh, pravé dobrodružství ze starých časů, kdy vítězila síla příběhu. Navíc snímku dominuje velmi zajímavá, nápaditá a dravá hudba. A jestli se sem hodí? Stoprocentně ano. Jeden z mých srdcových filmů, na který nedám dopustit. Navíc film u mě jasně vítězí v zážitku z úvodních titulků - neznám majestátnější a úchvatnější titulky, než z Jestřábí ženy - pohyblivý text, rudé slunce a oblacích a orchestrální čarokrásný "nářez" od Andrewa Powella! Par exelence. Magnifiquement! ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Jablko nepadá daleko od šípu

Jablko nepadá daleko od šípu

23.11.2008

Ridley Scott plánuje v Nottinghamu vzkřísit legendu o Robinu Hoodovi a produkční společnost Spyglass Entertainment si myslí, že když diváky zajímá anglický lučištník, možná budou zvědaví i na… (více)