Příběh o lásce, která se nemůže dočkat naplnění. On je v noci vlkem, ona ve dne jestřábem. Oba jsou osudově předurčeni k tomu, aby se nikdy v lidské podobě nesešli, pokud neprolomí zlou kletbu, jež na ně byla uvržena. Strhující, akcí nabitý napínavý zážitek. (Magic Box)

Karlas

Jsem člověk, pro kterého je filmová hudba téměř náboženstvím. Tahle víra mne vede k zamyšlení, jestli je disko 80. let vhodnou melodií pro historický fantasy film. Naštěstí bzučení elektronických kláves a ducání popových bubnů nemůže zkazit tak výjimečné pohádkové vyprávění. ()

GodComplex

Fantasticka stredoveka pohadka. Vyborni herci, hudba dokonale mimo ale presto funkcni, rozumna davka mysticna, ale stale si drzici stredoveky realismus, nesmrtelny pribeh a pusobiva kolekce historickych zbrani. Obzvlast Navarrova double crossbow a hlavne - ten velky a nadherny... ZWEIHANDER!!!! 9/10 ()

Vojcl

Velice originální námět, ale se zpracováním už je to horší.. Scénář je až příliš průhledně nalinkovaný, Rutger Hauer se mi vždycky hodil spíš na záporáka a atmosféra filmu mi vůbec nepříde jako ze středověku.. A to už vůbec nemluvím o naprosto příšerné a naprosto nevhodně zvolené hudbě!!! ()

buldock

Krásné romantické fantasy o dvou do sebe zamilovaných bytostech , které se v tu samou vteřinu proměňují , jeden z člověka ve vlka , zatímco druhý z jestřába v člověka a jejich láska tedy zdánlivě nemůže dojít naplnění , ovšem oba mají naději , tuto kletbu biskupem na ně uvalenou , může přece jen jedna osoba na světě zrušit a jak to dopadne uvidíte sami... 80% ()

Orlau32

Když vidím, jak se to mnohým z vás (které mám ve své topce) líbilo, tak to nebudu komentovat. Viděla jsem to v r.1989 v kině. Nedokoukala, odešla, ztráta času. Buď jsem měla nějaké starosti nebo jsem byla unavena, zkrátka u filmu jsem usínala, tak jsem šla domů. ()

blackrain

Nádherný romantický příběh ze středověku, o dvou milencích, kteří byli prokleti. Muž se večer mění ve vlka a žena je přes den jestřábem. Jako lidé se mohou setkat jen na pouhý okamžik, skoro se dotknout. To je však vše. Pomůže jim jeden starý mnich a uprchlý vězeň, který měl být popraven. Kletba je zlomena. Aquilský biskup zabit. Konečně může být Navarre se svou Isabeau. Příběh plný čisté lásky a napětí. Nádherná hudba, která doprovází děj. Jejich utrpení v prokletí budete prožívat s nimi až do konce. Atmosféra, která vás pohltí a už nepustí. Tenhle film mám strašně moc ráda. ()

Mikita

Jedna z prvních fantasy, co jsem viděla. Celkový příběh je takový průměrnější, ale ta myšlenka nešťastné lásky, kdy osudový pár je a přitom není spolu, je okouzlující. Pohled Michelle Pfeiffer a Rutgera Hauera při východu či západu slunce je dostatečně srdcebolný a víc nepotřebuju. Nadhodnocuju hlavně proto, že je to jeden z filmů, který si vždy znovu ráda pustím. ()

slunicko2

Tvůrci očividně nemají jasno v tom, zdali jde o pohádku, akční adventuru, film pro teenagery či komedii. 1) Ještě přihoďte příšernou hudbu a neštěstí je hotovo. 2) V době natáčení (1983) 21letému Matthewu Broderickovi (zlodějíček Phillipe) to sluší, ale to je tak všechno. ()

YURAyura

5/10 - Prestoze je mi fantasy od prirozeni nesympaticka v tomto snimku si vybrala silnejsi chvilku a osolovila - je to lehky nadprumer s docela potentni zapletkou a sympatickymi postavami. ()

kajas

Za tu šílenou hudbu by někdo zasloužil proměnit ve vlka. Celkový dojem totiž kazí víc než dost. Michelle je ale nádherná femme fatale. ()

kagemush

Filmů kdy je Hauer za klaďase,Pfeiffer ještě mladá a americká filmová pohádka ani trochu trapná,jsem zatím moc neviděl.I proto tohle řadím do nadprůměru. ()

kombajn

kam se na tohle hrabe conan? sice jemnejsi a romanticka fantasy, ale pro me nejkrasnejsi jakou jsem videl. Nebo spis pohadka, ale kdyz jsem to videl poprve, tak mi vlk pekne nahnal... ()

Chen

Éterická Michelle Pfeiffer exceluje v netradičním fantasy filmu, ve kterém je romantika ohraničena dnem a nocí. Mystický příběh plný lidských citů i nenaplněné lásky. ()

Martin741

Lubostna temna rozpravka od rezisera Richarda Donnera /lethal Weapon, Superman/, ktory v tom case este tocil hit za hitom. Trochu vsak snimok zostarol behom casu, a dnes uz tak nestrhne ako kedysi, ked to lezalo este na pultoch kamennych vidopozicovni. Rutger Hauer /Blade Runner/ filmu vladne, horsie je to ale s Mattom Broderickom - osobne som ho nemal rad uz vtedy, teraz ho otvorene neznasam, aj preto, ze nevie hrat. Krasna Michelle Pfeiffer to vsak zachranuje, ale prilis poznat kulisy. 60 % ()

Figu

Oblíbenost mojí mámy, tudíž moje dětská vzpomínková záležitost. Michelle Pfeiffer byla, je a zřejmě i bude vždy paní herečka a její jestřábí žena určitě zůstane jednou z těch jejích nejslavnější rolí. Báječný výkon i charismatického bouráka a v té době maximálně ve formě stávajícího Rutgera Hauera! No a za zmínku stojí i zajímavost, že zde předváděl i první filmový krůčky Matthew Broderick, kterýmu to ale bylo platný, jak holičství na schodech ke gilotině. Nicméně pan Donner nám předvedl jak má v pětaosmdesátém roce vypadat krásná a nefalšovaná dobrodružná fantasy romantika! 75% ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Jablko nepadá daleko od šípu

Jablko nepadá daleko od šípu

23.11.2008

Ridley Scott plánuje v Nottinghamu vzkřísit legendu o Robinu Hoodovi a produkční společnost Spyglass Entertainment si myslí, že když diváky zajímá anglický lučištník, možná budou zvědaví i na… (více)