Příběh o lásce, která se nemůže dočkat naplnění. On je v noci vlkem, ona ve dne jestřábem. Oba jsou osudově předurčeni k tomu, aby se nikdy v lidské podobě nesešli, pokud neprolomí zlou kletbu, jež na ně byla uvržena. Strhující, akcí nabitý napínavý zážitek. (Magic Box)

krivkin

taková průměrná zábava ozvláštněná proměnami ve zvíře, ale ta tragická hudba utluče veškerý pozitivní dojem z toho filmu.... ()

sharka.68

Za nádhernej příběh,za jestřába a vlka...za lásku a za toho Goliáše s chlupatejma nohama :-) (ale hawk je snad sokol - tedy, vzpomněla jsem si na logickou úvahu Old Shatterhanda o Samu Hawkinsovi - jmenujete se Hawkins - to je něco jako sokol...a sokol žere hraboše...) - ve filmu hrál jestřáb. ()

Carpe.Diem

Žena jenž je ve dne jestřáb a v noci žena a její milenec jenž je ve dne člověkem a v noci vlkem...Jejich prokletí musí být prolomeno....Příběh, který mě po zhlednutí dostal do kolen...Neuvěřitelný výkon M.Pfeiffer a R. Hauera, avšak nesmím zapomenout na mladíčka M. Brodericka, ten v tomto filmu zaválel, jak velikáni hollywoodu...bez trémy, bez respektu a s citem a hrdostí...Celý film jsem prožíval velmi intenzivně a neznám lepší film s touto tématikou.... ()

yazik

Na svojí dobu to musela být jistě pecka, ale v dnešní době je to spíše průměr. Hvězdičku navíc za krásnou Michelle. ()

natalanka

Pro mě nadčasový příběh s poutavou hudbou, překrásnou Isabeau a charismatickým Navarrem. Když se na tenhle film dívám je to čas strávený v jiné dimenzi. Ve světě kouzel a fantasie, věčné a naplněné lásky, ostrovtipu malého krysáka a pokory starého mnicha. Chvěje se Vám nitro a kolem osrdí máte nádherný pocit, že jste si udělali čas a v klidu a pohodě jste se usalašili u televize. :-)) ()

LordMack

Jako fantasy je to moje oblíbené. Pokud na to koukám jen jako na film, musím uznat, že to má svoje slabá místa. Celkově je to bohužel na tři hvězdičky, ovšem tady si muzika Andrew Powella zaslouží tu hvězdu navíc. Plus totaly hot Michelle Pfeiffer. ()

Trumper

Rozporuplný začátek, výborná střední pasáž a poněkud slabší zakončení s několika otřepanými scénkami na závěr. Ladyhawke nejvíc těží z dvojice Hauer-Pfeiffer a jejich osudového příběhu a taky z pochmurné atmosféry napůl středověkého a napůl fantaskního světa. Hlavní výtka putuje na stranu skladatele Andrew Powella, který se nejspíš nechal inspirovat soundtrackem k MacGyverovi – v některých částech jeho hudba naprosto kazí dojem z filmu.___ Nenáročné a osobitě kouzelné fantasy... komu nevadí styl „osmdesátkových“ fantasy filmů, ten bude spokojen. /75% ()

Odpocivadlo

Keď som ten film prvy krat videl dosť ma prekvapilo že taky hollywoodsky herec ako Mathew Broderick v tom hra. Až kym ma to nevtiahlo, nezožralo a neopantalo, dokonalé spojenie histórie stredoveku sci-fi a hereckého obsadenia. Aj keď neviem prečo netušim ale stale si to spájam so Star Wars: Impérium vracia úder. Neviem fakt :) ()

martins

Po Jestřábovi, tady máme Jestřábí ženu, Rutger Hauer v dobách své největší slávy, začínající Michelle Pfeiifer a Mathew Broderick, jsme mohli sledovat i v tehdejším Československu v kinech. Kvalit Robina Hooda či Jména Růže snímek nedosahuje, ale i tak solidní zábava. ()

moviepill

Nádherný film s temnou zápletkou. Prekvapil ma mladučký Matthew Broderick. Michelle Pfeiffer je nádherná, tajomná, priam mystická bytosť. Piatu hviezdičku ale musím dať za toho fantastického koňa - frízsky žrebec stojaci na širokej pláni pri západe slnka - to je to čo dotvára k dokonalosti atmosféru tohto filmu! ()

Muff

Ze sentimentu jsem kouknul po mnoha a mnoha letech a už to není to, co v pubertě. Je to hrozně natahované, a hlavěn ta hudba, ta je prostě hrozná. Možná se hodí k filmům z osmdesátek, ale sakra, tohle si zasloužilo něco lepšího. ()

senecek

Super fantasy pohádka,viděno poprvé v kině za ,,totáče". Ne jen kvůli tomu dávám 5*. Skvělé obsazení herci a někým tolik krytizovaná hudba? Za mě nikoliv,tak jako u Příběhu rytíře - sedí přesně,není to historický dokument,ale zábava!!! ()

Soupalka

Asi jedna z nejkrásnějších pohádek, co kdy byly natočeny. Ta chlupatá koňská kopyta na dlažbě chrámu jsou nezapomenutelná stejně jako nádherné exteriéry a představitelka hlavní role v nejlepší formě. Nezkazí to ani hudba, která k filmu úplně nesedí, ale zase jej dělá tak trochu jiný a méně pohádkový, což je asi dobře. ()

0Fusion

Na dospělé moc pohádkové, na děti příliš násilné. Film bohužel zůstal stát mezi pohádkou typu Dračí srdce a "realistickým" středověkým filmem. Neschopnost filmu přiklonit se k některému z těchto žánrů bohužel sráží jeho kvality do šedého průměru. ()

chiara

Pekny magicky film o laske, ktora prekona vsetko. Hauer a Pfeifferova sa k sebe super hodia, len ten Broderick mohol dostat mensi priestor. Rutger Hauer mal najprv hrat zloducha Marqueta a Navarra mal hrat Kurt Russell, ale Rutger presvedcil Donnera ze je pre ulohu Navarra ta spravna volba. ()

Amaranta

Deset nej filmů chápu jako uvedení těch nejoblíbenějších. Nepoukazuji na ty nejhodnotnější originalitou a zpracováním, nevystavuji na odiv svůj "vytříbený vkus", nehledám nejlepší snímek všech dob. V různých žánrech mám různé favority a jsou filmy, které považuji za skvělé, ale oblíbené pro mě znamená vracet se, těšit se, libovat si, utěšovat se a žít s. Netrpím iluzemi - k filmu, který jsem poprvé viděla asi ve třech letech, nelze přistupovat s nadhledem. Jestřábí žena rozhodně patří k dílům, které můj život provázejí, a proto patří do zlaté desítky. PS: Už pár let se vysílá nově nadabovaná verze, ale ač mluví původně Navarre nespisovným jazykem Pomejovým, jinak už to nejde. Nehledě na lehké změny ve scénáři, které mě štípou v uších. (A změněna je dokonce i barevnost!) Naštěstí mám natočenou starou verzi!! ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Jablko nepadá daleko od šípu

Jablko nepadá daleko od šípu

23.11.2008

Ridley Scott plánuje v Nottinghamu vzkřísit legendu o Robinu Hoodovi a produkční společnost Spyglass Entertainment si myslí, že když diváky zajímá anglický lučištník, možná budou zvědaví i na… (více)