Příběh o lásce, která se nemůže dočkat naplnění. On je v noci vlkem, ona ve dne jestřábem. Oba jsou osudově předurčeni k tomu, aby se nikdy v lidské podobě nesešli, pokud neprolomí zlou kletbu, jež na ně byla uvržena. Strhující, akcí nabitý napínavý zážitek. (Magic Box)

kritiklon

Asi nejhorší Soundtrack v dějinách filmu! Hrůza! Ta hudba se do toho prostředí a děje absolutně nehodila a nezapadala. Podle mě hodně přeceňovaný film který má slibný začátek, slušný ale předvídatelný konec a mezitím už není nic! Celé je to zbytečně natažené až na zdraví škodlivých 114 minut v kterých se děje vlastně jen to, že se pořád někam putuje a přesouvá z místa na místo. Trošku to zachránila působivá kamera a snaha hlavních představitelů ale jinak škoda mluvit :( Za mě 2,5* a 52% ()

Mikino00

Vcelku obyčejný pohádkový příběh, který po odhalení pozadí příběhu vlastně jen nekonečně čeká na finální rozuzlení. Krásné exteriéry, neokoukané prostředí i atmosféra filmu dodávají na zajímavosti, ale přece jen občasná dějová vata a neúnosná stopáž dosti filmu škodí. ()

Phorbo

Neubráním se tomu, že za čtyři, které tomu dávám, to nestálo. Ale podle mě jo. Krásná kamera, skvělý Broderick, jeho rozmýšlení s Bohem, je relativně taktéž vtipné... Ale pro mě hlavně ta kamera. Hodně filmů bylo natočeno ze středověku a málokterý se někomu podařil natočit, jako v případě Ladyhawke. A taky díky Ernestu Clineovi, za to, že Ladyhawke zmínil v Ready Player One, jinak bych se na to nikdy nepodíval. ()

laepus

Pro mě tupá televizní klasika, ale vždycky se na ni rád podívám. Hudba je podmanivá a atmosférická, Rutger Hauer zde nemusí nic moc hrát, jen se tváří vážně, seká mečem a jezdí na nádherném koni, Michelle Pfeiffer je podmanivě krásná a Broderick sice trochu přehrává a snaží se být za každou cenu vtipný, ale dá se vydržet. K tomu prostředí podhorského Španělska, středověk, románské chrámy. Tohle můžu, i když (jak jsem psal v úvodu) je to trapná prvoplánová televizní slátanina :) ()

mira007

Středověká pohádka nebo dobrodružný film, který je skvělým mixem přesládlého romantického filmu a dramatu se skvělou temnou mrazivou středověkou atmosférou. Legenda, díky níž si budu pamatovat Rutger Hauera a Michelle Pfeifer navždy. ()

stankub

Richard Donner prostě umí, dokáže natočit akční sérii - Smrtonosná zbraň, u mě jeden z nej. comicsových filmů - Superman, ale také skvělé historické fantasy - 4* ()

Kratoc

Žádné středověké labúžo, ale drsná doba, která si žádá drsných lidí a drsných způsobů. Hezký fantasy příběh, kdy Rutger Hauer ještě nevypadal jako chodící mrtvola a Michelle Pfeiffer byla ještě krásnější než je teď :) ()

ursinko

Dávam 4*, ale s prižmúrením oka, z nostalgických dôvodov. Kedysi sa mi film veľmi páčil, ale prednedávnom, keď som ho opäť videl, mi tá hudba strašne vadila, pripadalo mi to ako z nemeckého eroťáku. Ale príbeh i herci, okrem brodericka, výborní. ()

Wolfsmadchen

Baladický příběh ze středověku,  temný i neuvěřitelně romantický. Již viděno několikrát, ale pokaždé se o ty dva bojím, jestli jejich láska dojde naplnění. U tohoto filmu mě také poprvé napadlo, že by nebylo špatné  mít svého vlastního vlka! Někoho kdo mě jako šelma hlídá v noci a na jehož mocné paži si mohu odpočinout po náročném dni, kdy pořád jen kolem něčeho lítám :) ()

bratr.Milan

Dobře udělaná fantasy dobrodružná romance. Žánry tu sedí přesně. Byl to oblíbený film mého dospívání, takže si můžete z mého hodnocení klidně odečíst jednu hvězdičku za nostalgii. ()

Grafito

Až na tu příšernou děsivě nehodící se (co to sakra bylo .. techno?) hudbu jeden z nejpovedenějších fantasy snímků.. ()

pend

zajímavé zpracování středověké legendy, dobré herecké výkony, ale poněkud zdlouhavé vyprávění. ()

ashtangi

Tak skvělý film by si zasloužil mnohem lepší hudbu, která by podtrhla jeho výjimečnost. Ta co je použita, je katostrofální. ()

Luqi

Pekný príbeh predovšetkým s vydarenou atmosférou a presvedčivým M. Broderickom. Mimochodom, zdá sa mi, že on sa herecky moc nevyvíja. Filmy, kde sa mi to jeho hranie pozdáva boli práve tie jeho najstaršie.............. Ak by som niečo vytkol, tak určite hudbu. Tieto lacný syntetický zvuk sa k stredoveku vôbec nehodí. ()

Yarwen

Plastové meče, plastová brnění a místo děje slátanina. Jediný charismatický herecký výkon předvedl Rutger Hauer, kterému sednul skvělý dabing Petra Štěpánka. (24%) ()

inachisio

Milý příběh pohádkového stylu, na který se celkem dobře dívá. Hlavní hrdina je velice sympatický, kůň ještě více, což celkový dojem filmu ještě více vylepšuje. ()

zdeny99

Nudné fantazy, které má pramálo společného s romantikou. Kromě úvodního útěku Matthewa Brodericka z vězení mě na tomhle filmu nic nebavilo. A ještě mě zarážela ta popová hudba 80. let, která se do středověkého fantazy vůbec nehodí. [9943. hodnocení, 312. komentář, 73%] ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Jablko nepadá daleko od šípu

Jablko nepadá daleko od šípu

23.11.2008

Ridley Scott plánuje v Nottinghamu vzkřísit legendu o Robinu Hoodovi a produkční společnost Spyglass Entertainment si myslí, že když diváky zajímá anglický lučištník, možná budou zvědaví i na… (více)