Příběh o lásce, která se nemůže dočkat naplnění. On je v noci vlkem, ona ve dne jestřábem. Oba jsou osudově předurčeni k tomu, aby se nikdy v lidské podobě nesešli, pokud neprolomí zlou kletbu, jež na ně byla uvržena. Strhující, akcí nabitý napínavý zážitek. (Magic Box)

SOLOM.

Ach jo, zase ta romantika, ale co taky od tohoto snímku čekat jiného. Tentokrát mi kupodivu vůbec nevadila, protože jsem dopředu věděl, co že je hlavní náplní tohoto snímku. Michelle Pfeiffer to vážně seklo, Matthew Broderick i Rutger Hauer se snažili, co mohli, aby pozvedli celkovou úroveň, které jasně dominovala vytvořená atmosféra, která byla opravdu vydařená. Bohužel to tvůrci trochu nedali v „bojových“ scénách, kdy jsem občas málem dostával záchvaty smíchu. Kupříkladu ta závěrečná v kostele (chrámu) – tu jsem vážně nepobral. Právě tyto momenty mi nedovolí dát lepší než průměrné hodnocení, protože podobných slabin tu bylo na můj vkus docela dost. I tak je ale 60% zasloužených. ()

eraserhead666

Až pohádkově fantaskní, přeslazená a silně kýčovitá středověká romantika, která je ale namíchaná a uvařená tak dobře, že se na to jednou za čas chce člověk podívat znovu. Už jen kvůli nádherné Michelle a charismatickému Rutgerovi. 3,5* ()

Othello

Ta moje paměť nespolehlivá zase věděla nejlíp. Z dětských let si Jestřábí ženu pamatovala jako šeptavou, osudově temnou a atypicky brutální podívanou. Temnou a šeptavou nejspíše kvůli mizerné kvalitě naší VHS kopie a zbytek dojmů byl patrně ovlivněn tím, že po celém filmu zbyly v hlavě hlavně svérázné scény přeměn a hlavně osudově gotický závěr. V tom najednou utichnou příšerné syntetizátory i nesnesitelný Broderick a do chrámové ozvěny zní jen třískání těžkých mečů a dopady kopyt na kostelní dlažbu. Přičemž tenhle téměř nemluvný závěr trvá snad dvacet minut. Stejně tak zde i po letech funguje tragická postava záporného biskupa, který zaprodal svoji duši Ďáblu z důvodu chorobné sžírající lásky, nikoli kvůli světovládným ambicím či něčemu takovému. Obecně ta obrovskost lásky v tomto filmu je úctyhodně funkční nato, že z podstaty zápletky obsahuje minimum společných konvenční scén projevů citů. Škoda přeškoda, že to musíme sledovat z pozice užvatlaného kapsáře skrze kýčovité a scénické výjevy a hraje do toho to, co do toho hraje. ()

BoPo

Veľmi vydarená rozprávka (za mňa najlepšie vymyslená/odprezentovaná kliatba) pre statočné deti so skvelým castingom. Rutger Hauer dokázal svojím postavám dať vždy niečo navyše. Teda do určitej doby a veku. Michelle Pfeiffer dodala krásu, krehkosť. Dokonca aj mladému Broderickovi postava dosť sadla. Nostalgické spomienky z čias ZŠ dodávajú bonusové %. ()

malylada

Velmi jsem se na tento fantasy rest těšil, ale nemohu zastírat zklamání. Hlavní premisa příběhu vypadá na papíře jako vynikající romance, ale na plátně se to moc nepromítlo. Počátek působí velmi rozpačitě, velmi jednoduše a v zásadě se toho za celý film moc nestane. Proměny hrdinů do zvířat, kdy jsou odkázání díky kletbě se míjet, nepřineslo žádné emoce. Herci vlastně nemají tolik co hrát, dialogy pohádkovsky vystavěny a role Matthew Brodericka mě postupem času ubíjela. Hauer to s kuší zvládá bravurně, nicméně akce ničím extra neosilní. Výprava, kulisy se povedly a vizuálně tomu nelze co vyčítat. Trošku jsou mi záhadou nominace v oscarových kategorií, neboť hudba k tomuto žánru byla absolutně mimo a když si vybavím v podobném duchu Highlandera, jsou to nebe a dudy.......5/10 ()

brutale

Nádherná rozprávka, plná krásnej vizuality a výbornej práce s exteriérom(na základe čoho jej radi odpustíte zopár chýb)... ()

Terva

70%. Možná bych dal i víc, ale obsazení příběhu mi nesedlo. Vlastně ani děj - ten by mohl býti lepší. ()

moviesfan

Na Jestřábí ženu nedám dopustit. Sice silně romanticky založený film, ale ta pointa, kdy se dva nemohou setkat, protože se ona mění v jestřába a on ve vlka, je skvělá. Od začátku do konce je film koukatelný. Hodnocení: 75% ()

JohnCZ

Pěkná fantasy pohádka s možná až příliš jednoduchým příběhem, ale také s pěknou obrazovou stránkou a stylovým synth soundtrackem, který se někdy hodí, někdy moc ne, ale jako takový je super a příjemně odráží dobu vzniku. ()

Padme_Anakin

Krásný příběh velké oddané lásky a věrného přátelství, Michelle Pfeifferová je v roli jestřábí ženy nezapomenutelná - mladá, nádherná, křehká, podmanivá.. Rutger Hauer má ohromné mužné charisma a moc dobře se na něj kouká.. Mladinký Matthew Broderick jako zlodějíček prchající před spravedlností báječný a na konec se z něj vyklube přítel do nepohody.. Temná středověká atmosféra skvělá a spolu s jestřábem, vlkem a Goliášem nenapodobitelná, viděno opakovaně a stále to zabírá.. ()

corpsy

Je škoda, že sa v 80. rokoch fantasy žánru komerčne vôbec nedarilo ( LEGENDA, PLANÉTA KRULL, DRAGONSLAYER atď. ). Kvalitatívne sú to však mimoriadne zábavné a efektné pecky. Tento má rovnaký osud. Je striedmejší ako spomenuté tituly, je však rovnako pútavý a vydarený, s nádhernou stredovekou výpravou a rovnako okúzľujúcimi hereckými predstaviteľmi. Kultová klasika, ktorá sa dá pozrieť hocikedy. ()

Kryton

Moc krásná pohádka, která mě jako malého děsila (vlk, kardinál) a dohnala k slze. Michelle Pfeiffer to za mlada seklo! ()

kikuka

..ladyhawk je pre mňa príkladom filmu s absolútne nehodiacou sa hudbou..viem, bola taká doba, ale prečo tá diskotéka ku krehkej legende?..prečo?!! ()

Turiec

U mňa film s najhoršou filmovou hudbou, ktorá sa k tomuto filmu vôbec nehodí a úplne ho zabíja. Keby malé dieťa vybralo náhodné zvukové ukážky, asi by to oveľa horšie nedopadlo. ()

CBD

Pro mě jeden z nejromantičtějších filmů vůbec. Krásný příběh a skvělý herci - kdo by řekl, že z étericky nádherné Michelle Pfeiffer a drsňáka Hauera bude tak hezký pár. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Jablko nepadá daleko od šípu

Jablko nepadá daleko od šípu

23.11.2008

Ridley Scott plánuje v Nottinghamu vzkřísit legendu o Robinu Hoodovi a produkční společnost Spyglass Entertainment si myslí, že když diváky zajímá anglický lučištník, možná budou zvědaví i na… (více)