Pošťák vždy zvoní dvakrát

The Postman Always Rings Twice

Drama / Film-Noir / Krimi / Thriller

USA, 1946, 113 min

Je to relativní, ale jsou chvíle, kdy i Lana dokáže potěšit. Ale musím být extrémně zmožená povinnými projekce mimo můj žánr. Pak i ikonický noir může oslnit už jenom tím, jak se Lana nosí ve všech těch bílých kostýmech a jen mimořádně obleče černou... Jako celek je film přeci jenom extrémně překombinovaný, ale má vynikající atmosféru a naprosto ideální herecké výkony. Mrkám na Leona Amese.(13.4.2013)

Místy rozvleklé, ale jinak dobré, herecky i napínavými momenty. Morálně ne zcela v pořádku, chybí tu hlouběji podaný prvek pokání. Snad nejhrůzněji působí, jak jsou realisticky ukázáni právníci - advokáti. Slabší čtyřka.(12.1.2010)

To neuvěřitelný množství zvratů mě nakonec přinutilo vystoupat s hodnocením až na nejvyšší příčku. Dokonalej příběh. Lana Turner mě zase tak moc neoslovila, ale i tak 5 :-)))(4.5.2010)

S tímhle námětem to mohl být klidně nejlepší noir všech dob, ale ta strašlivá prkennost na všech úrovních je naprosto likvidační. Garnett je směšně teatrální a jediné, co jakž tak zvládá, je nabízet sexy pohledy na Turnerovou. Vést k pořádnému výkonu už ji ale nedokáže. Skutečné zklamání, na tenhle film jsem se těšil dlouho.(27.2.2013)

Velice zdařilý film noir, souhlasím s Tuxedem, podobný Hitchcockovým. Opravdu silný zážitek.---------EDIT: Opravdu silný zážitek, dokud nevidíte Pojistku smrti. Jedna hvězda dolů, je mi líto.(9.10.2005)

• - Tehdejší publikum se zhrozilo, když bylo zřejmé, že John Garfield používá jazyk při líbání Lany Turner. (Kulmon)

• - Lana Turner prohlásila, že role Cory Smith byla její nejoblíbenější. (Kulmon)