Pošťák vždy zvoní dvakrát

The Postman Always Rings Twice

Drama / Film-Noir / Krimi / Thriller

USA, 1946, 113 min

V krátkej dobe som videl dve verzie slávneho románu Jamesa Cainea a musím priznať, že sa mi obe páčili. Či tento film noir s bohyňou Lanou Turner, alebo talianska Posadnutosť ( 1943 ) - oba snímky majú svoju erotickú dusnosť, tajomnosť...(12.6.2007)

Během prvních minut jsem si pochvaloval, jaký je to parádní film-noir. S ďábelsky svůdnou femme fatale vytvářející kolem sebe erotické dusno, přes které nepronikne ani paprsek světla, s motivacemi jasnějšími než tisíc sluncí, s atmosférou hutnější než koncentrace bodyguardů kolem George W. Bushe, jenže mé nadšení opadlo společně se zjištěním, že doba, po kterou jsem si film náramně užíval zabrala bratru dvacet minut reálného času. Minuty následující již zdaleka nebyly takovým masakrem a zpočátku extrémně jasná zápletka začala pomalu ztrácet grády přidáváním stále nových a nových vedlejších motivů, aby to celé nakonec vyvrcholilo tou nejpravděpodobnější možnou pointou. Pošťák není příliš zdařile zrežírován, dost se vleče (díky za těch pár scén v plenéru), ani herci vyloženě nezáří, nicméně je právě intenzivní erotické jiskření mezi ústřední dvojici bezcharakterních zločinců v první půli, které zajistilo filmu nesmrtelnost. 75%(9.6.2007)

Kvalitní přírůstek do žánru, který mě dostával hlavně promyšlenými zvraty, ale poslední patnáctiminutovka už je dost překombinovaná a z velké části zbytečná. Méně je někdy více.(22.8.2008)

Velice zdařilý film noir, souhlasím s Tuxedem, podobný Hitchcockovým. Opravdu silný zážitek.---------EDIT: Opravdu silný zážitek, dokud nevidíte Pojistku smrti. Jedna hvězda dolů, je mi líto.(9.10.2005)

Další ze sedmi zpracování známého románu ve stylu noir mě trochu zklamalo. Bylo jednoduché, přmočaré, místy stupidně naivní nebo dokonce směšné. Pár byl ukázan spíše v pozici obětí, než brutálních vrahů a holt jsme se nedočkali sexu, drog a násilí, jako v jiných verzích.(2.8.2010)