poster

Pošťák vždy zvoní dvakrát

 • anglický

  The Postman Always Rings Twice

Drama / Film-Noir / Krimi / Thriller

USA, 1946, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ****

  Během prvních minut jsem si pochvaloval, jaký je to parádní film-noir. S ďábelsky svůdnou femme fatale vytvářející kolem sebe erotické dusno, přes které nepronikne ani paprsek světla, s motivacemi jasnějšími než tisíc sluncí, s atmosférou hutnější než koncentrace bodyguardů kolem George W. Bushe, jenže mé nadšení opadlo společně se zjištěním, že doba, po kterou jsem si film náramně užíval zabrala bratru dvacet minut reálného času. Minuty následující již zdaleka nebyly takovým masakrem a zpočátku extrémně jasná zápletka začala pomalu ztrácet grády přidáváním stále nových a nových vedlejších motivů, aby to celé nakonec vyvrcholilo tou nejpravděpodobnější možnou pointou. Pošťák není příliš zdařile zrežírován, dost se vleče (díky za těch pár scén v plenéru), ani herci vyloženě nezáří, nicméně je právě intenzivní erotické jiskření mezi ústřední dvojici bezcharakterních zločinců v první půli, které zajistilo filmu nesmrtelnost. 75%(9.6.2007)

 • Reiniš
  *****

  Zatím ten nejlepší film-noir, který sem viděl. Lana Turner je neuvěřitelně sexy a mezi ní a Johnem Garfieldem to od začátku skvěle jiskří. Jediné, co bych vytkl je zbytečně natahovaný konec. I tak musím říct, že jsem byl snímkem mile překvapen a určitě se k němu ještě v budoucnu někdy vrátím.(9.6.2007)

 • liquido26
  *****

  To neuvěřitelný množství zvratů mě nakonec přinutilo vystoupat s hodnocením až na nejvyšší příčku. Dokonalej příběh. Lana Turner mě zase tak moc neoslovila, ale i tak 5 :-)))(4.5.2010)

 • Webb
  ***

  Zajímavá noirovka s přitažlivou Lanou Turner, černým příběhem, vykresleným scénářem s charaktery i brilantními dialogy (především Kylea Sacketta) a správnou atmosférou. Scény Postman Always Rings Twice se převážně odehrávají v druhořadém bufetu u silnice, který působí jako mocný obraz vykořeněnosti a omezených možností v době velké hospodářské krize třicátých let. V závěru škoda té zbytečné překombinovatelnosti. [6,5/10] (Loew´s Inc.) (Čb. /// Produkce: Carey Wilson /// Scénář: Harry Ruskin, Niven Busch podle románu Jamese M. Caina /// Kamera: Sidney Wagner /// Hudba: George Bassman) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](17.3.2010)

 • Blofeld
  ****

  Velice zdařilý film noir, souhlasím s Tuxedem, podobný Hitchcockovým. Opravdu silný zážitek.---------EDIT: Opravdu silný zážitek, dokud nevidíte Pojistku smrti. Jedna hvězda dolů, je mi líto.(9.10.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace