Pošťák vždy zvoní dvakrát

The Postman Always Rings Twice

Drama / Film-Noir / Krimi / Thriller

USA, 1946, 113 min

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(22.1.2009)

Další ze sedmi zpracování známého románu ve stylu noir mě trochu zklamalo. Bylo jednoduché, přmočaré, místy stupidně naivní nebo dokonce směšné. Pár byl ukázan spíše v pozici obětí, než brutálních vrahů a holt jsme se nedočkali sexu, drog a násilí, jako v jiných verzích.(2.8.2010)

Zatím ten nejlepší film-noir, který sem viděl. Lana Turner je neuvěřitelně sexy a mezi ní a Johnem Garfieldem to od začátku skvěle jiskří. Jediné, co bych vytkl je zbytečně natahovaný konec. I tak musím říct, že jsem byl snímkem mile překvapen a určitě se k němu ještě v budoucnu někdy vrátím.(9.6.2007)

S tímhle námětem to mohl být klidně nejlepší noir všech dob, ale ta strašlivá prkennost na všech úrovních je naprosto likvidační. Garnett je směšně teatrální a jediné, co jakž tak zvládá, je nabízet sexy pohledy na Turnerovou. Vést k pořádnému výkonu už ji ale nedokáže. Skutečné zklamání, na tenhle film jsem se těšil dlouho.(27.2.2013)

V krátkej dobe som videl dve verzie slávneho románu Jamesa Cainea a musím priznať, že sa mi obe páčili. Či tento film noir s bohyňou Lanou Turner, alebo talianska Posadnutosť ( 1943 ) - oba snímky majú svoju erotickú dusnosť, tajomnosť...(12.6.2007)