Pošťák vždy zvoní dvakrát

The Postman Always Rings Twice

Drama / Film-Noir / Krimi / Thriller

USA, 1946, 113 min

Místy rozvleklé, ale jinak dobré, herecky i napínavými momenty. Morálně ne zcela v pořádku, chybí tu hlouběji podaný prvek pokání. Snad nejhrůzněji působí, jak jsou realisticky ukázáni právníci - advokáti. Slabší čtyřka.(12.1.2010)

Další ze skvělých zástupců film-noir. Od počátku se dá tak nějak tušit, o co půjde, ovšem jak se co bude vyvíjet, to už tak zcela zřejmé není. Ke konci snímek nabírá na napětí, divák může být na vážkách, zda ústřední dvojici fandit či ne, zda je vůbec morální s nimi soucítit. Potěší také prostředí a atmosféra. S mírně přivřenýma očima dávám 5*.(24.11.2014)

Kvalitní přírůstek do žánru, který mě dostával hlavně promyšlenými zvraty, ale poslední patnáctiminutovka už je dost překombinovaná a z velké části zbytečná. Méně je někdy více.(22.8.2008)

Další ze sedmi zpracování známého románu ve stylu noir mě trochu zklamalo. Bylo jednoduché, přmočaré, místy stupidně naivní nebo dokonce směšné. Pár byl ukázan spíše v pozici obětí, než brutálních vrahů a holt jsme se nedočkali sexu, drog a násilí, jako v jiných verzích.(2.8.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $12,000,000Tržby Celosvetovo $-║ vôbec to nestrhne tak ako film z 1981, je to dosť úmorne podané, nemá to patričnú iskru /55%/(28.1.2010)

• - Tehdejší publikum se zhrozilo, když bylo zřejmé, že John Garfield používá jazyk při líbání Lany Turner. (Kulmon)

• - Lana Turner prohlásila, že role Cory Smith byla její nejoblíbenější. (Kulmon)