Pošťák vždy zvoní dvakrát

Postman Always Rings Twice, The

Drama / Film-Noir / Krimi / Thriller

USA, 1946, 113 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $12,000,000Tržby Celosvetovo $-║ vôbec to nestrhne tak ako film z 1981, je to dosť úmorne podané, nemá to patričnú iskru /55%/(28.1.2010)

Další ze skvělých zástupců film-noir. Od počátku se dá tak nějak tušit, o co půjde, ovšem jak se co bude vyvíjet, to už tak zcela zřejmé není. Ke konci snímek nabírá na napětí, divák může být na vážkách, zda ústřední dvojici fandit či ne, zda je vůbec morální s nimi soucítit. Potěší také prostředí a atmosféra. S mírně přivřenýma očima dávám 5*.(24.11.2014)

To neuvěřitelný množství zvratů mě nakonec přinutilo vystoupat s hodnocením až na nejvyšší příčku. Dokonalej příběh. Lana Turner mě zase tak moc neoslovila, ale i tak 5 :-)))(4.5.2010)

Zajímavá noirovka s přitažlivou Lanou Turner, černým příběhem, vykresleným scénářem s charaktery i brilantními dialogy (především Kylea Sacketta) a správnou atmosférou. Scény Postman Always Rings Twice se převážně odehrávají v druhořadém bufetu u silnice, který působí jako mocný obraz vykořeněnosti a omezených možností v době velké hospodářské krize třicátých let. V závěru škoda té zbytečné překombinovatelnosti. [6,5/10] (Loew´s Inc.) (Čb. /// Produkce: Carey Wilson /// Scénář: Harry Ruskin, Niven Busch podle románu Jamese M. Caina /// Kamera: Sidney Wagner /// Hudba: George Bassman) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](17.3.2010)