Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

Dont

Bill Nighy v roli elitního nájemného vraha Victora Maynarda – už tohle slibovalo náramnou zábavu. Navíc půvabná Emily Blunt jako zlodějka, která byla po většinu času příšerně nesnesitelná, ale přitom neodolatelná zároveň. Řada velmi vtipných pasáží s absurdními situacemi a výbornými hláškami, jenže občas to i malinko zaskřípalo… Chápu, že Bill Nighy potřeboval učedníka, ale postava Ruperta Grinta mi prostě přišla trochu do počtu. Duo zabijáků pobavilo, např. tady tolik zmiňovaná hláška s Rembrandtem stála skutečně za to. Na čtyři hvězdy mi ale malinkatý kousíček chyběl. ()

Dubro

Poteší, keď je humor krumplových hláv z Londýna v červenom, poteší fakt, že z Nikhája sa stal pán Nighy a poteší aj Emilka, ktorú môžem v každej polohe. Jednoduchý príbeh síce bránice nepotrhá, do kina sa vytrepať na tento film by bol čistý akt zúfalstva, ale ako náhrada za nejakú Dementmániu, nanútenú v hlavnom vysielacom čase, je dielko celkom použiteľné. ()

Sheldra

Nighy jako spořádaný fotřík zabiják? K nevíře, ale fakt je přesnej. Zbytek už tak úchvatnej není, mohlo by to bejt mnohem víc prošpikovaný rozverností a černým humorem (ne, tyhle dvě veličiny se podle mě nevylučujou). Zkouknout a zapomenout... ()

Lauri

PARÁDA! Fantastický, vtipný a svižný film! Užila jsem si ho na maximum a nemůžu se dočkat dalšího zhlédnutí. Smála jsem se jako praštěná, Emily Blunt je jednoduše výborná, Bill NIghty je klasika, Rupertova přítomnost mi dělala veeelkou radost a nakonec Martin Freeman, kterého mám díky Sherlockovi opravdu zažitého pod kůží. Trefné gagy mě bavily po celý film, pro mě je film o 100% dál než tolik oceňovaný Podfuck, ze kterého jsem tedy až takový dobrý pocit neměla. ()

fmash

Hlavní devizou jsou pro mě osobní sympatie k Emilce a Nighymu, jinak je to lehce vousatý humor. Nicméně pobaví a nenasere. 3½. ()

dee-key

Milá komedie. Bohužel ale s dost nesympatickými postavami. Blunt hraje pitomou pipinu a Grint jí sekunduje jako idiot filmu, k čemuž má mnohaletou průpravu. Takže jedinou skutečně přijatelnou roli tam má jen Nighy a Freeman, kteří z toho ale vrchol komediální tvorby neutvoří. Ale párkrát jsem se fakt zasmál a i když se vtip občas propadnul do poloviny devadesátých let, je to docela dobrá, průměrná komedie. ()

tufr

Klasika z GB, která potěší :-) Billa Nighyho žeru!!! absolutně v pořádku film!!! Doporučuju!!! 75 % ()

Fíla

Bill Nighy je určitě tím právým elegantním a dokonalým zabijákem! Fajn komedie, snad mě jen štvaly ty tak trošku histerické výstupy Emily Blunt. Ostatní herci ale mohli být více zapojeni a vtáhnuti do děje filmu. Příkladem je Martin Freeman. Fajn komedie. ()

Katarine

Velmi příjemné překvapení a zpestření jednoho letního večera. Rupert Grint je zlatíčko, to víme už díky filmům s HP, od Billa Nighyho i Emily Blunt se dalo podobné herecké umění očekávat. Ovšem co to udělali s Martinem Freemanem? Všechny jeho herecké polohy jsou vždy dokonalé a s vlastním osobitým stylem se ujal i této, pro mě poněkud netradiční, ovšem opět ze všech jednoznačně vyčnívající. Toho chlapíka začínám zbožňovat čím dál víc. Moc povedené a velmi kladně oceňuji i odkaz na Psycho. ()

M.i.k.e

povedená záležitost,která je místy hnaná hodně do extrému a nechybí jí jak anglický suchý humor,tak francouzská ztřeštěnost.K tomu navíc velmi dobré obsazení v čele s proklatě sexy Emily Blunt a úžasným Billem Nighym.Na komediálním poli překvapivý nadprůměr...70% ()

Caminzind

Jen další křečovitě podbízivá, vulgárně cynická, trapně teatrální a navíc příšerně předvídatelná hovadina. Těžký omyl. 31% ()

SallyZen

Komedie v typickém anglánském stylu. Samozřejmě je to velké pozitivum jelikož anglický humor je mi nejblíž, ale! Určitě patří k tomu slabšímu. Je do toho zapojená i akční stránka a krimi, jak je psáno v popisu. Ale hlavním stanoviskem je určitě pobavit. A tohle stanovisko se mi bohužel občas vytrácelo. Možná to bylo tím, že námět je už prošoupaný jak podrážky Forresta Gumpa a nebo mi to možná jenom nepřišlo vtipné. Naštěstí to hodně vytáhly herecké výkony Billa "Davyho Jonese" Nighyho, Ronalda Weasleyho a Emily Blunt + "zabijácké" duo Freeman - Bell. Film se sice jako neřízená střela nechoval, ale přesto jsem se zasmál a když ne, tak jsem blahořečil hereckým výkonům. 65% ()

Gee.Rocks

Britové jsou králové mého srdce a komedie. Ron Weasley není Ron Weasley. Emily Blunt je krásná, i když mi její postava kapku lezla na nervy. Bill Nighy s knírem jako vražedný stroj bez emocí. No paráda. ()

Aljak

Akčné filmy vôbec nemám rád, a často ani tie o prenasledovaní, nájomných vrahoch a podobných veciach. Ale keď je to podané týmto štýlom plným irónie, perfektných dialógov plných sarkazmu a dobrou zápletkou, tak to už je o inom. Výrazne podobný štýl ako vo filme In Bruges, takže určite nesklamalo. Bill Nighy a Emily Blunt v hlavných úlohách boli vynikajúci, a tie ich ironické reči ma fakt bavili. Ku koncu mi to prišlo trochu slabšie, ale aj tak veľká spokojnosť. Kiežby bolo viacej takýchto akčných filmov, kde namiesto prehnaných vizuálnych efektov by bolo využité čaro dialógov a to neustále vzájomné doberanie. Najlepšia scénka: "Kto to namaľoval? - Rembrandt. - A kde je? - Mŕtvy..." :D ()

Martin741

Typicky anglicky suchoparny humor. Emily Tupa bola samozrejme vyborna, ale Rupert Grint od Heryho Potrata nema nic poriadne na konte a v kinach film navyse komplet zhorel. 30 % ()

Figu

Přiznám se, že jsem si pustil filmek tak čtyřikrát a po pěti minutách jsem ho vždy vypnul s tím, že na to nemám zrovna náladu a chuť... Naštěstí napopáté jsem vydržel o kousek déle a ono to najednou šlo. Neřízená střela Emily začala šlapat jak děvče po E55ce a opravdu bavila! Ta holka zraje jako víno a začíná se mi herecky líbit i co se týče výběrem filmů. Co jsou další klady, tak určitě super pan Nighy, kterej válí jedna báseň a dává příběhu šťávu. Zrzek z Harryho byl dopočťák, ovšem i ten zahrál důležitou roli. Líbil se mi příběh i samotná pointa bijáku, časová stopa geniální - prostě žádný velký sraní. Když to sečtu kolem a kolem je to určitě poprávu zalitý v červené barvě! 75% ()

Sandstorm

Taková oddychovka. Vtipných momentů tam mohlo být určitě více, na celý film jich tam moc není. A více akce by také neuškodilo. ()

Elyssea

Na třetím místě se umisťuje Bill Nighy za roli Victora Maynarda. Zahrál svého nájemného vraha skvěle, jak je jeho dobrým zvykem. Na druhém místě se umístil Martin Freeman a jeho zářivý úsměv psychopata. První místo zcela neočekávaně vyhrává Rupert Grint za roli Tonyho, ve které není ani trochu Ron. Zbytek osazenstva se také pral statečně. Wild Target je totiž takové dobře zabalené a navoněné nic s pár dobrými hláškami. Ale uběhne to zatraceně rychle a příjemně. ()

Nach

Průměrná komedie s několika originálními nápady a skvělými hereckými výkony. Nic víc a nic míň od toho nečekejte. ()

bourec

Tak tohle se vůbec nepovedlo.Ale co taky čekat vod suchej anglánů a požíračů žabích hoven! Lynna mám zafixovanýho v souvislosti s filmem Můj bratranec Vinny,což byla parádní záležitost.Ale tohle.Naprosto nevtipný,až na sympatickou Emily,tady hrajou samý nuly,v čele s příšernym B.Nighym.Film je nuda sama,takže sem se filmem prokousával jak tvrdym chlebem,a konec byl pro mě vysvobozením.Slabota.30%. ()