Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

Ala007

Opravdu vtipná komedie plná suchých hlášek, která vás přesvědčí o tom, že ne každý nájemný vrah musí vypadat jako Bruce Willis nebo Sylvester Stallone. Bill Nighy s vizáží a výrazem bankovního úředníka ("věřím jemu, protože má kravatu") dokáže na divákově tváři vyloudit úsměv už jen svou pouhou přítomností (jeho narozeninová taneční kreace představuje jediný okamžik, kdy se trošku rozpohybuje, a taky bonus pro fanoušky herce :-))) a ostatní herci v čele s ulítlou Emily Blunt (jako holkou, která "je úplně mimo") a budoucím hobitem Martinem Freemanem ("vy jste ten, který dostává zakázky, které jsem odmítnul?") mu zdatně sekundují. Typicky britské a sušší než martiny. ()

mouzi

Hodne povedeny film, uz proto, ze hlavni roli zde hral muj oblibenec Bill Nighy, ktery svym charismatem naprosto ovladl cely film. Docela mile me prekvapil i Martin Freeman, ktery zde dostal pomerne velky prostor a ktereho znam spise z nevyraznych roli. Emily Blunt jako vychazejici hvezda se mi rovnez libila. Protoze jsem tento snimek zhledl az v polovine roku 2011 a mohu srovnavat s nejnovejsim The Adjustment Bureau, tak musim uznat, ze v poslednim snimku se mi libila mnohem vice a verim, ze jeji hvezda bude nadale stoupat. Ta holka ma proste svoje kouzlo :-) 4* ()

Dana1926

Hromada bláznivých situací a nedorozomění. Skvělí herci nájemný zabiják Bill Nighty, krásná zlodějka Emily Blunt a zmatkář Rupert Grint. Možná, že scénař je jednoduchý, ale tahle snůška vtipných situací, gagů a hlášek mě absolutně dostala. Už vážně dlouho jsem se takhle nanasmála od začátku do konce. Viktorova máma byla dobrá, ale papoušek to zabil.. ()

veverysiak

S takouto zostavou by bol hriech zmrviť to, ostrovania sú v takýchto situačkách neprekonateľní a je až k neuvereniu, čo dokážu vydolovať z tak banálneho a okukaného námetu, dali by sa postupne vymenovávať a vyzdvihovať jednotlivé čriepky vydarenej mozaiky , ale bolo by to len nosenie dreva do lesa, takže 80%. ()

wray

Vyborne! Nie perfektne, ale vyborne... Celkovo takyto typ (zabijacke/zlodejske filmy co to neberu prilis vazne) komedii mam velmi rad. Mozno aj preto ze ich zas tak vela nie je a tak je vzdy fajn ked sa nejaka obcas objavi. Konkretne v tomto je to cele pekne britske (a priznavam sa, ked vidim vo filme Londyn vzdy som neobjektivny a filmu hodnotenie trosku pridam :), herecky velmi dobra hlavna postava, ktoru vyborne doplna zenska sexy postava (tiez herecky ok) a kamarat Harryho Pottera je tiez velmi dobry :) To hlavne co ma byt v komedii (humor, podla moznosti inteligentny, nie trapny) tu je, a cely cas som sa vyborne bavil. Nie je to perfektne (stale mam taky pocit ze tam proste chybal Brice Willis) ale velmi, velmi dobre. Hodnotim triezvo - par mesiacov po tom ako som to videl, takze "len" 3. Tesne po tom ako som to dopozeral by to mozno bolo aj 3/4 :) ()

bezprezdivky

No, čestně, čekal jsem dle předchozích komentářů víc, moje chyba .... Pár dobrejch forů určitě, ale celkově to nějak nedrželo pohromadě. Poslední dobou mi přijdou komedie o nájemných zabijácích čím dál míň vtipný (asi stárnu). Chování postav se absolutně řídí potřebami vtipných point a postrádá logiku. ()

tchempi

Zpočátku pohodová krimikomedie, ale s přibývajícím časem se příběh vytrácí. Po půlhodině odejde scénárista definitivně na pivo a zbytek ansámblu dotlačí film k nemastnému neslanému konci. Obsazení filmu je boží (zejména Martin Freeman s vyběleným předkusem), ale co z toho, když herci nemají co hrát. 40% ()

blekekeke

Svižný začátek, pomalý konec, tedy jak pro koho :o) Pár chvil se našlo, kdy to drhlo, ale to se dalo přežít :o) PS: Ano, pro Emily se dá i zabíjet :o) ()

MiniRecenze

Když natočí Británie komedii,tak se líbí.To samé i Francie.V tomhle komediálním snímku se tyto dvě země spojily.Je to poznat,jak v humoru,tak i ve vybraných hercích.Kteří se tady opravdu předvedli v tom pozitivním.Do oka Vám hned určitě padne hl.hrdinka E.Blunt,kterou si rychle oblíbí pánské publikum. R.Grint je zde zase v roli vedlejší postavičky. Samotný příběh je ale předvídatelný a často má "mezery" ve scénáři .Dokonce mě připadalo,že se pokouší v některých věcech kopírovat Leona(J.Reno 1994) se kterým se tenhle snímek nemůže srovnávat. LEHČÍ SRANDA!!! ()

musculimus

Výborná komedie, kterou je potřeba si prostě vychutnat. Skvělý britský humor nechá chladnými jenom ty, kteří ho nechápou. Takové lidi však lituji. "Who painted this? Rembrant? Give me his adress! He is dead. How long? 300 years!" ()

kolodej1

příjemné překvapení. Původně jsem zvažoval, jestli se na to mám vůbec koukat, nijak zvlášť mě to nelákalo, ale nakonec jsem zjistil, že by bylo škoda film vynechat. Opravdu dobrá komedie, ve které bylo dost místa pro zasmání. Trojka hlavních hrdinů mi sedla a s nimi i Martin Freeman. Milá oddychovka, která stojí za vidění ()

Muf911

Flm, na který se koukat dalo, ale nic to ve mě nezanechalo. Hlavní hrdinka mi moc nepadla do oka a ani přes lehce humorný nádech filmu se mi nedařilo zkousnout povolání a životní přístup hlavní postavy - nájemního zabijáka. Není to hole ani Tarantino ani film V Bruggách. ()