Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

Jermann

Z toho, co bylo prodáváno jako zběsilá akční komedie, se vyklubala miloučká romantická pohodovka se spoustou situačního a špetkou černého humoru, která je svými skoro až televizními rozměry příjemnou změnou od amerického megalomanství a také důkazem, že oči nemusí přecházet, aby se jeden parádně bavil. Navíc neodolatelný Bill Nighy je zkrátka moje hvězda .. a konečně ho vidím v hlavní roli, napsané snad přímo pro něj. Co víc si přát? Vřele doporučuji na spravení nálady. ()

Icefist

Pohlazení po divákově filmové duši. Nad vším září geniální obsazení trojice- upjatý perfekcionista Nighy, neodolatelná nevycválaná Blunt a úlisný magor Freeman. Tito jen nasazují korunu královské zábavě, která se přede mnou odehrávala. Nejen fóry ale vlastně všechno bylo trochu přestřelené, ovšem právě natolik, aby to nebylo přesmíru. A i hudba, ačkoliv tohle bych doma nikdy jen tak neposlouchal, do toho všeho krásně pasovala. Bez váhání střílim 90 %. Oblíbená část- půlku předem, půlku potom ()

bartias

Velmi zajímavé britské obsazení hraje jenom průměrnou komedii. Šílená zápletka je nevyužitá a i když se celý film i všichni v něm snaží působit opravdu zběsile, vychází z toho absolutně suchopárně. ()

LukeUp

Naprosto vynikající akční komedie ze světa nájemných vrahů! Bill Nighy je jako staromódní zabiják dokonalý. Rupert Grint si roli mimo Pottera taky náramně užil a bylo vidět, že rozhodně nezklame ani v jiných žánrech. Rozhodně doporučuji! ()

Pilgrimka

Aach!! ORGASMUS! ... Jó tohle jsem potřebovala. Britský humor mě dokáže rozrajcovat! Vždyť mě tohle stvořeníčko rozesmálo v prvních ani né dvou minutách. Zase další komedie (samozřejmě britská), do které jsem se zamilovala hned na první pohled. Bill Nighy? Kdybych mohla poklonila bych se mu a poděkovala, ikdyž mě teď díky němu bolí pusa. Samozřejmě Emily Blunt má na tom taky zásluhu, takhle hrát s tím, že mě aji dost pobaví, jsem jí ještě neviděla. A konečně jsem taky viděla Ruperta Grintna hrát někoho jiného než Rona. Hrál tady sice docela podobného ňoumu, ale i tak to byla změna. NIcméně....Proč není takových matrošů víc? Blbých, amerických, stupidních nic neříkajících komedií je plná prdel, ale takové vzácno ani GPSka nenajde. Dokonale vtipný scénář, který mi nenechal jedno oko suché. A ty scéény! Ty scéény! Byly tak geniální a skromné a totálně vtipné a prostě...ACH!....takové obejmout, zmáčknout a nepustit. ()

dr.fish

Nenáročná oddychovka o zabijákovi, který se zakouká do své oběti. Místo aby ji chladnokrevně oddělal, ukrývá se s ní ve svém doupěti. Zabijáci jsou ale nahraditelní, a tak po nich jdou noví zabijáci, kteří si to s nimi chtějí vyřídit jednou provždy. Bill Nighy si zahrál zabijáka-suchara s chutí, Emily Blunt dělá čest svému příjmení a je dost "tupá" a ten zrzoun z Harryho Pottera se vcelku dá snést. Průměrná záležitost s několika vydařenými scénami a vtipným závěrem. 50% ()

tomeek

Potrhlá taškařice, kde jsem první půlku filmu přemýšlel, na kolik to mám brát vážně, ale s příjezdem do hotelu a zjevení "Rona" začíná něco, co se netočí každý rok. Svěží, zábavné, rozkošná Emily a skvělý Martin Freeman. Několikrát jsem se opravdu smál z plna hrdla :) 3,5* ()

URBAN

Ani blbost a ani nic víc . Prostě normální komedie , která neohromí a ani neurazí . A celkem se tomu i divím protože tento film měl dobře napsané charaktery , ale jak vidno jen na papíře . Jediné čím ohromí je krásná Emily Blunt , ale ani krásná tvářička nezachrání celý film . ( 15.6.14/MAC ) ()

Radiq

Krásně černohumorná komedie, kde se střídá sranda se smrtí v nadstandartním provedení. Obsazení stojí za to a všichni perlí hlášky jak koza bobky. Akorát ke konci je to najednou nějaké uspěchané. Zamilování přijde uplně zničehonič a pak to najednou tak rychle uběhne, že je škoda, že je konec. Dost dobře jsem se u toho totiž bavil. ()

vesper001

Neřízenou střelu jsem docenila až napodruhé. Poprvé mi připadala moc ujetá, šílená a - neřízená. Vadila mi Emily, vrávorájící v nemožných botách, obsedantní Bill a jeho nemožné potahy a Vízlánek, který je nemožný od chvíle, kdy se objeví. Koho jsem ale milovala už na první pohled, byla střelená matinka. :) A na druhý pohled Watsona, jehož zubní pastu doporučuje 10 z 10 zubařů. Kníry mě neberou, ale... kolik asi Bill váží? ()

Doudis19

Jedna z těch nudnějších britských gangster komedií, které hodně škodí rozpor čím vlastně chce být. Zda bláznivou komedií, či dramatem s morálním přesahem. V některých částech perfektní, jako celek už tolik ne. ()

UhLee

(7/10). Praštěná komedie od chladných Angličanů. Až mě samotného překvapilo, jak mě to bavilo. Bylo to fakt komické. Hlavně byl dobře zvolený casting, takže jste prostě hltali každý náčrt charakteru jednotlivých postav. Emily Blunt jako nádherná zlodějka. Bill Nighy, který ji vzal pod svá křídla a je svým způsobem galantní a okouzlující. V neposlední řadě Rupert Grint jako totální trdlo, které má především odlehčit atmosféru. Jako komedie to funguje výborně. Jako krimi rozhodně ne. ()

Motinski

Osobitý anglický humor a uletený scenár, fajn herci (hlavne Emily) a pár nápaditých scén. Takto si predstavujem oddychovku na večer kde mozog môžte vypnúť ale viete že sa občas zasmejete. Neriadená strela je príjemný film, no ku koncu trochu nudí. Chýba mu možno aj väčší spád, dravosť a aspoň trochu originality. Svoj účel ale splnil. ()

ivan_drago

Svižná, vtipná, anglická... komedie s kapkou černýho humoru. A Bill Nighy je famózní... Velmi příjemně strávených 100 minut. ()

SG_ever

Jeden z filmů roku v mých očích. Bill Nighy je zkrátka dokonalý a role mu padla jako ušitá na míru, Emily Blunt je především nesmírně půvabná, ale dokázala i pobavit a Rupert Grint ukazuje, kdo je nejlepším hercem z trojice Harry - Ron - Hermiona. Ideální stopáž, skvělý (a svižný) scénář a vynikající humor. Oddechová komedie pro všechny 8+.(90%) ()