Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

Wargoo

Príjemná, mierne nadpriemerná britská komédia s precíznym Billom a vždykrásnou Emily. Rupert Grint u mňa po potterovskej úlohe Rona novinka, ale príjemná zmena. Chalan má podľa mňa budúcnosť, ale pravdepodobne už len jemne blbých komik týpkov :) Martin Freeman a jeho podivný zubatý úsmev dodali filmu správnu atmosféru a ja som sa celkom bavil celú hodinu a pol. Silné 3*** a 70,014% ()

Rokle

Láska prochází masáží chodidel :) Ukázka toho, že Britové komedie říznuté s jiným žánrem zvládají na jedničku. Každá z postav má své místo na slunci a každá předvede nezapomenutelný zápich. Ať už je to Martin Freeman s přiblblým úsměvem, Rupert Grint jako učedník... no a takhle bych mohl pokračovat dále. Jo a je tam pocta jedné z KLASIK kinematografie, tak si ji patřičně užijte. Stojí vážně za to! ()

mourinho

Zajímavá záplatka, sympatická Emily Blunt, to jsou myslím si docela silné zbraně, přesto tento lehce komediální snímek nijak nevybočuje z průměru. Škoda, průser to není, ale čekal jsem víc. ()

WillyMarks

Velice pěkná zábavná komedie se skvělým hereckým obsazením, doprovázena chytlavou hudbou. Humor je na skvělé úrovni a člověk má po celou dobu trvání usměv na tváři. Rose je velice zdařilá zlodějka, která se zdá, že přišla o rozum. Victor je naopak usednutý a osamělý vrah, který nikdy neměl ženu a Tony? Tony je mladík, který očividně miluje teplou koupel doprovázenou pokuřovaním travky. Herecké výkony mi přijdou podány tak pěkně, přímo okatě zahrány, aby se člověk zasmál aniž by nechtěl - moc hezké! Tato inteligentně střeštěná podívaná plyne svižně, bez zastavení a velice zábavně. Spoiler: hláška "Má tam dítě!!!" -> "Jeď dál, jsme větší!" mě opravdu položila :D Moc dobře jsem se bavil 79% ()

Puol

Sympatická, ale zároveň i neuveriteľne protivná Emily Blunt v poctivej anglickej komédii plnej "sucheho" humoru. Ron Weasley tiež dobrý a Bill Nighy, ten tu je úplne najlepší. ()

Evander

Relativně zábavná akční komedie, kterou však netřeba vidět znovu. Respektive netřeba ji vidět ani poprvé... Za zmínku stojí pouze Bill Nighy, který se drží svého obvyklého standardu. ()

BOURQUE

Another great movie from English actors! Odporúčanm pre tých, ktorý majú rád anglický humor. B. Nighy a E. Blunt boli veľmi dobrí. E. Blunt, ako vždy, bola nesmierne sexi! PS: M. Freeman s tými vlasmi je fakt ku smiechu. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Raziel_cz

Po traileru jsem čekal víc. Bill Nighy, Emily Blunt, Martin Freeman, co by se mohlo pokazit? Asi je to jenom můj problém, ale vadilo mi celkové ladění do odlehčené komedie. Čekal jsem něco černějšího. A taky něco v čem se postavy náhodně neobjevují na plátně a situace se neřeší samy. Dokonce ani povinná vážná linie tu moc nefunguje. Lucky Number Slevin se povedl mnohem lépe. ()

burton

Skvělá komedie, výborná! Smála jsem se, bavila, potěšila hereckými výkony Emily, Billa, Ruperta a vše se slilo v jedinečnou esenci zábavy. Kouzelný, fakt kouzelný film! ()

johnywalker

Sympatická komedie s výjimečným hereckým obsazením, kterou bych doporučil každému. Vtipná, sexy, přátelská, divná, překvapující... Rupert dokazuje, že je víc než jen zrzounek Ron a po boku zkušeného Billa předvádí skvělé výkony. Emily... no, o té není třeba ani nic dodávat a Martin Freeman je taková třešnička na dortu s jeho perfektním Odol úsměvem, jenž nádherně ladí s jeho sadistickou postavou! ()

KHkomiks

Dobrá britská krimi komedie, sem tam docela průměrná s pár hluchými místy, ale s lákavým obsazením a hlavně po dlouhé době se ve filmu objevil Rupert Everett! ()

merigieren

kráska, nájemný vrah a kluk do počtu utíkají před dalšími vrahy. Kráska je bezstarostná, kluk má hloupé poznámky a vrah je ten největší profík s mamkou za zády. Když se to propojí tak jsou vtipní a zábavní. docela povedený je half now, half later :-) ()

Rathalos

Myslim,ze celkom slusna a vydarena akcna komedia s Billom Nighyom a Emily Blunt,obaja to zahrali velmi dobre a pobavila ma...:-) ()

MickeyStuma

Postarší nájemný vrah držící rodinnou tradici vs. mladá zlodějka, která má, jak se říká, vždy eso v rukávu. Žádný energický akční film, ale příjemná komedie s francouzským a anglickým humorem. Charakteristické rysy obou postav jsou vykresleny brilantně a rozvinuty tak, že každá komediální scéna jakoby byla předurčená. Tempo není nijak rychlé, takže komediální smršť se nekoná, čímž příběh předkládá srozumitelnou vyprávěnku vhodnou k příjemnému úsměvnému odpočinku při sledování. Bill Nighy pojal svou postavu fantasticky a Emily Blunt sexepealem oné zlodějky potěší nejednoho mužského diváka. ()

Olík

Tady se nedá jinak, než použít slova zesnulého pan Gotta: „Tedy přátelé, toto jsem opravdu nečekal“. Velice milé překvapení. Kvalitní a hlavně fungující obsazení (snad vyjma Ruperta Grinta) v zapletené zápletce, která si nehraje, na co nemá a zároveň nenechá divákovy vjemy pobíhat někde okolo. Lehce anglicky suché, lehce francouzsky situační, lehce americky mainstreamové….humor, akce, dialogy….vše dávkováno přesně podle receptu. Opakuji hlášení: „Velmi milé překvapení“. ()

Skleni

I keď snímok klasický (pre mňa primitívny a suchý) anglický humor, velmi dobre sa vyrovnáva s deficitom dialógov a dodáva velkú dávku obrazovej klasiky. Rovnako ako momenty ticha či klasické ironické výmeni postáv a kľúčových vecí, je jasným trhákom filmu. Určite sa u mňa jedná o veľké prekvapenie. 78% ()