Lisa Auclertová (Diane Krugerová) pracuje ako novinárka, jej manžel Julien (Vincent Lindon) je profesor literatúry. Spolu so svojím šesťročným synom Oscarom (Lancelot Roch) vedú pokojný a harmonický rodinný život. Všetko sa zmení vo chvíli, keď im do bytu vtrhne polícia a Lisu zatkne. Novinárku obžalujú z vraždy jej nadriadenej a odsúdia na niekoľkoročný trest. Hoci Lisa neustále opakuje, že je nevinná, dôkazy svedčia proti nej – odtlačky prstov na vražednej zbrani, krv obete na jej kabáte a ostrá hádka s obeťou tesne pred jej smrťou. Julien je však skalopevne presvedčený o nevine svojej manželky a nemieni sa vzdať. Rozhodne sa, že podnikne mimoriadne riskantnú akciu, len aby Lisu očistil a oslobodil. (TV JOJ)

Scevola

Francuzom sa podarilo natocit film s velmi zaujimavym nametom. Zial to prevedenie bolo slabe, vobec nevyuzilo potencial tohto filmu. Esteze americania spravili skvely remake. 7/10 ()

kolemjdouc

lepší než americký remake . Ten stojí jen na herci ( ne postavě) Crowovi .Tenhle je natočen čistě "evropsky".U mě dobrý. ()

Harapes

Co by jste dělali v situaci,když Vám najednou zatknou milovanou ženu za to,že spáchala brutální vraždu,kterou ale opravdu nespáchala a dostane za to 20 let vazby???Rozvedli by jste se???Zabily by jste se???...co by jste udělali... . Film nám přináší pozvolným tempem strhující etapu života a plánování něčeho,na co musíte být opravdu chlap...Skvělý Vincent Lindon nám představuje muže s pevnými nervy a jeho láskou k rodině.Skvěle napsaná i zahraná role.Film nás pozvolným tempem dovádí ke strhujícímu finále.Řekněme si:"Byli by jsme ochotni jít do takového risku?" ()

DannyBoy80

70%. Vcelku zajímavý triler. Začátek je ale trochu nemastný neslaný. Posléze se to začne trochu rozjíždět a ke konci už je to v pohodě. Řekněme lehce nadprůměr s průměrným herectvím. Nemůžu se ubránit dojmu, že z tohoto šlo určitě vytřísakt více. ()

1945

Nevím proč, ale v mnohém mi "Pour elle" připadal podobný filmu 94 hodin. Asi proto, že oba snímky pocházejí z francouzské produkce. U obou filmů jsem byl naprosto spokojen - jsou ideální jako oddychovka na večer a nenudí ;-) ()

sona123

Rozhodně se vyplatí setrvat až do konce, ten už nepostrádá tolik očekávané napětí a kadenci děje. Do té doby až skutečně velmi pomalu se vlekoucí tempo, zpestřené sem tam nečekaným poposkočením (jako když vám zlobí přehravač a sem tam se zasekne a děj/hudba skočí o kousíček dopředu), jako by chvílemi docházela trpělivost i samotným tvůrcům. Nakonec jakž takž průměr, i když zdejších 74% je hodně přestřelených. ()

Garch

Pour elle jsem viděl až po shlédnutí vynikajícího remaku Tři dny ke svobodě. Na něj tedy nemá. A jedna hvězda dolů za prozrazení hlavní odpovědi hned ze začátku filmu. ()

lareinna

Tak tento francúzsky film skopírovali USA takmer do bodky. Russell Crowe si zahral v tom druhom ("Tři dny ke svobode"). Táto francúzska verzia ma zaujala viac, resp. inak, pretože ten európsky štýl točenia filmov má svoje čaro, ale hodnotím ich rovnako. ()

RomanHyde

Tento film si určitě zaslouží vysoké hodnocení. Je to Thriller s velkým T, kde nápad a forma jsou těmi hlavními zbraněmi a není u toho potřeba nákladných akčních scén. Tohle francouzi umí. Kam až může dohnat člověka křivda a beznaděj? Jak to vypadá, když milující muž a otec touží vyrvat svou ženu ze spárů vězení, kam byla neprávem umístěna za vraždu.. Ani se příliš nedivím, že si snímek "vysloužil" americký remake. Na to jsme už od šedesátých let, kdy francouzi začali točit silná témata a po svém, zvyklí. Jsem zvědav, zda-li si i nějaký produkt české kinematografie vyslouží "poctu" amerického remakeu :)) To je ale spíše utopie .. ()

Erik7595

Nie zlý film, to rozhodne nie. Ale narozdiel od amerického remaku, nemám potrebu si ho pozrieť znovu. Remake je lepší prakticky vo všetkých možných aspektoch. Pour Elle sa viac zameriava na vzťahy medzi postavami, než na prípravu a plánovanie samotného úteku. V tomto americký príbuzný vyhráva na celej čiare, kde dokáže udržiavať diváka v napätí ešte pred samotným útekom. Ďalšia vec a to samotný útek - tomu tu je venovaných tak posledných 15 minút a no, čakal som od toho viac. Opäť mi chýbal ten adrenalín, napätie a dobrá akcia ako v Tri dni k slobode. Herecké obsadenie je v poriadku , pravdupovediac samotná Diane Kruger je tým najlepším, čo tento film ponúka. S hercom hrajúcim hlavnú rolu som mal menší problém a do tejto role mi tak dobre nesadol, nie je mi príliš sympatický, takže zrejme to je tá príčina toho problému. Film oceňujem za samotný námet, ktorý ale tu v tomto prípade nebol využitý naplno. Tri dni k slobode tento potenciál využili velmi dobre, vyťažil z neho čo sa dalo a preto remake pre mňa jednoznačne víťazí. Ale stále ide o slušný krimi thriller, to bezpochyby. 60% ()

Vesecký

Celý ten příběh mi připadal velmi nepravděpodobný až praštěný. Byl postaven na tom, jak dostat nevinnou manželku ze žaláře na svobodu, a tomu bylo podřízeno všechno. Nějak rychle se vzorného učitele a otce rodiny stal vrah, byť vrah kriminálníků. I ten jejich útěk z Paříže byl postaven na náhodě, že policie bude hledat vůz s manželi a malým děckem, stejně jako na letišti, kde prošli pasovou kontrolou minutu předtím, než z faxu začal lézt portrét Lisy. A snímek kšťastné rodinky odkudsi z Latinské Ameriky? Divák měl zřejmě fandit téhle rodince, ale pro manžel nevěnoval čas pátrání po skutečném vrahovi? Prostě poodprůměrná komerční detektivka. ()

ddf76

Spis thriller o jedne rodine zahnane do uzkych, zadna detektivka se nekona. Vincent Lindon hraje roli otce vyborne. Film nema zadnou premrstenou delku, takze velmi rychle plynne a i velmi dobrou atmosferu. Naplanovat utek dokaze kazdy, ale zustat na svobode .... ()

MAJkLSON

Kvalitní Francouzský napínak, který je o stupínek slabší než jeho Americký remake. Ten je delší a více postavově prokreslený. Oba filmy jsou ovšem hodně podobné kvalitou i atmosférou, jež je zmarově napjatá. Takže pokud zvolíte Nevinná nebo 3 dny ke svobodě, tak chybu neuděláte ani při jednom. ()

rusty09

Hezky pěkně provedený. Nějaký věci bylo dost o štěstí, ale neřikám že se to nemůže stát. Skvělý drama, který mě bavilo celou dobu. ()

Faila

Justiční omyl -> nevinný člověk jde sedět na 20 let -> hrůza! Manžel v beznadějném stavu, který se nevlastní vinou dostane do situace, z níž není bezpečného úniku a který je najednou rozdrcen přívalem šílených životních situací -> rovněž hrůza! Ačkoliv se zpočátku spíše jen psychologické drama rozvine v něco více akčnějšího, pořád si film zachovává svou uvěřitelnou tvář. Aspoň do zhruba ¾, pak už je těch náhod trochu moc. Za zmínku rozhodně ještě stojí herecké výkony hlavních hrdinů, především Vincent Lindon byl ve své roli brilantní. Ale něco malinko tomuhle snímku chybí. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona

06.10.2009

Russell Crowe zachraňuje vražedkyni

Russell Crowe zachraňuje vražedkyni

01.08.2009

Proč? Protože je to zároveň jeho manželka. Samozřejmě je řeč o jeho nové roli. Crowe ještě ani neodložil luk, se kterým pobíhal po Sherwoodském hvozdu, ale už má jasno o svém dalším filmu. Bude jím… (více)