Lisa Auclertová (Diane Krugerová) pracuje ako novinárka, jej manžel Julien (Vincent Lindon) je profesor literatúry. Spolu so svojím šesťročným synom Oscarom (Lancelot Roch) vedú pokojný a harmonický rodinný život. Všetko sa zmení vo chvíli, keď im do bytu vtrhne polícia a Lisu zatkne. Novinárku obžalujú z vraždy jej nadriadenej a odsúdia na niekoľkoročný trest. Hoci Lisa neustále opakuje, že je nevinná, dôkazy svedčia proti nej – odtlačky prstov na vražednej zbrani, krv obete na jej kabáte a ostrá hádka s obeťou tesne pred jej smrťou. Julien je však skalopevne presvedčený o nevine svojej manželky a nemieni sa vzdať. Rozhodne sa, že podnikne mimoriadne riskantnú akciu, len aby Lisu očistil a oslobodil. (TV JOJ)

Fridecka

Neviděla jsem ještě americký remake, ale ve francouzštině je to silný příběh s koncem jaký si přejeme, ikdyž jde přes mrtvoly... Nedojde na spravedlnost, ale dva "slabí malí lidé" dokážou na čí straně je Bůh. Houževnatost muže, jehož dosavadní život se náhle ocitně v ruinách, vytrvá až do konce a i proti vůli své lásky život vrátí opět tam, kam patří, ikdyž se občas něco zvrtne a někdo přitom zemře. Neřekla bych, že se tu plýtvá emocemi, je to napínavá krimi, která občas vžene slzy do očí. ()

agassi68

Toto je presne film na 3,5. Neurazí, nenadchne, strieda lepšie momenty s horšími a nakoniec o kúsok prevážia tie dobré.. ()

Kingjiri

Remake jsem viděl před několika lety, ale co si vybavuju, přijde mi originál míň akční, za to však víc uvěřitelnější. Když znáte Russella Crowa, lehce u něj nabydete dojmu, že ten akční borec nakone zvládne uplně všechno. Neznámej Vincent Lindon může naopak podat "obyčejnýho" člověka reálnějc a taky se mu to daří (ačkoliv bude nejspíš dost lidem díky svojí vizáži nesympatickej). Dramatický nebo "rodinně" orientovaný scény taky fungujou a dávkování napětí udrží diváka v pozornosti po celou dobu stopáže. Na evropský poměry velice slušná žánrovka a důkaz toho, že zoufalí lidé dělaj zoufalý činy, čtyři silnější hvězdy. ()

Stíba

V podstatě se můžu podepsat pod komentář DaViD'82. Je to takový nenápadný film, svým pojetím zcela jiný než jak jsme zvyklí z americké produkce (je fajn vidět zcela jiný přístup k tématu) a o to sympatičtější a vnitřně napínavější. Musím pak souhlasit s Enšpíglem, že Dianě Kruger bych také fandil (i když tady bylo potřeba spíš jejímu chlapákovi, ktereh má mimochodem pořádný charisma, a to se teď nebavim o tělesnejch proporcích), i kdyby mi nechtěla uvařit oběd a možná i večeři. :-) ()

markotter

Solidní psychothriller, kterýmu by slušelo trochu víc tempa v prostřední části. Na to, co Francie v poslední době produkuje, jsem byl příjemně překvapen. Hlavně Vincent Lyndon hrál moc pěkně. ()

Laborant

Říkáte si proč 5hvezdiček. Tento film jsem si pouštěl až po té co mě uchvátil scenář a děj filmu The Next Three Days. Nemám nic proti starým předělávkam ale to co předvedl režisér filmu s Russelem Crowem je u mě nehorázná drzost. Do puntiku okopírovali tento film a navíc nepřinesli ani jednu originalní myšlenku. Proto bych rád tento film vyzdvihl. ()

mira.l

No tak ono je to vpodstatě stejně naivní jako americká verze Tři dny ke svobodě. Co k tomu dodat? Pan učitel je Megájvr hadr... Jediným plusem proti americké verzi je asi to, že to trvá kratší dobu. Ale zase jsou tam místy ještě nelogičtější skoky než v U.S. verzi. Třeba to, jak se Julien dostal do nemocnice, kam převezli manželku a k doktorským plášťům... No nic, splněno, smazáno. ()

Likan7

Diane Kruger tu je navíc, jen aby přilákala pár dalších diváků. Ve filmu má snad 10 minut a většinou jen brečí nebo je vyděšená. Vincent Lindon na druhé straně prakticky nesleze z plátna a osobně s tím mám trochu problém. I když hraje dobře, nestrhne mě, že by mě nějak zajímalo co s ním bude. Finální akce pak trvá sotva 10 minut, takže tu vlastně máme 80 minut úvod. Rutina, kterou doufám nebude remake s Crowem. ()

bearmeedek

Když narazíte náhodou na tento film, nevíte, jestli se to povede (dojem z filmu) nebo ne. Obsah filmu zavádí k dalšímu akčnímu filmu se střihounem, který bere spravedlnost do vlastních rukou. Manžel - profesor ovšem žádný střihoun není, takže film se ubírá po zcela jiné linii a už tím je zajímavý. A na 70% se to povedlo. ()

John80

Film v štýle a podobnom deji ako film 3 dní ke svobode Obvinena manželka z vraždy svojej nadriadenej a následná záchranná akcia jej manžela 3* ()

RedRose

proste vynikajici !! Vincent Lindon to byl herecky koncert !! nekdo tady psal ze o dva roky pozdejsi americky remake "The Next Three Days" s Crowem ho valcuje ve vsech smerech, tak to ani omylem... naopak muj nazor je presne opacny... ()

dj_kure

Původně jsem chtěl dát 4* za mojí oblíbenkyni, ale americký remake byl prostě lepší a plný počet mu dávat nechci (protože zase tak dobrý nebyl :). Takže pokud se chystáte na Nevinnou a neviděli jste ještě Tři dny ke svobodě, je volba jasná. 64% ()

DavidWebb

Najlepším prvkom tohoto filmu je podľa mňa námet. Nevinnú ženu odsúdia a uväznia za vraždu šéfky a jej zúfalý a oddaný manžel sa ju pokúsi vyslobodiť, aby mohli spolu s ich synom ako sa, oné, vraví "odpajdať do západu slnka". Horšie to už ale dopadlo so samotným spracovaním, mám na mysli hlavne réžiu a scenár, oboje príliš strohé a nevýrazné. Jeden z mála snímkov, ktorý je o dosť slabší než jeho houlyvúdsky rímejk Tri dni k slobode s Russellom Croweom, ktorý bol napínavejší, zaujímavejší a aj herecky pútavejší. Vlastne 72 hodín k slobode som chcel vidieť hlavne kvôli rímejku keďže sa často stáva, že originál je lepší než jeho nasledovník. Tu to Bohužiaľ neplatilo. A pre mňa platí, že ak dostanem chuť na repete, tak si dám radšej Russellovu verziu. Slabšie 3 zvezdy. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona

06.10.2009

Russell Crowe zachraňuje vražedkyni

Russell Crowe zachraňuje vražedkyni

01.08.2009

Proč? Protože je to zároveň jeho manželka. Samozřejmě je řeč o jeho nové roli. Crowe ještě ani neodložil luk, se kterým pobíhal po Sherwoodském hvozdu, ale už má jasno o svém dalším filmu. Bude jím… (více)