Lisa Auclertová (Diane Krugerová) pracuje ako novinárka, jej manžel Julien (Vincent Lindon) je profesor literatúry. Spolu so svojím šesťročným synom Oscarom (Lancelot Roch) vedú pokojný a harmonický rodinný život. Všetko sa zmení vo chvíli, keď im do bytu vtrhne polícia a Lisu zatkne. Novinárku obžalujú z vraždy jej nadriadenej a odsúdia na niekoľkoročný trest. Hoci Lisa neustále opakuje, že je nevinná, dôkazy svedčia proti nej – odtlačky prstov na vražednej zbrani, krv obete na jej kabáte a ostrá hádka s obeťou tesne pred jej smrťou. Julien je však skalopevne presvedčený o nevine svojej manželky a nemieni sa vzdať. Rozhodne sa, že podnikne mimoriadne riskantnú akciu, len aby Lisu očistil a oslobodil. (TV JOJ)

nemer

Americký remake je mnohem působivější, postavy sympatičtější a přístupnější. Nevinná je ve srovnání s remakem tak hrozný film, že nevědět, že Tři dny ke svobodě je remake, nevěřila bych. Američané pohádky holt zvládají asi líp, aspoň tentokrát :) ()

solisoli

Tento príbeh prepracovanej verzii, Tri dni ku slobode, je rozhodne reprodukčne dobre zvládnutý. Dramatický priebeh udalostí pôsobil, nenútene, svojou logikou a svižným dejom zaujal. ()

Scanerior

Skvělý film, který má slabší začátek, ale po prvních asi 20 minutách mě začal opravdu bavit a bylo zajímavé sledovat tento příběh. Přesně mi to připomnělo chvíle, kdy jsem s nadšením sledoval remake tohoto filmu Tři dny ke svobodě (2010) , který jsem viděl jako první. Každopádně skvělý film, který jsem si užil. ()

Grim

...od začiatku som bol presvedčený o ***, rozhodne to nieje nudný film, ale na druhej strane ani ničím výrazne neprevyšuje iné diela podobného žánru...ale ten záver má nejaké zvláštne kúzlo, ktoré ma v posledných minútach presvedčilo a dávam **** ()

Ruadek

Výborné drama, které tlačí na pilu od první chvíle a nepustí divákovu pozornost až do poslední minuty. Nijak přefiltrovaná akce a nijak spletitý plán, jak utéct i přes to, že to od první chvíle vypadá zcela neproveditelně. Opět zcela výborný Vincent Lindon a francouzská režie. Jako velmi povedený thriller vřele doporučuji. **** 14.3.2010 ()

djcremo

Dráma o krivde a o tom čo je človek schopný urobiť pre blízku osobu, ak spravodlivosť stojí proti nemu a je pritlačený k múru. Prvá hodina pôsobí dosť nudne nič sa tu dokopy nedeje. To plánovanie úteku sa určite dalo podať ináč, lepšie a zaujímavejšie. Posledná cca polhodinka sa potom slušne rozbehne, čo sa týka akcie, ale zasa nič extra prekvapivé. Prečo nemohol byť v takomto tempe celý film. Hneď by to bolo o niečom inom. A škoda, že v tomto prípade bola Diane Kruger v pozadí. ()

Eddemi

Remake Tri dni ku slobode je film, ktory si clovek pozrie rad viackrat. O tejto povodnej verzii to povedat nemozem. Je mi sice milsia mozno niecim takym neotesanym, ale remake ma proste prevalcoval. Tam som s hodnotenim nevahala ani chvilu. Kebyze vidim tento film ako prvy, neviem ako by na mna zaposobil, ale asi by som mu 5 hviezd nedala. Cize tak.. :-) ()

hony23

Vydařená francouzská krimi o nevinné odsouzené a jejím manželovi, který se jí snaží dostat ven. Děj příjemně graduje a finále je i celkem napínavé. ()

Hvězdář

Skvělé téma, které mi naprosto sedlo. A skvěle zpracované. Jakožto originál se nabízí srovnání s americkým remakem, který je pravda víc akčnější, což jsou zde spíše plusové body, ale nepůsobí tak přesvědčivě. Místy je navíc okopírovaný doslovně, včetně barvy oblečení, kterou mají dané postavy na sobě v daný moment. Takže zde platí, že originál je většinou skutečně lepší, než remake. A realističtější. Stojí za to si tenhle film pustit z těch dvou jako první. ()

zigy

Proč všichni chválíte, a dáváte jen 4 hvězdy? Asi proto, že to bylo minimalistické, tak nějak o obyčejných lidech a s otevřeným koncem....a taky hodně pohádkoidní. Ale sakra bylo to napínavé, jak malé gatě. Takže já dávám pět, takhle už jsem si dlouho nazafandil, ten obyčejnej chlápek, co osvobozuje manželku z lochu, je fakt frajer....Evropa opět dává americkému remaku nafrak, a Crowe ať se jde vycpat. ()

Saxos

I kdyby nám neukázali, že Lisa je nevinná a do basy jí dostala pouze náhoda, a to rovnou na 20 let, stejně všichni fandí plánovanému útěku. Viděno už podruhé a tím bohužel film ztratil původní náboj. ()

Kozlowski8

Americký remake ( Tři dny ke svobodě), který jsem viděl dříve, mne absolutně strhl a okouzlil. Teď, po shlédnutí originálu ale musím konstatovat totéž. Oba filmy jsou hodně podobné, v obou vidíme úžasná herecká představení, v obou filmech si vrchovatě užijeme napětí a emoce. V tomto francouzském snímku jsem měl o trošku lepší pocit z ústřední dvojice, americká verze byla zase přímočařejší, propracovanější a trochu víc uvěřitelná. Fred Cavayé se svým týmem odvedl skvělou práci. U mne slabší, než remake, ale jen o dva cípky hvězdičky. 80 %. ()

frenkie

Vidět tento film znamená strávit zhruba 100 minut ve společnosti lidí, kteří se zcela bez vlastního zapřičinění dostanou do neřešitelné životní situace, respektive neřešitelné legální cestou. Francouzká krimi jako žánr zažívá období renesance. Tvůrci jako Olivier Marchal(ve filmu si také zahrál) apod., nám dávají najevo, že točit syrové psychologické krimi určitě umí(válka policajtů, MR73). Tento film je toho dokladem. Snímek je vyprávěn velmi srozumitelně, téměř přímočaře a hlavně v závěru neobyčejně napínavě. Vincentu Lindonovi sedla role jak....no, však víte :-). Velmi kvalitní porce filmové zábavy. Za 5 *. ()

villain

Podle zdejších komentářů jsem očekával rychle odsýpající thriller říznutý rodinným dramatem. Dostal jsem ho tak napůl. Největší problém vidím ve scénáři. Jelikož se rychle dovídáme, jak to s Lisou bylo a zda doopravdy spáchala zločin, za který byla odsouzena, z celého snímku se pomalu vytrácí napětí i atmosféra. Nebýt tohoto odhalení, hlavní téma filmu, co je člověk ochoten udělat pro milovanou osobu a kam je až ochoten zajít bez ohledu viny či neviny, by nabylo na síle a významu a divákův zážitek by byl mnohem intenzivnější. Promarněná šance na kvalitní thriller. ()

lada32

Doporučuji pro všechny kdo mají rádi franc.krimi filmy 70.let.Od začátku je to velmi důvěryhodně poskládaný sled událostí,který Vás nenechá vydechnout.Možná je škoda,že jsme už na začátku věděli jak se to stalo.Představte si závěrečnou scénu kdy by se mu manželka v nemocničním pokoji při ůtěku přiznala,že to vlastně spáchala.Ale to je jen má fantazie.Jinak fakt doporučuji. ()

Matt2626

Dráma kombinovaná s krimi navrhnutá neuveriteľným spôsobom. Taká, ktorá sa do Vás zahryzne a už nepustí. Zápletka jednoduchá a pri tom dej neobyčajne napínavý. Doslova som splynul s Vincentom a v každej sekunde som to prežíval s ním. Čo človek neurobí pre lásku a pre rodinu. Neobyčajný snímok s pomerne neznámymi hercami zahraný vo veľkom štýle, ktorý bude vždy niečím výnimočný. Maximálne hodnotenie a to jak za spracovanie, tak za krásny záver, kedy som do poslednej chvíle neveril že sa to podarí...95% ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona

06.10.2009

Russell Crowe zachraňuje vražedkyni

Russell Crowe zachraňuje vražedkyni

01.08.2009

Proč? Protože je to zároveň jeho manželka. Samozřejmě je řeč o jeho nové roli. Crowe ještě ani neodložil luk, se kterým pobíhal po Sherwoodském hvozdu, ale už má jasno o svém dalším filmu. Bude jím… (více)