Ohnivý národ se téměř sto let snaží ovládnout celý svět a ostatní národy – národy Větru, Vody a Země. Nedávají svým sousedům na výběr, buď se jim zcela podrobí, nebo je jednou provždy vyhladí. Vesničané, kteří se marně snaží bránit, jsou ochraňováni jen několika málo vyvolenými, kteří mají schopnost ovládat živel svého národa podle vlastní vůle. Plně vyzbrojení příslušníci Ohnivého národa už zlikvidovali posledního mistra Větru a nyní se chystají zničit hlavní město Vodního národa. Pak ale jednoho dne sourozenci Katara a Sokka objeví malého chlapce jménem Aang. Jak se projevují Aaangovy „větrné“ dovednosti, ukáže se, že mladý bojovník je víc než poslední vládce Větru. Je to vyvolený Avatar – jediný tvor, který ovládá všechny čtyři živly. Jedině on může zastavit celosvětový nepokoj a znovu nastolit tolik postrádaný mír. (HBO Europe)

sidzej

Oproti vacsine divakov mam tu vyhodu ze poznam animovany serial a s celou mytologiou tohoto fantasy pribehu som velmi dobre oboznameny. Inak by som mal z deja riadny zmatok v hlave. Ak nieco dopadlo nad ocakavania dobre je to prave trikova a vizualna stranka ktore su jednym slovom dychvyrazajuce. Za vsetky tie vypravne zabery, pompezne dekoracie, obrie lode, palace a digitalne vlny davam 1 s hviezdickou. S obsadenim, scenarom a dialogmi je to vsak neporovnatelne horsie. Potencial bol obrovsky ale ostal trestuhodne nevyuzity. O postavach, ich motivacii, emociach a charakteroch sme sa nedozvedeli takmer nic co je obrovska skoda. Bolo velkou chybou snazit sa vtesnat celu seriu serialu do necelych 2 hodin. Rozumnejsie by bolo rozdelit film na dve casti a prepracovat scenar od zakladov aby mal divak moznost sa s postavami lepsie zblizit a porozumiet im. Napriek vsetkemu som sa nenudil a Posledneho vladcu vetra za prepadak rozhodne nepovazujem. 65% ()

PauloZ

Někde jsem četl výrok, kde Shyamalan říká, že tohle natočil nejlépe jak uměl a je to přesně podle jeho představ. Nechci být krutý, ale já si to takhle opravdu nepředstavoval. Je to opravdu špatné, nečekal jsem, že to bude tak zlé:( Tohle je prostě drahá pohádka, pro téměř to nejmenší publikum se skvělými efekty. Čekal jsem dospělou podívanou s trochou černoty a solidní akce, bohužel ani jedno se nedostavilo...2* dávám snad jenom za ty efekty a pěkné obrázky, protože děj byl zbytečně roztříštěn do x lokalit, které divákovi absolutně nic neříkaly. Rathbone si asi něco šňupl před natáčením, prtože se pořád tvářil, jak kdyby měl nasráno v gaťkách a za celý film nic neudělal, hlavně že chránil princeznu vodního království!! A finálová bitka? Odvar se vším všudy. Po všech těch dnešních digitálních nářezech nemůže pan Shyamalan čekat, že tohle uchvátí publikum. Dnešní svět chce černotu, ne pohádky! Tohle je 100% nejslabší Shyamalan. ()

draggo

Svým způsobem mi tohle připomíná Eragona. Prostě perfektní předloha, ze které ve filmu nezbylo skoro nic. Vládci větru můžu k dobru přičíst snad jen to, že na rozdíl od Eragona aspoň zachoval hlavní dějovou linku. Ovšem nějaké vykreslení postav? Nikde. Zatímco seriál byl z velké části postavený na vztazích a vývoji postav, tady jsou většinou jen proto, aby v záběru někdo byl, žádný jiný účel nemají. Co se obsazení týče tak je to tak napůl. Sokka, Katara, Zhao, Ozai - to je všechno děs a hrůza, pryč s nimi. Hrát prostě neumí a nemaj tam co dělat. Pak jsou tu Aang, Iroh, Zuko - ti jsou obsazeni dobře, jenže z toho co předvádí se chce brečet. Aang má celou dobu v tváři stejný strnulý výraz. Nejhorší je to, že když jsem se podíval na bonusy, tak jsem viděl, že to není o neschopnosti Noaha Ringera, nýbrž neschopnosti Shyamalana. Když tam byl nějakej rozhovor s Noahem a on se choval přirozeně - to byl Aang, který měl být ve filmu! Stejnak Zuko a Iroh, oba jejich představitelé mají charismatu na rozdávání, jenže ve filmu to bohužel vidět není. Z děje zbyla jen ohlodaná kostra sotva držící pohromadě. Asi nemá smysl nadávat na všechno co mi tam chybělo, protože to by byl tenhle post ještě více neúměrně dlouhý než teď. Snad jen že nejvíc mi chyběl počátek vztahu Aanga a Katary. Prostě nápad narvat 20 epizod seriálu do filmu co trvá hodinu a půl byl od začátku špatný. Co mi dál vadilo byly pohyby bendingu. V předloze to bylo o splynutí bendera a elementu, kdežto tady je vždycky pět vteřin máchání rukama a pak se teprv něco stane. Jediné co se dá pochválit jsou triky, výprava a hudba. Vizuál je tady prostě takový pěkný, o tom žádná. Hudba vyzní mnohem lépe při samostatném poslechu, ve filmu mi přišla dost potlačená a nevýrazná. Pokračování bych ale klidně dal. Akorát vyhodit Shyamalana, a dosadit na post scénáristy a režiséra někoho normálního. A stopáž minimálně dvojnásobnou. Pak by to mohlo být i celkem fajn, protože potenciál je tu impozantní. /40% a 2*/ ()

spaceboyCZ

Zmatecna nuda, na kterou jsem vydrzel koukat do konce jen diky hudebnimu rukopisu J. N. Howarda a pomerne slusnym vizualnim efektum. Shyamalan si bud splnil detsky sen nebo se naprosto zblaznil...potazmo to podepsal, kdyz byl v lihu? Kdo vi. Do jeho filmografie to vubec nesedi, a i cely zpusob podani pribehu je strasne prumerny, bezny, Shuamalana byste tam hledali marne. To vse jeste s misty zmatecnym strihem. Kdo vi, kdyby se tento jeden film natahl na dva, mozna by z toho slo vytlouci vice, takto se prvni pulku filmu ptate, o cem to vlastne je a druhou pulku filmu nadavate, ze to pripomina stare bojove filmy (rozumej, hlavni hrdina chodi v kruhu dokola, kolem nej dvacitka nepratel a vsichni cekaji, kdo z nich prvni mrkne k utoku), akorat zde s nadechem tai chi a jogy. Do toho otevreny konec...no, doufejme, ze pokracovani se jiz nedockame. ()

baribal odpad!

jedna velká hrůza, výjimku tvoří fail, který mě pobavil a pár dobrých kouzel, ale celý film působí odporně jako celek. jestli bude shyamalan natáčet filmy, které bude chtít vidět jeho syn, tak to asi brzo skončí na pohřebišti filmových dějin. ()

Adasin odpad!

Smutný ukázkový případ toho, jak se dá zpackat předloha. A to máme pouze první sérii animovaného seriálu Avatar: Legenda o Aangovi! I když se dají mnohé epizody vypustit, aniž by to hlavnímu ději výrazně uškodilo, Shyamalanovi se "povedlo" po*rat to neuvěřitelným způsobem - kvůli naprosto debilní stopáži (pouze 99 minut!) je Poslední vládce větru příšerně zkratkovitý a uspěchaný (k tomu i špatně sestříhaný), což je pro mě jako pro fanynku původního seriálu do očí bijící. Jenže do očí bijící je i celkový vizuál, kde hlavně ovládání živlů je v porovnání se seriálem peklo (hlavně vládci ohně a země), z kostýmů jsem už "rostla" a korunu tomu všemu nasadilo jedno z nejhorších obsazení všech dob a naprosté nepochopení charakterů postav, kdy v seriálu velice sympatické postavy jsou zde naprostí kreténi. Výsměch všem fanouškům seriálu. Ostatní (tj. neznalí seriálu) jsou v tomhle případě možná ti šťastnější, na druhou stranu tenhle film musel od seriálu dost lidí odradit a připravit je tak o skvělý zážitek z onoho seriálu. Seriál si dám klidně kdykoliv celý znova, ale tohle ani omylem. P.S.: V tomhle a tomhle videu je pěkně a bez větších spoilerů rozvedeno, proč fanoušci nemohou tenhle film vystát a dělají, že nikdy nevznikl. 0/10 ()

zdepapepa odpad!

(všechno spoilery) Je známým faktem, že M. Night Shyamalan není už dávno zárukou kvality, že měl pár svých hitů na přelomu tisíciletí a od té doby žádný zázrak. Tohle je ale výkon hodný Eda Wooda. Filmová adaptace, kde jsem musel postupovat s přestávkami po minutách, protože se prostě to prznění originálu fyzicky ani psychicky nedalo vydržet. Mám ten dojem jako kdyby pan režisér (a zároveň i pan scénárista a pan producent - což vysvětluje fakt, že si s předlohou dělal, co ho zrovna napadlo) jen četl synopsi děje seriálu na Wikipedii a o víc se nezajímal. Ale to jsou jen obecné řeči - pojďme se vrhnout přímo na film. Už od úvodu jsou hezké efekty živlů pokaženy divadelní produkcí ovládání živlů kompletně s pódiem, oponou a přehnanými pohyby (měl jsem tušit, že to nebude ojedinělý případ). Zcela nepochopitelně změněný úvodní monolog Katary, kde se prakticky nemluví o tom, že Fire Nation likviduje ostatní "národy" (ve filmu jsou "národy", v seriálu je národ pouze ohně). Z grafického popisu stavu světa se stal nicneříkající text crawl. Už v tuto chvíli je také jasné, jak velká chyba byla nepoužít hudbu Jeremy Zuckermana. Ne, M. Night Shyamalan si tam prostě musel dát svého kamaráda Jamese Newtona Howarda, takže z toho máme rázem generický filmový soundtrack zaměnitelný s milionem dalších. Už od úvodní scény pan režisér z obou ústředních členů Jižního Vodního Kmene vysál všechnu osobitost - z Katary udělal neschopnou water benderku (i na poměry Book 1), ze Sokky je pak vážná osoba bez smyslu pro humor a sloužící jen k říkání zřejmých věcí nebo věcí týkajících se děje (a to ani nepočítám ten "whitewashing"). Smysl dobrodružství se vytratil, když se pan režisér zbavil loďky a plujících ker a vše se odehrává na stojatém ledě. Proč bylo potřeba měnit jak se věci staly? Vždyť byl scénář naprosto v pořádku. Od probuzení Aanga (kde se začíná projevovat absolutní neschopnost dětských herců), které v seriálu bylo opepřeno hned několika emocemi (strach z neznámého - zářící avatar, smutek jestli žije, zábava, protože penguin sledding) a tady je vše mdlé, je taky vidět, jak se bude stříhat materiál, na který není čas. Změnu tetování bych ještě pochopil (stejně jako zmírnění jizvy Zuka). Naprostou 180° otočku pocitů Aanga ohledně útěku pryč a následném zamrznutí v ledu (viz díl The Storm) nepochopím asi nikdy. Pochopil bych tenhle typ příšerných dialogů v nějakém originálním filmu, ale když člověk může pracovat s adaptací, proč nepracovat s adaptací? Nulová invence s kamerou (dokola shot, reverse shot), bezemoční odříkávání replik (což je neskutečně ironické, protože kdo viděl segment 'Aang for a day' nebo blooper reel z filmu, tak pozná, že zejména herec Aanga je mimo kamery daleko víc Aang-ovitý než ve filmu. To samé Sokka, Iroh a jiní další herci a herečky - ironicky u těchto tří byla změněna výslovnost jmen, stejný neduh jako má česká verze seriálu) a opakování toho, co člověk vidí na obrazovce. A když ne to, tak infodump. Život a lore Jižního Vodního Kmene? Vystřiženo. Gran-Gran? Teď je to obyčejná grandma. Sokka a jeho bojovnická školka a obrana vesnice? Vystřiženo. A to máme za sebou teprve 10 minut filmu. Aang místo hrdinského příjezdu na tučňákovi a zábavného sejmutí Zuka je pouze nalezen, když se vůbec neskrývá. Všechno je jinak. Všechno je špatně. To byla jedna z kvalit původního seriálu - byl čas i na komické chvilky a ani "záporáci" (jestli se tak některé postavy vůbec dají nazvat) nebyli imunní vůči ponížení. Tady nic takového není. Místo toho máme Kataru, která má víc společného s Katarou z Ember Island Players a dialogy, které se nedají popsat jiným slovem než - cheesy a expositionary. Místo chytrých samostatných osob pan režisér diváky i Kataru a Sokku krmí informacemi pomocí jejich babičky. Aang příhodně ovládá všechny živly a o pár scén dál si stěžuje, že neovládá žádný další živel. Celkově ovládání živlů tady vypadá jak z Naruta nebo jiného anime - spoustu pohybů a téměř nic z toho (což je korunováno při návštěvě "koncentračního tábora", kde několik dospělých mužů zvedá jeden kámen o velikosti fotbalového míče, a to jsem štědrý). Už se mi text malinko natahuje, zbytek tedy jen ve zkratce, protože většina věcí, které jsem napsal, se opakuje napříč celým filmem - epizoda Imprisoned je naprosto komicky posazena do městečka, které je celé obklopeno zeminou. Monk Gyatso je zde hodný strýček (ale ne tak hodný, aby o Aanga pečoval a házel s ním dorty na lidi) a jeho Last Stand v místnosti plné vládců ohně posílených Sozinovou kometou je pryč. Fire Nation soldiers jen stojí a koukají a útočí pohodlně po jednom na Aanga a Modrého Ducha. Fire Lord Ozai (který v B1 téměř nebyl) ani Zhao nevypadají vůbec, že by někomu naháněli strach. Zároveň jejich motivace je úplně mimo. Appa i Momo jsou spíš jen rozptýlení než téměř postavy samy o sobě, jako tomu bylo v seriálu. Zukův do filmu bolestně naroubovaný backstory jde ruku v ruce s agónií zprněného backstory Aanga. Iroh s nulovou moudrostí a smyslem pro humor (až jsem se divil, že si M. Night Shyamalan vůbec vzpomněl, že Iroh pije/vaří čaj. Spirit World je cosi zcela jiného. A to jsem si myslel, že horší ztělesnění Spirit World než v The Legend of Korra být nemůže. Myslel jsem si spoustu věcí, než jsem viděl tenhle film. Kdo čte (jestli někdo kromě mě čte) mé texty na ČSFD, tak určitě ví, že mám tropy rád a vždy se snažím na filmu najít alespoň něco dobrého - dobrou hudbu, dobré exteriéry, dobré cokoliv. Tady dobré nebylo vůbec nic. Půlka filmu za námi - nedozvěděli jsme se skoro nic ze světa, jeho zvyků a filozofie, jen pár minut jsme viděli vztah Fire Nation a earthbenderů. Na zbytek země zpustošené válkou, a zejména co na to lidé, už nebyl čas. RIP válečnice Kyoshi, král Bumi, Roku a jeho drak, Jet a bojovníci za svobodu, rybáři naštvaní, že je avatar nechal ve štychu, otec Katary a Sokky, dezertér, skutečné obyvatelstvo Severního Vzdušného Chrámu. RIP také celkově skupinové putování krajinou a věci s tím spojenými (hledání potravy, tábořiště, atd.). Půlka filmu za námi, technicky vzato 18 epizoda ATLA. Říkám si - "časově to vychází hezky na dvě epizody ATLA, které zároveň z první knihy zbývají. Mno, spíš jsem si měl říkat slova jistého internetem oblíbeného sadisty: "If you think this has a happy ending, you haven't been paying attention." Celkově více toho samého - postavy mluví expospeakem, jsou neschopné, bez emocí, bez osobnosti, se zcela špatnými motivacemi, Spirit World stále vypadá komicky, Aang se v něm musí učit nezabíjet (vlastnost, kterou v seriálu už má, jelikož je to air nomad), soundtrack zcela nesedící k dění na obrazovce, nulová logika chování některých postav (zejména ti, co měli na starost zhasnutí všech plamenů), duch Oceánu má pak nulovou roli a film tak vrcholí komickým zastrašením lodí Národa Ohně velkou vlnou (která vypadá spíš jak něco, co patří do dovedností Book 3 Aanga) s generickou hudbou, nulovou výjimečností avatarského stavu. Ovšem scéna je bez vyústění, zůstane jen u zastrašení aneb 'Tak se vrátíme až Avatar odletí pryč.'. Graficky je to celé také jeden velký omyl. Nic není pastelově barevné, všechno je matné a temné (kromě noci, která standardně hollywoodsky bledě modrá s perfektní viditelností). Ironicky ale i s pastelovými barvami, bez krve, mrtvol (zde Jižní Vodní Chrám) a ukazování smrti (zde Zhao) nebo i mluvení o ní, byl seriál kolikrát daleko temnější a drsnější než celý tento film. Četl jsem nedávno větu, která podle mě hezky vystihovala rozdíl mezi ATLA a TLOK, která by se dala použít i na rozdíl mezi ATLA seriálem a ATLA filmem. Čím víc nad tím přemýšlím, tím nacházím víc vychytávek, promyšlených věcí, a celkově se zážitek ze sledování ještě zlepšuje. To je ATLA seriál, TLOK je někde mezi. Čím víc však přemýšlím nad tímhle filmem, tím víc nacházím děr v příběhu, nedomyšlených věcí, a celkově se zážitek ze sledování jenom zhoršuje. To je tento film. "Film". Vůbec se nedivím komunitě, že předstírá, že žádný ATLA film neexistuje. Protože žádný ATLA film přece neexistuje. Stejně jako neexistuje válka v Ba Sing Se. () (méně) (více)

Hannibal92

Co to vidim? Pomalu samý odpad, to snad nemyslíte vážně. Film to rozhodně nijak úžasný neni, Dev Patel mi v roli prince dost vadil, ale odpad to tedy taky rozhodně neni. Musim říct že příběh je dost natáhnutý, vlastně se až do konce nestalo nic, co by bylo nějak extra důležité, ale zase na druhou stranu mají otevřený příběh pro pokračování. Co se týče efektů jednotlivých živlů, tak ty se mi moc zamlouvaly a to hlavně efekty vody a ohně. Dlouho jsem uvažoval jestli nedát 4* (hlavně kvůli tomu jak filmu mnozí až moc ubrali), ale nakonec jsem zůstal u třech, což jsem měl v plánu téměř od půlky filmu. ()

SaNcHeZ_cz

Jeden další krok do propasti pro Syamalana, obrovské utrpení pro lidstvo. Poslední vládce větru je nezajímavá sterilní podívaná zahalená spoustou ošklivých digitálních triků a nepříjemného vizuálu, doplněná o nepřesvědčivé herecké výkony a opravdu perfektně nezvládlým aspektem vyprávění. Slušná výprava a vynikající soundtrack tento snímek bohužel nezachrání. ()

Wysch

A jděte někam už s tím vaším sofistikovaným uměním, inteligencí a bla bla bla bla. The Last Airbender je fantastická sračka, příběh tucetkrát znulovanej, herci až na výjimky ještě neumí hrát (těmi výjimkami jsou zástupci generace nad 25 let), bla bla bla bla bla. Ale je to skvělá zábava, která si nehraje na Pána prstenů nebo tak. A zábava, to je přece to hlavní. A audiovizuálno. A když nejsou prostě schopni pochopit jednoduchý pravidlo, není jejich hodnocení třeba brát v úvahu. Puntík. [blu-ray] ()

MartinezZ

3.10.2010 ~ Tak tahle konverze komiks - anime - hraný film se příliš nepovedla. Základ to má dobrý, ale režisér se od svých posledních kvalitních kousků odvrátil takovým způsobem, že spasit ho může snad už jen nějaké indické božstvo. M. Night Shyamalan je na tom totiž úplně jinak než někteří další režiséři, kteří ve svých dílech mnohdy "přestřelí". Náš šestismyslný Ind už nějakou dobu nedokáže ani dostřelit. ~ Last Airbender bude rád, pokud si na sebe s přiznaným rozpočtem 150.000.000 dolarů vydělá. 150 mega ale ve filmu vidět není. Nikde. Jen efekty zřejmě spolkly část rozpočtu, zbytek se ale někam vypařil. ~ Poslední vládce větru je vyprávění o čtyřech národech obývajících jednu zemi. Vzdušnými nomády, Ohnivým národem, Vodním kmenem a Královstvím země. Původní animovaný seriál je ale ve své hrané verzi neskutečně osekaný a tak bijí do očí tucty nelogičností, nedotažeností a velkých střihů, kdy ve střižně padlo za oběť zkrácení do 100 minut zřejmě hodně materiálu. Ale zpět. Je válka, Ohnivý národ si uzurpuje vládu nad vším a všechny vládce ostatních národů separuje tak, aby nemohli nijak "škodit". Vládci jsou takový lidé, kteří dokáží ovládat svůj mateřský živel: vodu, oheň, zemi a vzduch. A pak je zde podle legend Avatar. Bytost, která jako jediná umí ovládat všechny čtyři živly a tím udržuje rovnováhu. Takovým mladým Avatarem se měl kdysi stát Aang, malý chlapec, který se ale svého údělu zalekl a utekl z chrámu kněžím, kteří jej připravovali na roli dohlížejícího nad světem. Utekl se svým vznášejícím se něčím (mutant létajícího psa, bizona, bobra a kdo ví čeho ještě) a dostal se do bouře, která jej stáhla pod vodu. V zájmu záchrany se tak náš Vládce větru uvalil do vzduchové bubliny a tu nechal zmrznout. Vysvobodili jej až bratr se sestrou z Vodního národa. O tom se ale dozví i Ohnivý národ a Aanga si odveze. Babička sourozeneckého páru ovšem ví, o co tu jde, a sourozenci tak jdou mladému Avatarovi na pomoc. Díky nim se Avatar dostává zpět do svého chrámu a zjišťuje, že byl zmražen po více jak 100 let a že celý Národ vzdušných nomádů byl Ohnivým národem vymýcen. on tak zůstává tím jediným a také poslední nadějí na zastavení mocitužby Ohnivého národa. Problémem je, že Avatar utekl ještě dříve, než se mohl naučit ovládat ostatní živly a tudíž umí ovládat pouze vzduch. Se svými přáteli tedy putuje k Severnímu vodnímu kmeni, kde se chce naučit ovládat vodu. Právě tam ale míří i ohnivá armáda s cílem zbavit se jednou pro vždy celého vodního národa. ~ Kresleného Avatara jsem dosud neviděl, nemyslím ale, že by to bylo nějak extra na překážku v případě, že by film měl alespoň trochu logický scénář. A vzhledem ke konci, kdy je jasné, že se počítalo minimálně s dalšími dvěma pokračováními, je také bohužel i jisté, že žádné takové nebude. Leda by ho natáčel někdo úplně jiný. Netuším, co bylo za předobraz původnímu kreslenému Avatarovi, ale ve filmu vidím směsici indické, tibetské a čínské mytologie, což mi tu působilo dost divně. Nápad s ovládáním živlů trestuhodně nevyužit; akční scény skoro žádné až na jednu, ovšem nikterak nezapomenutelnou; herecké výkony až na výjimky pouhých pár postav žádné; mladý Aang mě nijak o svém údělu nepřesvědčil; nepochopil jsem, proč sestřička měla ono nutkání Aangovi pomáhat jen proto, že ho našla; proč vždycky, když Aanga ohniváci unesli a tudíž odvedli někam jinam a on utekl, hned v dalším záběru je zase se sourozenci, ač by mu to muselo chvíli trvat i s létajícím "ať-už-je-to-cokoliv"; jak to že dokáže ovládat vodní živel z ničeho nic jen díky tomu, že mu to během pár vteřin v transu řekne duch draka? Nežral jsem touhu ohnivého prince přivést zpět svému otci Avatara a vysloužit si jeho vděk. Bylo mi to dost ukradené. ~ Řekl bych, že tohle byl doslova kurevsky nevyužitý potenciál. Možná kdyby vzápětí byly promítány i další díly a byl z toho tak ucelenější celek, mohlo by to dávat více smyslu. Takhle je výsledkem jen nesourodý sestřih nápadů pro rané školáky, všichni ostatní, kdož neznají původního Avatara a mají rádi fantasy, ruce i oči od toho pryč, nestojí to za těch 100 minut. Pár efektů a nástin příběhu je málo. Snad jen hudba, ale ani James Horner to nevytrhne. ~ PS: Přišlo mi to hodně podobné Eragonu. Fantasy, nedomyšlené, nedotažené, s otevřeným koncem, který už nikdy nebude. () (méně) (více)

mysiak

Shyamalan sa podarilo to čo nikomu, vytvoriť ťažko stráviteľný fantasy film, plný nevyužitých nápadov, teperných hercov, síce pekných trikov, ale nulovej inovácie, a hroznej réžie...takto je rýchla cesta do pekiel ()

Praxis

No tak nakonec to tak hrozné nebylo, jak jsem byl předem zděšen. K výčtu toho pozitivního určitě vyzdvihnu skvělou bojovou choreografii, úžasnou hudbu, vizuální efekty, které vůbec nebyly zlé a celkovou výpravu. Za zlé naopak považuji naprosto dementní dialogy, které hravě soupeří s leckterou mexickou telenovelou, některé herecké výkony a celou snahu vlastně prostému divákovi vysvětlit o co že to vlastně ve filmu jde. Vůbec proto nevíte leckterá vypravěčská pozadí, prostě se s tim musíte smířit. Shyamalanovi ublížila snaha nacpat původní anime seriál do jednoho filmu a nakonec to zůstalo jen u té snahy. Ale i tak jsem se docela solidně (rozuměj popcornově) bavil. V rámci běžné popcornové kultury nic extra, ale potěší, v rámci Shyamalanovy kultury tragédie...65% ()

GodComplex

Prestoze az tak tragicke jak naznacuji ohlasy to neni, jednoznacna kvalitativni The Downward Spiral Micheala Nighta pokracuje (tahne se to s nim linearne celou karieru, kdy kazdy film od Sesteho smyslu je o uroven horsi, nez ten predchozi). Premyslim co je vetsi tragedie, jestli to, ze nekdo Shyamalanovi sveril 150 mega, nebo to jak trestuhodne s tim nalozil, nebo fakt, ze takova blbost muze byt ve finale natolik komercne uspesna, ze si to nakonec v klidu profituje. Predloha a potencial magickeho sveta stojicim na 4 zivlech, krasne lokace a potencial zmineneho budgetu, docela dobra hudba, to vse funguje, ale prave o to vetsi skoda je, v jakou nevyraznou patlaninu se to zvrtlo. Jednim z primarnich problemu jsou show zdejsich "hercu", u deti bych to jeste pochopil, ale to co predvadeji dospeli je vylozene k smichu. Nicmene nejvetsi vina pada na hlavu primo MNS, ktery to rezisersky absolutne nezvladl a timhle kouskem u me (a asi nejen u me) ztraci obrovsky kus respektu. "He will begin to change hearts, and it is in the heart that all wars are won." 4/10 ()

Popluh

Zmetek po všech stránkách. Sem tam sice probleskne náznak nějakého nápadu či režijně ne úplně špatné sekvence, ale všudypřítomná sterilita z Posledního vládce větru činí navzdory přídavnému prostoru naprosto plochou a nudnou podívanou. ()

Riddick77

Pohádka s pěkným vizuálem i hudbou, nikterak složitý příběh založený na antagonismu dobra a zla. Vyvolený má spasit svět a spojit všechny živly v harmonický celek a to jednak v sobě a druhak reálně na zemi. Hezky jednoduše odvyprávěné a nikterák nudné. Nevím, proč to hodnotit skrze režisérův potenciál. Myslím, že filmy se snad hodnotí podle dojmu a skutečné kvality/ zábavnosti/ přínosnosti. Proto tedy 7-8/10 (ještě si to nechám rozležet) a jen škoda nedokončeného příběhu, protože další díl asi těžko vznikne. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

27.08.2015

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011