Sidney Prescott, nyní autorka nové self-help knihy, se vrací domů do Woodsboro, které je poslední zastávkou jejího turné k vydané knize. Tady se opět spojí se šerifem Deweym a Gale, kteří jsou nyní manželé a její sestřenicí Jill a tetou Kate. Naneštěstí její návrat přiláká zpátky i Ghostface a tím se Dewey, společně s Jill, jejími kamarády a celým městečkem Woodsboro dostávají do nebezpečí. (oficiální text distributora)

MikyAff

Jeden z oblíbenějších hororů. Sice to není úplně nejstrašidelnější horor, u kterého umíráte strachy, ale když se na něj člověk dívá poprvé, dá se i bát. Krev a nechutnost taky nechybí. Viz dívka s roztrhnutým břichem a vnitřnostmi venku. Ale možná bych tam takovýchto scén dala trošku víc. Plusem pro mě bylo obsazení Emmy Roberts, která patří k mým oblíbeným, nebo kvalita, kterou je film natočen, či celkem dobře promyšlený děj zabijáka. Velkou radost udělala i Hayden Panettiere, kterou jsem viděla konečně v jiné roli, než namyšlená školačka a podobně. Pro mě rozhodně nejlepší díl ze série Scream. ()

YumiOkami

nenavidim, kdyz se vrah na konci filmu zacne chovat hloupe… ok, chapu ten thrill, ale stacilo trosku zpomalit a dala bych tomu lepsi hodnoceni. — napad s natacenim vrazd se mi moc libil (snuff movies; zrovna na tenhle zanr neni moc filmu a to je skoda) i necekane odhaleni hlavniho zaporaka. vlastne nakonec se mu splnilo to, po cem tak touzil - byl slavny a mel fanousky (ktery jsou rozhodne dulezitejsi nez vlastni rodina!). || ❝𝐓𝐡𝐢𝐬 𝐭𝐢𝐦𝐞…𝐡𝐞’𝐬 𝐦𝐚𝐤𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐡𝐞 𝐦𝐨𝐯𝐢𝐞.❞ 🎥🔪 ()

Blue.Poison

Craven to prostě umí. Tohle jeho dítko roste se společností už od roku 1996 a vyvíjí se tím nejlepším směrem. Ona sebeparodie, která byla největším plusem předchozích dílů, zde dostává snad ještě víc prostoru a hlavně je velmi trefná. Pánové filmaři by neměli zapomínat na to, že první dojem je velmi důležitý a mohli by se inspirovat přímo tady - úvodní scény jsou perfektní - šokují a baví zároveň a už jen díky nim si mě Vřískot 4 naprosto získal. Setkání s hlavními hrdiny je jako rodinná sešlost po letech a nové tváře jsou víceméně také snesitelné. Prostě hororová jízda, která vás vyloženě pobaví. ()

Steny94

Na nový Vreskot som sa neuveriteľne tešil a musím povedať že splnil všetky moje očakávania na 100 percent!!Film mi zbehol strašne rýchlo,asi preto lebo som si užíval každú scénu.Aj keď pre mňa bola doteraz jednotka úplne bezkonkurenčná štvorke sa podarilo ju predbehnúť!!Tiež sa mi páčila takzvaná nová generácia hercov,ktorým som až prial aby to prežili :)...Tak teraz mi už len zostáva počkať,kedy víde film na DVD. ()

Mishqo

hmm...začína vlažne, pomaly sa preberá a na konci to vrcholí nečakaným zvratom...vtipne odkazuje na množstvo iných filmoch...taktiež paroduje vlastne samotný film...all in all myslel som si že to bude troška prepadák natočiť 4. pokračovanie po toľkých rokoch a na druhej strane ako fanúšik pôvodnej trilógie som dúfal že to nebude až také zlé a dočkal som sa toho....spokojný :) ()

Narya89

Hm, bohužel ačkoliv se ve filmu mihne několik pro mě sympatických seriálových hereček jako Hayden Panettiere či Anna Paquin, spíš mi jich bylo líto, když brzo poté skončily rozřezané v tomto jednoduchém vyvražďováku. Asi jsem ani nedoufala, že čtyřka nějak výrazně překoná předchozí díly, ale setrvačnost mě donutila se podívat a musím říct, že je to to samé dokola v černobílém, předvídatelný slaughter s nejlépe informovaným vrahem, co jsem kdy viděla s naprosto pro mě nepochopitelnou motivací. ()

hroubek

Nový díl série se pokouší udělat to samý co se povedlo jedničce před 15 lety a to dodat žánru něco nového. Akorát doba se změnila, což je nádherně vidět v celém sebe shazujícím úvodu, který potěší spoustou menších hvězd a ukázaní jakým směrem film půjde. Moderní doba žádá nové zabijácká pravidla a vraždy nejlépe online. Trochu zamrzí drobné logické zádrhely,nelogické chování několika postav, a to že prostřední část je vyplněná vraždami. Naštěstí pak příjde závěrečná část, která ukáže, že si film to nejlepší schovával až na samotný konec filmu, kde se ukáže jednak, že tvůrci jsou pěkný narcisté, když už musí parodovat sami sebe. A hlavně v posledních 10 minutách jim chyběly koule dotáhnout nápad s Jill do konce. Příjemná zábava, kde Craven ukazuje, že má stále dost nápadů a kuráže. ()

JohnSmith

snaha oživit kultovku z 90. let Cravenovi moc nevyšla. Krom toho, že je to vyvražďovačka, tak je to taky vykrádačka a to ke všemu hrozně předvídatelná. Původní trojice hrdinů je víc než trapná, Neve Campbell je stále stejně nesympatická a Courtney Cox s příšernou plastikou na xichtu přehrává jako vždy. ()

Danny F.

Tak to bylo hrozně velké zklamání. Vraždy byly, no celkem dobré. Úvodní díl je prostě kult a nic ho nesrazí jen tak na dno. Tento díl rozhodně ne. Jde jen o typickou klasickou vyvražďovačku bez zajímavého děje. Prostě slabota v plné polní a ani Wes Craven to nezachránil:( 60% ()

Ceres odpad!

Wec Craven je idiot, natočit tak trapný horor, který je stále to samé co předchozí díly, nejhorší jsou ty strašně amatérsko-trapné herecké "výkony" mladých herců, jen jsem celou dobu kroutil hlavou, jak se mi to kdysi mohlo líbit, od prvního filmu je to neskutečná fraška, která vygradovala tímto paskvilem. Neskutečná sračka!!!!!! ()

pravdovravny

Začiatok je na môj vkus prehnane humorný, nehodí sa to do hororu, vlastne celý tento snímok sa nesie v takom duchu, pointa a vraždy vraha sú suché, nenápadité. Toto je dôkaz,že trilógie nemajú mať štvrté pokračovanie!. ()

lykan9

Jsem opravdu moc vděčný za to, že byl vytvořen Vřískot 4. Nedosahuje sice kvalit jedničky a dvojky, ale rozhodně napravuje reputaci po průšvihu trojky. Hlavně si přeju, aby již nenatáčeli další díl, protože toto je důstojné zakončení série a nechtěl bych, aby si v dalším díle opakovalo to, co se stalo s třetím dílem. ()

drake31

Nech má ktokoľvek aký chce názor na Scream, jedná vec sa tejto série uprieť nedá - casting! Od prvého filmu až po piaty cast je neskutočne silný, s hviezdičkami novými ako aj hviezdami zabehnutými. Pamätám si ako v roku 2011 som mal crush na mnohé tu prítomné dámy, a toto zaľúbenie si pre mnohé nosím zo sebou dodnes. No moje zaľúbenie stranou, sympatický cast, ktorý hrá dobre napísané postavy je jeden z najväčších kladov, ktoré horor môže mať v mojich očiach. S návratom Kevina Williamsona k tejto sérii, sa tie postavy navracajú (Hayden Panettiere & Emma Roberts MVP!), ako aj tá hravosť a zábavnosť dialógov. V porovnaní s tretím dielom, komentár na horory pôsobí ostrejšie a sofistikovanejšie, taktiež zábavnejšie hlavne v úvode, a satira funguje až moc dobre s tým odhalením motívu pred koncom. Čo na mňa doľahlo len teraz, jedenásť rokov neskôr, bola táka stredoškolská nostalgia, ktorá vzplanula za zvukov Something To Die For od The Sounds. Od toho momentu film zrazu nabral väčšiu váhu, väčšiu hodnotu ako aj pripomenutie toho ako som si v tunajšej diskusii prečítal spoiler kto je za maskou, či spomienky na to ako som sťahoval kinorip vďaka tomuto spoileru keďže Slovenská premiéra bola mesiace neskôr v porovnaní s celým svetom - zlaté to boli časy mojich prvých rokov tu na CSFD #Cringe. Čo ma ale zarazilo počas dnešného sledovania štvorky, bola tá odpudivá, presvietená, hnusná, žltastá, lesklá, zrnitá vizáž filmu, ktorá bola neskutočným kontrastom oproti originálnej trilógii, a pôsobila tak neuveriteľne nepríjemne na pohľad, a lacno. Teraz však nastáva otázka: Bolo to naschvál aby film vyzeral ako lacný shitty remake, alebo to Wes Craven & Peter Deming zle odhadli a prepískli to s filtrami? Každopádne, nie som fanúšikom tohto vizuálu, a niekedy ma to až moc rozptyľovalo. V čom naopak Scream 4 pozitívne žiary, boli vraždy, ktoré boli tentokrát drastickejšie, brutálnejšie, a krvavejšie. Príbeh fungoval, aj keď s pomalším rozbehom, a záverečné odhalenie a čo nasledovalo bol jedným z najlepších komentárov ako aj scén celej série. Len by ma zaujímalo čo sa deje v paralelnom vesmíre s touto sériou keby film skončil v momente keď je jediný survivor vezený do ambulancie, a reportérmi ako bodkou - to by bolo cool a ballsy, a ja chcem vidieť akým smerom by sa táto séria ubrala v tomto prípade. Scream 4 na mňa dnes nemal až taký účinok ako jedenásť-desať rokov dozadu (možno nedostatok nostalgie?), no je jednoznačne vysoko-zábavným hororom, obzvlášť pre fanúšikov série... a ja, ako veľký fanúšik, ja sa už nemôžem dočkať zajtrajšej projekcie piateho dielu! ()

Antek

Spíše epilog, než plnohodnotné pokračování. Silou scénáristovy vůle se všichni hlavní hrdinové vrací do Woodsboro, aby opět čelili zabijákovy v masce ducha. Opět se hláškuje a bojuje o život. Ale působí to o hodně víc unaveně než předchozí díly. I ten Wes Craven točí napůl plynu a filmu chybí potřebná energie, aby se dostal z vod průměru.  Pokud ale něco Williamson umí, tak diváka v závěru překvapit (když si přečtete původní synopsi třetího dílu, kterou předal studiu, tak uznáte, že to bylo ORIGINÁLNÍ), a nejinak je tomu i tady. Motiv za vraždami je naprosto mimo realitu (což je dotaženo v pátém díle) a slouží pouze jako komentář k rychlokvaškové generaci, která se chce proslavit s minimálním výdejem energie. Tak mě napadá, že to vlastně VŘÍSKOT vždycky byl. Komentářem své doby. A v tomto ohledu to pořád funguje. ()

Mr.Dogman

Já jsem nadšený a proto nebudu mít v téhle recenzi asi žádný řád (cha, jako kdybych v nějaké měl...). Pouštím soundtrack a začínám. Můžu začít tím, že tohle není "další čtyřka", "další zbytečné pokračování". Tohle je úplně něco jiného. Ani jsem nečekal, že se film bude tolik držet svého tagu "New decade, new rules". A zvládá to perfektně. Moderní doba sérii pěkně osvěžuje. A dává to právě těm "dalším trojkám, pětkám a remaků" pořádně sežrat. Mnohokrát se tu na to narazí, a vše vyvrcholí v momentě, kdy Hayden Panettiere vyjmenovává všechny remaky, co jí napadnou, aby zachránila přítele. Takže to byla první věc. Další byl samotný Ghostface, a jeho hlášky. Tady nám někdo překonal Jigsawa :) Film je vlastně zábavný. Tím ho nesnižuji, protože se bojíte, ale zároveň hádáte, kdo by vrah nové dekády mohl být. Já jsem osobně podezříval skoro všechny, až právě na skutečného vraha. Možná jsou tohle jen žvásty, protože jsem byl na filmu s partou přátel a fakt jsme si to užili, a tak mám zkreslené vnímání. Ale možná ne. Je to jen na vás. Moje odpověď na otázku ,,What's your favourite scary movie?" by ale momentálně nejspíše byla: Scream 4. ()

ghatos

Vynikající nepodařená parodie na vyvražďovačky. Wes Craven něco stvořil a teď to definitivně zabil. To, že to není myšleno vážně (ani horor, ani hororová komedie) dokazuje herecké obsazení. Černý policista a jeho hláška na Willise byla tak trapná (tenhle týpek měl hrát nějakého přiblblého tlustého rapera a ne stylového muže zákona). Scénář rozhodně není skvostný, naopak je hloupý. Natažené finále bylo jako bezdomovec, který tahal jeden odpadek za druhým z popelnice. Dají se pochopit narážky a odkazy, co už je za hranou je úmyslné zdebilizování žánru. Jedině snad narážka na homosexualitu měla smysl. 37%. PS: SPOILER: Celé je to nesmysl. Generace odkojená Twilighty apod. těžko může rubat starší generaci, která vyrostla na Smrtonostné pasti. Ze staršího publika chce film vytáhnout peníze, z mladšího odstranit komplex změkčilosti. Vřískot 4 - parazit v parazitovi. ()

s.e.p.p

Nakonec přeci jenom zůstanu s hodnocením kolem průměru. Se čtvrtým dílem mám stejný problém jako s jeho dvěma předchůdci. Všechny ty narážky, odkazy a sebeironie totiž narozdíl od prvního dílu působí strašně křečovitě a šroubovaně. Ta lehkost a rafinovanost s jakou si původní Vřískot střílel z ostatních žánrových bratříčků i sám ze sebe se jednoduše vytratila a snaha o reflexi dnešní doby (internet, úpadek žánru) působí hlavně v dialozích dost nepřirozeně. Navíc jí tam ani není tolik, jako jsme byli zvyklí a na její úkor přibylo nudných klišovitých keců. A to je škoda, protože právě ta odlehčenost a parodičnost je to, co u mě Vřískot dělá Vřískotem. Čtvrtý díl je tedy „jenom“ slušná vyvražďovačka, ale s prvním dílem už toho moc společného nemá. Podle mě se z toho dalo vytřískat mnohem víc. 70% P.S. Za ultra-přepálený konec dávám plusové body. (Viděno v kině) ()

strelenaL

Pokračování vřískotu mne velmi zklamal. Sice se jeho tvůrce Wes Craven snažil spolu se scénáristy udělat co nejlepší a nejdůstojnější pokračování kultovní jedničky, ale new feeling bohužel u mne nezanechal kladné reakce. Čtvrté pokračování vřískotu mi přišla jako dobrá parodie alá Scary Movie. ()

Curlyman

Žiadny prúser sa nekoná, aj keď som sa ho spočiatku dosť obával. Ide o celkom príjemnú zábavu a film sa v žiadnom nesnaží prekonať svojich predchodcov. Práve naopak, snaží sa posunúť niekam ďalej, čo sa mu celkom darí. K tomu príjemné tváričky, ktorým jednoznačne vládne moja oblúbenkyňa Emma Roberts, ktorej sekunduje Hayden Panettiere. Príjemná teen vyvražďovačka. ()

Guzo

Navázat na třetí díl po tolika letech nebylo asi nic jednoduchého, protože fanoušci série logicky čekají hodně a ostatní rovnou zatracují. Nicméně Cravenovi se to povedlo (je to až s podivem po tom průšvihu s My Soul to Take) a odlehčená atmosféra znovu boduje.. Spousta vtípků v dialozích, úvod i narážky na předchozí díly jsou super. Tak jen směle do dalšého pokračování. ()

Vřískot popáté a naposled, pak televize

Vřískot popáté a naposled, pak televize

07.10.2013

Vřískot 4 měl být úvodní částí nové trilogie, ale s rozpočtem 40 milionů dolarů utržil celosvětově necelých 100 milionů a zůstal tak daleko za očekáváním produkční společnosti Dimension Films. Tu… (více)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (více)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky